0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #500 -: Юни 25, 2011, 10:59:33 am »
shanoar, между това какво се прави в Щатите и Европа и какво има в България, има огромна разлика. В определени болници няма анестезиолози, които да правят упойки и поради тази причина се налага пълната анестезия. Така че категорично мнение, това не се прави така или онака, тук не важи. На никой не му е приятно да преминава през пълна упойка, обаче обстоятелствата го налагат. В нормалните болници ти дават детето почти веднага след операция, в България го виждаш на трети ден... Така че е хубаво преди да си категоричен за нещо, да прочетеш, да се информираш и тогава да даваш мнение и становище.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #501 -: Юни 25, 2011, 11:06:52 am »
Ганка, доколкото си спомням не си раждала в България, та по тази логика....Впрочем моето бебе го видях веднага и бих ти препоръчала същото, да се информираш и тогава да даваш мнения.Плюс това обмяната на опит, къде, как и защо се прави може да насочи човек за правилното място къде и как да роди. Ако дадена болница не предлага това, което смятам за добро за мен, бих се насочила другаде.
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 11:11:46 am от shanoar »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #502 -: Юни 25, 2011, 11:19:17 am »
Това, че не съм раждала в България, не означава, че не знам. Скоро станах леля. Във Варна, за където се води спора, ако помня правилно, няма голям избор. В едната болница неонатологията не струва, операционната и анестезиолозите са перфектни, в другата - неонатологията е перфектна и има само двама доктори, които слагат упойки. Единия е перфектен в пълната анестезия, другия в епидуралната. Според който се случи на работа, получаваш този вид анестезия.
И извинявай, къде трябва да се насочи човек? Да роди в Германия, или Румъния, или пък всички да се изнесат в София?
И да, на снаха ми бебетата й ги дадоха на трети ден. Както и на останалите, които раждаха с нея и бяха след операция.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #503 -: Юни 25, 2011, 12:06:26 pm »
Ако трябва в София, защо не. Впрочем аз не водя спор с никого, пиша какво бих направила аз. Апропо имам племенница във Франция която скоро роди и братовчед в Германия, на който жена му роди две там и какво от това, условията навсякъде са различни и за това пишем всеки да е информиран и да направи своя избор.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #504 -: Юни 25, 2011, 12:07:36 pm »
Момичета, пак имам нужда от съвет. Има ли проблем по време на бременност да се ползват спрейовете против комари? Снощи излязох на разходка и просто ме нападнаха разни гадини. Не съм ровила още в нета да видя какво пише, но ако някой е наясно, ще съм ви благодарна за съвет. Или ако има някакъв препарат, подходящ за бременни....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #505 -: Юни 25, 2011, 12:20:31 pm »
Ми да, пишем, за да направи всеки информиран избор, но не и да му налагаме нашия такъв.
Коала, на определени спрейове пише, че могат да се ползват от малки деца и бременни, просто трябва да провериш има ли такъв.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #506 -: Юни 25, 2011, 12:30:07 pm »
Секциото с пълна упойка го нищихме във връзка с един най-обикновен съвет от миналите вече по този път да си вземем ментови бонбони  защото много помагат след операцията за силно раздразненото от интубацията гърло. Bobbie  пак ти беше тази на която на дълго и широко трябваше да ти се аргументираме... с категоричните си мнения че еди кое си се правело еди как си   и точка... - е светът е доста голям, не можеш винаги да очакваш че всичко което се прави в САЩ се прави по същия начин навсякъде.
Не съм изразила категорично мнение, а учудване. А дългите ти и ипироки обясннения бяха абсолютно непровокирани. И ти всъщност наистина ли намери за уместно да лепнеш горният отговор в отговор на това мое съобщение?
Хайде стига за тези упойки. Разбрах ме се, че всички знаем за какво става дума.

 Изразила съм учудване, а не категорично мнение. Shanoar също изрази учудване от аболютно същото. Нормално е да изразим учудване, че в АГ Варна има само един анастезиолог, който да прави спинална. Упойките се разбра от самото начало, че и двете с didon знаем за какво става дума. Аз ти казах, че съм присъствала на секцио с пълна упойка,  тя ти каза, че е имала операции. Ти обаче си отговаряш всеки път все едно някой спори с теб. За какво точно се спори? Аз спор не видях. Ако не забеляза didon престана да ти отговаря, аз също се опитах с горният отговор да приключа, но ти просто държиш да си кажеш. Не знам за какво ми се аргументираш, като отдавна се съгласих с теб - от първият път, така че спор не е имало. За мен този разговор отдавна е приключил и не смятам да отговарям на повече коментари по тази тема.

preggo

Юни
godgift – 28.06.2011 - секцио
бина – 29.06.2011 –секцио

Юли
didon – 01.07.2011 - секцио
dessi-kk – 01.07.2011 –секцио
Ники – 01. 07.2011-скецио
didka_ - 18.07.2011
mirkas – 26.07.2011 - секцио

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011





Б.
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 12:38:29 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #507 -: Юни 25, 2011, 14:30:13 pm »
Привет от мен!
Аз сега се връщам от преглед.Изписа ми магнезии за контракциите(освен стягането на корема,имам и менструални болки).Поне шийката е добре,няма скъсяване.
Но мен друго ме притесни повече.Още като ми видя корема и доки направи недоволната физионимия и каза,че бил малък.На прегледа се видя,че малката е изостанала с около 10 дни,качила е само 300г(сега е 1350г,а миналия месец беше 1068г).Док.ми обясни,че това изоставане се получавало най-често при преждевременно състаряване на плацентата.След две седмици ме вика пак,да видим малката как се движи и да видим дали ще си я доизнося или ще се наложи да я изродим по-рано.Изплаках си очите вече.Малкото ми мъниче стои недохранено,защото плацентата ми не пропуска вече достатъчно хранителни в-ва и заради това може и да не дочакаме даже и да влезна в 9-тия месец.
[/url]
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #508 -: Юни 25, 2011, 14:47:33 pm »
Краси, не се притеснявай, бебка ще навакса. Ето една табличка с приблизителни размери на бебето по седмици:
http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=com.bc.common.AdInfo%403a790558//
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #509 -: Юни 25, 2011, 14:48:44 pm »
krasi(ahiito), слагаш ли фраксипарин?Нали той е за тази цел?Ако трябва пусни изследвания за АФА за да коригират дозата на фраксито.


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #510 -: Юни 25, 2011, 16:25:32 pm »
Меченце, страхотна дата сте избрали.С нетърпение ще чакам новината  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #511 -: Юни 25, 2011, 16:47:03 pm »
Танче, не е това моята дата, аз още даже нямам определена. Радвам им се на девойките, че са 3-4 решили да раждат на 1 юли  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #512 -: Юни 25, 2011, 16:48:00 pm »
krasi,може просто по-малка да си върви. За първи път чувам за лекар, който гледа и големината на корема, за да прави коментари. Аз питах моят и той каза, че всяка бременност е различна и как износваш и колко ти е голям корема няма значение. На мен той (лекаря) ми каза, че до поне 2 седмици разлика не се притесняват, даже да не беше и повече. Явно има различни мнения по въпроса. Мен също ме следят , защото съм с двуцевна пъпна връв и има опасност от спиране на растежа. Аз се успокоих, след като влезнах в 32ра седмица, макар че и след 28ма вече бях по-спокойна. 
А ако има забавяне и го извадят, опитай се да не се притесняваш - ти тогава ще си 34та седмица, вече сте минали критичният период и няма страшно. А ако изкарате до 36та това вече си е износено бебе. Ще правите каквото има нужда, а бебка ще видиш, че ще е добре.

 
Б.
« Последна редакция: Юни 25, 2011, 16:49:55 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #513 -: Юни 25, 2011, 18:58:52 pm »
Днес получих ужасни гастритни болки, ядохме навън с мъжа ми по една супа, не съм усетила да й има нещо. След около половин час много ме заболя стомаха, високо горе между ребрата точно както при възпален гастрит. Лежа, движа се не спира тая болка не знам мога ли нещо да пия?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #514 -: Юни 25, 2011, 19:31:19 pm »
Къди, моята лекарка ми предписа Pepcid Complete, активни съставки famotidine, calcium carbonate & magnesium hydryxide.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #515 -: Юни 25, 2011, 23:00:09 pm »
Къди, можеш да пиеш чай от мента, успокоява стомаха, а ако имаш проблеми занапред - вземи си иберогаст, билкова настойка е, има вътре мента, подходяща е за бременни, тушира такива проблеми.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #516 -: Юни 25, 2011, 23:02:31 pm »
 Краси, от моята гледна точка, да предположим, че наистина се е позабавило наддаването и проблема е в плацентата. Много добре, че са го видяли. Гледам лентичката ти и разсъждавам точно като Боби. Ти и сега си в добра фаза от бременността, а при следващия преглед, при който искрено ти пожелавам БЕБЧО ДА СИ Е ИЗРАСНАЛ И НАВАКСАЛ, ще си в още по-благоприятен момент за каквито и действия да се наложат...
 Стискам палци...!
 Ах този 01.07  :lol: :lol: :lol: Бяхме три, една отпадна, сега отново трички, даже дали не сме четири  :wink: . Обратното броене започна

 Къди, аз по време на бременността и до сега, не понасям супите. Обяснявам си го с това, че те принципно изобщо не са лека храна за преработване. В действителност разреждат стомашните сокове и с това затрудняват и така затормозените ни стомаси в момента / лично мое разсъждение /. Аз съпичките ги повръщам и всичко ми минава  :oops: :oops: :oops:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #517 -: Юни 26, 2011, 01:32:15 am »
Привет момичета,
Колко сте изписали, аз докато се наканя да вляза :)
Благодаря ви за топлото посрещане! Страхотни сте всички!
Ние се бяхме паркирали да пазим леглото няколко дена, че едно кървене ми изкара акъла ( дето и без това е доста позаспал в момента) Оказа се, че имам малки хематомчета в матката, и оттам идва кървенето и зацапването. Доки каза да не се учудвам ако се случи пак... Кажете, моля ви, това случвало ли се е на някоя от вас??
Дидон, Наистина ли супичките затормозяват стомаха? Мен само супи и салати ( и огромно количество плодове) ми се ядат..  :eat:

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #518 -: Юни 26, 2011, 09:15:16 am »
Гале ти си третата в темата, която има кървене дължащо се на хематоми в матката,явно често се случват. Днес съм добре, снощи пих чай и днес съм решила по-лека храна. От както съм бременна супите ме привличат особено зеленчуковите крем и пилешка, а преди не ги ядях изобщо.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #519 -: Юни 26, 2011, 10:51:21 am »
Гале, аз съм с 2 хематома. От 8-ма седмица. Единия в 10-та се резорбира. Другия е някъде от долната страна и предизвика отлепване на плодния сак. От там и кървене. Без болки, нищо. Просто както си стоях и прокървих. Иначе зацапване си имам още от 8-ма седмица. Доки каза, че вече доста се е смалил хематома, но сигурно ще имам още малко зацапване. Моето е кафяво, стара кръв. Вчера чистих из къщи и се позасили. Починах си повечко следобеда и днес няма нищо (да чукна на дърво!). Но и на мен ми казаха, че не е толкова страшно и че не е голям хематома. Е все пак, да ходя да гледат бебчо като се получи така и ако сърдечната дейност е ОК - няма проблем. Но иска почивка де. Дано бързо да отшуми и да нямаш повече притеснения. Иначе боли ли те нещо?