0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #460 -: Юни 23, 2011, 17:00:37 pm »
Чудех се кога всъщност започва качването на кг през бременността. Аз засега удържам фронта, но много се страхувам от 20-30кг.плюс, борбата ми с това датира от ранна възраст.

Най-много най-накрая, когато бебето расте главоломно. Според мойта дебела книга, до половин кило на седмица.  
Най-важно е да се храниш умерено и пълноценно. (Не че се нареждам да давам светъл пример...Аз за 21 седмици съм качила около 4 кила - помогнаха ми два месеца непрестанно гадене.)
Има два варианта за залитане: човек да се тъпче с щяло и нещяло (особено захар, тестенко, пърженко) или да прекалява откъм количеството на иначе полезна и здравословна храна.
Засега удържам фронта и с ежедневни нарочни разходки по половин-един час.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #461 -: Юни 23, 2011, 17:03:21 pm »
Bobbie, не се интубира АКО при секциото си будна, не е задължително да си с епидурална или спинална. Примерно при нас в АГ - Варна най-често се прави с пълна упойка. Представи си има само един анестезиолог който слага епидурална в цялото АГ  8O. Естествено ако държиш   ще ти сложат епидурална, но аз лично по желание съм с пълна, мисля че и Marigri  е била, не знам да каже тя.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #462 -: Юни 23, 2011, 18:01:39 pm »
Bobbie, не се интубира АКО при секциото си будна, не е задължително да си с епидурална или спинална. Примерно при нас в АГ - Варна най-често се прави с пълна упойка. Представи си има само един анестезиолог който слага епидурална в цялото АГ  8O. Естествено ако държиш   ще ти сложат епидурална, но аз лично по желание съм с пълна, мисля че и Marigri  е била, не знам да каже тя.
Ха, аз си мислех, че всеки анастезиолог трябва да може да я слага. Какви са тези анастезиолози, ако работят в АГ и една стандартна за подобно заведение упойка не могат да слагат - баси.  Също си мислех, че вече не правят секцио с пълна упойка освен в много рядки случаи, защото все пак е вредно за бебето, трябва да бързат и т.н. 
Миналата бременност питах лекарката, ако се наложи секцио може ли да ме приспят, ако искам и тя каза, че категорично не. Въобще тук не дават по желание да си избираш с каква упойка.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #463 -: Юни 23, 2011, 18:03:52 pm »
 Деси, и при случаи с пълна упойка не се интубира. Боби го е описала съвсем вярно... не са ни интубирали при пункциите също...Не съм доктор, не мога да кажа точно, в кои случаи се прави и как го решават, но мисля, че има нещо общо именно с вида на упойката, дълбочината на заспиване, както и дължината на операцията
 
 За килограмите.Аз качвах много не регулярно. Забременях октомври, до нова година бях вече 8кг отгоре. След това известно време,около месец стрелката не мърдаше.После изведнъж още 4кг. След това започнах да качвам само по 1 килце на месец, а като влезнах в 8мия месец спрях да качвам и нищо не бях качила до преди две седмици. Сега изведнъж съм + още 3кг 8O . Общата ми равносметка е 22 до момента. Не съм прекалявала изобщо с вредните неща. Много рядко съм яла шоколади и сладички неща, части, банички и др. Е, случвало се е, но много рядко. Сега, специално за накрая си мисля, че съм задържала голямо количество вода. Ще видим  след финала
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #464 -: Юни 23, 2011, 18:04:16 pm »
Момичета, вчера правен ранен БХС. Разбрах, че ще изпратят кръвта за изследване в Токуда. От това, което съм чела, бях останала с впечатлението, че това изследване се прави единствено в МД. Някой има ли информация за Токуда? И ако знаете, приблизително за колко време са готови резултатите там?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #465 -: Юни 23, 2011, 19:49:21 pm »
Най-много най-накрая, когато бебето расте главоломно. Според мойта дебела книга, до половин кило на седмица.  
Най-важно е да се храниш умерено и пълноценно. (Не че се нареждам да давам светъл пример...Аз за 21 седмици съм качила около 4 кила - помогнаха ми два месеца непрестанно гадене.)
Има два варианта за залитане: човек да се тъпче с щяло и нещяло (особено захар, тестенко, пърженко) или да прекалява откъм количеството на иначе полезна и здравословна храна.

Аз последните 2 месеца не качих почти нищо...Корема ми беше огромен и ми ставаше лошо ( повръщаше ми се ) от една ябълка. За сметка на това си качвах здраво от самото начало, в 3ти месец беше очевадно че съм бременна.
През цялата ми бременност се хранех много здравословно, не съм яла бяло брашно ( хляб, баници, пици и всякакви производни ), сладко не обичам, пържено също не съм яла...и въпреки това за по-малко от година качих 33 кг. Отидох да раждам 85 кг.
При мен явно хормоните си казаха думата, друго обяснение нямам...Но пък за 6 м свалих 30 кг. Сега въпреки че съм 55 кг ми стават всички дрехи от преди и затова не си давам никакъв зор да ги сваля. Не съм спортувала поради липса на време и възможност и диети не съм пазила, тъй като не умея.
Та...това с килограмите е много индивидуално. Също много зависи от годините и хормоните, храната въобще не е основното перо. Предполагам, понеже съм млада успях да се възстановя така добре. Корема ми си е същият като преди.
Та, не се вталявайте чак толкова много в килограмите. Свалят се...а като проходи детето става чудо на чудесата  :lol:
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #466 -: Юни 23, 2011, 20:03:55 pm »
момичета влизам само да сьобщя че вчера на 22.06 в 17,30 родих своите две прекрасни рожби-Александьр и Димана. Родих гипо нормален пьт,добре сме и тримата,големички са и дори не са в кувиози. Ще пиша когато имам време
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #467 -: Юни 23, 2011, 20:07:31 pm »
момичета влизам само да сьобщя че вчера на 22.06 в 17,30 родих своите две прекрасни рожби-Александьр и Димана. Родих гипо нормален пьт,добре сме и тримата,големички са и дори не са в кувиози. Ще пиша когато имам време

Прекрасна новина :D Да са живи и здрави :D
Чакаме повече инфо, когато можеш :wink:

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #468 -: Юни 23, 2011, 22:04:05 pm »
фифоняк, честито, да са ти живи и здрави, много късметлии. много хубави имена сте им избрали.

има ли тема в честито?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #469 -: Юни 23, 2011, 22:10:56 pm »
Фифоняк, честито  :)!

Боби, тук в по-малките градове изобщо не правят секцио със спинална. Също има противопоказания за спинална-гръбначни изкривявания, татуировки на мястото на упойката, психични състояния.
Аз отидох да раждам със спинална, а се оказа че ми препоръчват пълна и така стана.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #470 -: Юни 23, 2011, 23:12:28 pm »
fifon4е, честито! Да са ти живи и здрави!

Деси, и при случаи с пълна упойка не се интубира. Боби го е описала съвсем вярно... не са ни интубирали при пункциите също...Не съм доктор, не мога да кажа точно, в кои случаи се прави и как го решават, но мисля, че има нещо общо именно с вида на упойката, дълбочината на заспиване, както и дължината на операцията
  
didon всички мои познати раждали със секцио с пълна упойка са били интубирвани, това което боби имаше пред вид е  че не се интубира защото при тях секциото го правят само със спинална. А пункциите според мен пък изобщо нямат място за сравнение тук, някъде дори ги правят без упойка , те даже не са операция според мен, а по-скоро манипулация. При тях няма рязане и шиене и се правят с лека венозна анастезия. А секциото си е операция. Доста по сложно е.  


Bobbiе, нали ако при пълната упойка извадят бебето до 5-тата минута тя не стигала до него?
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 23:24:39 pm от dessi-kk »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #471 -: Юни 23, 2011, 23:21:29 pm »
Момичета,за съжаление ви напускам от темата.Сега се прибирам от София и докторката каза,че няма сърдечни тонове и утре сутринта да направя мисед аборт.Трябва бързо да се съвземам ,ама не знам как.Другия месец ще правим имонологични и генетични изследвания и на есен ще пробваме със замразени ембриони.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #472 -: Юни 23, 2011, 23:23:55 pm »
Честито fifonq4e  :balk_16: ! да са ви живи и здрави , а на теб скорошно възстановяване!
« Последна редакция: Юни 23, 2011, 23:29:55 pm от IOLII »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #473 -: Юни 23, 2011, 23:41:28 pm »
еми, много съжалявам миличка! от опит знам че това е много тежък момент.но ти трябва да си силна и да продължиш напред. приеми че това не е бил вашия опит, опитай се да изкараш една хубава почивка през лятото, да се възстановиш и както се казва " на есен с песен". най - искренно ти пожелавам следващия път всичко да е наред и на финала да гушнеш най- сладкото бебче.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #474 -: Юни 24, 2011, 00:33:30 am »
Фифоняк честити рожби! Да са ви живи и здрави мъничетата! :D

Емилия съжалявам много! В такива моменти е трудно да кажеш каквото и да било....., обаче в никакъв случай не се отказвайте от мечтата си да бъдете родители!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #475 -: Юни 24, 2011, 05:37:10 am »
didon всички мои познати раждали със секцио с пълна упойка са били интубирвани, това което боби имаше пред вид е  че не се интубира защото при тях секциото го правят само със спинална. А пункциите според мен пък изобщо нямат място за сравнение тук, някъде дори ги правят без упойка , те даже не са операция според мен, а по-скоро манипулация. При тях няма рязане и шиене и се правят с лека венозна анастезия. А секциото си е операция. Доста по сложно е. 


Bobbiе, нали ако при пълната упойка извадят бебето до 5-тата минута тя не стигала до него?
Не съм имала това предвид. Единственото, което имах предвид е да отговоря на shanoar защо на нея не и е било раздразнено гърлото. На мен ми стана ясно защо на другите е било раздразнено.
 С дидон говорите за еднакви неща. Дидон казва, че има случаи на пълна упойка при които не се интубира ( не специално при секцио), а ти че при секцио се интубира. И двете сте прави - при секциото явно упойката е от тези, при които се интубира ( аз едно време присъствах на едно, ама нямам спомени дали беше интубирана жената). Същевременно при други леки операцийки(примерно кюртаж с пълна упойка) не се интубира т.е. има пълна упойка при която се интубира и пълна упойка, при която не се интубира. Аз всъщност не знам 100% дали е заради вида на упойката, но така си мисля. След кюртаж те събуждат в момента, в който спрат упойката - аз съм се будила на масата. Не мисля, че с другата е толкова бързо, но ти си имала - ти кажи как е с буденето.

И аз знам, че бебето трябва да се извади бързо - до 6-7 минутки или нещо подобно. Не знам дали не стига въобще упойката до бебето, но не ми се вярва чак пък хич да не стига, защото за цели пет минути кръвта ще ти се завърти из тялото доста пъти, но поне минимално време е изложено на нея.

Ето и темата за за честитки на fifonqk, да не задръстваме тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46215.0

Фифоняче, ти пет дена преди секциото избърза, така ли стана? Като имаш време очакваме да разказваш.

preggo

Юни
godgift – 28.06.2011 - секцио
бина – 29.06.2011 –секцио

Юли
Виктория – 01.07.2011 –секцио
didon – 01.07.2011 - секцио
dessi-kk – 01.07.2011 –секцио
didka_ - 18.07.2011

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011

« Последна редакция: Юни 24, 2011, 05:42:31 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #476 -: Юни 24, 2011, 07:53:11 am »
Еми, съжалявам много за кошмара, през който се налага да минеш :(
Аз вчера се записах на ЖК, добре ми дойде ,че видяхме бебчето па макар и на доста стар ехограф. Относно секциото имам познати , които са били със спинална, с пълна упойка без интубация и с пълна упойка с интубация. Очевидно си зависи от болницата и от това какви са методите на работа на анестезиолога
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #477 -: Юни 24, 2011, 09:07:52 am »
Мале щом и във Варна, ако не се лъжа правят секциото само с пълна упойка, какво остава за другите градове. На светлинни години сме явно от хората, в такъв случай се радвам, че живея в София и видях бебето веднага като преди това си се шегувахме с екипа.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #478 -: Юни 24, 2011, 09:12:45 am »
Коала до колкото знам БХС правят отскоро и в Токуда. Лично аз направих моя в МД, резултата стана за ден два.

Емилия, как така, седмиците бяха напреднали мисля?! Толкова съжалявам, едва ли думите ни ще ти помогнат, но времето е най-добрият лечител.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #479 -: Юни 24, 2011, 11:16:04 am »
Bobbie, всеки път казвах че при секцио се интубира АКО  СЕ ПРАВИ С ПЪЛНА УПОЙКА, а не въобще при секцио, много ясно че ако си със спинална и си будна няма да ти сложат тръба в гърлото  8O.  И пълната упойка, която се ползва за операции, подчертавам операции не е същата, която се ползва при манипулации като аборти и пункции. При пункциите ни слагат едно-две Диприванчета за по 20 лв. Пълната упойка при секцио, лапароскопии и др. операции е съвсем друга, много по силна имного по-скъпа, доста по-скъпа от епидуралната примерно, понякога ти пускат и газ (райски-супер е :lol:). Събуждането после си иска време, не е като да те потупат два пъти и да се събудиш. Та така - да кажа само че това е за Варна, и в АГ и в Майчин дом при пълна си получаваш и тръбичка в гърлото - незнам didon, освен в София да са по друга схема  :?