0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #360 -: Юни 20, 2011, 10:25:32 am »
 Мечо,купих я от Бейби лайф на Околовръстното...Имаше и по-висок вариант,но аз избрах това,за да мога примерно да я прескачам,вместо да я мърдам... Лелееее,срам ме е да кажа колко струва / 145лв / . Обаче изобщо не се замислих,защото на нас наистина ни е необходима...Пък и после като разгледах колко е практична и за самото дете като кошарка за игра примерно...

 Иначе има и едни решетки,които са специално за врати...обаче много затворнически ми стои,пък и само за една врата е 100тина лв
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #361 -: Юни 20, 2011, 10:34:32 am »
Благодаря ви за съветите, бяхте ми много полезни  :)!

А д-р Сигридов одобрява ли мазането с кремове и олио, мазали ли сте се свинска мас?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #362 -: Юни 20, 2011, 10:37:08 am »
 Майка ми по спомен от нейната младост ми направи крем със свинска мас.Отиде направо в кофата,миришеше ужасно.Иначе аз сега се мажа със зехтин и много ми допада.Интересното е,че не стои толкова мазно,както козметичното олио, след втриването му...

 е,д-р Сигридов може и да не го одобри ...чиста проба мъж ,все пак ;)
Няма никакъв проблем да се мажеш.Нали на всяка опаковка пише дали се допуска при бременност.пък и има специални серии за бременелки :)
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 10:39:08 am от didon »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #363 -: Юни 20, 2011, 10:38:58 am »
Дидонче, много ти благодаря  :P И ние ще трябва я купим тази преграда, просто ни е много необходима.

Руми, в тези жеги не знам как би издържала да се мажеш с мас.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #364 -: Юни 20, 2011, 10:42:06 am »
И моята майка ми направи крем със свинска мас и мляко, но само от мисълта да се намажа в тия жеги с това ми се повдига. Днес ще си купя някаква козметика, време ми е.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #365 -: Юни 20, 2011, 10:49:48 am »
Аз се мажа с това:

Засега няма поражения. Но както и по-рано сме коментирали, до кожа си е. Правим каквото трябва, да става каквото ще :wink:
Тази седмица влизам в Майчин дом, пък да видим кога ще е срещата с мадмоазел :D

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #366 -: Юни 20, 2011, 10:53:21 am »
Ники,това практика ли е в МД,да ви приемат по-раничко и да ви наблюдават или там,каквото ще ви правят, или е персонално към теб?
 Интересно ми е ,защото и на друга моя приятелка и определиха дата,на която трябва да влезне в болницата,но не и и такава за самото секцио
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #367 -: Юни 20, 2011, 11:02:54 am »
И аз нямах кой знае какви поражения докато не ми дойде кърмата.Мажех се редовно с Мама Донна, олиото на Хип и от време на време с Мустела.А сега и да мажа май е все тази.Приятелка козметичка ми обяснява, че вече можело да се махат стрии с някакъв лазар, но дали е така не знам.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #368 -: Юни 20, 2011, 11:14:45 am »
Момичета, питайте майките си дали са имали стрии като са били бременни. Това е добър начин за сравнение, защото си е наистина до кожа  :D
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #369 -: Юни 20, 2011, 11:19:58 am »
 Мисля,че лазара ще се справя само с по-плитките поражения...Не мога да си представя колко пласта кожа трябва да се изстърже,за да се заличи по-дълбок белег

 Моята майка нямаше до преди 10тина години една стрия / сега е на 65 / .Даже и сега не и ги виждам...Азз обаче имам още от пубертета по дупето / тя майка ми тогава,мажи се та мажи,обаче аз докато си създам навик/... :(
 Стриите се получават не само от разтягането на кожата, подхранват се,така да се каже и на хормонално ниво .Обаче все пак не е лошо да се мажете.

 Иначе какво интересно съм чела по повод вероятността от стрии по време на бременност.За жените след 30та година, вероятността да получат стрии е по-малка,отколкото при по-младите.Кожата вече е по-отпусната и понася лесно разтягането. Друг е въпроса как ще се държи при прибирането/свиването/ и  8O
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #370 -: Юни 20, 2011, 11:30:09 am »
Аз пък още не съм започнала редовно да се мажа. Миналата бременност ми се нацепи кожата последните 2 седмици, въпреки старателното мазане. Някой тук каза, че е защото мазането нямало ефект, защото се получавало от долният слой тъкан. Не знам - сега мажа като се сетя и още няма нищо ново, а преди ходех по цели дни като мазна баничка и не ми помогне. Наистина си е до кожа и гени.
Ние куче нямаме, но имаме оградки заради Ивана. Една имам пред телевизора,а друга към кухнята.
Ето списъчето, че взе забравям да го сложа. Казвайте ако съм изпуснала някоя промяна.

preggo

Юни
fifonqk-27.06.2011 –секцио
бина – 29.06.2011 –секцио [/color]
Юли
Виктория – 01.07.2011 –секцио
didon – 01.07.2011 - секцио
godgift – 05.07.2011
dessi-kk – 05.07.2011 –секцио
didka_ - 18.07.2011

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011



П.П. КЪДИ, видях какво си писала по-долу и веднага поправих. Много съм отвеяна значи... :-) А хем и честитих дори.
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 11:54:08 am от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #371 -: Юни 20, 2011, 11:44:40 am »
Didon, май си е практика. Приемат те, правят си изследванията, за да няма изненади. Защото уж ще е планирано. Датата ще я определим като вляза :wink:

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #372 -: Юни 20, 2011, 11:46:58 am »
Хм, тя nimika не роди ли?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #373 -: Юни 20, 2011, 13:13:17 pm »
за стриите - аз нямах до датата на термина ми, след това ми излязоха. не ви будалкам, ден-два след термина ми ги видях червените линии. иначе си се мажех много редовно. колкото до вените на гърдите - чакай да видиш какво става като започнеш да кърмиш, аз съм като карта на водоизточници. а това със сутиените ми е голяма дилема. след като ми се скара една акушерка, че като кърмя ми трябва сутиен и да спя с него, аз послушно изпълних, но пък ми се запушиха канали. и сега нося само през деня. вие какво сте чели, за да се предотврати увисване какво препоръчват, да ги носим постоянно или не? то че без поражения няма да мине, няма, ама все пак...
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #374 -: Юни 20, 2011, 14:07:12 pm »
Здравейте!
Не успявам да чета редовно,защото съм изостанала в подготовката.
Само излишно съм се вълнувала за избор на дата на секцио. Докторът го е решил вместо мен-28.06.Който иска избор на дата да ходи в Майчин дом  Варна.
Не знам дали имам стрии- виждам само горната част на корема :lol:
И на ДРЗ няма да мога да отида :(
Днес е много приятно прохладно във Варна.
Приятен ден!
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 14:10:39 pm от godgift »


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #375 -: Юни 20, 2011, 14:15:26 pm »
Здравейте и от мен! Искам да попитам тези, които посещават Д-р Сигридов за проследяване на бременността , дали прегледа се прави на пълен или на празен мехур. А, и още нещо - за вземане на кръв за БХС трябва ли да не съм пила вода? Благодаря ви предварително и пожеравам да всички нас леко бременеене!  :bighug:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #376 -: Юни 20, 2011, 14:24:59 pm »
 ЗА БХС аз не бях гладна и жадна...
 За стриите знам,че трябва и след раждането да се мажем.То от рязкото отслабване става още по-лошо...
 За гърдите четох,че когато дойде кърмата трябва да носим сутиените непрекъснато,за да няма увисване / или поне да е минимално / , но не трябва да са тесни,да ни присплескват гърдите,защото точно тогава се запушват каналите.Е,всичко това на теория.Ще видим дали действа наистина
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #377 -: Юни 20, 2011, 16:03:02 pm »
Момичета, можете ли да ме ориентирате откъде мога да си купя комплект анцуг с дълго долнище, на прилична цена 50-70 лева, за 85 кг. дама  :) .
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #378 -: Юни 20, 2011, 16:11:18 pm »
Здравейте момичета отдавна не съм ви писала, но ще прощавате ;)
Много съм притеснена днес през ноща имах много остри болки ниско под корема 8O и днес на няколко пъти пак 8O нямам кървене или кървави прицапвания ,обадих се моя доктор той каза да пия нош-па и ако имам болки утре сутрин да ида... на някоя от вас случвало ли се е ? Какво може да е? Сякаш ми се стяга корема, но ме е страх да не си внушавам  :( Сега след тези последни болки го усещам като изтръпнал незнам, какво да правя и дали е удачно наистина да пия лекарства(не че не му вярвам) Моля ви кажете  :(



*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #379 -: Юни 20, 2011, 17:43:47 pm »
Бжи , пий лекарствата, които ти е казал лекаря. Аз съм с контракции от 4 месец и дори не знаех за тях( точно такова изтръпване, без болка и стягане на корема-като легнеш по гръб, около пъпа се получава нещо като топка, след това се разнася),докато не се видяха на ехограф, как ми притискат бебето и то милото свито на топка. Благодарение на лекарствата успях да ги намаля и докарах до тези седмици, особено пък но-шпато е като панацея за бременните, на всички го дават и няма място за притеснение. Аз съм на Магнерич, като месец изкарах с по 6 таблетки  на ден (сега вече само по 3, но ако усетя нещо веднага се взима допълнително)и за миг не съм си помислила,че ще навредят. Има и по-силни медикаменти, има и такива дето са задължително венозни, така че гледай да се справиш само с хапчета.И много почивка, ако си се уморила след разходки, намаляваш ги, аз имаше седмици дето не излизах, сега само по 30 мин на ден.Успех!!!
За мазилата, аз съм явно много несериозна, 2 пъти в седмицата- с мас-верно мирише, ама за кратко, бързо попива и досега нямам стрия но и според мен всичко си е до кожа и ген-майка ми няма една стрия и целулит, а е на 63 години и е 75 кг.
Сутиен нося само, когато излизам, но при мен бюста нарасна малко, само един номер.
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 17:46:58 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url