0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #340 -: Юни 18, 2011, 01:32:02 am »
хора, вие като сте в болница, бебетата няма ли да са при вас? щото аз да чукам на дърво нито шишета съм стерилизирала, нито помпата съм извадила от кутията, откак се е родила ади си се кърмим и само веднъж имах проблеми от един сутиен, с който спах, но за ден и половина с шишета с топла вода се оправих. кърмене, не кърмене според мен е по-добре да са си при вас бебетата. въобще не се шегувам, но аз когато си я гушках и особено след кърмене физически се чувствах по-добре, въпреки, че както знаете имах тежки поражения от раждането. така че и за вас е по-добре, а и за бебето е по-добре да си е при вас, не знам защо не ги оставят бебетата.

колкото за синдрома на внезапната смърт, голям страх си е, но тук казват, че ако е при вас с стаята, ако не се пуши около бебето и ако няма одеала и завивки, ако се слага така че крака да му опират в стената на кошарата/коша или там където спи (за да не може да се пролази под завивката си), рискът намалява значително. всъщност доколкото знам, драстично са намалели случаите откакто не се пуши около бебетата и жените се опитват да не пушат през бременността. а и тук казват децата да се оставят да спят по гръб, знам че в бг казват настрани, но тук е по-гръб, иди че разбери. а че не се спи, не се спи, но по някакъв магичен начин оцеляваме, аз не знам как, то бива любов, любов, ама чак толкова :)

иначе, ако много се притеснявате, или детето има някакви белодробни проблеми, има специални дюшеци, които ако не отчетат движение на гръдния кош започват да издават алармиращи звуци, но не зная доколко има смисъл толкова да се шашкаме.

също така четох, че ако детето спи в леглото при възрастните по-бързо се научава да диша "правилно" т.е. не толкова плитко и бързо както дишат бебетата.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #341 -: Юни 18, 2011, 02:45:07 am »
Елена, радвай се че бебка си суче добре защото на моя синковец много му се спеше на милия, дотолкова че не му пукаше че го побутваме, попощипваме и прочие-както се изрази една аксушерка "не ще да откине" иначе беше при мене.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #342 -: Юни 18, 2011, 07:46:43 am »
хора, вие като сте в болница, бебетата няма ли да са при вас? щото аз да чукам на дърво нито шишета съм стерилизирала, нито помпата съм извадила от кутията, откак се е родила ади си се кърмим и само веднъж имах проблеми от един сутиен, с който спах, но за ден и половина с шишета с топла вода се оправих. кърмене, не кърмене според мен е по-добре да са си при вас бебетата. въобще не се шегувам, но аз когато си я гушках и особено след кърмене физически се чувствах по-добре, въпреки, че както знаете имах тежки поражения от раждането. така че и за вас е по-добре, а и за бебето е по-добре да си е при вас, не знам защо не ги оставят бебетата.

колкото за синдрома на внезапната смърт, голям страх си е, но тук казват, че ако е при вас с стаята, ако не се пуши около бебето и ако няма одеала и завивки, ако се слага така че крака да му опират в стената на кошарата/коша или там където спи (за да не може да се пролази под завивката си), рискът намалява значително. всъщност доколкото знам, драстично са намалели случаите откакто не се пуши около бебетата и жените се опитват да не пушат през бременността. а и тук казват децата да се оставят да спят по гръб, знам че в бг казват настрани, но тук е по-гръб, иди че разбери. а че не се спи, не се спи, но по някакъв магичен начин оцеляваме, аз не знам как, то бива любов, любов, ама чак толкова :)

Сега ако трябваше да избирам, помпа не бих взела. Аз също кърмех и тази помпа ми е доста излишна. Бебка си беше с мен през цялото време. Сега се цедя от време на време на ръка като имам напрежение в гърдите, защото ми е по-лесно и не ме боли.

За синдрома на внезапната смърт, тук слагат бебетата да спят по гръб именно за да се избегне това, преди са спяли по корем и е имало повече случаи. 
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #343 -: Юни 18, 2011, 08:14:26 am »
Здравейте и от мен!

Опитах да променя лентичката си през телефона ,ама дава някаква грешка и не можах да сложа такава за най-малкия бебок на зачатие-Калоян!

Секциото ми мина много леко приятно-говорихме и се шегувахме с докторите.
Е,после имах едни яки болезнени контракции,но ме упоиха  порядъчно,а след ден когато гушнах мъника забравих за всичко!

 Бебчо през деня е  при мен ,първите нощи ще го вземат,а после според това как се чуствам.
Но щом го погледна и забравям за шевове,опъване и тн.

Помпа нося и стои в чантата .
Засега май има някакви капки коластра,малкия поне му харесва на цицка,пък дали дръпва нещо не знам,но си смуче.Иначе от болницата дават шишета с млякото,аз много не съм съгласна да не свикне ,ама ще видим  :oops:

Повече за нас,раждането и тн ,когато се приберем у дома.


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #344 -: Юни 18, 2011, 12:29:41 pm »
 Аз съм приготвила една помпа,ръчна,искам електрическа,но нещо уговорката ми се проваля за сега,та съм решила ,че и ръчната ще спаси положението...
 Приготвила съм и компресите на НУК,които могат да бъдат и топли и студени и мисля да си взема лактогонно чайче.Можеи да е прекалено,но искам да съм подготвена,ако по някаква причина не ми дават бебо да мога да стимулирам лактацията.Аз също ще съм секцио...
 В окръжна бебчетата си стоят при мамите.На секциото ги давали по-късно,но не отказвали , ако родилката се чувства добре да и го датад ,когато пожелае
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #345 -: Юни 18, 2011, 13:45:19 pm »
с две думи да си взема за всеки случай. а има ли разлика между електронната и механичната - освен цената и това че не помпаш на ръка при електронната? имам впредвид дали е по - безболезнено с ел. или не все едно-  важното е работа да върши


Аз не установих да има разлика. Мислех си, че с електронната ще изпомпвам повече, но и това не стана. Поне не ме болеше ръката след всяко помпане както при ръчната.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #346 -: Юни 18, 2011, 13:48:46 pm »
Аз пък да ви кажа, този път не искам бебето да спи при мен и ще я пращам между 12 и 6 в аквариума. Който за каквато иска да ме смята, но аз имам 2 нощувки в болницата преди да се върна в къщи и смятам да се наспя за последно. С Ивана сбърках, че я държах при мен, защото после бях толкова скапана, че за нищо не ставах. Тя въобще не искаше да спи, ако не ми е на рамото и аз по цели нощи я държах в мен да спи, а аз не спях. Поне в болницата можех да си го спестя това.Сега както вече имам едно в къщи, ще си ми трябва колкото може повече почивка.


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #347 -: Юни 18, 2011, 14:13:05 pm »
Аз съм приготвила една помпа,ръчна,искам електрическа,но нещо уговорката ми се проваля за сега,та съм решила ,че и ръчната ще спаси положението...
 

Не се притеснявай, ръчната помпа върши предостатъчно работа, стига да не се налага да се доиш денонощно. Вече съм споменавала, че със сина ми си купих ръчна, но като не засука се наложи да вземем електрическа. С Тереза си купих направо електрическа, но я ползвам изключително рядко, понеже тя е като 3 помпи  :lol:.

Боби, никой няма да те упрекне  :wink:. След първото раждане /нормалното/ бебето ми го донесоха след 2 часа, беше кротко и ми беше кеф да е при мен. Мислех си, че след секциото ще  оставя Терезка в "аквариума", но пък таткото спеше при нас и в движение решихме да си я вземем. Ако бях сама - едва ли щях да се справя.
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 14:20:48 pm от elle22 »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #348 -: Юни 18, 2011, 18:47:10 pm »
шаноар, тя и мойта спеше доста в началото (а и сега де) и не можех да я събудя на всеки два часа както искаха от болницата, но винаги когато си поискаше я слагах на гърдата. в първите дни и няколкото капки коластра са им достатъчни. мъчих я един ден, мъчих се аз, що се не буди това дете, казваха ми да я дохранвам, докато накрая я остивих на мира, и както ви казах, при последното мерене (на 13тия й ден) се оказа, че за една седмица е качила 500 гр. така че хич даже не си мъчете бебетата, освен разбира се, ако не слабеят, но това е друго.

боби, никой не може да те упрекне, аз въпреки шевовете и болките, поне можеш да се надигам да си я взимам и на мен физически ми беше по-добре тя да е при мен, но е вярно, че не се наспиваш, аз основно защото като заспим към 4 сутринта, тя спи до 8-9, но сестрите почват да идват да ми мерят кръвното и други екстри от 6-30, така че не заради бебето не се наспивах, а заради персонала, но така беше при мен, при всеки е различно. 
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #349 -: Юни 18, 2011, 22:41:26 pm »
Да споделя и моя опит от това в болницата бебето да е при мен. Ако има второ и когато това стане със сигурност няма да я държа при мен вечер. След като родих първата вечер не можех да спя от цялото преживяване и болки. Освен това леглата са с кожени дюшеци и много запаряваха. Втората вечер бебка се скъса от рев. Сигурно съм спала само за час-два. На третата вечер бебчето на друга родилка в стаята ревеше цяла нощ. На четвъртата вечер вече си бях вкъщи и успях поне малко да се наспя. Имах късмета тогава, а и досега малката въобще да не търси ядене през нощта и така ми се събираха 5-6 часа сън.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #350 -: Юни 19, 2011, 07:23:35 am »
Аз на сестрите изрично им казах, че отказвам всякакви мерения през нощта - в крайна сметка имам право да откажа каквото си искам. Така че и сега не смятам да давам на който и да е да ме закача. Дори смятам и надпис на вратата да си сложа, че да не ме будят въобще. Виждала съм хора да го правят, не мисля че има проблем и аз да лепна един надпис.
Освен това ще предупредя всички, които искат да дойдат, че моеж само между определени часове. Миналият път всеки си дойде когато му е удобно и аз цял ден таман да почина и трябваше да приемам някого. Наииитна беше много мило от тяхна страна, но повече не желая да ми се случва.
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 07:26:00 am от Bobbie »


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #351 -: Юни 19, 2011, 08:35:45 am »
Ох, и при мен беше като отворен хан...постоянно имаше наплив от хора ! И то тогава...как да им кажа - оставете ме на мира, никой не искам да идва...щеидвате на гости като се приберем !
Поне ги бях ограничила да идват най-много по 3ма на куп...Всеки ден имах п 3-4 делегации на "гости" :?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #352 -: Юни 19, 2011, 12:45:14 pm »
 Здравейте,момичета!
 Да ви покажа какво купих вчера.http://www.pilsantoys.com/#/Urunler
 Преди време бях споменала,че искам в началото да огранича кучето да не влиза в стаята на бебето,че много косми пуска и освен заради бебето да пощадя и майка му от безкрайното чистене на косми.Оказа се много добра идея.Оградката може да се дели на отделните и елементи .Една част препречва точно отвора на вратата.Ако кучето не е безкрайно нахално да прескача,върши идеална работа.По-натам пък може да се ползва като кошарка за детето,както е показано на картинката или да ограждате просто част от стаята,помещението, което искате.
 Аз лично съм много доволна...Единствено цената не ми хареса,но си затворих очите и платих,добре че не бях отишла с мъжа ми ,че тогава нямаше да ми се отвори парашута...
 Ако искате,мога да ви покажа и как съм я сложила пред вратите и осталаната част в стаята за бебето :)
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #353 -: Юни 19, 2011, 13:24:13 pm »
didon, покажи нагледно  :). Кали си стои при бебето най-нахално, макар и само тялом, защото иначе се прави, че не го вижда.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #354 -: Юни 19, 2011, 18:28:49 pm »
Момичета, кога започнахте да мажете гърдите и коремите си с мазила за еластичност?
От какво сте доволни?
А носите ли безшевни сутиени през нощта, виждат ли ви се вените на гърдите и отгога?
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #355 -: Юни 19, 2011, 18:39:51 pm »
rum_sisi  Мажа от трети месец но съм много нередовна .Този път съм си купила едно на ДМ много е хубаво и не е скъпо доволна съм засега ,предния път не получих стрии да се надяваме и сега . Не нося сутиен вкъщи камо ли през нощта но на теб ако не ти пречи си носи. :D

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #356 -: Юни 19, 2011, 20:02:51 pm »
rum_sisi,аз започнах да се мажа още от втория месец и бях много редовна.Вече се мажа само когато сетя че ми е дискомфортно,като ми е сха кожата.Стигнах до извода,че с мазила и без мазила-всичко е до кожата.Иначе ползвам на Дева крема против стрии.Доволна съм,чувствам се мнго добре като се намажа,но не гарантирам,че няма да ми излезнат стрии.
Сутиен нося само през деня-то вечер само той ми лпсва ;)
А за вените-не само по гърдите се виждат моите,а по цялото тяло.Забелязах ги още преди да си направя теста за бременност.
[/url]
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #357 -: Юни 19, 2011, 22:58:44 pm »
 Смарайди,утре сутрин правя снимките и веднага ги пускам...
 
 Аз се мажа от трети месец.Първо си бях купила на Мама Дона,после Юсерин и съм много доволна,но сега да си призная съм на зехтин.Нещо бая тубички изхабих,та реших малко да разредя...
 Самите зърна и ареолите мажа от 7ми месец  с кремчето на Лансинох
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #358 -: Юни 20, 2011, 08:51:26 am »
 Смарайди,ето нагледен материал:

Ако кучето ги избутва настрани,просто могат да се сложат два елемента вместо само един.Тогава ще застъпват стените и няма мърдане
« Последна редакция: Юни 20, 2011, 08:53:09 am от didon »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #359 -: Юни 20, 2011, 10:10:24 am »
Дидон, кажи ми от къде я купи тази оградка и за колко пари, че ние искаме да ограничим достъпа на кучето до диваните. Бебо ще е в спалнята и мисля поне първия месец да не влиза там, въпреки че си знам как нахалника ще ме избута и ще си влезе при бебчо  :lol:

Руми, започнах да се мажа от 4-я месец. Първоначално с Мама Донна на Чико, после пробвах олиото на Веледа за стрии, но нещо не ми понесе миризмата. Най-доволна съм от олиото против стрии на Икаров - евтино е и върши работа за сега, което е важно в случая. Купих си и крема на Елансил, от него също съм много доволна - приятен лек аромат и много бързо попива в кожата.
Ако кожата на жената е тъмна, за нея са подходящи млеката и кремовете, а ако е светла - олиото против стрии. Това ни го казаха на една лекция ако не се лъжа  :wink: