0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #260 -: Юни 14, 2011, 11:29:19 am »
Момичета прочетох че Eille  е родила тази сутрин, но нямам повече инфо  .
Да се надяваме че всичко  е наред и ще разберем повече скоро .Да са и живи и здрави юнаците!

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #261 -: Юни 14, 2011, 11:39:34 am »
Боби, за списъчето - гледам че сте стигнали до края на Август - моя термин засега е 28.08. :-)


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #262 -: Юни 14, 2011, 11:47:21 am »
Момичета прочетох че Eille  е родила тази сутрин, но нямам повече инфо  .
Да се надяваме че всичко  е наред и ще разберем повече скоро .Да са и живи и здрави юнаците!
Стига бе! Честно ли? Къде го прочете, че не намирам нищо аз? Дано всичко да е наред и с тримата.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #263 -: Юни 14, 2011, 12:12:17 pm »
 Абсолтно съм съгласна със Шаноа по повод кръвното.Сериозно нещо си е и е най-добре докторско мнение
 Бинкаааа,ти страхотни пухчовци ще ги докараш - пупупу,браво.
 Като Еленка и аз мисля да навъртам км за сваляне на малкото банички ,които съм изяла,само че ще бутам количка :) Апропо,от сега си мисля,че ще съжалявам,че не съм си хапвала малко повечко по време на бременността.Нищо че съм 18+, с толкова съобразяване...да си бях отпуснала душицата,че после няма да мога...

Боби,като бях преди няколко дни на Училище за родители,доктора точно ни обясняваше по повод секциото по медицински причини.Посъветва ни да си имаме документи от прегледи от специалисти  и именно късогледството го спомена.Каза ,че много често идвали родилки с препоръка за секцио по причина късогледство,написано на обикновен талон и не са го приемали като документ.Само по себе си нито късогледството,нито далекогледството е причина.Искали изследвания на ретината и очните дъна...

 На мен в обменната карта са ми изредени операциите и положението на бебето и докторите си го четат и казват мнението си за секцио.Аз не съм взимала отношение/е ,не че не съвпада с моето желание :wink: /
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 12:18:57 pm от didon »
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #264 -: Юни 14, 2011, 14:44:00 pm »
ми не зная, но при мен е хълмисто и като бутам количката по нанагорнището си ми е усилие, а ето ми го слинга http://www.youtube.com/watch?v=t-0eCD0zEp4. удобна ми е и е по-лесно да излизам с нея отколкото с количката. при мен е голяма галимация - шасито стои в колата, аз слизам с коша и бебето и чантата, а така си я слагам в слинга от вкъщи и сме готови. да се надяваме, че се свалят килограми от ходене. при нас пак ще почнат дъждовете, та не знам колко ще ходим. кажете къде е темичката за елле.

бианка браво за близнаците, стискам палци да си стоят още колкото трябва.

дидон, що да не можеш после, я ме виж мен, то не са биквитки, не е сладолед. 500 калории на ден заминавали само от кърменето, значи прави му сметка. аз не съм качила от раждането насам, макар, че ям като да не казвавм като какво, но не може без сладко заради липсата на сън. та споко, можеш да се отпускаш колкото си искаш, после ще му мислим. въпросът е кога после, но сега да не се затормозяваме излишно. :)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #265 -: Юни 14, 2011, 14:47:40 pm »
ето я темичката за ейлле

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46081.0
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #266 -: Юни 14, 2011, 15:17:19 pm »
Здравейте момичета. Днес бяхме на преглед и с бебчо всичко е наред расте си и не спря да се движи и перобръща през целия преглед. След предния преглед, когато ни казаха че нохилярната гънка е доста дебела и последващите хромозомни изследвания, направо отивам със страх на преглед. :oops:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #267 -: Юни 14, 2011, 16:20:04 pm »
Didon, мислъта ми беше, че въпреки че знаят, че имам проблем със зрението, не са ме пращали дори на преглед, защото дори и предишна операция за отлепена ретина не е показател за секцио, макар че май зависи от лекаря. Никога никой не е и отворил дума за преглед на очни дъна - това въобще не съществува. Аз знам, че в България казват обратното, но тук не ги изследват и на жените не им става нищо на ретините.

Боби
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 16:24:04 pm от Bobbie »


  
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #268 -: Юни 14, 2011, 16:58:56 pm »
Здравейте мацки,и аз долу-горе имам дата за секцио,доктора каза че ще е седмицата на 27 юни,като ме приеме в болницата и ще решим,ще види как са се развили бебчета и ще уточним датата,най-вероятно ще е 1 юли,ако искаш боби може да ме впишеш с тази дата в списьчето,ако има промяна ще сьобщя.и дано устискам де,като гледам ейле не си дочака датичката,но нищо,важното е да са живи и здрави,то при близнаци никога не се знае,изненадата може да дойде всеки един момент:))) :P
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #269 -: Юни 14, 2011, 17:19:00 pm »
Привет и от мен, ние растем, продължаваме да изглеждаме като девойка, такива неща.  :D Това за инвитрото като показание за секцио никак не ми харесва, не знам на какво се основава.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #270 -: Юни 14, 2011, 17:52:40 pm »
Хайде да не подхващаме темата пак за секциото и естественото. Важното да се раждат живи и здрави бебоци и майката да е спокойна. 
Аз родих секцио и съм доволна  много мои приятелки имаха тежко първо раждане естествено и още не мислят да повтарят  :)
Зай честита ти девойка.
Фифоняк ти така уж с тези контракции накрая ще вземеш да преносиш. :wink:
Боби с този списък до края на август чак се размечтах ,че и моя ред дойде .

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #271 -: Юни 14, 2011, 18:18:21 pm »
Милен–ка, дай някаква дата да те включим и теб, де.
Ето обновеният списък. Махнах думата „планово“, защото то е ясно, след като има дата за секцио, че е планово :-)
preggo

Юни
nimika – 27.06.2011
fifonqk-27.06.2011 –секцио
бина – 29.06.2011 –секцио

Юли
Виктория – 01.07.2011 –секцио
didon – 01.07.2011 - секцио
godgift – 05.07.2011
dessi-kk – 05.07.2011 –секцио
didka_ - 18.07.2011

Август
IOLII – 07.08.211
Bobbie – 19.08.2011
ivaleta – 24.08.2011
krasi(ahiito) – 27.08.2011
ivanita – 28.08.2011

« Последна редакция: Юни 14, 2011, 18:23:49 pm от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #272 -: Юни 14, 2011, 18:23:20 pm »
Момичета,не знам дали е повод за притеснение,но от вчера усещам малката много много ниско долу.Вие какво ще ме посъветвате?По принцип ми е рано още за преглед,ама...
[/url]
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #273 -: Юни 14, 2011, 19:21:52 pm »
краси, не зная дали имаш и други поводи да се притесняваш, но аз доста често усещах моята девойка буквално между краката си, но на следващия ден нещата си идваха на място. не искам да давам съвети, но ако нямаш контракции, едва ли само това, че е ниско долу е повод за притеснение. те се местят, но ако те притеснява - обади се на някой доктор
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #274 -: Юни 14, 2011, 19:28:03 pm »
Elena B, ти няма ли да си смениш вече линийката? Иска ти се да си още бременна ли? :D
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #275 -: Юни 14, 2011, 19:37:23 pm »
Благодаря ти за бързия отговор,Ели,наистина ме успокои.Бях се притеснила,защото вчера ми се наложи да пътувам с влак-три часа в едната посока.Като се прибрах,всичко ме болеше и от тогава взех да усещам бебка толкова ниско.Но явно е просто съвпадение :)
[/url]
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #276 -: Юни 14, 2011, 20:46:09 pm »
Милен_ка, не съм започнала дискусия. Стори ми се странно единствено наличието на инвитро процедура да е показание за секцио. Ти си минала през това преживяване, аз и други момичета не сме. Нямам и намерение да водя дискусии за и против, обсъждах конкретния факт.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #277 -: Юни 14, 2011, 21:28:28 pm »
краси, не зная дали имаш и други поводи да се притесняваш, но аз доста често усещах моята девойка буквално между краката си, но на следващия ден нещата си идваха на място. не искам да давам съвети, но ако нямаш контракции, едва ли само това, че е ниско долу е повод за притеснение. те се местят, но ако те притеснява - обади се на някой доктор
Краси, аз не съм специалист, но също мисля, че ако няма контракции няма място за притеснение. Аз също съм усещала малкия ниско долу, даже на един преглед така си беше заврял главата надолу, че не можаха да му я измерят. Ама иначе пишката си я показва без проблем ;-))))))


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #278 -: Юни 14, 2011, 22:34:43 pm »
Краси, аз моята бебка съм я усещала също ниско долу - все едно ще си покаже някой крайник от долу. Както са ти казали и другите щом нямаш контракции може бебчето да се намества. Поне при мен когато съм а усещала така бяха моментите в които се завърташе и се наместваше да й е удобно :wink:.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #279 -: Юни 15, 2011, 08:37:19 am »
Привет и от мен :D
Малко ме мързи да пиша в последно време, сигурно е от жегите.
Ние с бебка сме добре.Расте бебенцето и дебелеее.Върви с две седмици напред.
Другата седмица влизам в Майчин дом за изследвания и в движение ще се решава кога ще е срещата :D
За раждането, важното е мама и бебе да са добре, а какъв е начина няма значение :D
Хубав ден :D