0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #200 -: Юни 11, 2011, 08:42:39 am »
Тук, също правят изследвания за гестационен диабет. На мен ми откриха и ме следяха редовно.
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #201 -: Юни 11, 2011, 10:28:31 am »
Знаете ли д-р Сигридов работи ли в събота?

Може ли телефона на д-р Михова на личния.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #202 -: Юни 11, 2011, 10:33:23 am »
Момичета, поствам сайт на фирма за производство на бебешки и детски мебели. Ние поръчахме легло и скрин за беба и съм много доволна. Има богат избор на цветова гама и изпълняват поръчки според изискванията на клиента. Правят доставки в България, цената е 15 лв. за брой изделие. Спазиха срока на изработка, дори го доставиха по-рано. В подходящ момент ще направя снимки.

http://www.avmebeli.com/st4.html

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #203 -: Юни 11, 2011, 10:37:58 am »
Само искам да вметна по повод спора с полаганото по ЖК ,Боби,не съм се оплакала в смисъла ,в който ти го изкара. Аз съм вече,вижда се на лентичката в коя седмица съм.Докторът ми е казал да отида на преглед в определената дата.Трябва да види дали бебето не се е обърнало в правилна позиция . Е,няма ли да се възмутиш от думите,че не ти се полага вече.Ми добре,да постъпя в болницата с контракции и тогава да ми кажат как е бебето и по какъв начин ще раждам...
 И другото.Ехографите,с които преглеждат докторите по ЖК им позволява да видят три ,четири показателя,нищо друго...Е,не ми изглежда толкова скъпо,че да не могат да бъдат отпуснати тия пари...
 Ииииии, изобщо не ме успокоява факта как е в САЩ или как е във Франиця или където и да било.Аз живея в БГ...
 В САЩ мои роднини доплащат макс 300долара за процедура инвитро.Могат да направят до 9 опита.Е, аз съм си изпразнила всичките кредитни карти за две процедури и малко изследвания...и какво да кажа,ами в БГ съм и не казвам на някое американско семейство"абе какво като не е сполучлив опита,нали ти плащат всичко,пък и имаш право на 9 пъти...

 И не на последно място,това че споделих за ограниченията с ехографа по ЖК си беше отправено точно към девойките , които ги засяга,а именно тези зависещи от същата система,от която завися и аз ...
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #204 -: Юни 11, 2011, 11:38:55 am »
лелеее колко много сте изписали докато се запиша и аз в новата темичка. :)         за ехографите по  ЖК аз искам да ви кажа че само един път не съм плащала, а всеки следващ си плащам по 10 лв.  8O. пуснати са  ми самоо веднъж иследвания - кръвна картина, хив, васерман, урина, микробиология. А СЪМ В 33 г.с.  живея в БГ. и съм напълно съгласна с дидон , че  не може да не се покривят тези прегледи от ЗК. но както и да е...                                                                 Дидон, аз също съм се насочила за раждане в Т.К. при д-р Ташков. още не съм се срещнала с него но ще го направя следващата седмица. толкова ли е зле положението в тази болница, колкото го описваш? нали казват че се прави ремонт там?           Боби, включи ме вече и мен в списъчето аз съм с термин 07.08 ( ако няма промени)   Някой беше попитал за стриите - аз се мажа 0т 4 месец, когато започна да ми расте коремчето, започнах с бебешка мас, но получих обрив  от нея, смених я с бебешко олио, но и то не ми подеиства добре и продължих с крем за тяло богато хидратиращ, не е специален за стрии. за сега нямам да видим до края как ще е :wink:
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 11:41:35 am от IOLII »
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #205 -: Юни 11, 2011, 12:52:35 pm »
didon, в направлението което са ти дали за ЖК още когато си се записвала там, пише ли че бременността ти е рискова? Когато бременността е вследствие на АРТ процедура тук се води рискова, и при нея по здравна каса ти се полага ехо на всеки преглед. То при теб не остана де, но по принцип имаш право на тези прегледи и твоя доктор да не се прави на ощипан му кажи  :lol:
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #206 -: Юни 11, 2011, 13:34:40 pm »
Знаете ли д-р Сигридов работи ли в събота?

Може ли телефона на д-р Михова на личния.

Писах и смс на д-р Сигридов, не ми отговаря.

На вас отговаря ли ви обикновенно на обажданията?

Ако се обадя на д-р Михова, може пък доктора да се обиди.

Голяма съм паника, но до понеделник не мога да чакам.

Да се обадя ли на спешния, какво да правя  :balk_144: .
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #207 -: Юни 11, 2011, 13:52:02 pm »
rum_sisi, д-р Сигридов ми се е обаждал до 2-3 часа след изпратения смс, зависи колко е зает в момента. Звънни на д-р Михова, никой няма да се обиди.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #208 -: Юни 11, 2011, 13:52:26 pm »
rum_sisi  ама разбирасе . званни на спешния ако нещо те тревожи, не се притеснявай . те ще ти кажат какво да правиш.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #209 -: Юни 11, 2011, 14:06:20 pm »
  :( На мен ми се стори много зле.
 Може би това,че се бях настроила да видя нещо след ремонт , ама поне да имаше добри легла и сменени плочки...
 Ремонт правят на родилната ВИП зала.Тя ше е като апартамент,даже си имала и керамични котлони,между контракциите може да ти се поиска да си сготвиш нещо.Срещу 200 лв получаваш това удоволствие да раждаш в този лукс.С теб ще има и акушерка непрекъснато. Обачееее,трябва да отбележа,че там минава само процеса на раждане.После те водят или във "ВИП" стая или в нормална,зависи от желанието

 Аз категорично се отказах от там...имам чувството,че ако нещо започне инцидентно ще отида в МД
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #210 -: Юни 11, 2011, 14:22:14 pm »
Обадих се на д-р Михова и беше много любезна, изписа ми флажил за 7 дни и след това флуражин за 6 дни.

Все пак ще напиша смс на д-р Сигридов какво са ми изписали!

Благодаря ви!
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #211 -: Юни 11, 2011, 14:43:24 pm »
 :) това е лечението ;) и при мен беше така ...
 Момичета ,вчера на това училище за родители ни казаха няколко полезни неща.
 Понеже почти всичко бременни страдат от гъби , в по-голяма или по-малка степен.Двайсетина дни преди раждането е хубаво да се пусне микробиология и да се направи лечение.Не че ще изчезнат,но малко от малко средата да се подобри.
 Гъбите влияели много зле на самото влагалище и шийката.Структурата на тъканта ставала много крехка , лигава ,и не се държала изобщо добре при шиене,което се налага в повечето случаи,особено при първескини

 
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #212 -: Юни 11, 2011, 14:46:56 pm »
Дидон повечето болници са мизерни няма спор!Не се ядосвай мисли за доброто на бебчо все ще изтърпиш няколко дни. Аз бях с Емчо в пирогов където нямаше баня   :? иначе беше чисто няма как изкарахме .
Аз предната бременност след ин витро ходех всеки месец при док Александров и при жк .Този път съм само при Жк  естествено че за нас се води рискова при условие че е така дълго чакана сега към 28 седмица като реша накрая при кого да раждам ще направя няколко посещения при него но май се ориентирах и аз към д-р Георгиев.
Лек прохладен уикенд ви желая аз го предпочитам така и без това не мога да се класирам за плажа!  :)

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #213 -: Юни 11, 2011, 14:55:38 pm »
Дидон, ето едно клипче за Шейново:
http://www.youtube.com/watch?v=PPkfy-O5XLQ&feature=player_embedded
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #214 -: Юни 11, 2011, 15:18:16 pm »
Мечо,благодаря ти!
 От вчера наистина не съм на себе си...Не ме притеснява само външния вид на Тина        Киркова,абееее изглежда гадно,мръсно...няма как да си затворя очите и да кажа карай да върви.Още повече ,че няма да раждам нормално,та да си мисля,че няма да забележа нищо...
 Утре отивам до Шейново/ въпреки че мъжа ми пък бил за Окръжна,не знам как го реши :)))) /
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #215 -: Юни 11, 2011, 15:31:18 pm »
Момичета, бременността след АРТ се води рискова според НЗОК само когато е отбелязано безплодие в анамнезата.
Това, което се полага на бременните с нормална бременност и бременност с риск, е регламентирано в Националния рамков договор за 2011 г. за медицински дейности. Можете да го прочетете в сайта на НЗОК в приложения 15 и 17 или в Програма "Майчино здравеопазване".
« Последна редакция: Юни 11, 2011, 16:41:19 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #216 -: Юни 11, 2011, 15:44:21 pm »
Дидон, за окръжна болница знам, че са правили много хубав ремонт и всичко било много хубаво. Аз не успях да родя там, че ми беше далече (аз живея в другия край на София общо взето) и не ми беше удобно всеки ден да ходя до там за запис на тоновете. Ако ти е удобно виж и окръжна. Две приятелки родиха там и бяха много доволни.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #217 -: Юни 11, 2011, 15:46:10 pm »
Боби, едничко ми беше ехото /в 20 г.с/, тъй като нямах усложнения. Е, ако мрънках, можех да изкрънкам още някое и друго, но не ми е в стила. За собствено успокоение ходех на частно, а и мъжът ми ме гледаше в тяхната болница /ветеринарната  :lol:/.

Момичета, аз не ви казвам да не си търсите това, което ви се полага. Напротив. Но е хубаво да бъдем реалисти  :wink:.

Лека бременност на всички!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #218 -: Юни 11, 2011, 16:28:53 pm »
Като сме започнали темата за ЗК...
При многоплодна бременност съм чувала че се води рискова, обаче не видях някъде да се споменава като риск, или това се включва в термина обременена акушерска анамнеза? :?
За сега съм била само на първи преглед, защото се наложи малко да лежа в болницата, но и на първото посещение нямаше мерене на кръвно, нито тегло- питаха ме само колко тежа и колко съм висока. А това каквото виждам по таблиците на НЗОК е трябвало да ме изтеглят поне- все пак сме жени- сами ако можем ще се излъжем за килцата :lol:
И още едно питане- при положение че съм лежала в патологията за задържане това води ли се като рисков фактор занапред???
Благодаря ви за отговорите предварително.
М/у другото... аз ще си имам 2 красавици на есен  :D Поне така се видя на последната ФМ. Поздрави
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #219 -: Юни 11, 2011, 16:40:29 pm »
krasi, докторите в София които правят ФМ се броят на пръстите на едната ръка, изобщо не може да се говори за ФМ при доктора от ЖК.
А също ехографът може да ви се струва допотопен, но важно е кой стои зад него и гледа и не е задължително да е някъв космически на вид.
Елле, как ти установиха бременността лекарите тогава, като не е с ехограф, с ръчен преглед ли?
Наистина в доста страни не изписват нито Но-шпа, нито прогестерон в ранна бременост, защото е прогестеронът се изписва само ако има недост, а не поголовно както в БГ. А се изписва в чужбинско само преди АРТ процедура и продължава и след това.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.