0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #440 -: Юни 24, 2011, 16:13:52 pm »
плами какво стана има ли някакви новини при теб
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #441 -: Юни 24, 2011, 16:33:27 pm »
Плами,
въпреки резултата, полежи още няколко дни и пак направи тест, дано да не е отчел и да се промени ситуацията, защото зацапването по принцип е добър знак, доколкото знам.
Продължавам да стискам палци!!!
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #442 -: Юни 24, 2011, 16:51:42 pm »
Много ви благодаря момичета, но на мен си ми дойде официално  :witch:
Стискам ви палци да имате обратния на моя резултат! :crossfingers: :bighug:
Много ми е тъпо, но добре че си имам готини колеги и в офиса - доста ме разведряват, та не мисля за провала...а и с вас си споделям и ми олеква...
Не е било писано...какво да се прави... Други път  :balk_103:
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 16:55:50 pm от PlamiD »
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #443 -: Юни 24, 2011, 18:56:17 pm »
аз колкото повече чета толкова повече се обърквам някой може ли да ми каже каква е разликата между оплодени яйцеклетки и бластоцист защото при трансфера чух доктора и сестрата като си говорят че бластоцист ми бил добър
*
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #444 -: Юни 24, 2011, 19:30:36 pm »
аз колкото повече чета толкова повече се обърквам някой може ли да ми каже каква е разликата между оплодени яйцеклетки и бластоцист защото при трансфера чух доктора и сестрата като си говорят че бластоцист ми бил добър

 - нулев ден - в този ден се добиват и обработват половите клетки (гамети) , а също така се извършва и инсеминацията на яйцеклетките чрез предварително капацитирани сперматозоиди или чрез ICSI;
 - първи ден от ембрионалното развитие - образуване на зигота (оплодена яйцеклетка);
 - втори ден от ембрионалното развитие - стадий на делене и формиране на бластомери (клетките на същинския ембрион);
 - трети ден от ембрионалното развитие - стадий на делене и формиране на бластомери;
 - четвърти ден от ембрионалното развитие - стадий морула
 - пети ден от ембрионалното развитие - стадий бластоцист;
 - шести ден от ембрионалното развитие - стадий бластоцист;
 - асистирано излюпване на ембриона - (аssisted hatching).
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #445 -: Юни 24, 2011, 19:43:09 pm »
благодаря ти мецани
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #446 -: Юни 24, 2011, 21:28:45 pm »
Мави,Ани,къде изчезнахте момичета?С нетърпение очаквам да пишете,че сте видели заветната точица. :balk_132:
*
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #447 -: Юни 24, 2011, 21:34:22 pm »
Ето ме и мен след трансфера :).Върнаха ми само 2 :( не искаха повече.Стаменов ми даде един куп хапчета и инжекции, който от утре сама трябва да си слагам :(, но ще се науча.Каза ми никакво кафе и какаови напитки.2-3 дни само лежане, а след това може и разходки на вън и още неща които бяха доста. Сега остава само чакането.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #448 -: Юни 24, 2011, 21:51:45 pm »
Алекс, не съжалявай, че са ти върнали само две, може и двете да се захванат, но има причина док да реши така. Аз съм с еднорога матка и до сега, за да нямам проблем с износването са ми слагали максимум по 2 ембриона, а последният път ги изчахаме до стадий бластоцист и д-р Стаменов не искаше да рискуваме и върнахме само 1 ембрионче. Сега надявам се при следващия опит със замразените да се преборя за 2. Стискам ти палци за +резултат :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #449 -: Юни 24, 2011, 22:39:38 pm »
Алекс силно ще стискаме палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Чудно ми е ili7372 какво стана с нея защо не писа :ask:
При мен се очаква към 28-29 да е пункцията нещо много бързо са порастнали тези мойте фоликулчета за 3 дни стимулация.Утре на прегледа ще каже д-р Перси как са :ask:
На всчки чакащи стискам палци за :bfp:резултати

*
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #450 -: Юни 24, 2011, 23:23:32 pm »
Чудно ми е ili7372 какво стана с нея защо не писа :ask:

ili7372 има положителен тест, писа във варненската тема. :D Честито!

Успех на всички в процедура и чакащи същите добри новини!
*
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #451 -: Юни 25, 2011, 12:09:16 pm »
mimcho123,не съм спряла да ви следя и да ви чета!!!
Направих спонтанен аборт и не исках да ви натъжавам,особено момичетата,които чакат резултатите от теста!!!
Сега стискам палци на вас всичко да мине по най-добрия начин и да гушкате след 9 месеца най-сладките бебчета!!! :crossfingers: :crossfingers:
 :bighug: :bighug: :bighug:
Късмет на всички!!!Аз ще продължа да ви чета и да ви стискам  :crossfingers: :crossfingers:
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #452 -: Юни 25, 2011, 12:20:19 pm »
Ужасно съжалявам Мави.Нямах представа.Много съжалявам,че така се е получило при теб.
 :bighug:
Аз трябва да правя тест на 30/17ден/но поатоянно ме наболява корема и само тичам до тоалетната да видя дали ми е дошло.
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #453 -: Юни 25, 2011, 13:16:14 pm »
Мави, съжалявам  :bighug:
мимчо, ще стискаме палци значи на 30-ти!! Не се стряскай, лежи си спокойно.
Даниелска, радвай се, значи бързо напредваш и скоро ще е събитието.
Алекс - чудесен резултат, сега остава да направиш един такъв и след 9-месечно бременеене.
Днес звъннах на доки, и петте са се оплодили, сега чакаме как ще се развият и в понеделник съм на трансфер.
Стискам ви палци за успех във всяка фаза на процедурата, а после  :bfp: !!!
 
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #454 -: Юни 25, 2011, 13:38:14 pm »
Mavi  - съжалявам да го чуя... Силно се надявам бързо да го преодолееш, и с нови сили и повече късмет да влезеш в следващата процедура!
Мимчо - чакаме положителен тест! :))
Бисерче - пожелавам ти всичките да се развият идеално, и да изберете най-хубавите за трансфера! Стискам палци!
За съжаление и втората ми стимулация беше прекратена преди самата пункция - доктора канцелира цикъла.  СТрашно много желание, надежди и емоции вложих, но няма смисъл да Ви обяснявам - всички знаете как се чувствам.
Доктора, както винаги беше честен - предпочете да прекратим процедурата, защото беше сигурен, че няма да  е успешна, отколкото да я направим до край, и да платя пълното ИКСИ, знаейки, че нищо няма  да се получи.
Плановете? Решихме през септември да стартираме нова процедура, като този път да смени тотално протокола, поемайки голям риск от хиперстимулация.
На всички момичета, които са в процедура - успех!
 
Хубав ден!
 
 
 
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #455 -: Юни 25, 2011, 13:44:42 pm »
istinska, съжалявам за неуспеха ти. Сега с какво те стимулираха? Казаха ли какъв е проблема? Това е важно за следващия път. Аз също се бях подготвила психически за подобно нещо, тъй като много трудно върви стимулация при мен, но се оказах приятно изненадана. Благодаря за стиснатите палци, и аз ти пожелавам наесен всичко да е наред, да направите пълна процедура с положителен резултат!!!
*
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #456 -: Юни 25, 2011, 13:51:35 pm »
istinska много съжалявам :), но каква е причината да стопирате стимулацията?

biserche благодаря ти и ти си с добър резултат 5 от 5 :).Стискаме палци за понеделник и да ги пазиш много ембриончетата след това :)
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #457 -: Юни 25, 2011, 16:01:49 pm »
Здравейте момичета
Преди няколко дена ни се обадиха, че сме одобрени от ФАР. Предполагам, че м. Август ще е нашият месец. Успех на всички вас!!!
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #458 -: Юни 25, 2011, 16:27:57 pm »
Алекс, Бисерче - стимулираха ме с Гонал, и  от 5 ден Цетротайд. Първия път беше пак със същите медикаменти, но в малко по-големи дози. Аз имам поликистозни яйчници, и всеки път тръгвам с по над 30 фоликула. Именно заради това доктторът ми слага малки дози, за да избегнем риска от хиперстимулация. И винаги, когато спрем Гонала, се получава някакъв срив  в хормоните.  както на 9 ден естрадиолът ми беше 5100, изведнъж на 11 ден ми падна до 800.
Решихме, че при следващата стимулация ще поемем риска от хиперстимулация. Май е  това в общи линии.   
*
Re: Инвитро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #459 -: Юни 25, 2011, 17:19:34 pm »
istinska,много съжалявам!!! :bighug:

mimcho123,biserche,стискам силно :crossfingers: :crossfingers: