0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #980 -: Август 03, 2011, 20:00:18 pm »
Mole, виж тук тоя е интересен
http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php


Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #981 -: Август 03, 2011, 20:35:59 pm »
Ето и още един калкулатор
http://www.ivf.ca/duedate.php

Пишеш си датата на пункцията и ще покаже в коя седмица си.  :wink:
« Последна редакция: Август 03, 2011, 20:40:05 pm от bluerose »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #982 -: Август 03, 2011, 20:46:21 pm »
Въвежда се първият ден на менструацията - изчислява се като от пункцията се извадят 14 дни.
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #983 -: Август 03, 2011, 22:04:31 pm »
От уважение към всички в процедура, нервно очакващи резултат или превъзмогващи поредното поражение, напомням, че въпроси и вълнения за бременността се нищят в темата на бременните.
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #984 -: Август 04, 2011, 09:11:08 am »
Моля участниците в тази темичка да ме извинят за въпроса, Цигу благодаря за навременната ти намеса. :oops:
Момичета, съпреживявам вашите успехи и неволи, защото самата аз не съм излизала от темите за опитващи близо 4 години.Смятам още малко да поостана , с ваше разрешение в тази темичка.
Благодаря на тези които ми изпратиха лични.Хубав ден :swing:
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #985 -: Август 04, 2011, 09:54:12 am »
Да,момичета,трябва да сме силни след неуспех,с тюхкания няма да стане! Знам,че е много трудно да се изправиш,но само така можем да постигнем целта си!  :wink:
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #986 -: Август 06, 2011, 09:17:54 am »
Пепс, съжалявам за неуспеха... Надявам се при всички нас, дето сме в тази групичка, третият опит да ни доведе до  preggo . Иначе и аз съм се запътила към фонда :(, въпреки желанието на док, да се впусна в поредното приключение без тях.
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #987 -: Август 06, 2011, 09:41:14 am »
Пепси,много си права. :)Само дето на нас взе да ни става "навик" това изправяне и вече ми писва да чакам. :lol: Е,лошото е ,че мен никой не ме пита и всичко е в ръцете на една друга сила/основно/ и на нашите доверени лекари! :wink:Така че,няма какво да се правя на "умник" ами да продължавам да си чакам,а то му се вижда успешния край вече! Поне така ми се иска,а и редно е,нали??? :wink: След толкова време в такива теми,да видим какво става и из другите- за след +++ :lol:
Моле,можеш да останеш още колкото си искаш в тази тема,но ако питаш мене-не прекалявай. :lol: :lol:Стой колокото  ти е приятно,но по някое време -марш  osi_19 в другите теми.И без това въпросите вече ще са други ,а ние нямаме "компетентни  "отговори ylinfant.Но ,от друга гледна точка,скоро като завалят  :bfp1: и всички  preggo то ще е хубаво да имаме "свой"човек там,домакин, който да ни посрещне и "настани" :wink:
Никоя,тук май всички вървим по един път,само някой са с обиколка напред,други с обиколка назад,ама в една "писта" сме. Мисля ,че най-ненужното сега е да не се напрягат нещата!!!! Ние също оправяме ФАРа,поне там със сигурност имаме 8-9 месеца време до заповедта. Достатъчен период за планове,преосмисляне ,а и пореден опит ,ако някой желае. Но за сега  сме  :party: и  :surfinga: ,а скоро планираме  :balk_170: Задължително е да си "зареждаме батериите" редовно,за да можем да продължим към крайната цел.Поне аз така мисля? :wink:
п.п. най-дългия пост в живота ми се получи!! 8O
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #988 -: Август 06, 2011, 13:10:30 pm »
Здравейте,да се включа и аз с един въпрос.Трето ин витро ми е,ама като някой маниачка съм станала,тъй че ще питам аз.Много ме болят вече втори ден зъбите и горе и долу отдясната страна,възпалили са се венците ми,предните 2 пъти не ми се е случвало,имах второ ин витро проблем със зъбите,но само се рониха 2 зъба и то без да боли,а сега не мога да спя от болки.3-ти ден ми е от трансфера и много ме е страх да правя каквото и да е,направих си чай от лайка и се жабурих преди малко,туй ясно не е страшно.Въпроса ми е за вода за уста Сандрин,жабуркам и с нея,как мислите дали има за какво да се притеснявам?Билков екстракт е пък съдържа етанол,алуминиев хлорид,калциев хлорид,метанол,вярно не го гълтам,ама както казах превърнала съм се в маниачка на тема вредно и полезно.Олеее аз Мара подробната писах та писах,ще съм благодарна за мненията ви.Забравих да кажа,че не искам да притеснявам док.през почивните дни,затова препатилите помагайте.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #989 -: Август 06, 2011, 15:52:42 pm »
Марина, не мога да дам съвет за водата, но стискам де що палци имам опитът ти да е успешен! Желая ти много късмет!
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #990 -: Август 06, 2011, 17:10:33 pm »
Здравейте,да се включа и аз с един въпрос.Трето ин витро ми е,ама като някой маниачка съм станала,тъй че ще питам аз.Много ме болят вече втори ден зъбите и горе и долу отдясната страна,възпалили са се венците ми,предните 2 пъти не ми се е случвало,имах второ ин витро проблем със зъбите,но само се рониха 2 зъба и то без да боли,а сега не мога да спя от болки.3-ти ден ми е от трансфера и много ме е страх да правя каквото и да е,направих си чай от лайка и се жабурих преди малко,туй ясно не е страшно.Въпроса ми е за вода за уста Сандрин,жабуркам и с нея,как мислите дали има за какво да се притеснявам?Билков екстракт е пък съдържа етанол,алуминиев хлорид,калциев хлорид,метанол,вярно не го гълтам,ама както казах превърнала съм се в маниачка на тема вредно и полезно.Олеее аз Мара подробната писах та писах,ще съм благодарна за мненията ви.Забравих да кажа,че не искам да притеснявам док.през почивните дни,затова препатилите помагайте.
Задължително се свържи с доктора си и отделно посети стоматолог.
Според мене всичкото това се дължи на притеснение и нерви.За болката мижеш спокойно да пиеш парацетамол.Стискам палци за успех!
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #991 -: Август 06, 2011, 17:29:13 pm »
Аз имах проблеми с венците в края на стимулацията, макар че ползвах Сандрин и Лакалут Актив. Правиха ми няколко вливания на калций и от тогава съм добре. Приемам млечни продукти и нямам проблеми.
Според мен калцият ти е проблем. При стрес мисля, че освен магнезия, и калция намаля в организма.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #992 -: Август 06, 2011, 19:39:41 pm »
Благодаря ,момичета.Закуската ми е основно сирене,кашкавал и домати,напълних хладилника и с кис.мляко,жабуря постоянно с чай от лайка,да видим,дано мине без да се усложнява.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #993 -: Август 06, 2011, 20:51:40 pm »
Марина, следното обяснение ми е дадено от стоматолог: вследствие повишаването на прогестерона, се повишава възможността от инфекция на венците. След ЕТ си и на прогестеронова терапия. Моят съвет е да посетиш стоматолог и да обясниш, че си след ЕТ и може да си бременна (стискам палци, да е станало,  :crossfingers: ), ако се наложи да ти слагат някакви лекарства, то те са с локално действие и няма да повлияят на бебето/бебетата. И повече минерална вода.
« Последна редакция: Август 06, 2011, 20:53:19 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #994 -: Август 06, 2011, 23:04:29 pm »
Марина, аз вече ходих на зъболекар и проведох една обстойна консултация.
Нали и аз приемам ве още Прогестерон .Имах проблем с венеца в областта горе дясно.
Той ми обясни че във венците има рецептори за Прогестерон и реагират на повишените нива на хормона, като се подуват и кървят, подобно на маточната лигавицата.
Той ми препоръча добра устна хигиена включващо миене на зъбите вечер и да си купя по-мека четка за зъби.
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #995 -: Август 08, 2011, 11:32:59 am »
Пускам си въпроса и тук, защото никой не отговаря: Момичета, имам следния проблем. По-принцип съм с много редовен цикъл 26-27дни.След неуспешния ми опит след спирането на лекарствата на 3-ти ден цикъла ми дойде.Но сега го чакам от четвъртък вече 4 дни ми закъснява, това нормално ли е според вас. На лекарствата от инвитрото ли се дължи? Моля споделете мнение!
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #996 -: Август 08, 2011, 11:39:40 am »
Дари, лекарствата от инвитрото разбъркват хормонте и понякога е необходим повече от един цикъл, за да влязат в норма. Мисля, че няколко дни не са проблем, ако мине повече от седмица-две, може да помислиш за консултация за предизвикване.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #997 -: Август 08, 2011, 12:42:42 pm »
 DariD, ollivia е права не се притеснявай,особенно ако си била по дълъг портокол..)))може и да си бременна,дано..)))ако се забави дълго обади се на доки.успех!!!
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #998 -: Август 08, 2011, 12:55:00 pm »
Благодаря ви...намерих една темичка та попрочетох малко! Явно е нормално втория цикъл след инвитро да закъснее до към 45 дни! По дяволите докторите защо не ни предупреждават!!!! 8O Моите доктори са до септември отпуска...не знам ако се удължи към кой да се обърна!Пфууу
*
Re: Ин витро/ИКСИ юни, юли, август 2011
« Отговор #999 -: Август 08, 2011, 13:49:01 pm »
DariD, и при мен след последния опит се получи доста голямо закъснение, цикъл дойде чак на 50 ден.
Бях говорила преди това с д-р Стаменов, той ме предупреди, че може да се получи и голямо закъснение и да подрани.Оказах се обаче доста търпелива явно защото си изчаках 50-те дни.
Ако се притесняваш звънни на спешния телефон, около 20 август преглеждат пол. тестове от юлските опити, може да минеш на преглед.