0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #920 -: Юли 11, 2011, 18:30:55 pm »
Прясна информация за генетичните:
1.Отивате в Майчин дом-ул .Здраве 2(спирката преди НДК на трамвай 7 ,ако идвате от клиниката), закусили задължително (така ни казаха-не знам как закуската влияе) между 9 и 12.30ч.в понеделник или вторник-само тогава правят кариотип на 6-тия етаж.Там е безплатно -засега. Прави се за вас и мъжа ви.Влизате в този коридор с табела Медицинска генетика. Това е един леко пуст коридор.От лявата страна на коридора търсите врата "Манипулационна"-ако там няма никой, търсите врата"Докторанти" има и един звънец, трудно откриваем.Абе направо търсите някой да ви обърне внимание-взимат ви кръв и след 1 месец резултати.Мисля,че няма нужда от предварително записване-то няма никакви желаещи.Ние се записахме само щото ходихме в четвъртък, а то изследванията се правят само в понеделник и вторник.Други записани за съответната дата нямаше.
2.После се качвате на 14 ет.-Национална генетична лаборатория.Там влизате в стая №3-прави ви генетик консултация-нашата се състоеше в това да кажем-искаме тези изследвания и той ни попълни едни бланки. После плащате. Давате кръв или ако си носите кръвта си я оставате. Носите си я от 6-я етаж-там ги молите да ви вземат и в още една епруветка за 14ет., за да минете с едно бодене.
Ние на 14ет. направихме тромбофилия(FV,PAI  и протромбин ген)-80лв и усвояване на фолиева (MTHF)-20лв за мен и за всеки случай на мъжа ми делеции на У хромозома-80лв.Това за мъжа ми уж е леко излишно и наистина не излязоха отклонения. То и за мен препоръчаха генетични след няколко неуспеха.А сега съжалявам, че не съм ги направила на своя глава по -рано ,че излезе че съм мутант. 8O
Понеже имаше въпрос-влизате смело през главния вход-няма нужда да се обаждате на регистратура, освен да ви насочат къде е  асансьорът. Тръгвате направо, направо, минавате край един униформен пазач и стигате до много асансьори. Всички ходят до  6-тия етаж, но не всички до 14ет.Ако натиснете копчето за 14ет. и то не светва-това не означава, че асансьорът не е вред,а че не ходи до 14ет. и го сменяте с друг, а не като нас да си се возите до 13ет и да качвате едни стълби нагоре, които водят до никъде :oops:
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 18:54:04 pm от milen4e »
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #921 -: Юли 11, 2011, 18:40:27 pm »
milen4e е обяснила много подробно, на мен не ми се отдава толкова дар словото :) но всичко е точно така.

КЪДИ, това е сайта на Националната генетична лаборатория, тя е на 14 етаж и там всичко се плаща. Там се прави пакета за тромбофилия. Катедрата по медицинска генетика е на 6 етаж и там кариотипа /хромозомен анализ, цитогенетични изследвания/ в момента е безплатен. Ето това е сайта им:
http://www.kmg.medfac-sofia.eu/index.html

New Love, не знам какво точно е кариотипа, но е различно от пакета за тромбофилия. Доколкото четох тромбофилия е добре да се изследва при поварящи се спонтанни аборти. При мен явно се налагат, защото и д-р Персенска и д-р Стаменов ми ги назначиха, както и всички лекари, с които се консултирах на ДРЗ. А иначе в Малинов май само кариотип назначават, не съм сигурна, но аз исках да си направя тромбофилията, защото имам 1 мисед със спряла сърдечна дейност и 2 биохимични бременности.

epetrova, ще помогна с каквото мога, но и аз съм пациент на клиниката само от 2 месеца :)

mimi6e  :crossfingers:
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 18:53:22 pm от Scarlet_ »




*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #922 -: Юли 11, 2011, 19:20:53 pm »
Момичета, включвам се да ви пожелая успешни процедури, на тези които са в такива и много двучертичкови тестове  :wink:
За Кариотипа, аз съм го правила! Ню лав мисля  :oops: имаше питане ... той показва, дали имаш или не нормален генотип ( т.с изследва се Х хромозомата при жената, като нормален генотип е 46ХХ).
Всички други вариации като 47ХХХ, 47ХХХХ и пр са хромозомни аномалии, които оказват влияние върху забременяването, изчерпването (ранно отпадане) на яйчниковата дейност и пр.
Пожелавам ви хубави резултати!


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #923 -: Юли 11, 2011, 20:04:15 pm »
Много Ви благодаря за изчерпателните отговори!
Ясно ми е къде и как, няма да се объркам вече и дишам спокойно!
Ще ги пусна, още повече че са безплатни в момента.  Ще боря един по един вероятните проблеми, че са ми безценни трите снежинки  и ми се ще до размразяването им да стигна след всички направени изследвания и операции.
 
оффф...ще видим...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #924 -: Юли 11, 2011, 20:57:23 pm »
Има ли някоя започнала тези дни стимулация по къс протокол?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #925 -: Юли 11, 2011, 21:19:46 pm »
Аничка, аз съм по къс протокол,започнах преди няколко дни.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #926 -: Юли 11, 2011, 21:26:53 pm »
Скоро очаквам МЦ и се притеснявам дали ще ми дадат час, затова разпитвам.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #927 -: Юли 12, 2011, 14:10:40 pm »
Здравейте, надявам се тук да има преминали инсеминация със стимулация. На мен ми предстой за пръв път. При това положение имам въпрос към момичетата които не са от София-при стимулацията/която при мен ще бъде с инжекции/и фоликометрията къде нощувахте? Може ли да се остане за тези няколко дни в болницата или си търсихте квартира? Всеки ден ли се заплащат инжекциите и фоликуметрията или като приключи инсеминацията? Моля, да ми отговорите изключително важно е за мен да знам, за да си търся алтернативи за престой тъй като не съм от София.Благодаря! :)
 
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #928 -: Юли 12, 2011, 14:31:20 pm »
Здравейте, надявам се тук да има преминали инсеминация със стимулация. На мен ми предстой за пръв път. При това положение имам въпрос към момичетата които не са от София-при стимулацията/която при мен ще бъде с инжекции/и фоликометрията къде нощувахте? Може ли да се остане за тези няколко дни в болницата или си търсихте квартира? Всеки ден ли се заплащат инжекциите и фоликуметрията или като приключи инсеминацията? Моля, да ми отговорите изключително важно е за мен да знам, за да си търся алтернативи за престой тъй като не съм от София.Благодаря! :)
Не съм правила инсеминация мила.Но който има нужда от место където да нощува може да ми пише на лични.Евтино е :bighug:

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #929 -: Юли 12, 2011, 21:47:27 pm »
Днес се обадих да си запиша час за преглед и хормони за започване по къс протокол,ако ФСХ ми е паднал след Фемостона,и ми дадоха за 12:10.Не е ли късен този час,лабораторията ще работи ли за хормони след прегледа?Утре ми е втори ден,но няма да мога да отсъствам от работа и затова в четвъртък.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #930 -: Юли 12, 2011, 22:30:59 pm »
Цеци 75, спокойно, не ти е късен часът, а лабораторията работи до 18 ч., ако не ме лъже паметта. Със сигурност ще имаш резултати преди да дойде времето за вечерните инжекции. Успех!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #931 -: Юли 12, 2011, 22:34:51 pm »
Цеци, не се тревожи за часа.Целият ден работи лабораторията и не е проблем че първо ще минеш на преглед а после за кръв.Аз също съм по къс протокол и в четвъртък съм на преглед в 11 часа.Ако искаш ми пиши на лично и може да пием по едно кафе.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #932 -: Юли 13, 2011, 00:08:58 am »
Здравейте, надявам се тук да има преминали инсеминация със стимулация. На мен ми предстой за пръв път. При това положение имам въпрос към момичетата които не са от София-при стимулацията/която при мен ще бъде с инжекции/и фоликометрията къде нощувахте? Може ли да се остане за тези няколко дни в болницата или си търсихте квартира? Всеки ден ли се заплащат инжекциите и фоликуметрията или като приключи инсеминацията? Моля, да ми отговорите изключително важно е за мен да знам, за да си търся алтернативи за престой тъй като не съм от София.Благодаря! :)
Аз поне за нощувките не мислех (сестра ми е в София) и съвет не мога да ти дам, но имаше една тема за хотели и квартири до нашата клиника. В клиниката не можеш да нощуваш, но има 1 апартамент за жени в стимулация, питай секретарките.
Всичко се плаща накрая. В цената на инсеминацията влизат прегледите (фоликулометрията) обработката на материала и самата процедура. Допълнително се плащат хормони и лекарства, за всеки е различно. Може да ходиш в клиниката да ти слагат инжекциите или ти да си ги правиш.
Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #933 -: Юли 13, 2011, 13:31:59 pm »
Утре ми е 2-ри ден от МЦ и в 10.55ч съм на преглед за започване по къс протокол. Много съм развълнувана, вече си приготвих част от багажа :)
Поне от предния път, когато се получи недоразумението и ни върнаха, имам необходимите изследвания за СПИН, хепатит и т.н. отделно като бях в спешното ми направиха ПКК 20 :wink:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #934 -: Юли 13, 2011, 13:46:10 pm »
anichka.bs ,успех  :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #935 -: Юли 13, 2011, 18:44:06 pm »
Успех на започващите!!! Очаквам много положителни тестове!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #936 -: Юли 13, 2011, 22:40:43 pm »
Аничка,успех и от мен -аз съм 10 минути преди теб като час и най-вероятно ще се засечем.Ако искаш обади ми се - писах в темата за Ин Витро -Икси подробности.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #937 -: Юли 13, 2011, 23:30:38 pm »
За Силвия и при мен имаше проблем с изготвянето на документите ми след втория неуспешен опит. Два месеца ме мота. Ходех лично и поне три пъти ме връщаше, веднъж днес нямало повече документи да приема, втори път имала много работа, трети път искаше документи за инсеминации, правени извън клиниката /имам две в клиниката/. Това последното го измисли преди третия опит при положение, че първия път не ми е искала и съм одобрена без тях. Наложи се да се обадя на д-р Лалев от фонда да го питам наистина ли е така и той каза нищо подобно, след като вече сме одобрени и имам 2 инсеминации в клиниката и два инвитро опита.
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 23:32:12 pm от silvi 35 »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #938 -: Юли 14, 2011, 07:01:21 am »
Аничка, успешен старт и от мен!
Желая ти да завършиш с желания резултат и успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #939 -: Юли 14, 2011, 10:57:26 am »
Успех на всички стартиращи! Хайде, дано се счупи каръщината!


Ох, Силвия.....толкова каруцарски разговор не съм водила.....но ми преля, като каза,че никой не ме бил извикал в тази клиника, и така било - чакало се.
Наложи се да и казвам, че получава заплата с нашите пари, и че  това и е работата - да подготвя документи за Фонда а, аз не съм там заради нея...
Държах се както тя се държи :), само, че бях права и тя го проумя, иначе нямаше да стоя само зад телефона, щях да се разходя до София :) 
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 10:59:47 am от Тара »