0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #900 -: Юли 11, 2011, 08:35:57 am »
Всъщност само взимат кръв в нашата клиника, обикновено идваше Сабина Хаджидекова http://www.facebook.com/pages/%D0%B4-%D1%80-%D0%A1%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%A5%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0/133665966697631?sk=info и кариотипа се прави в МД. Ние преди време успяхме да направим безплатно кариотипа и на 14 ет. платихме тромбофилии и Y делеции.
Които няма време да чака може да направи платен кариотип веднага на 14 ет.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #901 -: Юли 11, 2011, 08:41:29 am »
здравейте, и аз съм нова пациентка на клиниката.на 09,07 бях на първичен преглед при д-р Персенска?Тя ми назначи изследвания и цветна снимка на 8,9 или 10 ден от цикъла.Като отидох на регистратурата ми казаха че час за снимката трудно ще запазя по телефона , а аз не съм от София и от сега не мога да преценя кога точно се падат тези дни от цикъла.Може ли някой да ме посъветва какво да правя и другото ми притеснение веднага ли ще ми го дадат ил итрябва много да чакам,объркана съм моля помогнете.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #902 -: Юли 11, 2011, 08:45:56 am »
hrisi73 аз лично за ЦС си записах час по телефонаи не съм имала проблеми, но може и някое момиче от тук като ходи към клиниката да ти запише.Аз лично имах късмет и записах още на следващия месец след като се разбрахме да правя ЦС.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #903 -: Юли 11, 2011, 09:05:47 am »
hrisi73, не се притеснявай и бъди по-настоятелна по телефона. Ако не можеш да си сметнеш, обади се 1ви ден от цикъла, или поне от сега се опитай долу горе да го изчислиш и си запиши час, а ако нещо се разминат нещата ще го отмениш и ще си запишеш нов. Успех! :D

[/url]
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #904 -: Юли 11, 2011, 12:02:39 pm »
И аз бях чела някъде из темите, че 150лв. е цената само за кариотип. Бях в София за цветна снимка и реших да проверя как стои въпросът с безплатния кариотип на 6 етаж в Майчин Дом и се оказа, че отново е безплатен, така че се възползвахме и си пуснах само тромбофилия на 14 етаж за 100лв. Спестяват се към 200лв., което никак не е малко.
hrisi73, и аз си записах час за ЦС по телефона на 1-ви ден от цикъла - нямах никакви проблеми.




Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #905 -: Юли 11, 2011, 12:07:37 pm »
здравейте, и аз съм нова пациентка на клиниката.на 09,07 бях на първичен преглед при д-р Персенска?Тя ми назначи изследвания и цветна снимка на 8,9 или 10 ден от цикъла.Като отидох на регистратурата ми казаха че час за снимката трудно ще запазя по телефона , а аз не съм от София и от сега не мога да преценя кога точно се падат тези дни от цикъла.Може ли някой да ме посъветва какво да правя и другото ми притеснение веднага ли ще ми го дадат ил итрябва много да чакам,объркана съм моля помогнете.

И аз също като теб бях юни на преглед, и се разбрахме през юли да направим цветна снимка и преглед, но днес като звъннах да запазя час за 18 или 19.07, понеже тогава са ми датите за снимка, стана ясно, че няма свободни часове....
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #906 -: Юли 11, 2011, 12:20:21 pm »
Да, бяха спрели да правят безплатни на 6-ти етаж в МД / аз не успях с промоцията преди време - отказаха/, сега пак правели в момента.
Който иска безплатни - бягайте бързо, докъто не им хрумне пак с цени.

Тромбофилия + усвояване на фолиева е 100 лв. в МД


и за 2 та ли се прави тромбофилията или само за жената ? И за 2 та ли е 100лв. ?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #907 -: Юли 11, 2011, 12:29:01 pm »
И аз бях чела някъде из темите, че 150лв. е цената само за кариотип. Бях в София за цветна снимка и реших да проверя как стои въпросът с безплатния кариотип на 6 етаж в Майчин Дом и се оказа, че отново е безплатен, така че се възползвахме и си пуснах само тромбофилия на 14 етаж за 100лв. Спестяват се към 200лв., което никак не е малко.
hrisi73, и аз си записах час за ЦС по телефона на 1-ви ден от цикъла - нямах никакви проблеми.

Значи кариотипа се плаща на една цена + тромбофилия на отделна цена ако съм разбрала правилно. Или ако кариотипа е 150лв. на човек + 100 лв. тромбофилията общо ще е около 250лв на човек. Това е че не сме от София и незнам дали ще мога да отида до Майчин Дом. Там иначе със записване ли е?

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #908 -: Юли 11, 2011, 13:27:33 pm »
Моята одисея със Силвия и документите ми за фонда продължава. Тази сутрин я набрах и проведох доста остър разговор. Казах и, че ако и днес не ми  подготви документите ще дойда до София, и ще говоря с докторите.
Естествено бях обвинена в груб тон, наглост, тенденциозно лично отношение и още и още......

Два пъти звънях,  да и кажа,че  ще пратя друг човек, цяла седмица Таня ходи след нея, но - уви.....

Сега последно  обеща  да  ги остави  на рецепцията,а  да  видим....
Обслужващия  персонал  се мисли за по-велик  от  докторите - "Царя  дава, пъдаря  не дава".
*

    Scarlet_

  • **
  • 98
  • Отнесена от вихъра
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #909 -: Юли 11, 2011, 13:37:28 pm »
Кариотипа е за двамата, а тромбофилията е само за жената. За мъжа евентуално се пуска изследване за микроделеции на Y-хромозомата, ако се налага - когато ме разпитваха в Катедра по медицинска генетика на 6 етаж в Майчин Дом ми казаха, че щом няма проблеми със спермограмата не се налага това изследване - дори бяха по-конкретни и казаха, че се пуска само ако има диагноза азооспермия, но не съм сигурна дали е точно така. Те ми проведоха нещо като генетична консултация, там на място ме разпитаха защо искам да си пусна тези изследвания, каква ни е историята и т.н. После на ДРЗ се консултирах и с д-р Даскалова и тя също каза, че не се налага мъжа ми да си прави микроделециите, така че в нашия случай минахме само със 100лв. за тромбофилията. Казах на 6 етаж, че ще си пускам и тромбофилия и те ми взеха повече кръв та не се наложи да ме бодат 2 пъти, после аз само си я занесох на 14 етаж. Там също ме поразпитаха, платих и така. Да не забравя да спомена, че ми казаха, че е важно да си закусвал преди да дадеш кръв.
На 6 етаж е със записване, защото взимат кръв само в понеделник и вторник сутринта. Май няма голям наплив, защото като отидох беше петък и искаха да ме запишат за понеделник, но аз исках за следващия понеделник. Лошото е, че май не става по телефона. Аз намерих някакви техни телефони и се опитах да се обадя, но не успях. Ако някой иска да го запиша и не бърза много аз ще ходя на 25.07. за преглед в клиниката и мога да ида до Майчин Дом да го запиша.
На 14 етаж не съм се записвала - бях им се обадила по телефона и им обясних, че ще давам кръв на 6 етаж и те казаха после само да си я занеса на 14 и така.

Момичета, последния път като ходихме за генетичните пуснахме и спермограма с Крюгер и СДИ тест. На място си взехме част от резултата, но морфологията и СДИ трябваше да са готови днес, та се чудя, понеже нямам търпение до 25.07. докато ида, дали мога да звънна на ембриолозите и дали ще ми дадат някакво инфо. Как мислите, дали да пробвам или не е практика да се дава инфо по телефона? Ако някой знае и техен телефон ще се радвам да ми го пише на лични.
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 14:10:26 pm от Scarlet_ »




Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #910 -: Юли 11, 2011, 13:48:45 pm »
Момичета, помагайте пак.Трябва да си взема резултата от имунолог.изследвания.От къде се взимат резултатите?Трябва ли да се обадя да запиша час за имунолог..?И когато ги взема направо на доки ли да ги покажа?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #911 -: Юли 11, 2011, 13:54:32 pm »
За резултататите от имунологичнине в Малинов мога да ти кажа следното: изпращат ги за прилагане в досието и  при следващия си преглед можеш да ги коментираш с лекаря. Ако това не е скоро - можеш да си ги получиш от регистратурата в клиниката. Ако имаш назначена терапия - тя е описана подробно отдолу на листа с резултатите, така че можеш да започнеш да си приемаш медикаментите и без да се виждаш с когото  ида било, но би могла да поговориш с имунолозите по всяка време, когато са в кабинета /без предварително записване и без заплащане на консултация и пр./
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #912 -: Юли 11, 2011, 14:11:58 pm »
Бързият ми безпогрешен словоред, когато съм  ядосана  даде  резултат.
Документите за Фонда  са в ръцете на Таня,  преди  намесата  на трети човек и  ходенето  ми на място.
Явно само  от  д-р Стаменов ги е страх.  Ще  говоря с него за тези изцепки като се видим  есента.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #913 -: Юли 11, 2011, 14:15:07 pm »
Моята одисея със Силвия и документите ми за фонда продължава. Тази сутрин я набрах и проведох доста остър разговор. Казах и, че ако и днес не ми  подготви документите ще дойда до София, и ще говоря с докторите.
Естествено бях обвинена в груб тон, наглост, тенденциозно лично отношение и още и още......

Два пъти звънях,  да и кажа,че  ще пратя друг човек, цяла седмица Таня ходи след нея, но - уви.....

Сега последно  обеща  да  ги остави  на рецепцията,а  да  видим....
Обслужващия  персонал  се мисли за по-велик  от  докторите - "Царя  дава, пъдаря  не дава".

Тара  :bighug: :bighug: :bighug:направо ти съчувствам мила.Защото и аз бях в подобна ситуация миналия месец като започвах стимулацията.За един час 5 пъти слизах и се качвах по-стълбите при Г-Жа или Г-Ца Силвия само за да ми даде картона,че започвам процедурата по-фонда и да се подпиша.Наистина и аз съм възмутена от поведението на нея и на секретарките.Незнам на какво се дължи това тяхно самочувствие.Докторите нямат грешка.
Ще се моля в неделя да видя двете чертички и дано ако е рекъл Господ да не се срещам повече с нея :grouphug:

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #914 -: Юли 11, 2011, 14:18:43 pm »
Цитат
Публикувана от: daninka80  
Вмъкни Цитат
Момичета, помагайте пак.Трябва да си взема резултата от имунолог.изследвания.От къде се взимат резултатите?Трябва ли да се обадя да запиша час за имунолог..?И когато ги взема направо на доки ли да ги покажа?
Резултатите винаги съм ги получавала от имунолозите - или от кабинета или от лабораторията. Когато не съм имала време да отида до клиниката, са ми давали информацията и по телефона. А за д-р Стаменов отиват направо в досието и той се запознава с тях.
Телефоните на имунолозите са на 1-ва страница.

П.П. Писали сме едновременно с danielska_81 . Стискам палци наистина да видиш така желания резултат. Успех!
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 14:21:13 pm от mgstra »


*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #915 -: Юли 11, 2011, 14:55:36 pm »
При мен пък е слаба втора черта на уринарния .Предполагам че е от прогестерона. Утре ще правя и кръвен -на 17 ден и 5 ти ден от последната инжекция прогестерон.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #916 -: Юли 11, 2011, 15:20:05 pm »
Кариотипа е за двамата, а тромбофилията е само за жената. За мъжа евентуално се пуска изследване за микроделеции на Y-хромозомата, ако се налага - когато ме разпитваха в Катедра по медицинска генетика на 6 етаж в Майчин Дом ми казаха, че щом няма проблеми със спермограмата не се налага това изследване - дори бяха по-конкретни и казаха, че се пуска само ако има диагноза азооспермия, но не съм сигурна дали е точно така. Те ми проведоха нещо като генетична консултация, там на място ме разпитаха защо искам да си пусна тези изследвания, каква ни е историята и т.н. После на ДРЗ се консултирах и с д-р Даскалова и тя също каза, че не се налага мъжа ми да си прави микроделециите, така че в нашия случай минахме само със 100лв. за тромбофилията. Казах на 6 етаж, че ще си пускам и тромбофилия и те ми взеха повече кръв та не се наложи да ме бодат 2 пъти, после аз само си я занесох на 14 етаж. Там също ме поразпитаха, платих и така. Да не забравя да спомена, че ми казаха, че е важно да си закусвал преди да дадеш кръв.
На 6 етаж е със записване, защото взимат кръв само в понеделник и вторник сутринта. Май няма голям наплив, защото като отидох беше петък и искаха да ме запишат за понеделник, но аз исках за следващия понеделник. Лошото е, че май не става по телефона. Аз намерих някакви техни телефони и се опитах да се обадя, но не успях. Ако някой иска да го запиша и не бърза много аз ще ходя на 25.07. за преглед в клиниката и мога да ида до Майчин Дом да го запиша.
На 14 етаж не съм се записвала - бях им се обадила по телефона и им обясних, че ще давам кръв на 6 етаж и те казаха после само да си я занеса на 14 и така.

Момичета, последния път като ходихме за генетичните пуснахме и спермограма с Крюгер и СДИ тест. На място си взехме част от резултата, но морфологията и СДИ трябваше да са готови днес, та се чудя, понеже нямам търпение до 25.07. докато ида, дали мога да звънна на ембриолозите и дали ще ми дадат някакво инфо. Как мислите, дали да пробвам или не е практика да се дава инфо по телефона? Ако някой знае и техен телефон ще се радвам да ми го пише на лични.

Скарлет благодаря ти. Сега вече съм по-наясно с нещата. Ще държим връзка ако имам още питания, защото ти все пак си от повече време пациентка на клиниката.
Успех на всички дами.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #917 -: Юли 11, 2011, 17:24:17 pm »
Скарлет и аз ти благодаря за усилието да ни информираш. И за мен тази информация е безценна и явно ще ми спести доста парички.
Знам, че не съм правила генетични изследвания, които дават някакъв отговор за липсата на имплантация. За тях съм чувала само от вас, д-р Стаменов  нищо не ми е казвал. Мисля да не чакам да дойде есента , за да ми каже и да се опитам с едно ходене в идната седмица да свърша - подписване на документите, подаване във Фонда за 2-ри опит и тези безплатни генетични и тромбофилия( или тромбофлибия? не съм сигурна кое е точно)
Честно да ви кажа тези генетични са ми тъмна индия...чета и нищо не схващам... Това, което се прави на 6-ти етаж в МД - предимплантационна диагностика ли е или не? Май ги бъркам нещата...

пп. Скарлет - ако може да кажеш малко по-подробно от къде влизаш в МД, какво казваш на пропуска или напарво с асансьора отиваш на 6-тия....а там в коя стая?
« Последна редакция: Юли 11, 2011, 17:27:44 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #918 -: Юли 11, 2011, 17:38:10 pm »
http://lmpbg.org/new/home/index_new.htm
Момичета, я проверете тук пише ли нещо, което да ви интересува. Това е сайта на Катедра Генетика на МД.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #919 -: Юли 11, 2011, 17:59:01 pm »
При мен пък е слаба втора черта на уринарния .Предполагам че е от прогестерона. Утре ще правя и кръвен -на 17 ден и 5 ти ден от последната инжекция прогестерон.
Мими силно ще ти стискам палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bfp:
mgstra благодаря ти дано този път успея :bighug: :bighug: :bighug: