0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #400 -: Юни 14, 2011, 11:42:59 am »
Момичета, някой може ли да ми помогне, немога да се свържа със секретарките, те са ми звъняли вчера сутринта, най - вероятно за предстоящата хистеро на 22,06, но аз не съм чула и от тогова се мъча да се свържа, да разбера какво ще стане защото няколко месеца все нещо се случва и не се осъществявав тази операция!Ако някой ходи днес или утре в клиниката, моля да ми пише на лични да му дам данните си, да попита за мен какво е положението, а  аз междувременно пак ще звъня, дано да се свържа!Много благодаря предварително!Много е важна тази хистероскопия! osi_1
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #401 -: Юни 14, 2011, 14:40:17 pm »
Момичета има ли някоя която ще започне ин витро по дълъг протокол и блокажа ще е около 5.07?Аз се чудя дали въобще ще започнат такива процедури?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #402 -: Юни 14, 2011, 15:23:54 pm »
Здравей desislavajekova,аз ще започвам по дълъг протокол,но ще ходя във вторник(21.6)за блокаж,щом са ти казали за 5-ти,значи ще започнат,все пак отпуска излизат август.Успехи.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #403 -: Юни 14, 2011, 15:58:52 pm »
Момичета има ли някоя която ще започне ин витро по дълъг протокол и блокажа ще е около 5.07?Аз се чудя дали въобще ще започнат такива процедури?

Блокаж на 5-ти юли, две седмици след това същинска стимулация 10-12 дена, пункция и трансфер....малко са на кантар нещата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #404 -: Юни 14, 2011, 17:00:08 pm »
Секретарките, които записват часове споменаха нещо, че през първите дни на август ще има лекари в клиниката, но незная повече подробности. На мене по-конкретно ми предложиха да ме запишат за хистеро за тогава. Най-добре е да се попита за конкретния случай, за да не се тревожиш излишно, Десислава.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #405 -: Юни 14, 2011, 17:01:37 pm »
ето ме и мен, до преди малко бях изпаднала като мечките в зимен сън :P

След бит Декапептил на 20-ти ден
след две седмици Е2 и преглед - всичко ОК, но нали предстои почивка си тръгвам с указания кога да почна с инжекциите и кога да се явя пак

от 1-ви до 5-ти ден - Пурегон 300 / двойна доза от допреди/
6-ти ден - преглед  - д-р Стаменов брои - 7-8 бр. между 7-10 мм. в десен яйчник,  в левия - брои 10 броя по 7мм. + още N на брой по 7мм. - общо над 20 бр. , лигавица - 4мм.

последва смяна на лекарствата и за презастраховка -еротон

6-ти и 7-ми ден - Фостимон 150 + Меногон 25 + Неупоген

8-ми ден - преглед - селектирали са се около 15-16 броя, лигавица -7 мм., прогестерона все още слуша :), Е2 - нараства плавно
оставам на същите лекарства
10-ти ден , - преглед - Док е доволен, продължават да растат плавно и селектирано - дори се шегува с мен, а аз в отговор право в прогестерона :lol:

вече съм само на Меногон 150


11-ти ден - преглед, хормони всичко ОК, прогестерона - кротнал се е :lol:
лигавица вече - 10 мм., скор - тройка :)
назначен - Меногон 150

12- ти ден  - овитрел  :)
13-ти ден - самоназначени  1 кофа череши :lol:, не знаех накрая къде що и от какво ме боли, но пуста лакомия :lol:
14- ти ден - пункция -в асансьора за "добро утро" с д-р Перси :) - тя ме пита за пункция ли-  аз и пожелах до след малко :)
Викат ме - нали съм първа и затова бях навикала мъжа ми, че бързам :lol:, оставих го насред пътя да си се чеше, да си пуши - нали няма страшно за 5 мин. - ми вика, е сега има
Подготвят ме - анестезиолога - този път готин, правят ми тоалет и влиза д-р Перси :)
Събуждам се по някое време със силни болки - сложиха ми трета банка + болкоуспокояващо. Станах до тоалетна едвам и да си ходя, върнаха ме - къде ли си мисля, че ще ходя - много ме болеше за разлика от преди
Дойде д-р пипна ми корема, сложиха банка, поле дойде д-р Перси - преглед + ПКК
Освестих се - качвам се горе - уж първа, останала последна :P
д-р Стаменов  :) - много съм доволен от това, което постигнахме с тези дози, имаме 11 :egg:  :dance2:
И аз съм повече от доволна, уцелиха ми дозата, почти не усетих, че ме стимулират.
Сега ще продължим с РВМС
« Последна редакция: Юни 14, 2011, 17:04:10 pm от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #406 -: Юни 14, 2011, 17:18:41 pm »
Тара , браво добър резултат. Отвори дневник.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #407 -: Юни 14, 2011, 17:20:42 pm »
Аз питах секретарките, от 5 Август до 5 Септември ще бъде отпуската.


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #408 -: Юни 14, 2011, 17:36:20 pm »
Здравейте, момичета! Има вероятност да започна втория опит в началото на юли. Аз обаче от известно време имам алергия през този период от годината. В момента съм на антихистаминова терапия(противоалергични лекарства)и другите лекари ми казаха да се консултирам до кога мога да ги вземам. Утре ще питам. Но ми се искаше да разбера някоя от вас била ли е в същата ситуация и какво са я посъветвали. Притеснявам се единствено да не се появи тази неприятна кашлица в неподходящ момент и от напъните да не проваля всичко...Ако някое момиче иска може да ми пише на лични. Благодаря предварително.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #409 -: Юни 14, 2011, 18:14:15 pm »
Браво,Тара,така се радвам за теб.Успех и за напред!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #410 -: Юни 14, 2011, 20:03:31 pm »
Ей, Тара, какво значи РВМС - със сигурност едва ли регионална ветеринарно-медицинска служба  :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #411 -: Юни 14, 2011, 20:07:07 pm »
New Love,успешна пункция утре,мислено ще съм с теб :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #412 -: Юни 14, 2011, 20:28:24 pm »
New Love, стиснати палци и от мен.Успешен финал !
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #413 -: Юни 14, 2011, 20:42:38 pm »
Вили, гушкам те силно и ти желая успех утре!Ще те преслушам по някое време да чуя как си! :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #414 -: Юни 14, 2011, 20:42:58 pm »
Ей, Тара, какво значи РВМС - със сигурност едва ли регионална ветеринарно-медицинска служба  :D



Имуномодулация чрез периферни моноцити
-Изолиране на периферни моноцити от собствена кръв на пациентката.
-Активиране с βЧХГ.
-Поставяне в матката преди ембриотрансфера.

HIROSHI FUJIWARA
Циркулиращите кръвни клетки на майката участват в осъществяване на разговора между майката и плода по време на ранните стадии на бременността.
Предполага се, че имунната система получава информация за присъствието на ембриона около имплантационния период и периферните имунни клетки предават информацията на яйчника като улесняват трансформирането на менструалното жълто тяло в жълто тяло на бременността и подържането на неговата функция.

Има основание да се твърди, че не само хормони, но и клетки могат да предават спeцифична информация за присъствието на плода като циркулират в различни не-имунни органи, включително яйчника и повлияват функцията на органа.

Има данни, които показват че периферни моноцити/PBMC/ от човек могат да индуцират диференциация на ендометриалния епител, така че да улеснят имплантацията на ембриона.

Доказано е, че човешки моноцити улесняват имплантацията на ембриона.
Функции на периферните моноцити /PBMC/:

Оказват влияние на преобразуването на менструалното жълто тяло в жълто тяло на бременността и участват в подържането на неговата функция-синтез на прогестерон.

Повлияват лигавицата на матката, така че да улеснят имплантацията на ембриона.

Повишават възможността за имплантацията на ембриона.



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #415 -: Юни 14, 2011, 22:24:14 pm »
Тара, ти си станала лекар  :wink:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #416 -: Юни 14, 2011, 22:54:01 pm »
Тара, ти си станала лекар  :wink:

в сайта има много информация за всичко благодарение на група хора, аз къде от любопитство, къде по неволя я чета :)

Иначе, Господ си знае работата: преди няколко години бяхме на открито с група хора, времето както в момента променливо - дъждове, гръмотевици. Изви се буря изведнъж, загърмя - падна силен гръм в близост, където бяхме и една жена я повали. Отидох да видя защо е паднала и в момента в който я видях обгорена с разкъсани на конци дрехи, изпаднах в шок и само ревях истерично. Добре, че беше мъжа ми да я натика бързо в кола и да я откара бързо на лекар. Аз отидох с него - жената по едно време ми говореше да и разтривам ръцете, че не ги чувства - аз рев :(. Пристигнахме в болницата вече бях колабирала. Да не дава Господ да ми се наложи да давам първа помощ. Много ме е срам :(.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #417 -: Юни 15, 2011, 08:25:53 am »
Тара ти си отличник браво на теб 11 яйчица, браво.

Ню ловче с теб сме всички :)

Късмет момичета стискам ви палци.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #418 -: Юни 15, 2011, 08:48:20 am »
Тара успех мила... :D...до края все такива хубави новини!

New Love от теб очакваме също добри новини!
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #419 -: Юни 15, 2011, 09:32:11 am »
Тара, New Love, УСПЕХ!
Стискам ви палци и на двете да се похвалите с добри новини съвсем скоро.
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."