0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #380 -: Юни 13, 2011, 00:17:48 am »
Тара, благодаря за информацията :) Моят мъж може да дари кръв, но на мен няма да дадат, 45кг съм, а трябва да съм 50, за да ми вземат кръв. Вече съм искала, и без това кръвната ми група не е от най-масовите.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #381 -: Юни 13, 2011, 06:03:51 am »
пп. Ако има още будни искам да попитам как минават вливанията на Са, къде се правят, болезнени ли са, с каква продължителност?

Няма болки, но продължава няколко часа (2-3-4). Мен ме изненадаха с този калций последният път, а трябваше да отида на работа... На третия етаж ме вливаха, при имуновенините.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #382 -: Юни 13, 2011, 07:28:34 am »
И аз имах калции преди и след пункцията, както каза lemon към 2-3 часа са, при втората вливка си тръгнах замаяна, но после открих, че това е от Достинекса.
Достинексът понижава пролактина, имах го по една таблетка вечер ден преди пункцията и до теста, след като действието му започна да се наслагва се чувствах ужасно.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #383 -: Юни 13, 2011, 09:28:44 am »
Момичета, има ли отделна тема за хистероскопия във форума? Бихте ли ме насочили, че имам куп въпроси!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #384 -: Юни 13, 2011, 16:38:45 pm »
Эдравейте пак от мен.И аэ стигнах до виопсията.Искам да попита эа колко време иэлиэат Е2 и прогест?Слагам си утрогестан-трябва ли да пропусна сутрешния преди виопсията?Благодаря
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #385 -: Юни 13, 2011, 16:44:55 pm »

За утрогестана незнам, но кръв за Е2 и прогестерон се дават в "Малинов" и непосредствено преди биопсията. Не е нужно да са готови до монета, когато ще ти вземат материала за изследане /в часа, записан ти за биопсия/, а са се обсъждат от лекарите после - когато се прави цялостния анализ на резултатите от изследването.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #386 -: Юни 13, 2011, 17:37:48 pm »
Днес бях на преглед 2-ри ден от цикъла и трябваше да започнем стимулация.Да,ама НЕ,fsh-23,94.Остана ми само чакането за инжекции.Сега 1 месец ще пия Фемостон и ще се моля да влезе в норми и да започнем юли.Ако има момиче с подобен на моя проблем,ще се радвам да ми пише.
Успех на всички,минах и през хистероскопия и през биопсия и изобщо не е страшно!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #387 -: Юни 13, 2011, 17:42:08 pm »
на какво се дължи тази висока стойност, обясниха ли ти?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #388 -: Юни 13, 2011, 17:47:25 pm »
Незнам,д-р Персенска не я видях после,но при прегледите ми е казвала,че яйчниците ми са зле и,че ще е необходима по-силна стимулация.Така се притесних
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #389 -: Юни 13, 2011, 18:31:16 pm »
Успокой се, стреса само вреди на организма ти. Хранителните добавки няма ли също да ти помогнат, наред с лекарството? Щом са ти казали юли, аз съм оптимистка, че ще си добре тогава :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #390 -: Юни 13, 2011, 18:50:10 pm »
Благодаря,ти Аничка.Дано да е добре юли.Интересно ми е,че в предната клиника започнах опит с ФСХ 31,20 и никой не ме спря.Преди това никога не е бил висок...
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #391 -: Юни 13, 2011, 19:46:13 pm »
Цеци,аз съм в същото положение.Миналия месец трябваше да започнем,но ФСХ ми беше 22,изписаха ми Фемостон за 28 дни,утре съм на преглед и хормони,да видим дали се е повлиял и можем ли да започнем.Имам един въпрос-може ли утре да си пийна сутринта кафенцето,като ще давам кръв за хормони?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #392 -: Юни 13, 2011, 19:48:23 pm »
Цеци, мисля, че добре са те спряли. Имах проблем с високо ФСХ през януари м.г. и също като теб, ме отложиха за по-добро време,  :wink: Тогава нищо не пих, защото лекарката искаше да изчакаме един месец и да направим контрола. И ако пак е високо, тогава да преминем към лекарства. Беше инцидент тази стойност, но аз по принцип отговарям лошо (low responder) на стимулации - под 5 фоликула. Щом лекарите са преценили да пиеш лекарства и очакват Юли месец да започнете, значи е така.  :crossfingers:
« Последна редакция: Юни 13, 2011, 19:54:18 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #393 -: Юни 13, 2011, 21:16:03 pm »
Момичета, има ли някоя от вас с тънка лигавица да разменим опит.В темата за лигавица никой не пише. В момента съм в стимулация в неделя ми беше 14-ти ден от цикъла, а лигавицата е само 3мм слагам Eroton вече 15броя взех още 10 и няма резултат  :( много съм притеснена...май върви на провал моя опит  :(
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #394 -: Юни 13, 2011, 21:21:37 pm »
Момичета, има ли някоя от вас с тънка лигавица да разменим опит.В темата за лигавица никой не пише. В момента съм в стимулация в неделя ми беше 14-ти ден от цикъла, а лигавицата е само 3мм слагам Eroton вече 15броя взех още 10 и няма резултат  :( много съм притеснена...май върви на провал моя опит  :(
Аз слагах глобули виагра доколкото си спомням и всичко беше наред!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #395 -: Юни 13, 2011, 21:27:03 pm »
Момичета, има ли някоя от вас с тънка лигавица да разменим опит.В темата за лигавица никой не пише. В момента съм в стимулация в неделя ми беше 14-ти ден от цикъла, а лигавицата е само 3мм слагам Eroton вече 15броя взех още 10 и няма резултат  :( много съм притеснена...май върви на провал моя опит  :(
Аз слагах глобули виагра доколкото си спомням и всичко беше наред!
Еротона който правят в Малинов до колкото разбрах е същото, но явно при мен не действа  :( На теб с колко ти порастна лигавицата или не помниш?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #396 -: Юни 13, 2011, 21:32:54 pm »
Момичета, има ли някоя от вас с тънка лигавица да разменим опит.В темата за лигавица никой не пише. В момента съм в стимулация в неделя ми беше 14-ти ден от цикъла, а лигавицата е само 3мм слагам Eroton вече 15броя взех още 10 и няма резултат  :( много съм притеснена...май върви на провал моя опит  :(
Аз слагах глобули виагра доколкото си спомням и всичко беше наред!
Еротона който правят в Малинов до колкото разбрах е същото, но явно при мен не действа  :( На теб с колко ти порастна лигавицата или не помниш?
Слагах го някъде окло 10 дни доколкото си спомням, сутрин и вечер, преди трансфера беше над 10 мм, но не си спомням колко точно!Доктора ми го предписа още на първият ден на прегледа, бях по дълг протокол значи някъде на четвърти ден от началото на стимулацията и го слагах почти до края!Помогна ми и съм чувала и на други също да помага!Дано и на теб да ти помогне!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #397 -: Юни 13, 2011, 21:53:26 pm »
Дано...благодаря ти вдъхна ми малко надежда!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #398 -: Юни 14, 2011, 09:03:03 am »
здравейте,имам час за първичен преглед на 9 юли тази година след дълго чакане.притесненията ми са съвзани с това че нямам почти никакви предварителни процедури и изследвания правени от друг лекар.единствено моята гинеколожка каза че нямам овулация и трябва да се насоча към някой от специализираните клиники по стерилитет.може ли някой от вас да ми даде по изчерпателна информация от това какво трябва да нося и правя и какво точно представлява първичния преглед.и другия ми въпрос е колко време след него започват някакви процедури защото ми предстои пътуване в чужбина и незнам как ще съчетая нещата.много ще ви бъда бллагодарна ако някой от вас ми даде малко повече информация и ме ориентира в обстановката ,защото започвам да се притеснявам
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #399 -: Юни 14, 2011, 09:50:25 am »
Хриси, успокой се миличка. Нищо не трябва на правиш предварително. Ще обясниш това, което ти е казала твоята гинеколожка. Ще те попитат от кога правите опити за бебе и други неща, които лекарят намери за нужно. Клиника "Малинов" почива обикновено през целия август, така че през юли ще може да напарвите някои от исзледванията, които ще ви бъдат предписани - предполагам най-напред сепромограма за партньора и хормонални изследвания за тебе. /ако имаш някакми такива, правени до сега, дори да са по-стари - занеси ги да ги покажеш./Следващият преглед ще бъде насрочен в зависомост от това, на какъв ден от цикъла ти ще иска да те види лекаря - дали ще проследявате овулация или нещо друго. Ще съобщиш за пътуването ти, за да го съобразите, и всико ще бъде наред.  Успех! Стана малко дълго - ако имаш впръси, пиши ми на лични.