0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #300 -: Юни 09, 2011, 12:08:58 pm »
Правени са, но преди време, т.е. нямам актуални. Каквото кажат ще го направим, ние ще сме двамата там за старта, така че няма проблем затова.

Да ви питам късия протокол колко време продължава, т.е. от стартирането(примерно 2-ри ден) до пункцията?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #301 -: Юни 09, 2011, 12:12:12 pm »
Ани, айде в чат стаята, ще ти отговоря по-бързо, че трябва да излизам след малко
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #302 -: Юни 09, 2011, 12:12:47 pm »
Преди час и нещо лекичко ми порозовя и все още е така и всъщност незнам дали днес е първия ден или утре.От кога се брои?
Трябва да съм на преглед или на9,10,11 или 12 ден.Поради лични причини ми се иска прегледа да е в началото на по-следващата седмица.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #303 -: Юни 09, 2011, 12:16:41 pm »
За датата на прегледа, правиш каквото ти е казал лекаря на предишния преглед. А броиш за първи деня, в който наистина ти е дошъл и то ако ти е дошъл до 14.00ч., ако е след 14.00 ч. от следващия ден броиш.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #304 -: Юни 09, 2011, 12:19:17 pm »
Правени са, но преди време, т.е. нямам актуални. Каквото кажат ще го направим, ние ще сме двамата там за старта, така че няма проблем затова.

Да ви питам късия протокол колко време продължава, т.е. от стартирането(примерно 2-ри ден) до пункцията?

Моята стимулация беше 9 дена от 2-рия ден на МЦ. Но при всеки лекарите преценяват колко да продължи. После ти бият прегнил или овитрел и до 32-36 ч. е пункцията. Следва оплождане и ембриотрансфер от 3-5 дни след пункцията. Общо взето това е накратко. Надявам се да съм ти била полезна. Сега наистина трябва да се обличам и да излизам.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #305 -: Юни 09, 2011, 12:49:42 pm »
Боги, аз знам горе долу какво представлява ИНСЕ-то, но се шашнах, защото не беше планирано.Аз всичко планирам, държа да контролирам и сега изведнъж така и се шашнах.Вече съм спокойна.Довечера ще бия прегнила, в петък сутринта сме на пангара да видим какви са плувците на мъжът ми и така.Няма да се отказваме, надеждата е с мен, че ще стане.
За лапароскопия, на мен ми искаха освен всичко изброени и СПИН и Хепатит А.
Успех на всички момичета.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #306 -: Юни 09, 2011, 13:20:26 pm »
Здравейте момичета!При последният преглед док.каза да дойда на 8-ми ден след МЦ.Проблемът е,че неразбрах за какво точно ме вика дали за проследяване или за започване на стимулация???Каза,че ще бъда с много лека стимулация/само да поясна,че не става на въпрос за ЕЦ/.Всичко ще бъде за максимум седмица и замразяваме.Моля,ако някой е наясно или е минал по този път да ми помогне -за какво точно става на въпрос. :oops:Не намерих никъде инфо за такава схема.Моля помагайте защото не знам как да си организирам престоя т.е.квартира отсъствие от работа. :ask:Ако някой е наясно на 8-ми ден от МЦ за какво може да става на въпрос да пише,че много съм объркана.Успех
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #307 -: Юни 09, 2011, 14:43:02 pm »
Здравейте момичета!При последният преглед док.каза да дойда на 8-ми ден след МЦ.Проблемът е,че неразбрах за какво точно ме вика дали за проследяване или за започване на стимулация???Каза,че ще бъда с много лека стимулация/само да поясна,че не става на въпрос за ЕЦ/.Всичко ще бъде за максимум седмица и замразяваме.Моля,ако някой е наясно или е минал по този път да ми помогне -за какво точно става на въпрос. :oops:Не намерих никъде инфо за такава схема.Моля помагайте защото не знам как да си организирам престоя т.е.квартира отсъствие от работа. :ask:Ако някой е наясно на 8-ми ден от МЦ за какво може да става на въпрос да пише,че много съм объркана.Успех
Аз съм била с подобен случай,тръгвайки на ЕЦ и от 10 ден, назначен клостилбегит за 5 дни.Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #308 -: Юни 09, 2011, 15:12:30 pm »
Radosst - клостила не вдига ли LH. Май този препарат не е много подходящ за нас? Или греша?
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #309 -: Юни 09, 2011, 16:23:47 pm »
Успях да си запазя час  :balk_46: Много любезна беше дамата .
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #310 -: Юни 09, 2011, 17:22:22 pm »
Radosst,daninka80 много благодаря за отговора!Само да поясна док като ми предложи стратегията си,т.е. че ме иска на 8-ден от МЦ за максимум седем дена с много лека стимулация,аз попитах за ЕЦ ли става на въпрос?,той отговори-Не- това не е ЕЦ.   Така,че единият вариант е,че ме вика за проследяване,а в последствие другият месец стимулация.Но може и да не е така,а да иска стар още сега.Много съм объркана в предвид това,че съм от провинцията и всичко това усложнява нещата.Ако запазя нощувки и се окаже,че не трябва да оставам-трябва да се излагам и моля за неудобството което съм създала. :oops: :ask:  Моля помагайте момичета-в 8-ми ден от цикъл за какво са ви викали?
« Последна редакция: Юни 09, 2011, 17:42:08 pm от бебето »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #311 -: Юни 09, 2011, 19:28:25 pm »
Бебе,не съм много наясно ,но може би лекаря цели да се запознае точно с определени характеристики на овулацията ти.
Ако някое момиче може да хвърли малко светлина по въпроса...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #312 -: Юни 09, 2011, 21:02:51 pm »
Бебе,  аз  бих  се  обадила  на  секретарките.  Звънни  им, обясни  им  какъв  ти  е  проблема,  те  ще  питат  доктора  за  какво  точно  те  вика  и  дали  ще  трябва  да  оставаш  и  после  ще  ти кажат.
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #313 -: Юни 09, 2011, 21:20:07 pm »
Момичета, имам един въпрос. Правеше ли се таймираща инжекция /Прегнил или Овитрел/ преди замаразен трансфер?
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #314 -: Юни 09, 2011, 21:36:44 pm »
Момичета, имам един въпрос. Правеше ли се таймираща инжекция /Прегнил или Овитрел/ преди замаразен трансфер?

Не. Аз съм бременна от ЗЕТ, имах прегнил единствено с цел да спукаме фоликул и да подобрим лигавицата, самият трансфер беше около 3 дни след това.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #315 -: Юни 09, 2011, 21:51:17 pm »
И аз имам въпрос.Във вторник ми беше биопсията,кога трябва да звъня на секретарките да занесат файла на доктора?Шефкетова ми каза края на седмицата,това петък ли значи или неделя???
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #316 -: Юни 10, 2011, 07:55:46 am »
И аз имам въпрос.Във вторник ми беше биопсията,кога трябва да звъня на секретарките да занесат файла на доктора?Шефкетова ми каза края на седмицата,това петък ли значи или неделя???

Аз бях по същия начин с биопсия във вторник и Стаменов ми каза, да се обадя в събота. Всъщност пратих му смс в събота и още същия ден ми се обади да каже резултата.
Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #317 -: Юни 10, 2011, 08:38:56 am »
Можете ли да ми дадете информация колко струват имунологичните и спермограмата SMO+SDI ?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #318 -: Юни 10, 2011, 09:33:53 am »
Имунологични - 260 лв.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #319 -: Юни 10, 2011, 09:40:53 am »
Имунология -260лв
SDI -130лв