0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #260 -: Юни 08, 2011, 12:51:40 pm »
Здравейте!  :)

Моят първичен преглед при д-р Стаменов вече мина и той спомена нещо за приемане на лекарства за подобряване качеството на яйцеклетката... Някой знае ли, какви медикаменти изписва той?

Поздрави и хубав, слънчев ден!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #261 -: Юни 08, 2011, 13:15:33 pm »
Здравейте!  :)

Моят първичен преглед при д-р Стаменов вече мина и той спомена нещо за приемане на лекарства за подобряване качеството на яйцеклетката... Някой знае ли, какви медикаменти изписва той?

Поздрави и хубав, слънчев ден!

Знам за метфогамм . Изписват го на повечето жени в клиниката.

Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #262 -: Юни 08, 2011, 13:29:06 pm »
Здравейте!  :)

Моят първичен преглед при д-р Стаменов вече мина и той спомена нещо за приемане на лекарства за подобряване качеството на яйцеклетката... Някой знае ли, какви медикаменти изписва той?

Поздрави и хубав, слънчев ден!

Мисля, че той е привърженик на метфоргамата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #263 -: Юни 08, 2011, 14:05:14 pm »
Говорих с д-р Начев и той ми каза, че като започна да пия л-тироксин, трябва да направя контрола след 45 дни. Аз го попитах ако направя контролата малко по-рано, около 35 ден, и тя покаже нормално тсх,под 2.50, не може ли да се започне опита? Той ми отговори, че мога, на свой риск, но нямало за нещо да сме сигурни преди 45 ден. Но понеже говори много бързо, е разбрах за какво няма да сме сигурни. При мен се пада точно така да трябва да започна около 10 дни преди контролата. И ако аз се откажа от опита и след тези 10 всичко е ок, излиза, че заради тях всичко е отложено и губя лятото, че и есента ми изтича заповедта. Да не говорим за направените тази пролет биопсии и сложени лекарства, които също вероятно си имат значение. А това завишено тсх се появи ей така изведнъж. Аз имам правено от 18.04. и то си е в норма. Би трябвало да важи за 2 месеца, така ми каза д-р Начев. И понеже щяхме да започваме точно, когато изтичат тези два месеца, аз реших да пусна изследване за всеки случай. И ето какво излезе. Като му обясних, той в началото каза, че това не е логично и има грешка. Да де ама и вчера тсх-то ми е 3.12. Но в крайна сметка каквото ми кажат от клиниката, това ще правя. Започнах да пия л-тироксина и да видим.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #264 -: Юни 08, 2011, 15:26:39 pm »
Моля, някой да ми каже колко струва лапароскопията в Малинов, а също и комбинацията лапаро с хистеро. Мерси предварително - не ми се четат всички теми назад!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #265 -: Юни 08, 2011, 15:51:04 pm »
Лапаро с хустеро 780лв, а лапаро 600лв!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #266 -: Юни 08, 2011, 16:03:57 pm »
Дари,само лапарото е 780лв.Комбинация от двете е повече,но колко точно,нямам представа.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #267 -: Юни 08, 2011, 16:07:40 pm »
Оххх извинявам се ....така беше само лапаро 780, хистеро оперативно 600 а двете комбинирано бяха около 900...Малко ли операции направих...ужас взех да се обърквам вече!

Днес в клиниката май видях New Love....най-приказливата и дружелюбната....хи хихи...трудно ще я сбърка човек!!! :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #268 -: Юни 08, 2011, 16:15:52 pm »
Благодаря за бързите отговори!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #269 -: Юни 08, 2011, 16:25:43 pm »
maya_the_bee, моят съвет е да си пиеш л-тироксинът и да си направиш контролата на 35 ден както ти сама предлагаш. И на мен ми е казвал абсолютно същото д-р Начев и съм сигурна, че е прав, но и ти си права, че за едни 10 дни разлика може да си провалиш планирания за сега опит. От личен опит, като човек, който пие от години еутирокс (л-тироскин, вярвам, че за 35 дни ще смъкнеш ТСХ под 2.5. Покажи си резултата в Малинов преди началото на опита и им кажи, че си правила изследването 10 дена по-рано от определения от д-р Начев срок, пък каквото лекарите кажат. Аз си мисля, че ако ТСХ е под 2,5, макар и да не са минали 45 дни, ще можеш да си стартираш опита и няма да те отложат.

Chandra, на мен д-р Стаменов за качетсвето на яйцеклетките ми е изписвал освен метфогама, която пия вече от 3 години, и  една хранитилна добавка - N-Acetyl-Cysteine (NAC).
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 16:28:42 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #270 -: Юни 08, 2011, 17:02:07 pm »
iva, благодаря ти за съвета. Моето мнение е същото. Ако не беше толкова малка разликата от контролата до старта на опита и не започваше лятото бих изчакала. Но ако лекарите в Надежда са съгласни, предпочитам да започна. Аз за първи път пия л-тироксин и нямам никакъв опит.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #271 -: Юни 08, 2011, 17:33:24 pm »
Момичетата, които искат да им съдействам за записване на часове, моля ви пишете ми на лични трите си имена и деня и месеца на раждане + първия ден на цикъла.

Много исках да помогна на Кимби, ама тя не ми се обади , не ми писа и деня замина....притесних се, но без имената нищо не мога да направя...


При мен нещата вървят нормално, до колкото и аз имам понятие за нормалност при стимулация, че нали ми е за първи път. Фоликулите в ляво са вече между 11,12-13мм - 7 броя, а в дясно 4 и те същите мм, като имало и още , но нещо яйчника е мътен, пък и болезнен и д-р Стаменов каза, че ще разчитаме на урожая в ляво.
От днес съм на меногон , май 4 единици - утре ще погледна по - внимателно.

Днес в клиниката май видях New Love....най-приказливата и дружелюбната....хи хихи...трудно ще я сбърка човек!!! :D
Ей сега, вече те заплаших с убийство  :D Защо не се обади? Ние вече сме силна група - събрахме се, дет се казва - така щяхме да ти се зарадваме... Обезателно да свиркаш следващия път!


Мая - ако правилно те разбирам, че сега започваш с еутирокс/тироксин-а твърде е вероятно и да успееш да го смъкнеш и да се вместиш в сроковете, поне при мен нещата се развиха бързо, поддадох се на лечението, но д-р Тодорова ми изписа възходящи милиграми - ти по каква схема започваш?
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 17:36:49 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #272 -: Юни 08, 2011, 17:40:40 pm »
Момичета , знае ли някой какви изследвания се пускат за тромбофлебия? Не съм сигурна дали го написах правилно! :oops:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #273 -: Юни 08, 2011, 19:12:04 pm »
Здравейте и от мен.Днес бях изненадана много, първата изненада имах записан час за Персенска паднах се при Стаменов, втората ще правим инсе до събота съм в София.Всичко става много бързо и още съм ошашкана.Утре ще ходя до клиниката да ми бият прегнила, в петък моя мъж е в 8.30 в клиниката и после съм аз и в събота също.Сега отивам да чета за инсетата, че всичко ми е непознато.Ако се засека с някой от вас много ще се радвам.
Успех :)

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #274 -: Юни 08, 2011, 19:24:43 pm »
Само хистеро е 600 лв. Аз правих лапаро с хистеро и платих 780 лв.
Само лапаро май също е 780 лв.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #275 -: Юни 08, 2011, 19:25:15 pm »
New Love,  стойността на тсх при мен е 3.12 и д-р Начев ми изписа 25 микрограма. Най-малката доза. Имам около 35 дни до евентуално начало на опита. При теб за колко време падна и кога започна опита? Или може би ти от по-отдавна пиеш л-тироксин.Моля те пиши ми, че много се притеснявам. Желая ти много силно успех. Помня какъв път извървя до началото на процедурата.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #276 -: Юни 08, 2011, 19:30:10 pm »
В 19ч ми мина прегледът. По къс протокол ще съм. В края на месеца започваме :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #277 -: Юни 08, 2011, 20:01:32 pm »
manga-zunga - Благодаря! Беше ми полезна!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #278 -: Юни 08, 2011, 20:46:15 pm »
Момичета , знае ли някой какви изследвания се пускат за тромбофлебия? Не съм сигурна дали го написах правилно! :oops:

Диди, сигурно си пускала вече имунология - пакета там включва освен НК клетки и Антифосфолипидни - те са за придобита тромбофилия и ако имаш са щели да ти кажат
Вродената тромбофилия е панел от генетичните и струва 80 лв. в МД. Попитай ако искаш да ти вземат в клиниката кръв или отиди до МД и си я пусни
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #279 -: Юни 08, 2011, 20:52:04 pm »
Майче, аз пия еутирокса от 2009г. Започнах с 25мг през януари, после плавно покачвах, правих контроли, покачвах и намалявах. не знам дали знаеш, но дозата лекарство е динамична според сезона. През зимата е по-голяма, през лятото по-малка. Д-р Тодорова ме инструктира и научи как да се самоследя и да си я нагласявам. През зимата съм стигала до 200мг, а през лятото съм падала до 25мг. Тези амплитуди да не те плашат, нормални са си.
При мен след 6м даде такъв резултат в хипофункцията и в Хашимотото, което е саморазрушаване на обвивката на жлезата, че д-р Тодорова беше възторгната и каза, че дори обвивката е започнала да се самовъзстановява, нещо , което при малко пациентки се случва. Това беше през 2009г., така се случи, че смених клиниката, тия хистероскопии ме побъркаха и направо не знам как стана така , че от почти 2г не съм ходила на преглед. Пусках си контроли на всичките антитела и тсх-то, само на тсх-то и ... добре съм улучвала дозите при всичкия стрес , слава на Бога! Сега преди опита пуснах тсх , според референтните стойности на клиниката ни съм в нормата, с леееко завишение, което притесни една от акушерките и тя ме посъветва да вдигна с 25мг.


Не знам за какви 2.5 говорите, но сега тсх-то ми е било 3.150 при реф. стойности 0.34 - 5.6 Д-р Стаменов каза , че е ок. Акушерката и тя каза ОК е , но се притеснява при стимулацията да не започне да нараства, за това  съвета и беше да увелича малко. На различните лаборатории реф. стойн. са различни и е добре да се пуска само на едно място.


Тара - същата акушерка и тази, която поставяше инжекциите днес като ги попитах мога ли и как точно да пусна микробиология и цитонамазка ми казаха, че сега не е момента и каквото и да имам нямало кога да се лекува и нямало да пречи на трансфера...

...ха де....мисля го сега, мисля гоооо....
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306