0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #240 -: Юни 06, 2011, 22:24:52 pm »
Момичета, и аз имам проблем с TSH-то и съм в паника. На 18.04. правих изследване и TSH беше 2.33. Д-р Начев и на мен каза, че трябва да е под 2.50, т.е. всичко беше добре. Каза ми, че този резултат важи за 2 месеца, т.е. до 18.06. И днес за какъв дявол реших да направя едно изследване на TSH, тъй като може да започна опита точно на 18.06. И днес TSH-то ми е 3.20. Звъннах на д-р Начев и той ми каза, че няма логика в този резултат. От предното изследване не са минали 2 месеца, а месец и половина. Утре ще пускам пак и последната ми надежда е да е имало лабораторна грешка. Би трябвало да е в сила резултата от 18.04. Аз ще съм по къс протокол и ми остава надежда, че до към 10.07. ще успея да смъкна TSH-то ако наистина се окаже високо. Мисля, че съм на края на силите си и не мога да отложа нещата през септември. Минах през сума биопсии и лекарства и вече всичко беше се подобрило. Просто ще се побъркам от притеснение. Д-р Начев спомена, че TSH се смъквало за около 45 дни. А се чудя защо при предния ми опит TSH-то ми беше 2,78 и никой не ми каза, че трябва да е под 2.50 и така сме стартирали опита.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #241 -: Юни 06, 2011, 22:51:39 pm »
Здравейте!
Много хора днес в клиниката, много бременни, че и едно сладко бебе подунурках, докато мама беше при доктора...

Въобщеее... започнахме деня добре, по средата имаше голямо притеснение и стрес с колата, но всичко приключи благополучно.

Минах първия преглед от стимулацията - ляв яйчник към 7 по 8мм, десен към 5 не чух мм-те добре. Има, това ми беше притеснение. Дано всичко да е все така наред, дай Боже!


Момичета , всеки ден ще съм в клиниката, ако някой има нужда от съдействие за нещо - пишете ми!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #242 -: Юни 06, 2011, 22:56:27 pm »
New LoveАз ще бъда в клиниката на 08.06 към 15.20 ако тогава си там ще се радвам да се запознаем.

Момичета аз нали трябва да се ошашкам тотално и сега ми предстои преглед и да решаваме накъде.Д-р Стаменов ми говореше за опит на естествен цикъл.Но СГ ни излезе лоша, той още не я е виждал.От друга страна най-накрая си вкарах ТСХ-то в норма, и се надявам да направим един опит преди ваканцията ам все си мисля, че няма да успеем.Не знам и аз.Писна ми да чакам, вече.Първо беше ТСХ, после лоши хормони, сега СГ, нямам нерви.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #243 -: Юни 06, 2011, 23:07:34 pm »
Много добре те разбирам. Първо излязоха високи нк клетки, после последваха биопсиите и сега най-неочаквано и това TSH. Дойде ей така отникъде. Ще се побъркам.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #244 -: Юни 06, 2011, 23:14:43 pm »
.Но СГ ни излезе лоша, той още не я е виждал....

Маги, и нашата е много лоша / най-лоша от всички до тук/, видяха я, пи 4 месеца добавки, контрола не сме правили. При мен доста биопсии.  Стартирахме, надявам се да няма неприятни изненади накрая, че сега Док се е съсредоточил върху моята стимулация.

иначе на 8-ми и аз съм там :lol: и други под прикритие също :wink:

п.с. Мая, казвали са ми че хормоните на жлезата са динамични и не бива да се изследват през кратки интервали, дано всичко се окаже наред
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 23:19:03 pm от Тара »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #245 -: Юни 06, 2011, 23:23:00 pm »

Maya_the bee, ако през този месец и половина от последната ти контрола си включила някое и друго лекарство, то със сигурност това се е отразило на резултата. Поне при мен беше така. И аз като теб се шашнах и започнах да търся причината. Едва тогава по-внимателно прочетох листовката на Л-тироксина и намерих отговора в нея.
Ако и при теб това е причината,то трябва да увеличиш дозата на л-тироксина.
Не се притеснявай, със съответната доза бързо ще вкараш стойностите в норма.
Успех !
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #246 -: Юни 07, 2011, 08:35:36 am »

Боги, съжалявам :( Ти ли беше сладураната с червеното цвете на роклята


Тара, не знам по какво си ме познала, но да аз бях с червено цвете на роклята.
Благодаря за "сладураната".
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #247 -: Юни 07, 2011, 08:38:19 am »
Bogi - радвам се, че намираш сили да си дадеш кураж и да се справиш с мъката. С теб може и да сме се засякли по време на стимулацията - на мен скоро ми предстои тест.
Това, което пишеш във връзка с предложението на д-р Стаменов ми стана доста интересно. В тази връзка искам да те питам по какъв протокол беше?
Мира, по къс протокол бях. Но пак да кажа предвид новината, която ми съобщи доктора не съм убедена, че правилно препредавам казаното от него. Като ми дойде МЦ и отида на преглед ще го разпитам по-подробно и ще пиша.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #248 -: Юни 07, 2011, 09:10:56 am »

Боги, съжалявам :( Ти ли беше сладураната с червеното цвете на роклята

Тара, не знам по какво си ме познала, но да аз бях с червено цвете на роклята.
Благодаря за "сладураната".

Ами от теб струи такава енергия, а и ти не спря да говориш почиствайки  си очилата и пиейки вода :). Аз бях точно срущу теб от другата редица. После вече бях се приготвила за преглед зад паравана, а ти  в същото време при  д-ра и така...
Пожелавам ти успешен завършек следващия път!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #249 -: Юни 07, 2011, 10:31:52 am »
На мен утре вечер ще ми кажат по какъв протокол ще сме :) Много ми е нервно.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #250 -: Юни 07, 2011, 11:07:02 am »
Аничка, не се притеснявай, най-важното е да си спокойна, за да станат нещата. Лекарите в "Надежда" си знаят работата. Пък и ще ти обяснят всичко. Ако нещо не ти е ясно, просто питай лекарите - те ще ти разяснят.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #251 -: Юни 07, 2011, 11:10:04 am »
Благодаря Bogi - пиши ако нямаш нищо против след прегледа! Ще бъде полезно!
Успех на стартиращите - стискам палци!
Много хубави новини от клиниката - Браво за многото положителни тестове!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #252 -: Юни 07, 2011, 13:49:47 pm »
момичета, извинявайте, но от два дни вече не мога да се свържа с клиниката по телефона, а ми е много притеснено, защото трябва да си запиша час за цветна снимка. Д-р Персенска ми каза,че трябва да се направи до 10-ти ден след цикъл, а времето минава.
Ако някой има информация как да стане това, ще бъда много благодарна!
Хубав ден :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #253 -: Юни 07, 2011, 13:59:24 pm »
Здравейте момичета, ориентирайте ме как протича дългия протокол на стимулация-кога се слага блокажа, колко време след това започва стимулацията, колко време продължава цялата процедура и т.н.
Благодаря Ви
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #254 -: Юни 07, 2011, 14:53:08 pm »
kimbi1 помоли някое момиче което е в процедура да ти запише час.Например New Lowe тя е писала,че всеки ден е там и може да ти помогне предполагам няма да и предсавлява трудност.Успех
desofina дългия портокол е като ти дойде МЦ на 20 ден отиваш на блокаж.След това някъде след още 20 дни започваш стимулацията.По-принцип доки ти казва кога да си  запишеш час за стимулация.Като отидеш ще ти направят преглед ще пуснеш хормони.След това ще ти дадат инжекцийте за 3-4 дни да си ги слагаш в къщи ако не си от София.И после вече почваш през ден преглед и хормони а всеки ден инжекций.Някъде към 15 дни ще продължи всичко със трансфера.И съответно пак казвам ако не си от София трябва да си на квартира 15 дни някъде.Успех

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #255 -: Юни 07, 2011, 16:26:42 pm »
Maya_the bee, и аз съм с проблеми с щитовидната жлеза. Не знам дали ще те успокоя, но на мен един път точно така преди опит ми излезе в Кандиларов ТСХ близо 4 и аз доста изненедах, при положение че бях на по-висока доза от месец. Лекарят ми каза, че е не е възможно и каза да си пусна втори път хормона в друга лаборатория. И така два часа по-късно отидох в Бодимед, където ТСХ ми беше около 2.4. Така че не се шашкай предварително. Утре си пий еутирокса (или Л-тироксина) и отивай да се изследваш пак на друго място. Стискам ти палци :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #256 -: Юни 07, 2011, 16:36:39 pm »
Мисля,4е лекарства за щитовидна жлеза не се пият непосредствено преди контрола.
Поне на мен така са ми казвали и аз съм го спазвала.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #257 -: Юни 07, 2011, 16:48:27 pm »
Vali, на мен пък лекарите са ми казвали, че няма значение, защото той е бавнодействащ хормон и се натрупва с месеци в организма. То затова и се правят изследванията след минимум 45 дена от смяна на дозата. А и така или иначе ти контролата я правиш на базата на някаква доза, която приемаш всеки ден и няма да спираш, а само евентуално ще коригираш. Не знам, може да има различни виждания от лекарите по въпроса.
« Последна редакция: Юни 07, 2011, 16:58:08 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #258 -: Юни 07, 2011, 21:05:56 pm »
Здравейте,днес мина моята биопсия.Пуснах и 2 хормона,но в Писанец Пловдив.Може ли някой да ги коментира?23-ти ден от цикъла ми е днес,слагам си Утрогестан,пия Естрофем,Мелатонин,Метфогамма и Аспирин.
 Estradiol-289pg/ml;Ж(фолик.: 12.5 - 166; лутеална: 43.8-211;менопауза:<5-54.7);
 Progesteron-11.09ng/ml;Ж(фолик.-0.2-1.5, лутеална-1.7-27, менопауза-0.1-0.8),
   
   
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #259 -: Юни 08, 2011, 09:29:33 am »
ТСХ трябва да е под 2,5 за стимулациите или още за блокажа /при дълъг протокол/. Защото след блокаж има 15-20 дни до стимулациите и за това време, ако е малко над 2,5 има време да се смъкне????
Помагайте :o