0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - те
« Отговор #220 -: Юни 05, 2011, 18:01:28 pm »
Chandra, и аз като другите момичета ще ти кажа да носиш всички най-актуални изследвания, които са правени на теб и съпруга ти/партньора ти.
Аз лично ги бях разделила в две папки - червена за мен и синя за мъжа ми. Реших, че така ще бъде по-лесно за доктора.
За теб - 1. заключението от и самата цветна снимка;
         2. изследвания на хормони - LH, FSH, Е2 и т.н.;
         3. резултати от цитогенетични изследвания;
         4. резултати от имунологични изследвания;
         5. резултати от цитонамазки и колпоскопски изследвания, ако са до 1 г.;
         6. етапни епикризи, ако имате такива.
За мъжа -1. спермограми;
         2. резултати от цитогенетични изследвания;
         3. резултати от изследвания за микроделеции на Y-хромозома=
Разбира се носиш ги, ако имаш такива. Ако не - докторът ще прецени кои изследвания ще трябва да направите.
Моя съвет е ако имаш такива изследвания да направиш копия за доктора, той ще прецени кои му трябват и ще ги сложат във файла ти, за да ги имат при тях.
На мен за първичния преглед, доколкото си спомням също ме таксуваха 30лв., което ми се стори твърде малко.
Още един съвет - тъй като като влезнеш при д-р Стаменов, най-вероятно ще забравиш всички въпроси, които си искала да зададеш - си ги напиши предварително, за да можеш да получиш отговори.
Аз лично започнах да правя така след първия преглед, на който се чувствах като на държавен изпит и въпреки, че не съм от притеснителните загубих ума и дума. Мъжът ми беше с мен и направо ме скъса от майтап след това.
Успех!!!     
« Последна редакция: Юни 05, 2011, 18:04:08 pm от Bogi »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #221 -: Юни 05, 2011, 18:05:15 pm »
Момичета, дали някоя е звъняла да провери дали са оправили апарата за хормоните?
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #222 -: Юни 05, 2011, 18:18:43 pm »
Тanj74, Мira_m66, Bogi,  благодаря ви много, много ми помагате ... :) Сега почвам по списъчето на Боги... :)

Хубава вечер!

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #223 -: Юни 05, 2011, 18:39:43 pm »
Здравейте, искам да попитам дали мога да мина на преглед при д-р Стаменов след като на първичен преглед съм била при д-р Персенска? Дали те двамата работят заедно...
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав :oops:,но просто искам най-доброто понеже съм обиколила много лекари, които ме докараха до положение за ин-витро и така и не попаднах на подходящия
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #224 -: Юни 05, 2011, 18:41:38 pm »
Здравейте, искам да попитам дали мога да мина на преглед при д-р Стаменов след като на първичен преглед съм била при д-р Персенска? Дали те двамата работят заедно...
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав :oops:,но просто искам най-доброто понеже съм обиколила много лекари, които ме докараха до положение за ин-витро и така и не попаднах на подходящия
В клиника Малинов се работи в екип.Това, че първичният ти преглед е бил при д-р Персенска не означава, че само тя ще те преглежда.Всичко зависи при кого ще се паднеш, така че не се притеснявай и дано това са твоите лекари!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #225 -: Юни 05, 2011, 18:46:09 pm »
Благодаря много, evita,силно се надявам да е така, защото просто не знам вече къде да отида, а и за тази клиника чувам само добри отзиви - дано след време и аз да се похваля :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #226 -: Юни 05, 2011, 18:49:35 pm »
Благодаря много, evita,силно се надявам да е така, защото просто не знам вече къде да отида, а и за тази клиника чувам само добри отзиви - дано след време и аз да се похваля :D
Ще се похвалиш със сигурност!Трябва да вярваме и да не спираме да се борим, и някой ден ще гушкаме така мечтаните бебоци!Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #227 -: Юни 05, 2011, 19:11:39 pm »
Здравейте, искам да попитам дали мога да мина на преглед при д-р Стаменов след като на първичен преглед съм била при д-р Персенска? Дали те двамата работят заедно...
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав :oops:,но просто искам най-доброто понеже съм обиколила много лекари, които ме докараха до положение за ин-витро и така и не попаднах на подходящия
В клиника Малинов се работи в екип.Това, че първичният ти преглед е бил при д-р Персенска не означава, че само тя ще те преглежда.Всичко зависи при кого ще се паднеш, така че не се притеснявай и дано това са твоите лекари!

Мен лично един единствен път ме преглеждала д-р Персенска, но останах с прекрасни впечатления от нея - много усмихната, отзивчива, ясно, точно и разбираемо отговори на всичките ни глупави въпроси.
Пък и както е написала Евита - в "Надежда" работят в екип, обсъждат и решават.
Моят съвет е да вярваш на лекаря, който си избрала да работите за бебе!!!
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #228 -: Юни 06, 2011, 11:12:31 am »
Така е, няма значение кой ще те прегледа- в екип работят.
Успех
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #229 -: Юни 06, 2011, 13:58:01 pm »
Ех, дългоочаквания преглед днес мина!Блокаж септември! Казаха ми, че ще се видим на есен! Промлемът всъщност не е бил пролактина, а
ТСХ със стойност 3,56 при реф, 0,47-5,01.
МАТ 2,4 при реф.0-12
ТАТ 7,8 при реф.0-29

Вероятно има защо да не стартираме процедура сега, но чак пък на есен!?Честно казано съм малко разочарована, а и начина, по който ми го съобщи д-р Шефкетова / не я бях срещала до сега/, никак не ми хареса...с лекота и през смях ми заяви, че нищо не може да се направи по-рано и да не се ядосвам, защото просто сега съм се навила, че всичко ще започне, а то нещеш ли трябвало да се изчака..... май ще пробвам Щерев.


*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #230 -: Юни 06, 2011, 13:59:49 pm »
ТСХ-то ти трябва да се смъкне под 2.5, при тази стойност няма смисъл да почвате опит, а времето за което евентуално би се коригирал хормона е 45 дни.Наистина на есен, за съжаление.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #231 -: Юни 06, 2011, 14:22:59 pm »
Да, и на мен д-р Начев в Майчин дом ми каза, че трябва да е под 2,5, защото по време на стимулацията се покачва.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #232 -: Юни 06, 2011, 14:34:23 pm »
Е, момичета, оказа се че апаратът за хормоните си работи, но за съжаление при мен β-ЧХГ определено показва, че не съм бременна. За да напиша и някоя хубава новина - имаше три момичета, които бяха с положителни резултати. Да се надяваме, че има още много. А пък при нас - да се надяваме да стане от третия път.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #233 -: Юни 06, 2011, 14:59:04 pm »
Такаааа....аз пак съм се ошашкала 8O.При някой случвало ли се е както при мен?Та значи:чакам за 2 път да ме одобрят от фонда.Когато ходих да сменя клиниката минах и първичен преглед при д-р Персенска.Каза ми като ми дойде от 9-я до 12-я ден да ида на преглед с изследванията,които ми назначи.Да пуснем имунологични и спермограма.Обаче,май няма да мога да се освободя точно за тези дни,а за 4-5 дни по-късно.Защо иска да ме прегледа именно тогава?Ще може ли по-късно?А и защо ги правим изследванията,щом още чакам одобрение?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #234 -: Юни 06, 2011, 15:25:07 pm »
daninka80 - Ами за да се види, ако има проблем - какъв е той. И ако има проблеми за решаване - да се решават. Ако не можеш сега да отидеш между 9-ти и 12-ти ден, можеш да отложиш за следващия цикъл.
Bogi - много съжалявам. Знам, че не ти нося утеха и мъката е голяма, но дано третия път е твоя. Дано намериш сили да повярваш в това!!!
bekhata - не искам да звуча грубо, но в клиниката няма кой да стартира инвитро, почти обречено на неуспех.В клиниката се вземат всички мерки да е успешно инвитрото, а не просто за идеята да го започнем. Имай пред вид, че август клиниката почива.
И пак ще кажа - добре, че вече има доста клиники за ин-витро. Със сигурност ще се намери някоя, в която да стартираш.
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 16:25:24 pm от mira_m66 »
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #235 -: Юни 06, 2011, 17:02:40 pm »
Mira, благодаря ти! Честно казано си мислех, че този път всичко е наред. Не прокървих и т.н. Но пък д-р Стаменов днес беше много мил и ми каза да отида на преглед на 7-ия ден от МЦ, като ми дойде и че ще опитаме на естествен /или спонтанен/ цикъл не разбрах точно, тъй като можело да се използва ефекта на лекарствата и да имам повече фоликули. Е, сега ще чакам да ми дойде, за да си запиша час за 7-мия ден.
Колкото и абсурдно да звучи си мислех дали няма някакъв шанс да е лабораторна грешка - но едва ли. Все пак за мое успокоение утре ще си пусна едно ново изследване /на една пресечка от нас има Кандиларов/, но почти съм сигурна че в "Надежда" са много точни, така че не тая голяма надежда.
Да ви разкажа нещо хубаво:
Имаше една жена, с която бяхме заедно по време на стимулацията, на която при предишно инвитро и върнали само един ембрион и си има 6 г. момиченце, сега правеха опит за второ. Пак и върнали само един ембрион - и жената отново е бременна. Това е страхотно. Освен това мисля, че беше по-голяма от мен, а аз съм на 35г. Така че момичета, вярвам че и при мен нещата ще се получат. Например - още следващия месец :wink:
Малко дълго стана, но исках да споделя и нещо приятно!!!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #236 -: Юни 06, 2011, 17:15:36 pm »
Bogi естествено, че ще се получи. И да права си може още следващият месец горе главата  :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #237 -: Юни 06, 2011, 18:21:17 pm »
Bogi - радвам се, че намираш сили да си дадеш кураж и да се справиш с мъката. С теб може и да сме се засякли по време на стимулацията - на мен скоро ми предстои тест.
Това, което пишеш във връзка с предложението на д-р Стаменов ми стана доста интересно. В тази връзка искам да те питам по какъв протокол беше?
Не искам да ти давам надежда, че теста е грешен - много малко вероятно е. Но за собствено успокоение ако искаш си пусни още един.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #238 -: Юни 06, 2011, 20:09:12 pm »
Мда, днес имаше много положителни тестове :), д-р Стаменов насмогваше между прегледите

Боги, съжалявам :( Ти ли беше сладураната с червеното цвете на роклята

Аз бях със сивата рокля/сукман срещу групичката за тестове

п.с. не съм имала проблеми с щитовидната жлеза - хормоните и ехография са били в норма, не бях ги изледвала доста време около 1,5 г. и на последния оглед преди старта д-р Персенска си го поиска, ТСХ -1,43 и продължихме по плана.
Така, че както са писали beghata, момичетата - следвай препоръките на докторите


dininka80, това че имаш заповед не значи - почва се веднага, още повече, че идваш от друга клиника. Не само ти трябва да пускаш СГ, имунология и т.н. всички го правим :wink: - оглед преди процедура и евентуални поправки
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 20:31:46 pm от Тара »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #239 -: Юни 06, 2011, 21:18:59 pm »
Боги съжалявам много мила :bighug: :bighug: :bighug:Но вярвам,че много скоро пак ще си на старта и този път ще успееш.
Охххх и аз се стягам не остана още две седмици.Да ми дойде МЦ и започвам по-късия портокол.Ако е рекъл господ дано да успея от втория опит.
На всички в процедура пожелавам успех.А на чакащите момичета само :bfp:тестчета