0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #40 -: Май 19, 2011, 22:26:25 pm »
Мецани , благодаря за отговора . :bighug:
А кои са хормоните за 2 ри ден - ФСХ ,ЛХ и естрадиол ли ?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #41 -: Май 19, 2011, 22:49:07 pm »
За къде без мен в новата тема - дано Къди повлече крак за много бебета!

Въпрос - има ли определено време, по което трябва да се пусне естрадиола или утре като отида за прегледа да го пусна...въобще не знам какво да правя и как да изчисля времето за пътуване. Какво знаете по въпроса. Нещо пак се паникьосах...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #42 -: Май 19, 2011, 22:51:03 pm »
New Love , няма определено време, може и преди прегледа, може и след прегледа да го пуснеш. Не е задължително да е готов резултата до прегледа.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #43 -: Май 19, 2011, 23:09:22 pm »
ООо супер! Благодаря ти pop4o! Няма да бързаме на отиване значи - ок!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #44 -: Май 20, 2011, 08:31:23 am »
Мецани , благодаря за отговора . :bighug:
А кои са хормоните за 2 ри ден - ФСХ ,ЛХ и естрадиол ли ?


да, тези хормони
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #45 -: Май 20, 2011, 10:09:18 am »
Честита ни нова тема! Дано е много късметлийска! Момичета, искам да ви питам как протича стимулация по дълъг протокол в клиниката, Имам опит по къс , но в друга клиника. Интересувам се колко време продължава, как протича и т.н.....
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #46 -: Май 20, 2011, 10:41:30 am »
На 20-21 ден от цикъл отиваш на преглед - ако всичко е ок - поставят блокажа. На този преглед ти казват на кой ден след блокажа да отидеш пак на преглед и какви хормони да пуснеш- обикновено след 14-15 дни. Отиваш на преглед и ако всичко е наред - започва стимулацията. Поставят ти първата инжекция и ти дават инжекциите за още 3 дни. На 5-ти ден си на преглед и тогава прегледите и хормоналните изследвания започват през ден. Лекарите при всеки преглед ти казват какво и как да правиш Горе-долу така протича. Но дори да не е така - всичко ти обясняват своевременно.
При мен се оказа, че стимулацията по дълъг протокол е по-дълга от тази по-късия.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #47 -: Май 20, 2011, 10:46:31 am »
Аз се завърнах от София и на прегледа д-р Персенска каза, че изследванията, които правихме са идеални :) След среща с д-р Начев се оказа, че проблем с инсулина нямам, както ми каза една ендокриноложка в Бургас  :lol:
Сега остана да изчакаме да излезе резултата на 25.05 в НЦПБ за токсиплазмоза и ще започваме и ние с ин витрото :)
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #48 -: Май 20, 2011, 11:10:37 am »
Здравейте и от мен :) Дано новата ни тема донесе много успех и сладки бебета на финала. Моят опит завърши пак с отрицателен резултат, но продължаваме борбата. На 14 юни има час и ще обсъдим как ще действаме нататък. На всички, на които им предстоят процедури, стискам палци за положителен резултат :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #49 -: Май 20, 2011, 12:14:11 pm »
mira_m66, благодаря за изчерпателния отговор  :bighug:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #50 -: Май 20, 2011, 13:51:51 pm »
Момичета, знаете ли кога ще бъде лятната отпуска на клиниката?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #51 -: Май 21, 2011, 14:01:50 pm »
Момичета, знаете ли кога ще бъде лятната отпуска на клиниката?
Като цяло е август.Но,винаги има разминаване.
Като пример ще дам ,4е моя блокаж по4на на 28 август,а официално запо4ваха към 5 септември.Относително е.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #52 -: Май 21, 2011, 16:42:05 pm »
Момичета,да ви питам-този месец започвам процедура по къс протокол,днес ми дойде цикъла,но след 14 часа и до колкото разбрах утре се брои първи ден. Искат ме в клиниката на втори ден за да започваме,възможно и фатално ли е вместо на втори да съм там на трети ден сутринта,незнам утре дали ще успея да стигна до София? Друг вариант е да стигна на втори ден и да дам кръв за хормони в 11 часа макар,че се дава сутрин и да мина на преглед до обяд? Моля ви  :help1:
« Последна редакция: Май 21, 2011, 16:52:25 pm от pepssi »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #53 -: Май 21, 2011, 19:22:31 pm »
На мен док ми каза на втори или трети ден,така че не би трябвало да има проблем.Аз не успях да стартирам,видяха задържан фоликул,не им хареса и един от хормоните,така че сега пия Фемостон и след него като ми дойде,при тях,за да започнем стимулацията,евентуално.Успех.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #54 -: Май 21, 2011, 20:06:26 pm »
Много благодаря  Perlichka! Щом не е проблем ще бъда там на трети ден. Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #55 -: Май 22, 2011, 02:30:56 am »
Bogi, можеш още тази вечер да пиеш 2 таблетки но шпа. Медролът е добре да се приема сутрин до 9 часа и то след хранене, защото в противен случай ти остава неприятен вкус в устата

Blagodarya - to4no taka napravih
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #56 -: Май 22, 2011, 13:19:24 pm »
Божееее,момичета,сега пък ново 20!!! Утре трябваше да започна стимулация по къс протокол и поради хиляди биопсии,лекарства и промивки съм с удължена заповед,която срока е до 16 юни,отказват да ми запишат час за процедурата защото лекарите ще са на конгрес и ще отсъстват! osi_12 Какво да правя!!! Освен да записвам час за дълъг протокол,който 20 ден ми се пада на 9 юни. Според вас така ще се впиша ли в срока на заповедта? Начало на стимулацията или блокажа се води старт на опита по фонда???
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #57 -: Май 22, 2011, 13:29:44 pm »
pepssi , ужасна работа!  8O От кога до кога е този конгрес? Май ако продължават така нещата и аз ще ида чак за септември  :( Желая ти успех и дано да се вместиш във времето. Защо не говориш с някой от лекарите направо или на спешният да звъннеш?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #58 -: Май 22, 2011, 13:30:13 pm »
pepssi,блокажа би трябвало да се води старт за опита.Говори с някой от лекарите.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #59 -: Май 22, 2011, 13:39:56 pm »
Звъннах на спешния тел. и говорих с д-р Шефкетова,която ми каза,че съжалява,но така се е получило. :x Каза да си запиша час на 20 ден и така...Но мисълта ми е след като на 16 юни ми изтича заповедта,а сложа блокажа на 9 юни ще се впиша ли в срока? А когато разбрах за конгреса и че няма да започваме така ме втресе,че пропуснах да ги питам от кога и до кога няма да ги има. Направо съм в шок и ужас!!! И то вината не е в мен,а правихме безброй биопсии,лекарства,промивки,ПАРИ...!!!