0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #960 -: Юли 14, 2011, 15:10:00 pm »
Благодаря ти Маги.Сигурно и при мен е реакция от упойката, аз си мислех, че действието й е било само вчера защото цял ден спах, но явно продължава и днес.
Сутринта мина д-р Шевкетова, попита ме как съм и това е.Много ти благодаря за отговора, сега вече съм по-спокойна
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #961 -: Юли 14, 2011, 16:01:49 pm »
Ани, не се безпокой, почивай си и за ден два всичко ще отмине. Мисля, че някъде на 5-7 ден след операцията се свалят конците...Направи го където ти е удобно - при личния лекар, в хирургичен кабинет или в манипулационна в някоя частна клиника...Не се изписват лекарства. Ако не се чувстваш добре по-дълго време, бих те посъветвала да си провериш кръвното, хемоглобина, такива неща.
« Последна редакция: Юли 14, 2011, 16:15:51 pm от hope-love »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #962 -: Юли 14, 2011, 16:14:41 pm »
Момичета, на мен ми звъннаха и ми отмениха часа, като казаха, че всички пункции и т.н. на естествен цикъл ги отменят и от 5 септември нататък да си записвам час. Много криво ми стана. На 4 юли, преди няма и 10 дни, д-р Стаменов ми каза, че ще направим още една пункция преди отпускът им.
Имах час за петък, но изненадващо ме изпратиха в командировка и доста се притесних дали ще успея да се върна навреме. Вчера бях толкова успокоена и доволна, че ми презаписаха часа за събота, а днес ми стана изключително неприятно, тъй като го отмениха. Нямаше да ми е толкова неприятно, ако на 4-ти просто ми беше казано - почиваме юли и август и толкова. Докторската ми степен по организация и управление ме обременява и едно червейче ме гризе и ми задава въпроса защо сега, толкова ли не може да се направи по-рано преценка. Е, както и да е - на есен с песен! Но разочарованието от неизпълненото остава. Дано при вас поне всичко да е ОК. 
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #963 -: Юли 14, 2011, 17:32:39 pm »
Действието на Профенита е 3-4 часа след като си я сложила. Можеш да вземеш и Тилкотил свещички, но са по-скъпи мисля.
А тези свещички Тилкотил са по-добри, така ли ?Може ли да се купуват по единично или не?Съжалявам за тъпите въпроси, но никога не съм използвала до сега. :oops:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #964 -: Юли 14, 2011, 17:43:22 pm »
Действието на Профенита е 3-4 часа след като си я сложила. Можеш да вземеш и Тилкотил свещички, но са по-скъпи мисля.
А тези свещички Тилкотил са по-добри, така ли ?Може ли да се купуват по единично или не?Съжалявам за тъпите въпроси, но никога не съм използвала до сега. :oops:

Не знам дали са по-силни Тилкотила от Профенита, но да продават се поединично и двата вида. Тилкотил ползвах при първата си ЦС, а после при биопсии и повторна ЦС Профенит.
Освен обезболяващо имат и антивъзпалително действие.
Няма страшно ще мине биопсията като стой та гледай.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #965 -: Юли 14, 2011, 17:49:55 pm »
Момичета, като чета явно всички са вземали нещо обезболяващо преди биопсия. Е, аз не разбрах, че трябва и този месец правихме биопсия без да съм си поставяла нищо. Поусетих я повече, отколкото пункцията, която правих предния месец (пак без упойка). Всъщност, пункцията почти не я усетих.
Ще си ги запиша все пак тези свещички за всеки случай.  
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #966 -: Юли 14, 2011, 18:02:50 pm »
Момичета, като чета явно всички са вземали нещо обезболяващо преди биопсия. Е, аз не разбрах, че трябва и този месец правихме биопсия без да съм си поставяла нищо. Поусетих я повече, отколкото пункцията, която правих предния месец (пак без упойка). Всъщност, пункцията почти не я усетих.
Ще си ги запиша все пак тези свещички за всеки случай.  

Bogi, ти си герой !
Мен ме боля на ЦС ,а бе на всички манипулации ,които са ми правени ,ако ще и свещички и аулин да съм пила , но аз почти нямам праг на болка ,тъй че Евита да не се плаши :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #967 -: Юли 14, 2011, 18:20:43 pm »
Дидомира, аз и двете ЦС също ги правих без обезболяващи. Моя приятелка ми беше разказвала, че на нея я боляло. Но мисля, че си напълно права - строго индивидуално е. Аз съм с много висок праг, затова и най-вероятно не изпитвам болка. При първия ми стимулиран опит на пункцията, докато се опитваха да ми поставят абокат на кривата ми вена на лявата ръка, ме заболя, ама нали съм си търпеливка - си мълча. Анестезиологът ме пита дали не ме боли и аз с лека усмивка кимам утвърдително. Шемет и половина съм какво да се прави?!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #968 -: Юли 14, 2011, 19:42:43 pm »
Аз се връщам от преглед.ФСХ след Фемостон ми е скочило още-28.55 и док предложи да не започваме опит по фонда,а да пробваме на ЕЦ,защото и при двата варианта ще получим 1 яйцеклетка.Записах си час за понеделник 7-ми ден,но сега като чета Боги и си мисля,че ЕЦ не е толкова важен за тях и с лека ръка отменят часовете за пункция.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #969 -: Юли 14, 2011, 21:11:10 pm »
Благодаря ви за включването момичета! :thankyousign:
Явно ще решавам когато наближи момента дали Профинит или Тилкотил да вземам, но няма да пропусна и Аулинчето ... Пфууу този страх е отвратителен, неизвестното ме ужасява и като прибавим паниката, която върви ръка за ръка с мен.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #970 -: Юли 14, 2011, 21:35:25 pm »
Евита излишно се тревожиш, аз пих само един аулин половин час преди биопсията и също се бях стегнала ужасно и си мислих, че е кой знае какво, като имаш пред вид, че изобщо не мога да търпя на болка....но в крайна сметка изобщо не ме заболя!Успех, не се притеснявай, това е търпимо, има доста по - неприятни неща!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #971 -: Юли 14, 2011, 22:37:56 pm »
Евита излишно се тревожиш, аз пих само един аулин половин час преди биопсията и също се бях стегнала ужасно и си мислих, че е кой знае какво, като имаш пред вид, че изобщо не мога да търпя на болка....но в крайна сметка изобщо не ме заболя!Успех, не се притеснявай, това е търпимо, има доста по - неприятни неща!
Благодаря anajens, минаваме през какво ли не, все пак щом е начина за постигане на целта ...
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #972 -: Юли 15, 2011, 00:28:22 am »
Момичета извинявам се че се намесвам в темата ви, но някой може ли да  и каже дали д-р Стаменов е на работа следващата седмица, най-вече в четвъртък? Благодаря ви предварително и успех на всички тук.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #973 -: Юли 15, 2011, 09:37:02 am »
Момичета извинявам се че се намесвам в темата ви, но някой може ли да  и каже дали д-р Стаменов е на работа следващата седмица, най-вече в четвъртък? Благодаря ви предварително и успех на всички тук.
Да, на работа е !
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #974 -: Юли 15, 2011, 10:40:53 am »
Здравейте, някой може ли да ми каже дали трябва да се ходи на контролен преглед след лапаро и хистероскопия,защото на мен ми направиха и двете заедно, но не разбрах дали трябва да ходя на преглед.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #975 -: Юли 15, 2011, 11:01:40 am »
Здравейте, някой може ли да ми каже дали трябва да се ходи на контролен преглед след лапаро и хистероскопия,защото на мен ми направиха и двете заедно, но не разбрах дали трябва да ходя на преглед.

Ани, не се лутай по форумите, а се обади на спешния в клиниката!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #976 -: Юли 15, 2011, 11:05:23 am »
Благодаря за отговора, Тара. Май е най-добре направо да се обадя за час за преглед.
Успех на всички!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #977 -: Юли 15, 2011, 14:03:42 pm »
Аз пак да питам,че нали съм много умна и пак съм в чуденка  :oops:
Утре трябва да ми дойде цикъла , а пия дуфастон за 10 дни. Днес е точно седмица, и ако ми дойде дали трябва да го продължавам ?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #978 -: Юли 15, 2011, 14:14:20 pm »
Аз пак да питам,че нали съм много умна и пак съм в чуденка  :oops:
Утре трябва да ми дойде цикъла , а пия дуфастон за 10 дни. Днес е точно седмица, и ако ми дойде дали трябва да го продължавам ?
Не, не трябва Дидомира, той подпомага нарастването на лигавицата, а като дойде МЦ, всичко започва отначало, затова го предписват след ову и до трети месец от бременността, продължи го ако си бременна  yahoo_17
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #979 -: Юли 15, 2011, 14:18:42 pm »
Аз пак да питам,че нали съм много умна и пак съм в чуденка  :oops:
Утре трябва да ми дойде цикъла , а пия дуфастон за 10 дни. Днес е точно седмица, и ако ми дойде дали трябва да го продължавам ?
Не, не трябва Дидомира, той подпомага нарастването на лигавицата, а като дойде МЦ, всичко започва отначало, затова го предписват след ову и до трети месец от бременността, продължи го ако си бременна  yahoo_17

Хммм, защо тогава ме викат на седми ден от цикъла ?? Сори, ако задавам тъпи въпроси ,ама нещо не разбирам. Ще се види ли тогава след като ми е е дошло имало ли е ефект от дуфастона .