0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #820 -: Юли 05, 2011, 14:28:20 pm »
на кое лекарство казвате - прегнил
аз такова май нямах, а сега се сещам, че доктора каза спри прегнила
аз в притеснението си за отрицат. резултат не го осъзнах
да го спра , ама имала ли съм го въобще...

впуснах се в шетане, копане и прочие работи из къщи
записах час при проф. Горчев за 9.08.
д-р Тодорова е по-трудна за откриване и превземане, ама ще видим...

Благодаря на всички, които ми писаха на лични
извинявам се, но нямам настроение за писане...за момента
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #821 -: Юли 05, 2011, 14:35:15 pm »
на кое лекарство казвате - прегнил
Овитрел.

Твърди се, че не влияе на кръвния тест, а само на уринарния. Обикновено 10000 единици се изчистват за около 10 дни.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #822 -: Юли 05, 2011, 14:56:45 pm »
Някъде четох, че Прегнилът влияе върху кръвните резултати и имаше споменат периода му на разпадане в организма. Не помня, обаче къде го четох това май в някоя тема за тестове. Пуснете търсачка ще излезе отговор.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #823 -: Юли 05, 2011, 15:06:08 pm »
Не...не съм пила овитрел..а за какво го изписват?

пп. прочетох листовката и мисля , че аз се бъркам, защото мислех, че еот лекарствата , които се взимат след трансфер, а той май има участие в стимулацията...или пак съм в грешка?
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 15:08:45 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #824 -: Юли 05, 2011, 15:28:26 pm »
Не...не съм пила овитрел..а за какво го изписват?

пп. прочетох листовката и мисля , че аз се бъркам, защото мислех, че еот лекарствата , които се взимат след трансфер, а той май има участие в стимулацията...или пак съм в грешка?

Овитрелът както и прегнилът са инжекции. Първата под кожно, втората мускулно. Обикновено са преди пункция, като таймират овулация. При някой жени се изписват и след тест, а при други и по време на бременност като поддържаща терапия. Както повечето лекарства в АРТ процедурите имат повече от едно действие.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #825 -: Юли 05, 2011, 17:07:39 pm »
Момичета, искам да ви питам колко време важат изследванията за Хепатит В, С, Спин и васерман.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #826 -: Юли 05, 2011, 17:09:20 pm »
Момичета, искам да ви питам колко време важат изследванията за Хепатит В, С, Спин и васерман.

6м.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #827 -: Юли 05, 2011, 18:11:20 pm »
До кой ден след започване на стимулация се образуват фоликулите и от кой ден нататък само растат. Има ли някакво правило по този въпрос?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #828 -: Юли 05, 2011, 18:17:47 pm »
До кой ден след започване на стимулация се образуват фоликулите и от кой ден нататък само растат. Има ли някакво правило по този въпрос?

няма правило :), при всеки различно

Някъде четох, че Прегнилът влияе върху кръвните резултати и имаше споменат периода му на разпадане в организма. Не помня, обаче къде го четох това май в някоя тема за тестове. Пуснете търсачка ще излезе отговор.

това и аз съм го чела някъде; прегнила намалява наполовина всеки ден и затова може да даде фалшиво-положителен резултат
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #829 -: Юли 05, 2011, 19:29:00 pm »
Момичета да ви запитам Клиниката и по специално док Стаменов почиват през август, нали? Кога започват през септември, знаете ли?
Ню лав чела съм те и съжалявам за развоя на нещата при теб, но вярвам, че скоро ще се открие причината при теб и също така, скоро ще гушкаш мечтата си  :wink:


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #830 -: Юли 05, 2011, 20:17:31 pm »
Прегнилът, както и Омитрелът влияят и на кръвния и на уринарния тест. Трябва да се спре преди тест, не помня точно колко дни, но мисля че аз го спрях 5 дни преди теста.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #831 -: Юли 05, 2011, 21:37:25 pm »
Клиниката не работи от 5.08 до 5.09, т.е. д-р Стаменов и целият екип са на работа на 6.09, ако не изникне нещо друго.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #832 -: Юли 05, 2011, 23:04:52 pm »
На мен ми беше назначен преди една година Прегнил след трансфера .Искам да ви кажа че инжекциите ми се правеха по схема и не можеш сам да си го спреш 5 дни преди теста.Правиш си ги както ти е назначил доктора и в деня на теста си правиш кръвен и съобщаваш с резултата на доктора че си имал терапия с Прегнил .
При мен от лабораторията веднага ми честитиха бременност- бях със 72 резултат, но не знаеха че това е всъщност " опашка от Прегнила".Последната инжекция я бях сложила на 3 дена преди теста.Естествено повторих след 2 дни кръвния тест/вече бях спряла Прегнила/ и резултата беше надолу на половина около 35.Докторите отразиха опита като неуспешен.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #833 -: Юли 06, 2011, 11:03:12 am »
Да ,точно така е , този прегнил е по схема и не може да се спре. Благодаря мн. за отговорите , ще направя по-късно теста при това положение.Мая може ли да ми кажеш при теб на кой ден отчете ?/може и на лични/ Притеснявям се че имам и едни инжекции фраксипарин ,които са ми изписани до 17 ти ден , а ако правя теста по-късно ммай трабва да ги продължа и тях.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #834 -: Юли 06, 2011, 12:05:52 pm »
Момичета, качвате ли килограми по време на стимулация?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #835 -: Юли 06, 2011, 12:11:16 pm »
Да ,точно така е , този прегнил е по схема и не може да се спре. Благодаря мн. за отговорите , ще направя по-късно теста при това положение.Мая може ли да ми кажеш при теб на кой ден отчете ?/може и на лични/ Притеснявям се че имам и едни инжекции фраксипарин ,които са ми изписани до 17 ти ден , а ако правя теста по-късно ммай трабва да ги продължа и тях.

mimi6e само да уточня, Фраксипарина не влияе на теста (нито на кръвния, нито на уринарния) те са др тип инжекции и с друго предназдначение ;)По отношение на влиянието на Прегнила върху резултатите от теста то също така зависи и от колко единици е той  :wink: Имаше една табличка според, която Прегнил от 10 000Е се изчиства от организма за 10 дни ... и т.н  :wink: Пожелавам ти успех иии не си вкарвай излишни/тревожни мисли в главата  8O


*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #836 -: Юли 06, 2011, 12:37:01 pm »
Момичета, качвате ли килограми по време на стимулация?
Аз НЕ дори свалих 2кг, изгубих апетит по време на моята стимулация!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #837 -: Юли 06, 2011, 13:20:44 pm »
Моят Прегнил е от 5000 Е едната ампула и успях да си сложа точно 3 инжекции, мисля че бяха през 5 дни.
По време на стимулацията отслабнах около 4 килограма, при положения че си ядях нормално и имах лека стимулация по дълъг протокол.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #838 -: Юли 06, 2011, 13:45:20 pm »
Момичета, качвате ли килограми по време на стимулация?
Ани може би зависи и от организма на всеки.Аз лично и при двете стимулаций си качих килограми.Но това да ни е кусура само да станат бебетата а пък после ще ги сваляме килцата.Този път и на мен ми изписа д-р Стаменов Фраксипарин през ден си го бия

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #839 -: Юли 06, 2011, 14:23:51 pm »
Аз покрай нервите с предстоящия опит свалих, вече съм под 44кг, затова питам, дано не сваля повече.