0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #620 -: Юни 24, 2011, 09:49:03 am »
Момичета,не знам какво да кажа и аз-една година чаках да ми дойде часа за първичен преглед . И от март насам все става нещо , надявах се да стартирам сега ,но сигурно ще ми дойде около 1ви , а доколкото разбирам не записват часове.Знам ,че някой ще кажат- не чакай тогава има и други клиники - да ,идвам от такава с 3 неуспешни опита .Но чувствам че времето ми се изплъзва ,с всяка година се увеличават проблемите и страничните болести.Като добавим  и нередовния цекъл ми изглежда невъзможно да уцеля кога да започна .Започнах лечение на 29-всички казваха има време  , а другия месец ставам на 35 и време вече няма !!!Искаше ми се да направя опит преди ваканцията , за да може при неуспех да има време до зимата да се отстранят нещата и за нов опит , но ....
Нервите ми са на изчерпване ....
Прегръщам ви , успех на всички  :bighug:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #621 -: Юни 24, 2011, 10:16:15 am »
Топи:bighug: :bighug: :bighug: От март до сега и аз все улучвам липсата на лекарите!
Боже, момичета, аз си мислех че само на мен се случват тези неща! "Надежда" ми е последната надежда! Започва да ми се изплъзва и тя обаче! Толкова чаках да стана пациент! Така се надявах през всичките тези месеци... Растем с всеки изминал ден! Аз съм вече на 32 почти, милото е на 40... И когато без причина се разминават нещата е много тежко!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #622 -: Юни 24, 2011, 10:20:06 am »
И какво излиза сега?Препират да правя имунологични,биопсии,спермограми и какво ли още не ,а в крайна сметка след като ми излезе заповедта няма да се започне веднага,а ще протокаме във времето.Започвам да се отчайвам ,като виждам какво става и колко отлагания има.Какъвто съм карък нищо чудно чак догодина да започна.
Малко множко ще ми дойде да ида в София и да кажат,че часа е отменен.Всичко е свързано с много нерви,отсъствие от работа и не на последно място са финансите,а всички добре знаем колко големички са сумите.Ако ги имах щях да се самофинансирам,но уви...Е,ще се въоръжа с търпение и каквото сабя покаже.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #623 -: Юни 24, 2011, 10:29:26 am »
Това за съжаление е действителността - никаква организация откъм кой, кога и т.н.Неслучайно от доста време се противя, но срещам само отпор.Както и да е.Лошото е че докато не се създаде някаква координация нещата ще продължават да бъдат така.Това рефлектира в-у нас, защото всеки е изчислил отсъствия от работа, пътувания, финанси и какво ли още не...емоционалната част няма да я коментирам въобще.
Знам, че всеки е направил избора си, но щом е отдал мечтите и надеждите си на клиниката, тя също би трябвало да опита да създаде някаква действаща обстановка, в която "нещата да се случват", а не да се стига до притеснения и за двете страни.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #624 -: Юни 24, 2011, 11:03:59 am »
Аз също съм в 'кюпа' с отложения старт. Миналия месец не започнахме ин витро заради конгреса. Вчера отидох, с надежда да запиша час за днес (2ри ден) и казаха, че не става. Попитах при това положение юли имам ли шанс да започнем, ако приема че към 20 ще ми дойде. Отговора беше, ами обадете се тогава и ще видим, което за мен значи, че и тогава няма да стане. Явно ще е септември, ако и тогава не стане нещо.:(
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #625 -: Юни 24, 2011, 11:26:33 am »
emilia_k,  много съжалявам :( Миналата година на мен ми се случи същото и знам как се чустваш. За изследванията имунолигичните струват 260 лв., генетичните са по 150 лв. на човек. Имунологичните стават по-бързо, но генетичните стават за поне две седмици. Генетичката идва в клиниката всеки понеделник и си запишете с мъжа ти час от сега, зашото и там часовете се записват със седмици напред.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #626 -: Юни 24, 2011, 11:28:28 am »
Мина и моята пункция,от 3 фоликула-3 яйчица.Сега ще чакам ембриолозите да си кажат тежката дума.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #627 -: Юни 24, 2011, 12:01:17 pm »
Дани, супер....стискаме палци и трите да се оплодят...много се радвам за теб!Гуш!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #628 -: Юни 24, 2011, 12:07:17 pm »
Perlichka сега ще се оплодят и трите и след това ще се развият и след 3-4 дни ще ти ги върнат всичките :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #629 -: Юни 24, 2011, 12:11:15 pm »
От вчера звъня на 44 17 970 и никой не ми вдига, а искам да си запиша час за лапароскопия и като чета за какви проблеми става въпрос с дати и часове за процедури си мисля къде съм тръгнала аз?:(
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #630 -: Юни 24, 2011, 12:15:00 pm »
daniela_di бъди упорита, аз като опитвам към 3-тия час успявам да се свържа с тях.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #631 -: Юни 24, 2011, 12:22:49 pm »
към 3 следобед ли имаш предвид, Алекс?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #632 -: Юни 24, 2011, 12:28:32 pm »
Вчера, когато ходих за час имаше само една жена, другата я нямаше и телефона си звънеше ... Не се изненадвам, че не ви отговарят на обажданията. Когато някой влезе в стаята при тях също не вдигат телефона, така че ... упорити бъдете.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #633 -: Юни 24, 2011, 12:33:14 pm »
Д-р Персенска каза на 7, 8, 9 ден от цикъла ела на преглед...Някой знае ли какво се гледа на този ден от цикъла и записва ли се час или направо отивам и чакам.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #634 -: Юни 24, 2011, 12:38:43 pm »
Тя хубаво ти е казала да отидеш, но и аз отидох напразно, по-добре преди да тръгнеш се обади, освен ако не си от София или някъде наблизо. Обикновено се прави проследяване, но не знам при теб.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #635 -: Юни 24, 2011, 12:38:55 pm »
Д-р Персенска каза на 7, 8, 9 ден от цикъла ела на преглед...Някой знае ли какво се гледа на този ден от цикъла и записва ли се час или направо отивам и чакам.
Задължително си запиши час, тя е трябвало да ти каже за какво, ние само можем да гадаем, може да е за проследяване на фоликули, но може и какво ли още не, но едно е сигурно, че трябва да си запишеш час за датата в която ти се пада един от тези дни!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #636 -: Юни 24, 2011, 12:50:45 pm »
Тя жената каза ама аз нали паника и забравих всичкооооо.Само запомних хормони - TSH, FT4, MAT, PROLAKTIN - да нося наново изследвани.Нещо не ги хареса тия хормони и ме пита на кой ден от цикъла били правени9предните).Ако не се лъжа TSH беше 1.3
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #637 -: Юни 24, 2011, 12:53:58 pm »
Аз правих хистеро в Тутракан при д-р Б. Бойчев. Всичко мина много леко. Нямах никакви болки след това. Ходих на 2 промивки и това беше.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #638 -: Юни 24, 2011, 13:29:24 pm »
daniela_di TSH ти е добре, но за другите не знам :(
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #639 -: Юни 24, 2011, 14:27:45 pm »
Ей, момичета, чета разни коментари за организацията - че била лоша, че се бавило започването на опити. В тази връзка искам да споделя аз какво мисля. За клиника с толкова много пациенти - направо си се справят страхотно. По принцип понякога лекарите отлагат някои процедури, по медицински причини, или по други, които са извън тях и няма време да ни разяснят всичко. Пък и честно да си призная, дори и когато ми обяснява д-р Стаменов, ако не си запиша - забравям какво точно ми е обяснявал, че трябва да правя. По въпроса за различните му изследвания, дето ги искали преди да започнат. Ами нали трябва да са наясно каква е ситуацията. Със сигурност никоя от нас не иска да се стреля просто на сляпо. Аз съм в тази клиника от м. септември 2010 г. И на мен са ми се случвали разни организационни неволи, но за този период от време успяхме да свършим доста неща. Освен изследванията, за които говорите, успяхме да направим един стимулиран опит по фонда, за съжаление не настъпи имплантация. Днес правихме пункция и извадихме 1 хубава (според Док) яйцеклетка, ако се оплоди и всичко е ОК, ще я замразим. На 29.06.2011 г. ще правим биопсия, за да търсим причина за това, че нямаше имплантация. И после продължаваме да събираме и замразяваме ембриончета. Та мисълта ми е, че трябва да сте спокойни, уверени в това, че ще се получи и най-вече да вярвате на лекаря, който сте избрали. Иначе с негативизъм нищо не става. Извинявайте, ако стана малко дълго, но просто някои от постовете ме провокираха. :)
« Последна редакция: Юни 24, 2011, 14:31:20 pm от Bogi »