0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #280 -: Юни 08, 2011, 20:57:04 pm »
Тара - същата акушерка и тази, която поставяше инжекциите днес като ги попитах мога ли и как точно да пусна микробиология и цитонамазка ми казаха, че сега не е момента и каквото и да имам нямало кога да се лекува и нямало да пречи на трансфера...

...ха де....мисля го сега, мисля гоооо....


Ами, мацко, от тези хормони и слуз и среда и всичко се променя......дай боже да ти се налага следващите месеци да си пускаш секрети по хубав повод :)
иначе, ще мислим на кафето :lol:, как да мине времето :lol:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #281 -: Юни 08, 2011, 21:43:05 pm »
има резон да ме подсещаш да ги пускам, мисля го, все права излизаш...с тия хистерота до последно забравих за много неща, пък и пари не останаха... но като ми казаха така и аз свих мераците, какво да правя

ще го говорим , да....
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #282 -: Юни 08, 2011, 21:59:08 pm »
New Love, благодаря за отговора. Само да те попитам дали разбрах правилно-преди да започнеш сегашния опит тсх-то ти е било 3,15 и д-р Стаменов е казал ок, така ли?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #283 -: Юни 08, 2011, 22:08:06 pm »
да, защото резултата е в референтните стойности.

числата , които дават различните лаборатории са различни,заради различните методики, които ползват. Трябва да се гледат референтните граници

ти къде пуска изследванията - само в клиниката ли?
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #284 -: Юни 09, 2011, 10:32:25 am »
Изследванията за хормони важат ли и от друго място-например Майчин дом? Някой правил ли е там и дали може да им се вярва?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #285 -: Юни 09, 2011, 10:40:04 am »
Изследванията за хормони важат ли и от друго място-например Майчин дом? Някой правил ли е там и дали може да им се вярва?
Ани, на мен веднъж ми се наложи да пусна хормони на друго место, тъй като трябваше да е на 3-тия ден, а аз заминавах в чужбина и си направих изследванията в Токуда /просто в 6ч. сутринта преди полета лабораторията в Малинов не работи  :)/.
После ги занесох на д-р Стаменов, а той не ме е карал да пускам нови в тяхната клиника. Усмихна се и каза, че е добре че съм намерила вариант. Занеси ги, а те ще преценят дали могат да ги ползват. Обикновено всички лекари /не само тези в Малинов/предпочитат изследвания, направени в лаборатория, с която обикновено работят. Не заради друго ами просто познават добре методите, които използват.
Така че питай лекаря, при който си, покажи му/й твоите изследвания, а пък те ще преценят.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #286 -: Юни 09, 2011, 10:46:44 am »
Благодаря,Боги,аз все още не съм ги направила, но ми предстои лапаро и видях, че там са по-евтини,но от друга страна нямам много вяра на МД,имам лоши спомени от там,така че по-добре е по-скъпи ,но по-сигурно
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #287 -: Юни 09, 2011, 10:55:25 am »
Ани, по отношение на цената, мисля че почти на всякъде е сходна - около 18-20лв. на хормон, така че за някакви си 10-тина лв. разлика - няма смисъл да ходиш в друга клиника. Поне така аз мисля.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #288 -: Юни 09, 2011, 11:01:12 am »
А трябва ли и СПИН и васерман, защото тук четох, че някои са ги правили,а на бележката, която ми дадоха за ЛС пише само снимки на бял дроб, сърце и ПКК?
Незнам дали да звъня и да питам?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #289 -: Юни 09, 2011, 11:05:26 am »
Здравейте и от мен.Днес бях изненадана много, първата изненада имах записан час за Персенска паднах се при Стаменов, втората ще правим инсе до събота съм в София.Всичко става много бързо и още съм ошашкана.Утре ще ходя до клиниката да ми бият прегнила, в петък моя мъж е в 8.30 в клиниката и после съм аз и в събота също.Сега отивам да чета за инсетата, че всичко ми е непознато.Ако се засека с някой от вас много ще се радвам.
Успех :)
Маги, не се шашкай. Инсеминацията е най-простата манипулация. Просто взимат материал от мъжа ти, изкъпват, нахранват сперматозоидите и сресват им опашчиците, съвсем леко те седират /най-вероятно ще ти бият но-шпа/, с едно малко катетърче ти ги вкарват през шийката в матката. Лежиш 30-тина минути и те пускат по живо, по здраво. След като д-р Стаменов е преценил, че при вас може да се получи с инсеминация - това е добре. Значи и при теб и при мъжа ми нещата не са толкова зле. Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #290 -: Юни 09, 2011, 11:07:38 am »
А трябва ли и СПИН и васерман, защото тук четох, че някои са ги правили,а на бележката, която ми дадоха за ЛС пише само снимки на бял дроб, сърце и ПКК?
Незнам дали да звъня и да питам?
Ани, зависи какво ви предстои. Пиши какви процедури ще правите, за да мога да ти отговоря.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #291 -: Юни 09, 2011, 11:10:24 am »
Ани, влез ако искаш в чата и на лична ще ти обясня, каквото ти трябва :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #292 -: Юни 09, 2011, 11:12:07 am »
Ами засега лапароскопия,след това надявам се ин-витро,но не знам точно кога защото другата седмица ще си взема заповедта.Въпросът ми е какви изследвания трябват за лапароскопията?
Благодаря ти, Боги :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #293 -: Юни 09, 2011, 11:13:24 am »
Как да вляза, аз отскоро съм тук и не ми е мн ясно :oops:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #294 -: Юни 09, 2011, 11:15:32 am »
Само каквито ти кажат лекарите. А за HIV, Васерман и т.н. по-добре да ги правите по-нататък с мъжа ти /преди ин витро, ако се наложи да правите/, тъй като те важат дълго време.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #295 -: Юни 09, 2011, 11:18:04 am »
Ако погледш малко по-нагоре точно под бутона за "Устав на "Зачатие" ще видиш и Chat  :D. Спокойно, то и аз съм нова тук.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #296 -: Юни 09, 2011, 11:32:10 am »
На мен не са ми казали да правя СПИН и т.н. Като бях на прегледа снощи, единствено ми казаха да се обадя и да си запиша час за 2-ри ден на МЦ за стартиране на стимулация.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #297 -: Юни 09, 2011, 11:39:11 am »
Здравейте от мен!Ето,че днес ми дойде на гости червената дама.Мисля малко да поизчакам ,за да видя дали не е фалшива тревога и ще звънкам да си запазя час.Стискайте палци да се свържа.Да питам дали има някаква вероятност да си избера деня в който да ида.Малко се съмнявам ,ама....Все пак са доста заети в клиниката.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #298 -: Юни 09, 2011, 11:44:37 am »
Кой ден на МЦ искаш и защо именно той?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #299 -: Юни 09, 2011, 12:02:37 pm »
На мен не са ми казали да правя СПИН и т.н. Като бях на прегледа снощи, единствено ми казаха да се обадя и да си запиша час за 2-ри ден на МЦ за стартиране на стимулация.
Ако нямаш изследвания (правени до 6 м. мисля), като отидеш за започване на стимулацията(явно ще си по къс протокол), ще те накарат да си ги пуснете и ти и мъжа ти.