0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #200 -: Юни 03, 2011, 20:13:58 pm »
Не ни изследват холестерол в клиниката. Повтори го наистина ако искаш.
Аз миналата година след опита със стимулация излязох със завишен холестерол (случайност може би) - 6,8. Всъщност изследвах го за пръв път. Изплаших се доста. Личната ми лекарката ми каза, ако искам да го повторя веднага,  - да видим да не е грешка, в което се съмнява и също така ми каза да мина малко на диета - повече плодове (много ябълки) и зеленчуци и без много месо (макар че аз по принцип не ям много месо, защото не обичам, но пък прекалявам със сиренето и кашкавала).
Не го пуснах повторно веднага. Съобразявах се малко с храненето и пиех ябълков оцет, който сама си правя и след 4 месеца ми беше нормално всичко.
Не се шашкай много много.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #201 -: Юни 03, 2011, 20:21:14 pm »
mira_m66,благодаря ти за отговора!

На мен не ми е ясно обаче това влияе ли на опитите ни ,но май само док може да ми даде отговор!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #202 -: Юни 03, 2011, 21:01:41 pm »
Здравейте момичета,

и аз като много други чета и не пиша, докато не изпадна в ситуация, в която нямам търпение да разбера какво ме очаква! :oops:
Със съпруга ми иаме проблема-азооспермия, откриха "плувци",(получихме заповедта си, минаха няколко прегле при д-р Стаменов и на 06,06,2011 съм на преглед и в същия ден следва да ми бият блокаж. Д-ра, определе дълъг протокол. Моите излседвания, както той се изрази са "Супер", остана да направя ТАТ, МАТ, TSH и PRL!Днес излязоха резултатите. Всички изследвание са в норма освен пролактина, който е със стойност 37,6, при референтни от 5-35ng/ml.
От лабораторията са казали, че е слабо завишен, но това което всъщност ме притесснява е дали причината не е в това, че пуснах изследванията на 17 ден от цикъла (кафе, шоколад и кола не съм консумирала)и дали това ще отмени блокажа и в следствие стимулацията ми с още един месец(не веднъж ми звъннаха, за да ми отменят прегледа и така, както много от вас изпуснах 1-2 месеца в очакване и надежда).....та не, че до понеделник има кой знае колко време, но и аз ,,,май почнах да губя търпение и ми се ще да съм подготвена за това, което ме очаква! :?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #203 -: Юни 03, 2011, 21:20:32 pm »
Заради пролактина няма да те отложат. Ще ти изпишат най вероятно Достинекс и по време  на стимулацията ще направят контрола. Възможно е и резултата да е фалшижо завишен, ако не са спазени някои изизсквания - половин час покой преди изследването, горещ душ сутринта, консумация на месо и картофи предната вечер и др. Пролактина не се влияе от цикъла.
успех и не се притеснявай излишно.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #204 -: Юни 03, 2011, 21:33:33 pm »
Благодаря сърдечно за акуратния отговор!

Да, действително, нито едно от изброените изискавание не бе спазено!...остава само да дочкам понеделник в такъв случай и да се надявам, че всичко ще е наред!!! :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #205 -: Юни 04, 2011, 08:31:27 am »
Здравейте, момичета.От доста време следя форума и сега реших и аз да се включа.Отскоро съм в Малинов, минах първичен преглед и сега имам насрочена лапароскопия за 13.07.Искам да попитам има ли някаква възможност да я изтегля напред-за м.юни, и как може да стане.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #206 -: Юни 04, 2011, 08:40:14 am »
Здравейте, момичета.От доста време следя форума и сега реших и аз да се включа.Отскоро съм в Малинов, минах първичен преглед и сега имам насрочена лапароскопия за 13.07.Искам да попитам има ли някаква възможност да я изтегля напред-за м.юни, и как може да стане.

В предвид натовареният график и прочетеното тук за премеждията, през които се минава докато се докопаш за час за хистеро или лапаро си направо късметлийка с тая дата 13.07. Мисля, че изгетлянето й по-рано в графика през юни граничи с невъзможното.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #207 -: Юни 04, 2011, 08:51:10 am »
Да, предполагам,но все ми се иска да стане чудо за да мога да започна ин-витро процедурата.А знаете ли колко време след лапаро се започва процедура, дали има период на изчакване-ако всичко друго е наред, разбира се? Досега съм била в друга клиника и нещата бяха различни-действаше се по-бързо, но без резултат.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #208 -: Юни 04, 2011, 08:59:36 am »
ani_y, имаш дата за юли, после ще ти кажат резултата, август клиниката почива.
Периода на изчакване зависи от много фактори.....радвай се на лятото и давай по-спокойно
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #209 -: Юни 04, 2011, 09:31:21 am »
Благодаря ти , Тара, но чакам вече толкова години, лято след лято...но това е положението, ще трябва отново да се въоръжа с търпение с надеждата, че тук нещата ще бъдат различни.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #210 -: Юни 04, 2011, 09:41:16 am »
 здравейте!
Сега докоторите като са в отпуска тази седмица,има ли някого в клиниката в неделя трябва да съм там за пускане на хормони.
Направо не знам какво да правя.Не знам утре да пътувам ли или не.Не съм от София.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #211 -: Юни 04, 2011, 10:36:13 am »
Преди малко се обаждах в клиниката и ми казаха че апаратът за хормоните бил развален.Снощи се спукала тръба и лабораторията за хормоналните изследвания заедна с апарта са наводнени.УЖАС!Тези които ще пътуват от провинцията като мен да си му мислят.
Момичета,не знам какво да кажа вече.Каръкат ме следва в последно време!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #212 -: Юни 04, 2011, 12:10:15 pm »
Благодаря сърдечно за акуратния отговор!

Да, действително, нито едно от изброените изискавание не бе спазено!...остава само да дочкам понеделник в такъв случай и да се надявам, че всичко ще е наред!!! :D
В този случай просто пусни още едно изследване по правилата и ако и тогава е завишен пролактина значи има нужда от лечение.
Към изискванията - без полови контакти предходната вечер и стимулиране на гърдите. Имаше и други. Може да разгледаш в темите за повишен пролактин. Това е хормон, много чувствителен на стрес.
« Последна редакция: Юни 04, 2011, 12:14:01 pm от теди. »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #213 -: Юни 04, 2011, 13:54:18 pm »
Точно така. И трябва да се наспиш добре.
Пусни хормона най-добре в клиниката при спазване на условията.
И аз веднъж излезнах с леко завишение на пролактина, но моя ендокринолог каза, че няма да пристъпи към лечение докато не направя контрола след известно кратко време. И наистина се оказа, че всичко си е ок.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #214 -: Юни 04, 2011, 14:15:58 pm »
Преди малко се обаждах в клиниката и ми казаха че апаратът за хормоните бил развален.Снощи се спукала тръба и лабораторията за хормоналните изследвания заедна с апарта са наводнени.

Аз в понеделник трябва да си правя изследване на β-ЧХГ. Явно сутринта ще трябва да звъня да проверя дали ще могат да го направят. И без това вече ми се иска да разбера дали този път сме успели.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #215 -: Юни 04, 2011, 15:06:50 pm »
Преди малко се обаждах в клиниката и ми казаха че апаратът за хормоните бил развален.Снощи се спукала тръба и лабораторията за хормоналните изследвания заедна с апарта са наводнени.

Аз в понеделник трябва да си правя изследване на β-ЧХГ. Явно сутринта ще трябва да звъня да проверя дали ще могат да го направят. И без това вече ми се иска да разбера дали този път сме успели.
Няма начин да не оправят аварията бързо.Все пак си е кофти.
Боги стискам ти палци в понеделник :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: да се похвалиш със :bfp:резултат
И аз нямам търпение вече да започваме останаха още две седмици.Дано не излезе нещо друго както този път докторите да отсъстват
« Последна редакция: Юни 04, 2011, 15:09:40 pm от danielska_81 »

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #216 -: Юни 04, 2011, 21:17:24 pm »
Здравейте момичета!При последният преглед док.каза да дойда на 8-ми ден след МЦ-за започване на стимулация.Каза,че ще бъда с много лека стимулация/само да поясна,че не става на въпрос за ЕЦ/.Всичко ще бъде за максимум седмица и замразяваме.Моля,ако някой е наясно или е минал по този път да ми помогне  :oops:за какво точно става на въпрос.Не намерих никъде инфо за такава схема. :ask: Успех
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #217 -: Юни 05, 2011, 14:40:34 pm »
Здравейте, мили момичета! :)
Съжалявам, ако въпросът ми е бил вече задаван (... със сигурност е бил...  :oops:),... но имам няколко питанки и не ми остава време да се разровя из форума...

Утре имам час за първичен преглед при д-р Стаменов. Интересува ме:
- какви документи (изследвания) е добре да нося;
- необходимо ли е направление;
- колко струва прегледа
- как протича в общи линии...

Благодаря ви много предварително и пожелавам от сърце успех на всички! Стискам палци! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #218 -: Юни 05, 2011, 14:56:37 pm »
Chandra носи си всичките изследвания които имаш.Док ще ги разгледа и ще си запише важните неща в досието ти.Направление не ти трябва защото не работят с касата.Първичният преглед ако се не лъжа е 50лв., но доколкото си спомням на мен ми взеха 30лв.Прегледа протича като навсякъде другаде.Док ще ти разгледа документите ако имаш такива, ще ти се зададе допълнителни въпроси, ще те прегледа с трансдюсера и ще ти каже кога да дойдеш пак и какво ще се прави.За следващия преглед си запиши час още докато си в клиниката, че по тел= е мисия невъзможна.Много е трудно да се свържеш.Успех и дано Аниша ти донесе късметчето което толкова дълго чакаш  yahoo_17
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #219 -: Юни 05, 2011, 15:56:43 pm »
Chandra - Опитай се да си припомниш (ако нямаш документи от протоколи) подробности от предходни процедури, за да ги споделиш с док. - ще му бъде от полза!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."