0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #180 -: Юни 02, 2011, 17:46:47 pm »
Здравей те момичета. Случайно да знаете дали може да се прави цветна снимка на 11 ден от цикъла? Благодаря ви предварително :D

Зависи колко ти е дълъг цикъла и кога настъпва овулацията.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #181 -: Юни 02, 2011, 17:49:06 pm »
По принцип цикълът мни е около 32-36 дни. Но от клиниката ми казаха че само до 10 ден, а и д-р Персенска така ми беше казала!

[/url]
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #182 -: Юни 02, 2011, 17:58:47 pm »
Здравей те момичета. Случайно да знаете дали може да се прави цветна снимка на 11 ден от цикъла? Благодаря ви предварително :D

Мда, както казва Даниелска е много относително. Ще ти кажа как беше при мен, за да очакваш и най-лошия сценарий и да не се отчайваш.
Аз имах първичен преглед записан от много отдавна. Бях направила лапароскопия, след нея имах ясна диагноза - липса на тръби и можеше да се подаде документи във Фонда. Обадих се да попитам Силвия ще може ли от имета на клиниката , т.к след 4месеца им ставам пациетка и тя ми потвърди. Чакайки за заповед минах първичен преглед на 04.05.2010г. започнахме да правим изследванията , които ни назначи д-р Стаменов. Заповедта дойде на 7.06.2010г. Мислех, че ще се включа за опит преди лятната ваканция, ама.... Миомни възелчета и бам....4 хистероскопии и мина година. На 6.05. 2011г стартирах по дълъг протокол. Колко нерви изхабих ...момичетата са ми свидетели. Има миомно възелче, което остана и докторите прецениха, че няма да пречи...Дано! Та така...не се форсирай, да не ти изгърмят нервите, ако излезе нещо. И ако усетиш , че не издържаш и разбутваш кръвно, сърцебиене и подобни вземи си билкови лекарства за успокоение. Наскоро се оплаках на личната - ускорен сърдечен ритъм, повишено систолично, безсъние - изписа ми ABO-EINSCHLAF UND RUHE - 24 КАПСУЛИ ЗА УСПОКОЕНИЕ И ПОДОБРЯВАНЕ НА СЪНЯ. Леле...няма такъв кеф, спя си като бебе, няма тупане, няма кръвно. Хранителна добавка, без рецепта - валериан и хмел екстракт. Само дето се тресох толкова време.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #183 -: Юни 02, 2011, 18:30:01 pm »
New Love,незнам за другите ама аз ти благодаря ,че сподели за тая хранителна добавка.Аз нямам кръвно и сърцебиене,ама като съм под напрежение и особено преди инвитро и .... никакво спане по цели нощи , та пия сънотворни, но са ужасно вредни както знаем.Сега гледам да не пия ,че хич не ги харесвам и одобрявам и си пия мелатонин от време на време . Та ... ще  я пробвам ,ако се наложи тази хранителна добавка :D
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #184 -: Юни 02, 2011, 18:49:16 pm »
Здравейте,трябва ми спешно телефона на д-р Персенска,на лични.Благодаря.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #185 -: Юни 02, 2011, 20:01:43 pm »
Днес си бих първата инжекция фостимон под пъпа - 5 сухи вещества в 1 разтворител.
Не беше страшно  :D


Случая ми е спешен,защото бях на стимулация със Аримидекс и жива или умряла във вторник трябва да съм там.
 Благодаря за телефоните!

На прегледа, когато ти дадоха лекарството, не ти ли казаха и написаха на червено листче кога да бъде следващия преглед и какви хормони да пуснеш?

Мен, слава Богу, ме подсещат по няколко пъти да не забравя да запиша час. Последния път д-р Стаменов ми го подчерта и с черен флумастер.
Явно ми личи колко съм притеснена и добре се сещат да повтарят и потретят, че по телефоните не си е работа...

Ню Ловче, мен последния път нищо ни ми казаха,Казаха само на 5 ден от цикъла идваш и ще ти кажем какво ще правим.На всичко отгоре започна ме главоболие и ми се гадеше от многото лекарства,та се наложи да се обаждам на спешния и ми прекратиха всичко за момента.Страничните ефекти на Фемостона,главоболие ме хвана и то доста здраво,даже ми се и повръщаше.Освен този Фемостон,приемах и Метфогамма,Аримидекс и Мелатонин.Запроличала бях на подвижна аптека.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #186 -: Юни 03, 2011, 10:46:10 am »
Аз за сега спя вечер, но ще си запиша лекарството, че като се знам каква съм нервна по цяла вечер ще си чета книжката и няма да спя  :lol:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #187 -: Юни 03, 2011, 15:05:03 pm »
Здравейте :) Предстои ми другата седмица да отида да си получа заповедта от фонда и ставам пациент на клиника Малинов.Имам три процедури в друга клиника, сега реших да пробвам тук.
Притесненията ми са, че досега не съм се срещала с нито един доктор от тази клиника.След получаване на заповед при Силвия ли да я занеса и може ли някой да каже какъв е реда от там нататък. Благодаря ви :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #188 -: Юни 03, 2011, 15:09:32 pm »
Че трябва да я занесеш при Силвия, трябва. Но ти трябва и час за преглед при лекар, за да прецени кога и какво започвате да правите. Как така "ставаш" пациент на клиниката, без да си имала дори един, т. нар. "първичен преглед"? Незнам какъв е реда в такъв случай. Най-добре питай в клиниката - самата Силвия или секретарките в администарцията.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #189 -: Юни 03, 2011, 15:14:49 pm »
Ами така отидох есента да попитам дали мога да сменя клиниката си и да получа нова заповед за да направя следващ опит в Малинов, тогава ми казаха със Силвия да говоря. Тя ми даде бележка за смяна на клиника и каза като ме одобрят щели сме "да видим какво да правим":? Звънях и няколко пъти че съм одобрена и какво следва, тя ми каза като отида щяла да ми каже. Притеснява ме дали ще се побера в тия 6 месеца на заповедта, все пак много е натоварено там.
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 15:17:34 pm от Linkaa »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #190 -: Юни 03, 2011, 15:17:14 pm »
Ами така отидох есента да попитам дали мога да сменя клиниката си и да получа нова заповед за да направя следващ опит в Малинов, тогава ми казаха със Силвия да говоря. Тя ми даде бележка за смяна на клиника и каза като ме одобрят щели сме "да видим какво да правим":?


Трябва ти час за преглед, който трябваше отдавна да си записала. Заповедтта от ФАР ок, но тя не ти дава кой знае какво предимство.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #191 -: Юни 03, 2011, 15:19:00 pm »
Ами така отидох есента да попитам дали мога да сменя клиниката си и да получа нова заповед за да направя следващ опит в Малинов, тогава ми казаха със Силвия да говоря. Тя ми даде бележка за смяна на клиника и каза като ме одобрят щели сме "да видим какво да правим":?


Трябва ти час за преглед, който трябваше отдавна да си записала. Заповедта от ФАР ок, но тя не ти дава кой знае какво предимство.
Ами поне пет пъти звънях, казваха ми като ти излезе заповедта тогава ще назначим час :(
Не говоря за предимство, а просто исках да разбера има ли някой в сходна ситуация.
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 15:23:08 pm от Linkaa »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #192 -: Юни 03, 2011, 15:51:36 pm »
Ами така отидох есента да попитам дали мога да сменя клиниката си и да получа нова заповед за да направя следващ опит в Малинов, тогава ми казаха със Силвия да говоря. Тя ми даде бележка за смяна на клиника и каза като ме одобрят щели сме "да видим какво да правим":?


Трябва ти час за преглед, който трябваше отдавна да си записала. Заповедта от ФАР ок, но тя не ти дава кой знае какво предимство.
Ами поне пет пъти звънях, казваха ми като ти излезе заповедта тогава ще назначим час :(
Не говоря за предимство, а просто исках да разбера има ли някой в сходна ситуация.

Аз съм била в сходна ситуация миналата година . Като си получих заповедта , Силвия ми оформи док. и записах час . Е , поизчаках един месец , но няма начин щом искаш да си в тази клиника. Като минеш прегледа вече ще ти кажат какво следва.
Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #193 -: Юни 03, 2011, 15:58:34 pm »
Благодаря ти Дидомира! Ще си изчакам колкото е необходимо естествено. Успех момичета  :balk_50:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #194 -: Юни 03, 2011, 16:01:18 pm »
Като ми излезе заповедта я занесох на Силвия. Тя я взе и каза "Щом не си била пациентка на клиниката досега не мога да ти помогна."
След доста нерви се качих на 4-тия етаж и си взех час за преглед 5 седмици по-късно. И така вече минаха 3 месеца и сега на 8-ми имам пореден преглед и се надявам да започнем вече с ин витрото.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #195 -: Юни 03, 2011, 16:11:18 pm »
anichka.bs дано стартирате вече  :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #196 -: Юни 03, 2011, 17:22:45 pm »
Linkaa - Заповедта от Фонда е веднъж 6 месеца, после с удължение още 6 месеца и после , ако има нужда може още. Споко! За 1 година ще стане, ти само не се изнервяй, а ако ти се случи виж по-горните ми постове. Успех!


Момичета има вероятност да ми се наложи да търся квартира около клиниката за времето на стимулацията, ако имате някакви телефони на хазяи - давайте. И какви пари се плащат на легло в момента, знаете ли - благодаря!
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 17:29:56 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #197 -: Юни 03, 2011, 17:49:54 pm »
Ню ловче, Евитка беше писала преди за място на отсядане

Аз преди време от синя форум съм си копнала в тефтера , но не помня потребителя, който беше писал:

Общежитие за следдипломна квалификация /ОСДК// - звено на Националния център по опазване на общ. здраве НЦООЗ

настаняване от 6:00 до 22:00 часа

в събота, неделя, празнични дни след 16:30 часа

след предварителна резервация / казва се, че е за ин витро процедура, иначе няма да ви настанят/ , цени от 9лв. до 20 лв.
ОСДК София
ж.к. Стрелбище
ул. "Златишки проход" №46
тел. 02/8595162 или 02/859 1003 
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #198 -: Юни 03, 2011, 18:00:07 pm »
Ню ловче,писах ти на лични.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #199 -: Юни 03, 2011, 19:17:37 pm »
Момичета , помагайте ми пак !
Току що си взех ПКК от личния , която правих защото трябвало за досието ми ... ,както и да е ! Оказа се ,че имам завишен холестерол 6,65 при реф.стойн. 5,2 и ,оф незная правилния термин ,но по-бавно съсирване на кръвта.До сега никой в клиниката не ми е казвал подобно нещо от направените изследвания при тях.Мисълта ми е дали ни изследват тия показатели в клиниката ,че съм забравила и дали това ще е проблем при следващият ми опит?Дано се включи някой запознат !Ще съм много благодарна ,че вече съм подивяла!
Самият личен лекар ми каза че може и да е грешка и да повторя изследването !