0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #160 -: Май 31, 2011, 11:12:32 am »
Благодаря за отговора :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #161 -: Май 31, 2011, 15:09:05 pm »
Аз съм на 08.06 от 15.20 на преглед, май и трите сме в три различни часа и няма да се засечем, иначе и моя преглед е при д-р Персенска :)

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #162 -: Май 31, 2011, 18:10:40 pm »
Аз до сега съм само при д-р Персенска.
Предстои ми биопсия другата седмица,моля някой да разясни какво представлява и как протича.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #163 -: Май 31, 2011, 18:30:16 pm »
Аз до сега съм само при д-р Персенска.
Предстои ми биопсия другата седмица,моля някой да разясни какво представлява и как протича.
Цеци, това е линк към темата с биопсиите. Ако искаш поразрови се там, има доста информация: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37238.0.
« Последна редакция: Май 31, 2011, 20:24:56 pm от lemon »

[/url]
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #164 -: Май 31, 2011, 19:03:27 pm »
Ceci75,аз съм прясна-прясна с биопсия(мин. седмица)влизаш като за преглед,събличаш се,и всичко трае 3-4 мин.,не боли,само съвсем лекичко"боцване",ако така може да се нарече,не бях пила нищо преди това(имам впредвид,обезболяващо лекарство).И на мене Персенска ми прави биопсията,много мила и внимателна.Сега чакам да ми се обадят,(така ми казаха секретарките вчера),иначе резултатите са ми готови,но аз нали съм си"шматка",забравих да попитам дали всичко е ОК,но ще изчакам теа дни,та да видим какво следва.Успех,и не се притеснявай,цялата работа си е като един преглед. osi_9
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #165 -: Май 31, 2011, 19:56:06 pm »
Имам Утрогестан няколко дни преди биопсията,но не разбрах вагинално ли да си го слагам,или да го пия 2х2?
« Последна редакция: Май 31, 2011, 21:08:34 pm от ceci 75 »
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #166 -: Май 31, 2011, 19:58:33 pm »
Имам Ътрогестан няколко дни преди биопсията,но не разбрах вагинално ли да си го слагам,или да го пия 2х2?
Точно така вагинално
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #167 -: Май 31, 2011, 20:45:57 pm »
Имам Ътрогестан няколко дни преди биопсията,но не разбрах вагинално ли да си го слагам,или да го пия 2х2?
Утрогестанът се приема и орално, и вагинално. Обади се на лекаря си и го попитай пак, ако си забравила.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #168 -: Май 31, 2011, 20:49:24 pm »
за биопсиите - вагинално, Цеци :wink:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #169 -: Май 31, 2011, 21:09:37 pm »
Благодаря на всички ви!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #170 -: Юни 01, 2011, 20:49:25 pm »
Момичета, имам въпрос, надявам се някоя от вас да има отговор. Ще събираме ембриони - замразяваме, докато станат 5-6 и след това трансфер. След пункцията се откри една яйцвклетка, оплоди се, но на 2 ден ембриона не се раздели и замразяване няма да се осъществи.Какво трябва да се плати при неуспешно замразяване? Аз платих пункцията и стимулацията.  Интересува ме кога се плаща иксито - накрая след успешния ембриотрансфер или сега? Уточнявам, че ще продължаваме до замразяване на поне 5-6 ембриона.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #171 -: Юни 01, 2011, 21:20:35 pm »
Нищо не се плаща щом няма за замразяване.
Като съберете 5-6 с последния може да направите трансфер без да го замразявате, а може и да замразите всички и да ги върнете на следващ цикъл, зависи какво сте решили с лекаря.
Накрая си плащаш трансфера, не ми е ясно кое икси се чудиш кога се плаща?
Не са ли много 5-6 ембриона  :roll:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #172 -: Юни 01, 2011, 21:39:41 pm »
Ами док каза че за моята възраст - почти 43 за да има успех поне трябват 5-6 ембриона. Благодаря ти за отговора, попчо. Ами аз си мислех че самото иксиране т.е вкарването на сперматозоида в яйцеклетката ще трябва да се плаща. За това ми е чуденето. Сега ми се изясни. Благодаря!!!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #173 -: Юни 02, 2011, 09:29:27 am »
 А знае ли някой на кой телефон мога да си запиша час за следващата седмица и има ли изобщо някой на когото може да се разчита за часова ппрез тази седмица,когато лекарите ги няма!?
Ще бъда благодарна ако някой се отзове на въпроса ми!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 8
« Отговор #174 -: Юни 02, 2011, 09:32:00 am »
На първата страница в първия пост има телефоните на клиниката

Телефони на клиниката:
0884 700 704 - спешен
0882 193 970 - мобилна линия
44 17 970 - секретарки за записване на часове
965 57 11 - регистратура
965 57 44 - секретарки (не за часове)
965 57 28 - Силвия Стефанова (въпроси, свързани с ФАР)
965 57 57 - Имунологична лаборатория
965 57 16 - Имунологичен кабинет

За час за другата седмица много трудно ще те запишат освен ако не е за започване на процедура или за нещо подобно.За обикновен преглед ще почакаш.Аз записах преди седмица за другата седмица, така че чака се.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #175 -: Юни 02, 2011, 11:29:09 am »
Случая ми е спешен,защото бях на стимулация със Аримидекс и жива или умряла във вторник трябва да съм там.
 Благодаря за телефоните!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #176 -: Юни 02, 2011, 14:54:31 pm »
Днес си бих първата инжекция фостимон под пъпа - 5 сухи вещества в 1 разтворител.
Не беше страшно  :D


Случая ми е спешен,защото бях на стимулация със Аримидекс и жива или умряла във вторник трябва да съм там.
 Благодаря за телефоните!

На прегледа, когато ти дадоха лекарството, не ти ли казаха и написаха на червено листче кога да бъде следващия преглед и какви хормони да пуснеш?

Мен, слава Богу, ме подсещат по няколко пъти да не забравя да запиша час. Последния път д-р Стаменов ми го подчерта и с черен флумастер.
Явно ми личи колко съм притеснена и добре се сещат да повтарят и потретят, че по телефоните не си е работа...
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #177 -: Юни 02, 2011, 17:27:58 pm »
Момичета, искам да ви попитам, приблизително колко време след получаването на заповедта и занасянето й в клиниката, ви дадоха час за първоначален предглед? На девети съм за заповед и мисля да си запиша час. Чудя се дали ще имам късмет да започнем процедурата преди почивката им през август или съм прекалено голям оптимист :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #178 -: Юни 02, 2011, 17:41:34 pm »
Здравей те момичета. Случайно да знаете дали може да се прави цветна снимка на 11 ден от цикъла? Благодаря ви предварително :D

[/url]
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 9
« Отговор #179 -: Юни 02, 2011, 17:42:53 pm »
Момичета, искам да ви попитам, приблизително колко време след получаването на заповедта и занасянето й в клиниката, ви дадоха час за първоначален предглед? На девети съм за заповед и мисля да си запиша час. Чудя се дали ще имам късмет да започнем процедурата преди почивката им през август или съм прекалено голям оптимист :)
Зависи от много неща Сиси.Кой опит ще ти е.Имате ли направени всички изследвания като например цветна снимка,имунология,биопсия,спермограма на съпруга ти.Все пак си запиши час за тогава за консултация с доки да се уточните кога и какво ще правите.Успех :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: