0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #540 -: Юли 24, 2006, 13:12:31 pm »
Благодаря ви за подкрепата момичета  :kiss:
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #541 -: Юли 24, 2006, 13:22:14 pm »
много сажалявам :balk_145: :balk_145: :balk_145: :balk_145:
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #542 -: Юли 24, 2006, 13:34:49 pm »
Време е да дам отчет и за моя 2-ри ин витро опит:

- Стимулация с Меногон и Декапептил (стимулационен протокол, както при 1-ия опит);
- Само 2 яцеклетки в десния яйчник, левият въобще не реагира (1-ия път 5 яйцеклетки в десния, от които 4 качествени; 1 в левия - некачествена);
- Трансфер на 2 бр. на 3-ден след пункцията (1-вият път - 3 оплодени и върнати);
- На 15 ден - класически МЦ, дори до тест не можах да стигна;
- Преди процедурата - изследвания при доц. Конова. В резултат завишени CD3-CD56+CD16+NK (17.2% при норма <12%). Направени вливания на IVIG и интралипд, но очевидно и това на помогна.

Ами това е. За болката и разочарованието - няма какво да говоря. Минала съм през тях. Въпросът е колко пъти още ще трябва да мина? А и да мина - наистина ли има надежда? И да няма, как да знам, ако не продължа напред, нали? 


Искренно съжалявам, миличка :balk_144: :kiss:   :bighug:                      
Боже, това, за което не говориш се усеща в редовете и е толкова истинско,въпросите са същите, които аз /и вероятно повечето момичета тук/ си задавам, но само набързо.......Въпросът "колко пъти" тормози и моята главица, но отговорът е по-скоро усещане и докато то е "напред", просто /доколкото тази дума е уместна/ продължаваме!!

Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #543 -: Юли 24, 2006, 14:42:53 pm »
Кураж, Котаранка.
Успех в борбата и стискам силно палците....на теб и на всички останали.

Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #544 -: Юли 24, 2006, 15:01:07 pm »
Котаранке, миличка  :(
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #545 -: Юли 24, 2006, 15:15:37 pm »
Котаранка много съжалявам миличка! Не губи надежда! Следващият път ще успееш! Горе главата! Ние сме с теб!
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #546 -: Юли 24, 2006, 15:42:42 pm »
Сьжалявам много Котаранка :(
Всичко ка3ано в тоя момент е и3лишно. 3ная как боли :(
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #547 -: Юли 24, 2006, 17:15:23 pm »
На всички в АРТ процедура - много късмет и успех и от мен :D

Лила, би ли споделила как протича стимулацията - с колко гонала и има ли и други, съпътстващи медикаменти?

Котаранка, много съжалявам мила :( Със синтетични препарати пробвала ли си стимулация? И на мен ми предстои първа стимулация, с мерионал по финансови причини, и все ме гложди съмнение със синтетични нямаше ли да е по-добре, но с тях се надявам да опитам догодина през касата. И аз вливах IVIg за повишени НК клетки, и при мен няма резултат :( въпреки че опитите ни този месец се оказаха отлично таймирани :o Мисля си, че не ни е проблемът в НК клетките :?
Благодаря ти, Бени!







Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #548 -: Юли 24, 2006, 17:23:12 pm »
Котаранка, съжалявам много!  :sorry: :bighug:

Фреши, а ти, скъпа, до къде я докара? Кога смяташ да правиш включване, разкажи по-подробно. Май съм те изпуснала от поглед  8O
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #549 -: Юли 24, 2006, 18:17:36 pm »
Съжалявам много Котаранке!Не бива да се отчайваш. Имам приятелка, която е на 38г.и след 12 неуспешни опита ин-витро миналата година забременя след 13 опит с една яйцеклетка, едно ембрионче и накрая една страхотна красавица!Та тя казваше /не е важно през колко изпитания, тревоги, страхове и неуспехи ще преминеш, важното е че знаеш за какво го правиш/.А сега си дай малко почивка, отиди на море с голяма компания и изживей много приятни и красиви мигове и запомни, че  животът не се мери с броя на вдишванията, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #550 -: Юли 24, 2006, 19:14:38 pm »
Котаранке, съжалявам. Много ми е мъчно.Знам как се чувстваш.Няма друг начин обаче, освен да продължиш напред.Така ни било писано-трудно да се получават нещата при нас.Но съм сигурна, че някой ден ще успеем. :bighug:
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #551 -: Юли 24, 2006, 20:06:44 pm »
Здравейте, момичета! не съм влизала от доста време тук.
нека и аз да се отчета - шеста инсеминация - неуспешна  :rain: дотук с инсеминациите...септември си подавам документите за инвитро. сега се отдаваме на заслужена почивка и това е...
желая успех на тези, които в момента чакат и кураж и надежда на тези, които не успяха като мен - ще дойде и нашия ден, ще видите! 
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #552 -: Юли 24, 2006, 20:12:35 pm »
Имам риятелка, която е на 38г.и след 12 неуспешни опита ин-витро миналата година забременя след 13 опит с една яйцеклетка, едно ембрионче и накрая една страхотна красавица!

12 опита инвитро?! е такова нещо не бях чувала. да бяха инсеминации - ок, макар че пак е много, ама инвитро?!  8O 8O 8O мани разорението, а психическото натоварване...аз не бих издържала. браво на нея....
[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/21469.gif[/img][/link]
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #553 -: Юли 24, 2006, 20:46:22 pm »
Страхотен оптимист!Хубаво е да имаш такъв приятел до себе си да ти дава кураж.И най-важното, е все пак че накрая успя и ми дава страхотни надежди .
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #554 -: Юли 24, 2006, 21:00:16 pm »
Котаранка, битката е свършила, но войната не! Не при всички става от първия път. Знам колко ти е тежко, но не трябва да преставаш да се бориш :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #555 -: Юли 24, 2006, 23:16:26 pm »
Котаранке много много съжелявам!!!!!! :(
 :bighug:
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #556 -: Юли 24, 2006, 23:49:00 pm »
Котаранке,  :bighug:. Майски,  :bighug:! - Кураж!

На мен днес ми беше инсето, утре ще правиме още 1. Фреши, стимулираха ме с Гонал-Ф  от 3-10 ден с по 150мг. Реагирала съм по-силно от очакванията. На 10 ден имах 5 доминантни фоликула, но ми казаха, че добре се развиват нещата. И сега ще се надявам...
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #557 -: Юли 25, 2006, 10:33:33 am »
Коте, знам колко силно боли.
Изтърпи мъничко и после ще дойде отново онази Сила и Надежда. И отново ще бъдеш щастлива. Прегръщам те.
Майски, съжалявам. Наслади се на лятото и морето. А септември ще бъде Май.
На всички в процедура и чакане - много , ама много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #558 -: Юли 25, 2006, 10:58:05 am »
Сладурки, мерси за куража, за милите думи!  :balk_21:

Fresh-че, не съм говорила с док за синтетичните. Той предпочита (и въобще в Т. Киркова) да работи с Меногон. Аз също предпочитам да не съм на синтетика, но за съжаление не е концерт по желание. При всички положения ще трябва да обсъдя с док този въпрос преди 3-тия опит.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #559 -: Юли 25, 2006, 11:18:13 am »
Котаранка, Майски....  :balk_21:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън