0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #500 -: Юли 17, 2006, 17:17:12 pm »
И аз се присъединявам към лятната АРТ серия.  :) Ще правя инсеминация с Гонал Ф. Дано този път да се получи!
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #501 -: Юли 17, 2006, 17:19:17 pm »
Късмет, Лила. Дано това е твоят верен път.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #502 -: Юли 17, 2006, 21:02:15 pm »
Лила :crossfingers:

*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #503 -: Юли 17, 2006, 21:35:41 pm »
Много късмет и успех, момичета! Стискам силно палци
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #504 -: Юли 18, 2006, 09:04:43 am »
Моля, кажете ми, защо след инвитро/икси тестовете се правят чак на 17-ти ден? При нормално забременяване или инсеминация се чака само 14 дни /горе-долу от деня на овулацията/, а при инвитрото са най-малко 20? Защо е така?

*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #505 -: Юли 18, 2006, 10:28:11 am »
Момиче, и аз съм си задавала същия въпрос, но отговор не намирам. При кратките ми разходки из чужбински сайтове на клиники не срещнах никъде такова чудо. Навсякъде тестът се прави на 14-ти ден след трансфера. И никъде не се слага прегнил допълнително след трансфер.
Дано скоро този въпрос съвсем изгуби значение за теб при вида на положителния тест. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #506 -: Юли 18, 2006, 11:51:05 am »
Lila, късмет :blowingdust: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #507 -: Юли 18, 2006, 15:05:02 pm »
Вчера си направих втора инсеминация-на неспукан фоликул и то на 15 ден от 27 дневен цикъл-дали има някъв шанс да се получи?
Страшно много ме е яд-не стига ,че не ми биха прегнил,но и коментираха, че сперматозоидите не стрували особено/и това при донорска инсеминация  8O/.
Даже ми предложиха да направим и трета инсеминация-нямало значение колко дена оставало до цикъла-чудя се аз ли нищо не разбирам или персонала на клиниката се гаври с мен как мислите?
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #508 -: Юли 18, 2006, 15:57:28 pm »
..не ми биха прегнил,но и коментираха, че сперматозоидите не стрували особено/и това при донорска инсеминация  8O/.
Даже ми предложиха да направим и трета инсеминация-нямало значение колко дена оставало до цикъла
Габи, в коя клиника е правена процедурата - на мен ми звучи доста странно..  8O
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #509 -: Юли 18, 2006, 16:15:23 pm »
Клиниката на Стаменов и не звучи странно ,но и беше направо безумна цялата ситуация според мен-първия ден ми каза че фоликула е 22,на другия ден беше 21 като обясни разликата от това че апарата бил друг,на третия ден лекарката която направи втората инсеминация ме попита"и сега колко трябва да е фоликула-25 добре ли е "........просто нямам думи.
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #510 -: Юли 18, 2006, 16:32:41 pm »
Габи, съжалявам, че така се е случило  :roll:- звучиш изнервена, а сега трябва да си спокойна и да вярваш в положителния изход. Според мен понякога ни се струпват много неща и е нормално да сме изнервени, но ако нещо те тревожи - отиди отново в клиниката и разпитай всичко, което те интересува относно процедурата - сигурна съм, че много неясноти ще се изяснят.

КЪСМЕТ!
  :goodluck:
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #511 -: Юли 18, 2006, 16:36:45 pm »
Наистина съм доста изнервена-мразя цялата ситуация в която попаднах,мразя и това че се чувствам на конвер и не намирам никакво разбиране и нормално отношение,но вече разбрах че това не е моето място за лечение.
Благодаря ти че ми отговори  :D,имах нужда да поговоря с някого.

*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #512 -: Юли 18, 2006, 16:41:06 pm »
При съществуващи 5-6 нормални клиники по стерилитет и 270 000 стерилни двойки, как няма да е като на конвейр.
Единствения начин да не се чувстваш така, е да си го отвоюваш.
Аз лично се радвам на лично отношение в същата клиника и смея да твърдя, че това си е моя заслуга. Просто трябва да намериш подход или да си намериш Твоето място за лечение.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #513 -: Юли 18, 2006, 16:47:12 pm »
Габи, ядосвайки се не си помагаш  :wink: :hug2:
щом не си доволна, намери си друга клиника - важно е да вярваш на доктора си.
а сега е лято - почини си и се наслаждавай на топлото време :wink:
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #514 -: Юли 18, 2006, 16:53:08 pm »
При съществуващи 5-6 нормални клиники по стерилитет и 270 000 стерилни двойки, как няма да е като на конвейр.
Единствения начин да не се чувстваш така, е да си го отвоюваш.

Няма какво да си отвоюваме. Всички си плащаме. Съотношението пациенти/клиники не оправдава нито отношението, нито професионализма.

Габи, успех! Винаги имаш право на избор - просто го направи.
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #515 -: Юли 18, 2006, 16:58:48 pm »
То безплатен обяд никъде няма.
Най-хубавото е, че имаш право на избор.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #516 -: Юли 18, 2006, 17:00:16 pm »
Много съм съгласна с Котаранка - всички пациенти са равни, поне би трябвало да е така. Не е въпрос на отвоюване, а на лекарска етика - поне за мен е така.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #517 -: Юли 18, 2006, 17:05:20 pm »
То безплатен обяд никъде няма.

Проблемът е, че плащаш за свинско със зеле, но получаваш само зеле.
*
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #518 -: Юли 18, 2006, 17:05:28 pm »
За съжаление почти всички лекари не си падат по подробните обяснения. Смятат, че трябва да им се довериш напълно или да си задаваш въпросите директно. Аз също го отчитам като грешка. Явно точно това някои наричат конвейр.
Под отвоюване разбирам да направя нещо, което да ме кара да се чувствам удовлетворена от отделеното ми време и внимание. За едни това изглежда по един, за други- по друг начин.
Аз съм твърдо ЗА намирането на ТВОЯ лекар, независимо от мнението на околните.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #519 -: Юли 18, 2006, 17:07:56 pm »
А аз не мога да повярвам, че това може да се случи при доктор Стаменов. Трябва да са били много слънчасали, за да не сложат прегнил и да питат пациентката дали й харесва големината на фоликула. Правила съм там пет инсеминации и винаги всичко е било както трябва.
Но щом не ти харесва-смени клиниката.