0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #40 -: Юни 07, 2006, 09:24:21 am »
Цитат на: Kotaranka

Freshi, ако е обща анастезия трябва да се пие очистително (независимо колко е дълга процедурата).


Ами вчера ми направиха пункция с пълна упойка без очистително и без клизма, както е написала Десита - за два фоликула. За съжаление трансфер няма да има, защото единият фоликул се оказа празен, а другият съдържал кухо яйце :(  Следващият опит ще е вече със сериозна стимулация.
Благодаря ти, Бени!







Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #41 -: Юни 07, 2006, 09:42:06 am »
Съжалявам Фрешче  :(  Може следващия път със същята стимулация да имаш по-добри резултати, но няма гаранция. Сигурно има много фактори, които влияят на резултатите. Ама слушай док - щом трябва по-силна, по-силна! Целта си заслужава. Бързо да се възстановяваш и следващия път да стане работата!!!  :crossfingers:  Ще пробваш ли отново преди края на лятото или чак есента?
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #42 -: Юни 07, 2006, 09:42:28 am »
Фреши, много съжалявам. :bighug:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #43 -: Юни 07, 2006, 09:43:43 am »
Съжалявам много Фреши! :bighug:
Желая ти следващия опит да е успешен мила!

Разбирам как се чувстваш, и аз преживях подобно разочарование. :(
При процедура с много лека стимулация и пунктирани три фоликула, два , от които зрели не се получи оплождане...

Тези леки стимулации са нож с две остриета, опастноста от пропадане на процедурата е голяма.

 Жалко, че се налага да преминеш през това изпитание.  :balk_21:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #44 -: Юни 07, 2006, 09:48:39 am »
Здравейте! Благодаря на всички ви за хубавите пожелания!!!!!!!!!!!!
В петък беше моя трансфер. Вчера ми поставиха прегнила (на пети ден). Другият прегнил трябва да го сложат на 12-ти ден от трансфера. Мисля си, дали на 12-ти ден (преди прегнила) да си направя един тест (уринарен)? Вие какво ще кажете?
Интересува ме фалшивият резултат от прегнила какъв е: фалшив положителен или фалшив отрицателен? И уринарния и кръвния ли са фалшиви? Благодаря ви  :kiss:
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #45 -: Юни 07, 2006, 09:54:00 am »
Много стиснати палци от мен, Блага.
Според мен е рано да правиш какъвто и да било тест на 12-ти ден. Не случайно всички лекари препоръчват тест най-рано след 2 седмици. Прегнилът дава фалшив положителен резултат. Прочети повече по този въпрос в пролетната тема.
Много късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #46 -: Юни 07, 2006, 09:54:35 am »
Цитат на: Blaga70
Здравейте! Благодаря на всички ви за хубавите пожелания!!!!!!!!!!!!
В петък беше моя трансфер. Вчера ми поставиха прегнила (на пети ден). Другият прегнил трябва да го сложат на 12-ти ден от трансфера. Мисля си, дали на 12-ти ден (преди прегнила) да си направя един тест (уринарен)? Вие какво ще кажете?
Интересува ме фалшивият резултат от прегнила какъв е: фалшив положителен или фалшив отрицателен? И уринарния и кръвния ли са фалшиви? Благодаря ви  :kiss:


Фалшив положителен.

Не си прави тест на 12 ден, рано е, пък  и на 5-я си слагала Прегнил.

Желая ти успех и спокойствие!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #47 -: Юни 07, 2006, 10:04:36 am »
Цитат на: Blaga70
Мисля си, дали на 12-ти ден (преди прегнила) да си направя един тест (уринарен)?


Блага, миличка, избързваш много. Опитай се да мислиш за други неща и да се ангажираш с нещо приятно. Стискам силно палци и ще чакаме само + резултат!!!   :bighug:
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #48 -: Юни 07, 2006, 10:40:55 am »
Момичета благодаря на всички ви за пожеланията и милите думи! Ники, Грейси, Грация - силно стискам палци! Блага - кураж и търпение! Време е вече за серия положителни резултати. Дано ти да я започнеш. Аз като четях през зимата колко момичета успяха много ми идваше кураж. Фреши - горе главата мила. Няма място за отчаяние. Следващият път ще стане. Успех на всички които са в АРТ процедура или ще започват такава.
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #49 -: Юни 07, 2006, 10:51:41 am »
Блага и всички останапи нали знаете ,че и аз заспивам и се събуждам със стиснати палци :)  Ще успеем момичета, не бойте се!! :)
Искам да питам задължителен ли е Прегнила след трансвера?? Понеже на мен ми е вече 9-ти ден и не са ме викали, за да ми бият!! Няма и да ми бият ,де щом не ми е  казал док!! :?
*

    Lexi

Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #50 -: Юни 07, 2006, 11:01:04 am »
Желая успехна всички момичета които са в процедура.
Искам да попитам пациентките на д-р Владимиров дали имат инфо дали ще е в отпуск края на юни - началото на юли и дали клиниката работи през август. Инвитрото ми вече се отлага на два пъти. Последния път док. каза, че евентуално ще изпусна и другия месец т.к. може да е в отпуск и тогава отивам "за наесен". Чак после си помислих, че това значи, че през август не работят. Толкова ми е трудно да чакам толкова за нещо, което е и без това с минимални шансове при мен...
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #51 -: Юни 07, 2006, 11:11:04 am »
Моля някой да обясни /разбираемо/ каква точно е функцията на прегнила. Аз бях останала с впечатление че от него узряват яйцеклетките, но явно не е така щом го слагат и след трансфер.
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #52 -: Юни 07, 2006, 11:14:33 am »
Прегнилът подпомага функцията на жълтото тяло и съответно храни малкото човече, ако го има.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #53 -: Юни 07, 2006, 11:21:07 am »
Благодаря ви, Мацки :D  Вчера наистина ми беше много криво, защото този цикъл правих и имуновенин.
В тази връзка, някой знае ли със сигурност за колко цикъла оказва влияние едно вливане на 30 ампули имуновенин? Не мога да открия доц.Конова засега, за я питам.
Ами върти ни се идея още следващия цикъл да направим по-сериозна стимулация, особено ако се потвърди информацията, че имуновенинът влияе за два цикъла.
Колебая се с уринарни или със синтетични препарати да я правя? Док ми каза, че и с двете става и да си помислим как искаме. Уринарните били три пъти по-евтини, а в никакъв случай не били 3 пъти по-лоши...

Според вас има ли проблем да действаме още следващия месец? (например две пункции в два последователни месеца, или пункцията да пречи на стимулацията следващия месец, ако яйчниците нещо не са се възстановили, или понеже този месец бях със серпафар, още същия да почнем друга стимулация с инжекции). Док каза, че нямало проблем.


За Прегнила при ин-витро - от една страна се смятал за важен за последната фаза за узряване на яйцеклетките, от друга може да се дава в лутеалната фаза - целта е да провокира жълтото тяло да произвежда повече прогестерон.
Благодаря ти, Бени!







*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #54 -: Юни 07, 2006, 11:40:02 am »
Благодаря ви момичета!
Фреши моят лекар казва че повечето жени реагират по-добре на уринарните препарати. При мен също се получи така. Успех!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #55 -: Юни 07, 2006, 11:47:23 am »
Фрешче, съжалявам и стискам палци за следващия опит:).

Да питам и още нещо за прегнила, защо се бие понякога и за да се спукат фоликулите, по какъв начин има такова действие?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #56 -: Юни 07, 2006, 11:48:36 am »
Цитат на: marmi
Благодаря ви момичета!
Фреши моят лекар казва че повечето жени реагират по-добре на уринарните препарати. При мен също се получи така. Успех!


Благодаря ти много, Марми :D  И ние май клоним повече към Мерионала засега, щото с Пурегон ставали повече хиперстимулации :?:  :?:  А ако не стане с Мерионала, евентуално да се борим през касата със синтетични, а ние да успеем да покрием финансово останалите разходи за евентуален втори опит, което ако сега хвръкнат 5,000+лева ще е малко по-сложно :roll:
Благодаря ти, Бени!







Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #57 -: Юни 07, 2006, 11:49:55 am »
Цитат на: rally_g
Фрешче, съжалявам и стискам палци за следващия опит:).

Да питам и още нещо за прегнила, защо се бие понякога и за да се спукат фоликулите, по какъв начин има такова действие?


Рали, прегнилът е хормона на бременността, който като се инжектирал по своето действие имитирал пика на ЛХ и по този начин спомагал за пукането на фоликулите, това при инсеминация или при естествен цикъл.
Благодаря ти, Бени!







*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #58 -: Юни 07, 2006, 11:59:33 am »
10х Фрешка, много си мила.
Относно стимулациите - моя приятелка се стимулира при първия си опит със синтетични препарати и доста кг.-ми качи, а сега при втория, с естествени и си е същата като преди стимулацията, а откъм яйчица и двата пъти и бяха хубавички и достатъчно; сега чакаме да видим ще успее ли този път. Мисълта ми беше, че може да има такава зависимост м/у естествените хормони и синтетичните - върху теглотото. Това, естествено, си е мое предположение.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #59 -: Юни 07, 2006, 12:00:11 pm »
Фреши,
Когато ме стимулираха с Клостилбегит за инсета, Владимиров ми включваше и меногон, като казваше, че той повишава качеството на яйцеклетките..... незнам дали дова инфо ще ти е от полза..
Цуфки
В очакване ....