0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #20 -: Юни 05, 2006, 14:25:28 pm »
Цитат на: marmi
Мед.център "Бора" в Пловдив.

Явно в различните клиники си процедират по различен начин.
Късмет на пункцията!

Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #21 -: Юни 05, 2006, 14:28:39 pm »
Марми, много наситена програма :) ... наистина се изненадах да чуя, че има такава практика - това си е голямо напрежение според мен, но дано да се увенчаят с успех всички усилия!
Стискам палци! КЪСМЕТ!
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #22 -: Юни 05, 2006, 14:32:07 pm »
Аз съм с отстранени тръби след перитонит. Лекарствата са от НЗОК - Диферелин, Пурегон и Прегнил. Единият яйчник наполовина е отстранен при операцията и сега не реагира. Другият направи 4 фоликула всеки по 11.5-12 мм, но нивото на естрадиола ми е много ниско - 198 единици на 10-я ден. Лигавицата започна да става трифазна. Сега съм на меногон 3*75 сутрин и 3*75 вечер. Много се моля да се покачат хормоналните нива и да пораснат фоликулчетата, но се притеснявам, тъй като не остана много време. Док.каза че о петък трябва да сме приключили с пункцията. Така че стискайте палци. Имам нужда.
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #23 -: Юни 05, 2006, 14:45:20 pm »
Стискам палци всичко да е наред в петък!
Много късмет ти желая!
:goodluck:
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #24 -: Юни 05, 2006, 14:47:34 pm »
Благодаря
*

    balmi

Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #25 -: Юни 05, 2006, 15:08:38 pm »
Марми, стискаме палци и на теб !!! Аз бях чувала, че в клиниката на Табакова също подлагат пациентите на подобна диета. Аз съм за такъв режим. Тъкмо ще стопиме някой и друг килограм качен от хормоните !!!! :balk_21:
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #26 -: Юни 05, 2006, 15:42:47 pm »
Успех и на теб Балми! Стискам палци!
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #27 -: Юни 05, 2006, 15:49:39 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Котаранка, тази процедура в коя клиника? Щото в нашата карат без прическа и без очистително/клизма, особено за ин-витро на естествен цикъл, поне така разбрах :roll:



Fresh-и, това е в Тина Киркова. А мисля, че очистителното или клизмата би трябвало да се правят задължително преди пункция - има значение за упойката.
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #28 -: Юни 05, 2006, 17:19:23 pm »
Ми не е задължително очистителното преди пункция, то на практика не влияе на самата процедура, само може да е малко по-неприятно за лекарите :oops:  Но явно за 2-3 фоликула анестезията е много кратка и няма проблем.

Това с диетата в Пловдивската клиника направо ме уби, Марми :roll: Как се изтрайва това бе :roll:  Пък и нали трябва разнообразна храна за бъдещата майка. Че хем диета, хем 2 клизми :roll:
Но резултатът е най-важния де, така че ти стискам палци да ти се повиши естрогена и да извадят хубави яйцеклетки! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #29 -: Юни 05, 2006, 20:57:16 pm »
Мила Грейси,мила Марми и на двете ви желая лека ,бърза ,успешна процедура !!!!!!!Късмет момичета !Чакаме само хубави новини!! :crossfingers:  yahoo_17  :balk_21:
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #30 -: Юни 05, 2006, 21:26:37 pm »
Момичета, на всички от лятната група желая много късмет, спокойствие и хубави новини  :bfp1: !  :balk_602:
Аз също смятам да се включа в тази групичка след 1-2 месеца.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #31 -: Юни 05, 2006, 22:04:20 pm »
Момичета, желая много късмет  :D  :D  :D И аз се включвам с първо инсе утре :)

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #32 -: Юни 05, 2006, 22:05:21 pm »
Успех, Ники, дано да е и последно:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #33 -: Юни 05, 2006, 23:13:33 pm »
Грейс, успех. :lol:
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #34 -: Юни 06, 2006, 08:01:10 am »
Грейс, Марми, Николина, желая ви успех :bighug:
Дано лятото е изпълнено с прекрасно новини и сбъднати мечти за всички :)
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #35 -: Юни 06, 2006, 08:50:30 am »
Цитат на: balmi
Аз бях чувала, че в клиниката на Табакова също подлагат пациентите на подобна диета.  :balk_21:


          Не е вярно.2 дни преди пункцията вечерта ми сложиха прегнил+1 глобулка Полижинакс.На следващия ден сутринта си направих влагалищна промивка с калиев перманганат.На обед след ядене 1 опаковка разтворен FORTRANS,като очистително.И вечерта промивка с преварена вода.На следващия ден беше пункцията.
      През тези дни си ядеш каквото ти душа сака  :wink:
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #36 -: Юни 06, 2006, 10:37:55 am »
Цитат на: FreshBreeze
Ми не е задължително очистителното преди пункция, то на практика не влияе на самата процедура, само може да е малко по-неприятно за лекарите :oops:  Но явно за 2-3 фоликула анестезията е много кратка и няма проблем.


Freshi, ако е обща анастезия трябва да се пие очистително (независимо колко е дълга процедурата). Само при местната не е задължително (но може наистина да е неприятно за док  :wink: и за това предпочитат да се спазва процедурката). При общата нямаш рефлекси и ако има позив за повръщане може да влезе в трахеята и става лошо - и за това на гладен и празен стомах. Както и да е - важното е да мине и то с добри резултати!

И аз ще се почвам стимулации към края на този месец - да видим какви ще ги натворя...

Успех на всички летни АРТ мацки!  :bighug:  Дано да напълним този форум с хубави новини.
*
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #37 -: Юни 06, 2006, 13:20:58 pm »
Успех Grace, дано всичко е минало леко покрай пункцията! :D
Аз ако не ми мине котка път започвам стимулация в края на този или началото на следващия месец -хем да се върне док от конгреса! :D
Този път решихме че няма да използваме декапептил или нещо подобно, а направо стимулация от първия ден на цикъла заради ниския естрадиол миналия път. Страхувам се така пък да не се получи хиперстимулация, ама ...късмет!
*

    dessyta

Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #38 -: Юни 06, 2006, 22:21:29 pm »
Успех на всички момичета и от мен! Четейки темата се сетих за моята пункция-знаете ли, понеже имах само 2 яйчица, на мен не ми направиха клизма преди пункцията, доколкото разбрах по принцип правят в клиниката, ама понеже ми бяха само 2 -  да не раздуват корема.... Вроятно има връзка и може и с клизма и без-за това се различава подготовката преди пункцията. И очистително не съм пила, а всичко мина съвсем гладко... Промивките ги правиха там....ми друго не се сещам...но няма нищо страшно, наистина/а аз съм от бъзлите, тъй че-вярвайте ми :lol: /. Стискам ти палци, Grace!
Да се отчета и аз за летния сезон-до няколко дни ще се знае какво ще се случва-или влизам в процедура или/ако има задържан фоликул след лапароскопията- две клапирани тръби :(  :( / ще започнем Золадекс за ендометриозата....... Между другото вие как мислите -1 опит ин витро на естествен цикъл и ако не стане-Золадекс или обратното?!? Док. иска Золадекс, ама докато чакам ЗК да го отпусне иска да направим 1 инвитро/веднага след лапарото/. Момичета, май вече не ми се играе 50:50...не искам да стреляме напосоки..... Много ми се напрупа вече........Уф, извинете ме за последните излияния...ама отвреме на време ги има....но минава и после пак си на 6! Ама че дълго стана.. :oops: Чао засега!
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Какви ще ги вършим през лятото?
« Отговор #39 -: Юни 07, 2006, 09:14:52 am »
Момичета пожелавам ви късмет на всичките :) Много ще ви стискам палци! :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers:  Ще се сбъднат мечтите ни ,ще видите :) !