0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Хормонална депресия ли?
« Отговор #20 -: Юни 05, 2006, 12:11:07 pm »
Цитат на: kareliya
А как реагират мъжете ви когато заплачете?


Моят много се притеснява, не знае какво да напрви, каже, за да ме успокои, ходи напре-назад (ако сме вкъщи) с обезумял поглед, друг път ми казва, че всеки път като ме види да плача - му се къса сърцето от мъка и се чувства безсилен да ми помогне, което още повече го тормози. Понякога просто ме гушва, което ми действа още по-плачостимулиращо, големи драми!!! Напоследък гледам да не се разплаквам пред него, защото знам, че това много му тежи, иска да съм щастлива и се чувства виновен, че неможе да ме направи щастлива. Но все пак - щастието си е вътрешно състояние - то не зависи особено силно от това дали имаш/нямаш дете, пари, любов... Винаги нещо ще липсва на всеки от нас - днес е бебето, утре - нещо друго, във всеки момент от живота ни ще си имаме някаква болка и мъка, въпросът е да се не се чувстваме "ощетени", нещастни заради нея. Аз не съм успяла да достигна до такава душевна нагласа, във вечна борба със себе си съм по този повод, но определено смирението и чисто философският поглед на живота не са силната ми страна.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Хормонална депресия ли?
« Отговор #21 -: Юни 05, 2006, 12:13:24 pm »
Цитат на: ALFI
 Само дето не мога да установя, на кой хормон го дължа ...

Прогестерона или по-скоро дефицита на прогестерон при умиращо вече жълто тяло. Или може би променящо се съотношение между естрогени и прогестерон.


(Кой къде беше писал, че матката плаче с кървави сълзи за нестаналото бебе...)
Хормонална депресия ли?
« Отговор #22 -: Юни 05, 2006, 13:53:11 pm »
Цитат на: little_rabbit

(Кой къде беше писал, че матката плаче с кървави сълзи за нестаналото бебе...)

Това ме докосна много силно :cry:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Хормонална депресия ли?
« Отговор #23 -: Юни 05, 2006, 14:37:13 pm »
Цитат на: Dideto
Цитат на: little_rabbit

(Кой къде беше писал, че матката плаче с кървави сълзи за нестаналото бебе...)

Това ме докосна много силно :cry:

Е сега вече ме разплакахте и мен
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Хормонална депресия ли?
« Отговор #24 -: Юни 05, 2006, 15:20:34 pm »
Момичета,а аз си мислех,че нещо не съм добре!И аз започнах да рева за най-малкото.Насълзяват ми се очите,когато гледам филм,когато чета темите тук във форума,когато се случи нещо хубаво,когато видя малко дете,когато се замисля,кога ли най-после ще стана мама, и т.н.Да не говорим пък как се разстройвам ако нещо лошо се случи!Плача,ако не се любим по време на ову,плача като ми дойде,абе направо съм едно ревящо чудовище! :D
*
Хормонална депресия ли?
« Отговор #25 -: Юни 05, 2006, 15:23:46 pm »
Аз пък не рева толкова, обаче така съм се изкривила :? незнам кое е по-добре да ревеш или да се заяждаш, обаче на момоменти не мога сама да се понасям :lol:
Хормонална депресия ли?
« Отговор #26 -: Юни 05, 2006, 15:42:15 pm »
Уффф, успокоихте ме да ви кажа... и аз съм от отбора на ревлите напоследък  :cry:

Колкото до милото... И то се чуди и мае какво да направи за мен, и как да ме успокоява... Аз гледам да се крия, и най-често си поплаквам пред РС-то със слушалки на уши, ама и там ме излови... Престана ли да си тананикам нещо, значи съм се разплакала...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Хормонална депресия ли?
« Отговор #27 -: Юни 05, 2006, 15:53:24 pm »
В плачливи състояния изпадам главно когато съм сама, т.е. тогава сама си търся поводи за плач: някаква тъжна мисъл, връхлетяла ме внезапно най-често. Когато мъжът ми е до мен, по-рядко. Неговото присъствие винаги ме успокоява, а прегръдката му е лечебна винаги. Но един мъж винаги търси причина, винаги съзира проблем: но защо плачеш сега, миличка?? А аз често плача просто от любов към спорта  :lol:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Хормонална депресия ли?
« Отговор #28 -: Юни 05, 2006, 16:13:34 pm »
От години съм се научила да контролирам сълзите си, но както казвате, напоследак нещо не се получава. Сега наскоро бяхме на кръчма с приятели, докато ги чакахме, така се расплаках че чак аз се очудих на себе си. Преди не си позволявах пред съпругът ми да заплача, а сега даже в заведение :oops: . Милото направо испадна в паника, след като толкова години се правих на "силна" сега май вярно ме е ударил някой от хормоните.



*
Хормонална депресия ли?
« Отговор #29 -: Юни 05, 2006, 16:43:08 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: ALFI
 Само дето не мога да установя, на кой хормон го дължа ...

Прогестерона или по-скоро дефицита на прогестерон при умиращо вече жълто тяло. Или може би променящо се съотношение между естрогени и прогестерон.


(Кой къде беше писал, че матката плаче с кървави сълзи за нестаналото бебе...)


Абе, Зайо, когато е от прогестерона  ( обикново преди цикъл) е различно- тогава като цяло съм много нервна, всичко ме дразни, гърдите ми са напрегнати  ( за гърдите съм питала ендокринолог и отговорът кой хормон е виновен не е еднозначен, сложна игра на хормони е) и т.н.  Абе тогава съм бойна!

А тази ревливост , която усещам през останалото време ( на периоди) е странна- чувствам се много съпричастна с всякакви хорски скърби, много емоционална  ставам ( като героиня на сапунка :? ), много добронамерена, интуитивна и хич не съм бойна... :roll:

Уф, не знам, ама ми се струва че или ние много се втелясваме, или наистина сме хормонално "объркани" :evil:
The impossible is often the untried [/i]
*
Хормонална депресия ли?
« Отговор #30 -: Юни 05, 2006, 16:54:39 pm »
Цитат на: Dideto
Цитат на: kareliya
А как реагират мъжете ви когато заплачете?


опитва се да ме успокоява, но също така казва, че не  енормално това състояние и дори веднъж предложи, ако трябва да се консултираме със психолог :oops:

Съвсем нормално е , мила, даже е за предпочитане. Изпразва се натрупаното напрежение. Така че , милички, ревете си на воля. Особено ако след рева сте по-добре! :bighug:
Хормонална депресия ли?
« Отговор #31 -: Юни 05, 2006, 19:29:07 pm »
Цитат на: ALFI
Абе, Зайо, когато е от прогестерона  ( обикново преди цикъл) е различно- тогава като цяло съм много нервна, всичко ме дразни, гърдите ми са напрегнати  ( за гърдите съм питала ендокринолог и отговорът кой хормон е виновен не е еднозначен, сложна игра на хормони е) и т.н.  Абе тогава съм бойна!

А тази ревливост , която усещам през останалото време ( на периоди) е странна- чувствам се много съпричастна с всякакви хорски скърби, много емоционална  ставам ( като героиня на сапунка :? ), много добронамерена, интуитивна и хич не съм бойна... :roll:

Уф, не знам, ама ми се струва че или ние много се втелясваме, или наистина сме хормонално "объркани" :evil:

Алфинка, може и от естрогените да е, ама може и от ниското ниво на прогестерона през това време да е (нали и през фоликулярната фаза има някакъв, но нивото му е ниско).
Хормонална депресия ли?
« Отговор #32 -: Юни 05, 2006, 20:02:08 pm »
И аз винаги съм си била голяма ревла :cry:
 :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P
Тъжни, щастливи мигиве-ВСЕ РЕВ. Понякога се мъча да задържа сълзите, но като ми застане една буца в гърлото, ако не пусна сълзици да ми олекне, ще се задуша.
Като бях тази година на тържество за 8-ми Март в градината на племенника..........РЕВ, РЕВ, няма спиране, чак ме досрамя, но нямаше как да изляза от стаята. Викам си " Боже, аз не съм добре??? "
Всичките дечица бяха толкова милички и сладки. Очичките им светиха, сърчицата тупкат, усмивки греат и всяка втора дума МАМО, МАМО, МИЛА МАМО.
Кога ще дойде времето, когато ще чуя тези топли думи и аз?
Пожелажам го на всички ни в най-скоро време!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Хормонална депресия ли?
« Отговор #33 -: Юни 05, 2006, 21:13:14 pm »
Цитат на: kareliya
А как реагират мъжете ви когато заплачете?



Честно казано гледам много да неплача пред половинката защото му става много тежко като ме гледа така............гушва ме и винаги се опитва да ми обесни че нищо неможем да направим ....освен да продължим борбата и да се надяваме на чудотО!!!!!НЕИСКАМ ДА ГО РАЗТРОЙВАМ!
Момичета май много ревли станахме всичките.........
Хормонална депресия ли?
« Отговор #34 -: Юни 05, 2006, 21:59:44 pm »
Боже олекна ми като ви чета!И аз съм така - рева навсякъде и по всяко време без да мога
да се контролирам,но си мислех,че вече ме хваща критическата или тотално съм
психясала  :balk_70:  или и двете!По принцип съм доста борбена и винаги съм вярвала в добрия
резултат,но вече започвам да си мисля,че съм била неадекватна и да се отчайвам,но определено
 никак не е леко да преживяваш цялото това напрежение и лашкане от надежда към нещастие
месец след месец.
Хормонална депресия ли?
« Отговор #35 -: Юни 09, 2006, 13:44:58 pm »
И аз напоследък съм много чувствителна. При най-малкото нещо и РЕВ!
От 3 месеца пия противозачатъчни Ясмин (мисля, че са с естроген) и станах такава, преди беше по-добре, но напоследък не се търпи. Според мен е от тях. А аз ги пия, за да си регулирам цикъл след спонтанен аборт.
Незнам от лекарствата ли е или от спонтанния аборт, но много съм разтроена напоследък.
А за мен това, че въобще успях да забраменея със тази спермограма, която имаме, е голям напредък. Но все пак има и голямо разочарование и лична драма, от това че толкова бързо свърши всичко.

Незнам!
Хормонална депресия ли?
« Отговор #36 -: Юни 09, 2006, 13:53:46 pm »
ААА, Нелка, ние сме смели ревли, няма да се излагаме сега. Даваме твърдо напред!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Хормонална депресия ли?
« Отговор #37 -: Юни 09, 2006, 14:15:49 pm »
И аз бях от отбора на ревливите мацки по времето на моите прословути инсета, когато ме стимулираха с Клостил. Ужас ви казвам непрекъснато ми се плачеше за щяло и за нещяло, бях супер чувствителна по отношение на всичко, даже щом се развиках един много яко на шефа ми ... правете си сметка. :oops:  :lol:
От както спрях Клостила нещата се поуталожиха и сега съм си пак старата АЗ.
Мисля, че сме толкова ревливи и заради хормоните и заради това, че бебетата не стават... само трябва да сме силни и упорити момичета!
Много скорошен успех на всички нас!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Хормонална депресия ли?
« Отговор #38 -: Юни 09, 2006, 15:34:18 pm »
Цитат на: ALFI
Абе, Зайо, когато е от прогестерона  ( обикново преди цикъл) е различно- тогава като цяло съм много нервна, всичко ме дразни, гърдите ми са напрегнати  ( за гърдите съм питала ендокринолог и отговорът кой хормон е виновен не е еднозначен, сложна игра на хормони е) и т.н.  Абе тогава съм бойна!

А тази ревливост , която усещам през останалото време ( на периоди) е странна- чувствам се много съпричастна с всякакви хорски скърби, много емоционална  ставам ( като героиня на сапунка :? ), много добронамерена, интуитивна и хич не съм бойна... :roll:


...ми това все едно аз съм го писала... Алфи, мисля, че трябва да поговорим :wink:  :D
*
Хормонална депресия ли?
« Отговор #39 -: Юни 09, 2006, 15:54:35 pm »
ами нали знаеш, че с теб сме близначки :lol:  :wink:
да поговорим, де, айде :D
The impossible is often the untried [/i]