0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #220 -: Април 22, 2011, 13:44:22 pm »
Цвете и аз това писах вчера че пусках стерилна урина и ми излязоха Е-коли бактерии.
Беше второ изследване , четох че при нормално раждане може да се предаде на бебето така че задължително нова проба и лекувай защото при теб момента наближава.
Весели празници , момичета!

*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #221 -: Април 22, 2011, 13:48:31 pm »
Благодаря ви, момичета. Ще се пуска втора проба със сигурност, пък дано да няма проблем.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #222 -: Април 22, 2011, 16:36:11 pm »
Разсъждавам си и математическият дял на мозъка ми калкулира много малка вероятност стерилитет, инвитро и хромозомна аномалия да са събрани в живота на една двойка.
Хе хе, то твоята математическа част ги смята все едно са незвързани събития каото хвурлянето на зарче, ама те не винаги са. Аз не съм правила инвитро, но пък имам бременност от инсеминация завършила с мисед в 8ма г.с. при която после хромозомният анализ показа, че е било с Даун.

Ами изхождам точно от идеята, че хромозомните аномалии при ембриони, заченати чрез АРТ, не са по-често срещани отколкото при спонтанно заченатите. Тогава стерилитетът и аномалиите са независими явления.

jam беше цитирала преди време нещо по въпроса за вродените генетични проблеми и че се срещат малко по-често след АРТ, но това е доста по-обширен проблем. Поправи ме ако греша.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #223 -: Април 22, 2011, 19:52:41 pm »
Добре дошла Зай,за стерилната урина от ЖК даже ми казаха да си слагам и тампон, Измиване,тампон,пак измиване без сапун и средната урина.......Весели празници :balk_40: на всички
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #224 -: Април 22, 2011, 20:38:37 pm »
Цигу, нещо не мога да разбера. Хем изхождаш от идеята че няма зависимост межди хромозомните дефекти и АРТ процедурите, хем jam написала че се срещат по-често тези дефекти при АРТ.
Идеята твоя ли е че няма такава зависимост? И аз съм чела че при АРТ аномалиите са по-чести.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #225 -: Април 22, 2011, 21:20:00 pm »
Smaraidi, прочети внимателно: правя разлика между хромозомни аномалии и вродени малформации.
Намерих темата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42698.0
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #226 -: Април 22, 2011, 21:56:32 pm »
Разсъждавам си и математическият дял на мозъка ми калкулира много малка вероятност стерилитет, инвитро и хромозомна аномалия да са събрани в живота на една двойка.
Хе хе, то твоята математическа част ги смята все едно са незвързани събития каото хвурлянето на зарче, ама те не винаги са. Аз не съм правила инвитро, но пък имам бременност от инсеминация завършила с мисед в 8ма г.с. при която после хромозомният анализ показа, че е било с Даун.

Ами изхождам точно от идеята, че хромозомните аномалии при ембриони, заченати чрез АРТ, не са по-често срещани отколкото при спонтанно заченатите. Тогава стерилитетът и аномалиите са независими явления.

jam беше цитирала преди време нещо по въпроса за вродените генетични проблеми и че се срещат малко по-често след АРТ, но това е доста по-обширен проблем. Поправи ме ако греша.

В първото ти изречение си писала за "хромозомни аномалии', във второто за "аномалии". Затова съм останала с впечатление че има противоречие.
 :)






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #227 -: Април 23, 2011, 01:03:09 am »
благодаря ви за инфото за боите, аз също си мислех за тях, но не бях сигурна, че става. ще пробвам утре ако остане време. малко ми е тъпо, че таз година може и да се размина с яйцата, ама да кажем, че аз мътя едно голямо в момента.

надин, стискам палци за вторник, да пишеш как си и как е минало и да качиш снимки на бебето.

аз днес си накупих малко летни дрешки и май прекалих с ходенето, та ако мога да посъветвам тези дето са по-напред - пазарувайте в 6-7 месец, че после живота става много тежък, буквално.

весели празници, много светли дни занапред, лека бременност и ухилени бебета.
е
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #228 -: Април 23, 2011, 05:29:02 am »
Ами изхождам точно от идеята, че хромозомните аномалии при ембриони, заченати чрез АРТ, не са по-често срещани отколкото при спонтанно заченатите. Тогава стерилитетът и аномалиите са независими явления.

jam беше цитирала преди време нещо по въпроса за вродените генетични проблеми и че се срещат малко по-често след АРТ, но това е доста по-обширен проблем. Поправи ме ако греша.
Принципно си права. Аз изхождам от моят случай, при който хем имам проблем със забременяването, хем когато стане повечето пъти помятах, та си мисля, че помятанията са свързани с някакъв такъв проблем.Вероятно обаче си права и не са свързани с проблемното забременяване.


Б.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #229 -: Април 23, 2011, 08:39:43 am »

Чудя се нещо, като хвърлям едно око в БГ Мама, там е някакво диво записване за фетални морфологии, биохимични скрийнинги и т.н. Аз си ходя в Малинов и чакам те да ми кажат какво да правя. Това ОК ли е или трябва да се задвижа и аз сама да си записвам някакви часове? Специално за феталните морфологии става дума, гледам, че за Дмитрова във Фемина от 7-ма седмица се записват часове за 12-а и почнах да се плаша.

Честито и добре дошла, Зай ! Много  леки и щастливи   месеци  !
За ФМ -за първия  скрининг ,ако нещо те притеснява , потърси второ мнение  , както са ти писали и останалите мами.Но прегледите в  Клиниката са всеки път толкова подробни  като ФМ , д-ра е толкова изчерпателен и обстоен , че не ти трябва   друг преглед, според мен  :wink:


И аз чакам резултат от стерилна урина -пусната е просто профилактично   за всеки случай .Лошото е ,че не успях да взема резултата преди празниците и сега чак вторник  ще мога, но да се надявам ,че всичко щее наред.


Ами да добавите и мен в списъка  :oops: - термин на 27.06  , а по натаtък ще корегираме , като определим дата  за секциото.

Весели празници и почивка на всички ! :balk_45: :balk_44: :balk_40:
« Последна редакция: Април 23, 2011, 09:44:41 am от nimika »


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #230 -: Април 23, 2011, 10:51:52 am »
Привет,момичета!
Как само се усеща празничното настроение тук :)
Зай,добре дошла,мила и лека и спокойна бременност!
Йоли,и мен започна рано да ме боли срамната кост-още в 4-тия месец.Но предполагам че е,защото съм много слабичка и по-тясна естествено.Моя вече започна да ме бъзика-от сега съм била почнала да охкам и да пъшкам,какво съм щяла да правя още 4 месеца.И аз не искам да охкам и да се оплаквам,ама какво да направя,че ме боли.

Ох,пък онзи ден един познат взе да ме убеждава,че трябва да родя със секцио,че иначе адашката ми щяла да заприлича на терлик и на моя нямало да му е хубаво после.Обясних му,че няма да раждам при селския ветеринар(не че не ги уважавам),и че лекаря ми много добре знае какво прави.Пък нали и той е мъж ;) Ама както и да е.

Весели празници,момичета!!!
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #231 -: Април 23, 2011, 16:54:40 pm »
Ох,пък онзи ден един познат взе да ме убеждава,че трябва да родя със секцио,че иначе адашката ми щяла да заприлича на терлик и на моя нямало да му е хубаво после.
Аз честно казано много се притеснявах от това, защото бях чела какви ли не истории, обаче поне при мен си се върна в старото положение и сега си е както си беше преди да родя.

Б.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #232 -: Април 23, 2011, 19:11:14 pm »
Вижте на какво попаднах,какви чудеса стават по света http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3769731 :P
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #233 -: Април 24, 2011, 02:54:38 am »
Ох,пък онзи ден един познат взе да ме убеждава,че трябва да родя със секцио,че иначе адашката ми щяла да заприлича на терлик и на моя нямало да му е хубаво после.
Аз честно казано много се притеснявах от това, защото бях чела какви ли не истории, обаче поне при мен си се върна в старото положение и сега си е както си беше преди да родя.

Б.

Е, то ако беше точно така, никоя раждала жена нямаше "да я огрее" повече  :lol: Дрънкат си хората, защото пренебрегват златното правило: "като нямаш какво да кажеш - просто си замълчи". Мен са ме убеждавали пък, че с това секцио, ще имам цитирам: "гнусен белег" и заради него на скъпия няма да му стане повече в мое присъствие... :lol: Винаги ме забавляват подобен род изказвания, но по едно време като бременна ме ядосваха чак /заради хормонките предполагам/.

Бина, хубаво е че стават и такива чудеса :) Рационалистът в мен докато четях статията подбутваше в посока: това дете няма как да няма проблеми и да е съвсем здраво и пр., но като майка знам, че бих била щастлива и благодарна, ако някой спаси бебето ми в тези седмици. Дано всичко е наред с това дете!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #234 -: Април 24, 2011, 11:55:18 am »
Честито Възкресение Христово! Здраве, късмет и благополучие! :balk_45:

Днес мислехме с половинката да обявим официално че съм бременна, но пак ни хвана шубето :lol: и решихме да отложим още 2 седмици, за да мине ранната ФМ и БХС. :oops: Вече се виждам как хората ще разберат че съм бременна чак когато ми порасне корема. :?
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #235 -: Април 24, 2011, 12:45:01 pm »
Христо Воскресе. Пожелавам ви много спокойствие и любов и този светъл празник да донесе много хубави емоции на всички.
Честит имен ден на всички празнуващи.
Пожелавам ви един хубав ден и както сте борбени в живота, така да победите и с   :balk_45:

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #236 -: Април 24, 2011, 12:54:50 pm »
Воистина Възкресе!

Честит празник!


Re: Тема на бременните №75
« Отговор #237 -: Април 24, 2011, 13:53:37 pm »
Честито возкресение на всички  :D
Наминавам да видя как сте и да пожелая успех на следващите в списъка. Надин,  :goodluck: ето че дойде деня, когато ще чуеш happy birthday в родилна зала (може би знаеш че пускат мелодията веднага след излизане на бебо) :D
Аз вчера бях обзета от спомени по раждането- тъкмо преди 2 седмици по това време ми се проясни през какво минаваме за да станем майки.. и това е само началото :wink: Споменът за контракциите още е силен, а лактите ми още са ожулени (незнам защо съм се изправяла на лакти по време на контракциите). И аз като Елена уж бях чела за дишането и ходенето по време на контракциите и паузите, но нещо не ми се получиха точно така нещата. Само като се изправях- почваха с още по-голяма сила, а пустата упойка се забави и като изпълнение и като действие за моя изненада. Но въпреки че сега звучи страшно -всъщност споменът ми като цяло е приятен и монго скъп, може би и заради грижите на акушерката и лекарите около мен. Ако не бяха многото шевове след това, което можеше и да се избегне, не беше зле като за първо раждане  :wink: А като видях за пръв път бебо увит на гърдите ми и чух от някои колко хубав бил (дори да го казват на всички) някъкв огромен камък падна от мен  :lol: Извинявам се за отклонението  :P
В тази връзка, Краси, твоя познат явно е от този тип елементарни мъже с по-просташко мислене.Кажи му, че не раждаме за кеф на мъжете и че природата се е погрижила да нас в това отношение..
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #238 -: Април 24, 2011, 15:49:31 pm »
 Честито Воскресение Христово!
 Истината с "интимния въпрос" според мен е, че всъщност самата поява на малкия човек променя изобщо жената...
 Предполагам, че една идея всички жени се променят / моята майка например,като и казах , че най-вероятно ще съм секцио ме успокои "поне ще останеш като девойка  :oops: / . Да си призная и аз съм си задавала този въпрос, но дали това е единственото място , на което ще се променим. Майката още с мисълта за зачеването се е съгласила с всички промени в името на това свято дело ...
 Съвсем нормално е да си ни вълнуват и притесняват подобни неща,нали живота ни продължава с пълна сила и след раждането , а на тези дето се месят в работи,които не ги вълнува и ни най-малко да им кажем да си Я гледат някъде другаде :)
« Последна редакция: Април 24, 2011, 15:52:08 pm от didon »
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #239 -: Април 24, 2011, 16:39:44 pm »
Христос Воскресе.
Пожелавам на всички най-напред много здраве, любов и много сбъднати мечти.
Честит имен ден на всички и весело изкарване на празника  :balk_44:
По въпроса за това дали малките ще станат на терлици или друг вид "обувки" Жбрул е права - ако беше така никога нямаше да ни огрее отново  :lol:. Пък и дори да станат - сега вече има и такъв вид операции за " стесняване"  :balk_69: :balk_602:  ще станат като нови  :lol: