0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #860 -: Ноември 22, 2011, 15:29:58 pm »
lili2011 хубаво е хотмоните да се проследят няколко последователни цикъла, за да се прецени дали наистина имаш ИЯР, защото може да е нещо момчентно, все пак организъмът ни не е машинка и се обърква от време на време.Аз като ти гледам последните изследвания са добри.
Имам антимюлеров 0,02 (ако не бъркам) от лаборатория 'Бодимед' и ФСХ над горна гранична миналия месец. Направо се бях отчаяла, а антралните фоликули този месец са 2+3 и хормоните са добри. Не знам вече на кой свят съм. Хем ми се иска да повторя антимюлеровия с надеждата да е бил объркан резултата, хем нямам сили да го видя отново, ако е бил истински. Чакам да дойде следващия месец, да видя пак хормоните как ще са и да започнем да правим нещо 'клинично'. Така или иначе едва ли имам много време за губене. Хубавото на лошото е, че като си видях амх-то отказах цигарите от раз  :wink:.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #861 -: Ноември 22, 2011, 16:10:17 pm »
lili2011, моето ФСХ е 7.7 - като на отличник, но анти-мюлеровият хормон ми е 0.35, което е по-показателен критерий за изчерпан резерв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #862 -: Ноември 22, 2011, 17:17:38 pm »
lili2011, моето ФСХ е 7.7 - като на отличник, но анти-мюлеровият хормон ми е 0.35, което е по-показателен критерий за изчерпан резерв.
А колко пъти си пускала амх и как сте го проследявали? Нищо не знам за това и се чудя как ли се движи и дали изобщо имам някакво време.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #863 -: Ноември 22, 2011, 17:33:42 pm »
ами поне 2 пъти ми е пускан за 1 година и все така.. 0.5, после 0.35.

ама аз съм на 44 години, все пак.
но исках да ти кажа, че само ФСХ не е показателен за резерва на яйчниците.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #864 -: Ноември 22, 2011, 17:42:03 pm »
ами поне 2 пъти ми е пускан за 1 година и все така.. 0.5, после 0.35.
ама аз съм на 44 години, все пак.
но исках да ти кажа, че само ФСХ не е показателен за резерва на яйчниците.
Така е, знам. Аз съм на 36 и някак си не ми се иска да повярвам, че времето е изтекло между пръстите ми и донорството е единственото, което ми остава. Затова се надявам поне да пада по-бавно (макар че при мен не виждам накъде повече). Много благодаря за отзивчивостта все пак!  :bighug:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #865 -: Ноември 22, 2011, 21:39:05 pm »
Следващия път ще се вдигне! Знам го !! :D :DИ мисля,че ще закове висока стойнаост за дълго време-има няма 15 години :lol: :lol: Но,това само  ако утре станеш с усмивка и  вдигната глава! :wink: Нищо ти няма!! Знам го аз,ама ти що се вмъкваш сама в тия филми..... :o :lol: :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #866 -: Ноември 23, 2011, 12:03:59 pm »
Момичета, здравейте!
Записвам се да следя темата, защото по някое време през януари (дай Боже ТСХ да не направи някой номер) ще бъде и моят първи опит. И ме е страх, и се надявам, и ме е страх да се надявам  :lol:. Наближавам 36, от "щитовидния контингент" съм и ако не бях с една тръба, щяхме да опитаме първо с инсеминации, но... каквото е, това. Започвам да ви чета и "да влизам в час".
На очакващите тестове и тези в процедура - стискам палци!
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 12:31:06 pm от Heaven »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #867 -: Ноември 23, 2011, 12:13:50 pm »
Здравей, Heaven! Успешна процедура ти пожелавам. Бъди възможно най-спокойна и  :goodluck:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #868 -: Ноември 23, 2011, 12:34:08 pm »
Heaven:welcome3: Стискам палци да стартирате по план януари. А какъв е проблемът ти с ТСХ-то - високо ли е или ниско? Последно д-р Начев на мен ми каза, че преди процедура трябва да е под 2,5.
Мили момичета и ra4o, днес бях при д-р Владимиров и се разбрахме да направим още един опит март месец, така че, ако всичко е наред, февруари започвам подготовка  :ywoohoo:
Имам си и една киста, заради която пак забърсах Марвелон 2х1, ама няма начин.
Tedi B, генералната репетиция мина, следва финалната права  :wink:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #869 -: Ноември 23, 2011, 16:24:32 pm »
@Туци:

Бравo, че сте се разбрали с д-р Владимиров. :) Успех този път!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #870 -: Ноември 23, 2011, 17:41:24 pm »
Туци, този Марвелон по 2 на ден, как ти се отразява?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #871 -: Ноември 23, 2011, 17:49:54 pm »
Hipocampus, благодаря ти  :D
silvianik, доста зле ми се отразява дозата, но и по принцип зле понасям който и да е контрацептив, защото паралелно с Достинекса и Л-Тироксина ми става множко. Ама няма начин - ще се изтърпи. А пък преди процедурата 3 месеца пих Марвелон - един заради задържан фоликул, един за подготовката и още един, защото подготовката се отложи с един месец. Направо ми се взе акълът  osi_15
Има ли други момичета на Марвелон след процедура? Търсих в други темички, но не открих нищо  :ask:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #872 -: Ноември 23, 2011, 19:29:46 pm »
Браво, Туци, давай смело към финала :D Този път с  :babyflips: накрая. А колкото до Марвелона, аз нямах кисти и не съм пила след процедурата.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #873 -: Ноември 23, 2011, 20:09:21 pm »
oooo този доктор... не ти дава глътка въздух
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #874 -: Ноември 25, 2011, 09:20:23 am »
Здравейте момичета и Ра4о. Вчера бях при д-р Димитрова на преглед и тя ми изписа Декапептил 0,1. Озадачих се т.к. при разговора с Владимиров останах с впечатлението, че стимулацията ще започне със следващият МЦ, но явно са решили друго. Димитрова каза да го започна веднага /18 ден от МЦ/. Доколкото знам Декапептил се започва 21-23ден от МЦ . Както изглежда и ние сме по дълъг протокол, макар протокола да не е коментиран с нас. Сега си  osi_10 и се ядосвам, че не питах Димитрова. Да не би резултатите от изследванията да не са добри  :dontknow: и затова да започваме по- рано. Днес милото ще ходи да иска копия от резултатите, че да видим какво е положението. Дано да му дадът, ако ли не остава да си дочакам срещата с Владимиров, кротко и спокойно и след това да го засипя с въпросите, които ме вълнуват. Ама май трябва да си направя списък, че като вляза вътре и повечето ми изхвърчат от главата.

Heaven ,Hipocampus и Bella :welcome3: и успешни процедури.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #875 -: Ноември 25, 2011, 11:50:28 am »
OPTI, всички назначения ги прави д-р Владимиров - нали следобед си взе бележката с Декапептила? Д-р Димитрова преглежда, но той прави назначенията към 12-13 ч. на база на хормоналните изследвания. Явно е преценил да започнете по-рано блокажа, следващия път може да си го питаш защо.  При всички случаи - стискам палци за успешна стимулация  :goodluck:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #876 -: Ноември 25, 2011, 12:54:24 pm »
OPTI, успех за процедурата :crossfingers: yahoo_17 :crossfingers:
Списък с въпроси е чудесен вариант - д-р Владимиров много се забавлява и отговаря на няколко наведнъж :)

Не се притеснявай да отидеш когато и да е на разговор при доктора, или да му се обадиш по телефона - той няма да има нищо против. Може и съпругът ти да говори с него ако днес ще ходи на място.

Но аз мисля, че може да си спокойна и сигурна, че всичко протича по план и под контрол.



   La vita è bella
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #877 -: Ноември 25, 2011, 19:11:33 pm »
OPTI, всички назначения ги прави д-р Владимиров - нали следобед си взе бележката с Декапептила?
Всъщност, не - веднага след прегледа Димитрова ми каза " Изписвам ти Декапептил и го започваш от днес. Можеш да си го купиш от аптеката и да се върнеш да ти  бият 1-та инжекция сестрите, хем да ти обяснят как да си го поставяш сама" Попитах я за резултатите от изследванията, но единственото което каза е , че МБ при съпруга е /-/, вирусологията не е готова. За моите хормони не каза нищо.
Цитат
OPTI, успех за процедурата  
Но аз мисля, че може да си спокойна и сигурна, че всичко протича по план и под контрол.
Спокойна съм rumyanau Не че не ми е напрегнато и не го мисля постоянно и как не като ми костваше 1година време да убедя мъжа до мен да започнем процедура. Сега когато сме в подготовка, адски се вълнувам, настроена съм положително и вярвам на лекарите в клиниката. Но аз съм реалист човек и знам че шансът за успех е 50/50 - или ще се получи или не. Все пак лекарите не са богове.
Благодаря Ви за споделените истории, които ни дават безсценна информация и най-вече БЛАГОДАРЯ  за подкрепата. На вас  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: защото борбата продължава до ревливия резултат :babyflips:
« Последна редакция: Ноември 25, 2011, 19:16:17 pm от OPTI »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #878 -: Ноември 25, 2011, 19:35:35 pm »
Успех ОПТИ и от мен  :crossfingers:

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #879 -: Ноември 26, 2011, 00:51:01 am »
@OPTI:

Аз не правя процедура, но ще стискам палци за теб. :)