0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #840 -: Ноември 21, 2011, 15:12:05 pm »
Rumyanau, много съжалявам  :bighug: :bighug: :bighug: . Следях твоят случай, макар и рядко да пиша. Гледай само напред, така е трябвало да стане, по-добре на по-ранен етап, отколкото по-късно да се установи, че има някакъв проблем. Следващият път ще е Твоят, пожелавам ти го от все сърце  :bighug:
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #841 -: Ноември 21, 2011, 15:36:14 pm »
Момичета, някой знае ли дали в новата клиника правят ИМСИ? Благодаря предварително.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #842 -: Ноември 21, 2011, 15:44:01 pm »
Момичета, някой знае ли дали в новата клиника правят ИМСИ? Благодаря предварително.

аз лично не съм наясно. най-добре е да се попита в клиниката.

заинтригувах се, защото не бях чувала досега този термин, потърсих и намерих едно интересно становище от индийския д-р Малпани, чиято книга за стерилитета от А до Я преведохме и публикувахме на нашия сайт. струва ми се интересно.

http://blog.drmalpani.com/2010/04/imsi-versus-icsi.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #843 -: Ноември 21, 2011, 16:14:29 pm »
rumyanau, radost_I, много съжалявам. Горе главата, момичета, няма да се предаваме.
Първо си помислих, че има правописна грешка в метода  :oops:, но прочетох статията. Момичета,  много съм обнадеждена, че медицината се развива толкова бързо в тази област. Дано да може да се помага на все повече двойки с репродуктивни проблеми като нашите, които са си голямо изпитание за всеки брак.
Успех на момичетата в процедура, дано скоро има и добри новини в темичката!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #844 -: Ноември 21, 2011, 16:23:36 pm »
От този месец започнахме подготовка за ICSI - пия МАРВЕЛОН
Това ли е цялата подготовка? Аз ще започна подготовка от декември и се чудех какво ли е.

Туци, миличка, не се предавай, ако имаш възможност за опити през фонда  :bighug:! На нас докторът ни обясни, че фонда няма да ни отпусне пари, и дори по някаква случайност да отпусне, то вероятно ще 'канцелира' опита ни, когато започнем  :?. Така че когато мислиш, че нищо не ти остава да знаеш, че пак имаш много повече от други хора. Прегръщам те!!!
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 16:29:39 pm от lili2011 »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #845 -: Ноември 21, 2011, 16:41:20 pm »
rumyanau, толкова съжалявам :balk_144: В теб ми беше надеждата! Бях сигурна, че изпитанието ти ще завърши с успех  :( Какво друго да ти кажа, мила - кураж, борбата продължава!

silvianik, на теб разчитаме да скъсаш тая поредица от лоши новини и най-после да видим и ние  :bfp: в темичката ни  :bighug:

corny, права си, че проблеми като нашите са изпитание за всеки брак. Макар че нямам никаква диагноза и уж сме с неизяснен стерилитет, все имам чувството, че проблемът е в мен и това страшно ме смазва. Толкова болка, сълзи и разочарование съм изсипала вкъщи. Съпругът ми винаги ме е подкрепял и все се дразни, като му се извинявам, че и този път не се е получило. Не ми дава да говоря за себе си като за виновна за това, че нещата не се получават, но аз все не мога да спра. Обвинявам се, а той се тормози, че се измъчвам и така.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #846 -: Ноември 21, 2011, 17:04:31 pm »
Момичета, някой знае ли дали в новата клиника правят ИМСИ? Благодаря предварително.
аз лично не съм наясно. най-добре е да се попита в клиниката.

Благодаря, ще попитам. А по темата - по данни на световната здравна организация за двойките с т.нар. "мъжки фактор", вероятността за настъпване на бременност при ИКСИ е около 30%. С методът ИМСИ тя нараства значително - до 70%.

http://webcache.googleusercontent.com/search?rls=com.microsoft%3Aen-US&oe=utf8&rlz=1I7GFRE_bg&hl=bg&q=cache:LrHWH_L77fAJ:http://sana-med.com.ua/imsi.php+%D0%B8%D0%BC%D1%81%D0%B8&ct=clnk
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #847 -: Ноември 21, 2011, 17:12:02 pm »
Ще направя всичко възможно да ви зарадвам.  :D

А за вас борбата продължава, до успешен  :babyflips: завършек!!!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #848 -: Ноември 21, 2011, 17:30:40 pm »
От този месец започнахме подготовка за ICSI - пия МАРВЕЛОН
Това ли е цялата подготовка? Аз ще започна подготовка от декември и се чудех какво ли е.
Ами lili2011, не съм много веща по въпроса, макар да чета форума от 5години. Това което със сигурност знам е , докторът подхожда индивидуално към всеки конкретен случай. При нас, след всички направени изследвания се установи единствено проблем при съпруга ми.Предполагам докторът взе предвид и факта че имам 1спонтанна бременност от съпруга си, която приключи в 24 г.с., но проблемът се оказа в мен/вродена тромбофилия/Когато се видяхме с Владимиров преди 2 седмици, той каза:"можем да започнем sega или преди празниците". Отговорът ни, естесветно бе да започнем веднага. Изписа ми МАРВЕЛОН по 1т/ден и фолиева киселина/но аз нея не съм спирала да я пия/На 24.11 съм на преглед при Димитрова, чакам резултати от последните хормони и ако всичко е ОК на 2-3 ден от следващия МЦ отново при Владимиров и започваме стимулация.
Чела съм, обаче, че при някои момичета док изписва медикаменти за блокаж, които се приемат около 20-ти ден на предходния цикъл Но не мога да навлизам в подробности, т.к. тази материя ми е пълна каша. Нека момичетата минали по този път да ти обяснят подробно.
Желая ти успех!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #849 -: Ноември 21, 2011, 17:45:08 pm »
Здравейте момичета и благодаря за посрещането.

rumyanau много съжалявам, но съм сигурна че следващия път ще успееш. Мнооого преди мен  :bighug:

Туци, важното е че мъжът ти е готин и те укоражава, щом сте заедно и се борите, непременно ще успеете. И аз понякога се чуствам като теб, а не трябва.

Относно ИМСИ, чела съм че в Истанбул го практикуват, затова много български двойки с мъжки фактор се насочват на там за инвитро. Явно останалите държави са далеч по-напред и в това. Аз си чакам кротко лелката за да започваме със сериозните изследвания.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #850 -: Ноември 21, 2011, 18:17:44 pm »
За ИМСИ не знам дали правят, но знам, че в клиниката правят MACS ( magnetic activated cells sorting ), което значително подобрява шанса за добра селекция при висок процент ДНК фрагментирани сперматозоиди.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #851 -: Ноември 21, 2011, 18:18:44 pm »
Желая ти успех!
Много благодаря!!! И уж много чета, чак вече се обърках напълно. Ще почакам и ще видя значи.
Успех на всички момичета в процедура!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #852 -: Ноември 21, 2011, 19:18:25 pm »
....И уж много чета, чак вече се обърках напълно...
То накрая се оказва че е по-добре да знаем по-малко и да вярваме на доктора - той си знае работата. За 5години съм изчела толкоз много информация, че вече незнам какво знам. Но в едно съм убедена със сигурност - ако го нямаше ЗАЧАТИЕ, още щях да  osi_10  и :BangHead:, не знаейки накъде да поема. Благодаря на ЗАЧАТИЕ, че ми показа светлината в тунела.
Мога да те посъветвам само едно/което предполагам вече знаеш/- момичета тук са много отзивчиви и съпричастни,затова питай. Форумът е мястото, където ще намериш отговор на много от въпросите си.
УСПЕХ!!! Вярвам, че новата клиника ще донесе и много  :babyflips: :babyflips: :babyflips:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #853 -: Ноември 21, 2011, 20:22:56 pm »
dhhdesi, това е страхотно! Взимай заповедта и тичай да направите най-хубавите бебета  osi_9 :goodluck:

благодаря ти  :thankyousign: :bighug:, аз имам още доста време, докато я взема заповедта, но поне знам за какво чакам
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #854 -: Ноември 22, 2011, 09:38:32 am »
На нас докторът ни обясни, че фонда няма да ни отпусне пари, и дори по някаква случайност да отпусне, то вероятно ще 'канцелира' опита ни, когато започнем  :?.

А защо?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #855 -: Ноември 22, 2011, 11:11:56 am »
Благодаря ви, момичета, какво ли щях да правя без вас  :oops:
Успех и смело напред  :D



   La vita è bella
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #856 -: Ноември 22, 2011, 13:05:01 pm »
На нас докторът ни обясни, че фонда няма да ни отпусне пари, и дори по някаква случайност да отпусне, то вероятно ще 'канцелира' опита ни, когато започнем  :?.
А защо?
Според доктора съм с ИЯР - фондът не финансира двойки с такива проблеми. Все пак нямало проблем да подадем документи, но нямало да ни одобрят... ако изобщо го направят процедурата можело да бъде прекъсната. И така. Обсъдихме донякъде варианта с донорската програма.
Аз все пак мисля да подадем документи. Миналият месец хормоните ми бяха с лоши стойности, но този цикъл не са зле и според мен има надежда (4-ти ден):

Prolactin 325.70 mIU/l  Ж(127 - 637)
LH 5.38   IU/l  Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59
FSH 6.80 IU/l  Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8
Estradiol 160.20 pmol/l  Ж:от22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)
Progesteron 1.26 nmol/l  Ж(фол 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут 5.3-86, мен. до 2.5)
Testosteron 0.41 nmol/l Ж(0.22 - 2.9);

....И уж много чета, чак вече се обърках напълно...
То накрая се оказва че е по-добре да знаем по-малко и да вярваме на доктора
От една страна е така, от друга... хубаво е да знаем какво става. Докторът е просто човек, нали? На мен лично прочетеното в "Зачатие' ми спести 120 лв при последният ми преглед в клиниката: благодаря ти, Зачатие!!! Благодаря ви, момичета!!!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #857 -: Ноември 22, 2011, 14:34:29 pm »
Момичета, вижте на какво попаднах относно метода ИМСИ:

http://news.ibox.bg/news/id_1714951209

Явно не сме чак толкова изостанали в БГ  :D
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #858 -: Ноември 22, 2011, 14:39:10 pm »
lili2011 хубаво е хотмоните да се проследят няколко последователни цикъла, за да се прецени дали наистина имаш ИЯР, защото може да е нещо момчентно, все пак организъмът ни не е машинка и се обърква от време на време.Аз като ти гледам последните изследвания са добри.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #859 -: Ноември 22, 2011, 15:27:00 pm »
Рум, Радост,няма да унивате и да се отчайвате!! Един неуспешен опит не трябва да ви спира.За жалост,тук сме свикнали да казваме "стават тези неща,другия опит ще се получи"! :x Прости думи ,които бих приел за всички друго да се отнасят,само не и за това ,което ни се случва! :( Ивсе пак,тук сме само силни хора,това поне сме го доказали!!  :D
/www.mamaibebe.com][/url]