0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #660 -: Ноември 02, 2011, 21:20:53 pm »
Здравейте, съвсем нова съм - в темата, в клиникат ана д-р Владимиров и съответно, във форума... Поздравявам всички ви за смелостта и надеждата с които сте изпълнени. Аз както казах, съм нова и незнам още с какво съм изпълнена - не е страх, не е и надежда, по-скоро са много въпросителни.
На мен и на мъжа ми ни предстои консултация с д-р Кацаров, в клиниката на д-р Владимиров, за предстояща биопсия на тестиси и търсене на сперматозоиди. Каквито разбира се, няма гаранция, че ще се открият.. Затова и сме изправени пред трудно решение - дали да направим само биопсия и при начличие на сперматозоиди, да се замразят. Да, но май е малък шанса после да се получи оплождане, поради факта, че може да не издържат замразяване/размразяване.. И това да значи втора биопсия после. А ако мен ме стимулират и няма сперматозоиди, то тогава значи ще правим ИКСИ - с донорски. Но ако ще е с донорски материал, не е ли по-логично и далеч по-иконимично да е инсеминация?
Финансовата страна на нещата е доста потискаща за нас, както и за всикчки, които сами финансират опитите за зачеване в инвитро клиника. Ще съм ви благодарна, ако споделите мнение, как би било най-разумно да постъпим?
Успех на всички!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #661 -: Ноември 02, 2011, 21:23:39 pm »
Имам и следния въпрос - стимулацията за ИКСИ процедура при жената колко време продължава?
Благодаря!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #662 -: Ноември 02, 2011, 22:15:52 pm »
Здравей, Dati,според мен при биопсията ще видите каква е реалната ситуация и ще можете да прецените как ще действате нататък. Ако се окаже, че няма сперматозоиди и ще използвате донорски наистина ми се струва, че може и с инсеминация да пробвате, ако при теб всичко е наред, но все още не бива да изключвате възможността за успех при биопсията. Моят съвет е да си записваш всички въпроси, които ти хрумнат /аз обикновено забравям да си задам половината въпроси, когато съм на преглед  :oops:/, лекарите  най-добре могат да преценят конкретно за вашия случай кой вариант би бил най-подходящ. Стимулацията при Икси е около десетина дни.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #663 -: Ноември 02, 2011, 22:35:48 pm »
Corny, благодаря ти за отговора! И нашите мисли са в тази посока, но след като се порових във форума, разбрам, че при първа бипсия и упешно намиране на сперматозоиди, не е сигурно дали пък следващия път няма да има... и ако е така  и пропуснем шанса.. Може би наистина трябва да си запиша тези и други въпроси, които ми хрумнат, на мен и на мъжа ми и да отидем с тях на следващата консултация.
Успех на теб!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #664 -: Ноември 03, 2011, 17:26:22 pm »
Dati, сигурна съм, че д-р Владимиров ще избере най-правилния подход във вашия случай. Можеш да му имаш доверие. Щом не е предложил инсеминация, явно е имал някакви съображения. Можеш да го попиташ какви са, като отидете пак на преглед. Сигурна съм, че след срещата с д-р Кацаров картината ще е по-пълна и ще вземете най-правилното решение как да подходите. Пожелавам ви успех  osi_9

corny, къде си, момиче? Мина ли пункцията. Ако е утре, стискам палци и на крачетата за хубави резултати  :bighug:

rumyanau, ти как си? Сигурно тръпнеш вече в очакване на големия ден  :hug2:
Дано 05.11.2011 ни е на късмет  :wink:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #665 -: Ноември 03, 2011, 18:15:07 pm »
Dati, добре дошла  и дано бързичко се преместиш в по-хубава тема :welcome:
corny, Туци, стискам палци за пункциите  :crossfingers: :crossfingers:
Аз от началото на процедурата не съм спирала да тръпна в очакване, всеки етап е по своему интересен  :wave:



   La vita è bella
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #666 -: Ноември 03, 2011, 23:12:59 pm »
Dati, може би този подфорум ще ти е полезен:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=7.0

Ползвай търсачката за по-конкретна информация! Желая ти успех и горе главата!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #667 -: Ноември 04, 2011, 10:25:40 am »
 
Д-р Владимиров ще прецени най-добре предвид че той е специалиста. Но аз лично какво бих направила: първо милото ще яде (минумум) бърканица за известно време или там каквото помага, та дано се произведе нещо за биопсията. После започвам стимулация, като стане време за биопсията се преценява на момента каква процедура да се направи. Аз честно казано не съм наясно дали има разлики в стимулациите за различните процедури, но и да е така едва ли са съществени. Ако ти си стимулирана и имаш повече фоликули това повишава шансовете за всяка една процедура.
Ползвал ли е някой кредит от СИБанк?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #668 -: Ноември 04, 2011, 11:07:58 am »
И все пак ,бих ви помолили  момичета,нека "милото",да яде "бърканица",но все пак предписана от специалист!!  :wink:Съгласни ли сте?? То е ясно,че "милото" ще яде,ще лапа,че чак ушите му ще плющят,ама поне да е нещо изпитано!! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #669 -: Ноември 04, 2011, 11:16:51 am »
То е ясно,че "милото" ще яде,ще лапа,че чак ушите му ще плющят,ама поне да е нещо изпитано!! :lol: :lol:

 :lol: :lol: :lol:
 :good_post:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #670 -: Ноември 04, 2011, 12:18:49 pm »
И все пак ,бих ви помолили  момичета,нека "милото",да яде "бърканица",но все пак предписана от специалист!!  :wink:Съгласни ли сте?? То е ясно,че "милото" ще яде,ще лапа,че чак ушите му ще плющят,ама поне да е нещо изпитано!! :lol: :lol:
Това е мед с орехи, сигурна съм че знаеш  :wink:, едва ли у вас съобразявате дневното си меню с доктор. Но ако имаш предвид някакви лекарства - да, лекарствата се назначават от лекар.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #671 -: Ноември 04, 2011, 12:52:36 pm »
:hello: Благодаря за стиснатите палци, имаше ефект :). Пункцията ми мина днес, чувствам се супер и чакам новини най-вероятно утре. Дано всичко е наред нататък. Туци, rumyanau, изпращам ви много положителна енергия :grouphug2:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #672 -: Ноември 04, 2011, 13:16:23 pm »
corny, много се радвам, че е минало добре  :bighug:
Чакаме хубави новини утре  :goodluck:
Положителната ти енергия ми идва много добре, да знаеш  :dance2: :cuddle:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #673 -: Ноември 04, 2011, 13:45:37 pm »
corny, много се радвам за теб :balk_47:, дано всичко да продължи супер и най-вече накрая :bori_015: :bori_002:

Туци, остава и ти утре да се похвалиш с успешна пункция - късмет  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17



   La vita è bella
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #674 -: Ноември 04, 2011, 13:56:41 pm »
rumyanau, чул те Господ! Аз - с успешна пункция, ти - с хубави бластоцистчета. Прибирай си ги вече, че в теб ще им е много по-удобно да си се разпищолват и да си растат на спокойствие  :balk_600: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #675 -: Ноември 04, 2011, 14:03:09 pm »
Момичета, много ви благодаря за подкрепата, за думите... Наистина, трябва да си напиша въпросите на листче и така да отидем следващия път в клиниката, за да не пропуснем нещо. За CiBank, обаждах се вчера, искат за 3 или  6 м назад доходи за двамата партньори, назначение на лечение от клиника, в сайта пише, че лихвения % е 9 или 10, което е по-добре от ОББ например, където вчера проверявах и за потребителски кредит от 13 до 14 %. Но пък има понякога и такси ежегодни за обслужване на кредита и не проверих какви са.
Успех на всички от мен :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #676 -: Ноември 04, 2011, 14:03:44 pm »
Лили, не са само мед и орехи, ами "Мед- голям буркан с 200 грама смлени орехи, 200 гр. пшеничен зародиш и пчелен прашец- 1 опаковка".

Все пак бих информирала лекаря си за това, което правя. Неслучайно бърканицата се препоръчва от лекар.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #677 -: Ноември 04, 2011, 14:11:33 pm »
Срещнете с с Кацаров вижте той какво ще ви каже, дали ще можете да откриете причините за не наличие на сперматозоиди, какво лечение може да се приложи.Има различни вариянти, а можеш и да питаш в подфорума за мъжки проблеми.На моя мъж Кацаров му предписа бърканицата и чайове, но и мъжът ми хапчета не може да пие има проблеми със стомаха.Но пак казвам, говорете с лекар специалист.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #678 -: Ноември 04, 2011, 14:22:30 pm »
Лили, не са само мед и орехи, ами "Мед- голям буркан с 200 грама смлени орехи, 200 гр. пшеничен зародиш и пчелен прашец- 1 опаковка".

Все пак бих информирала лекаря си за това, което правя. Неслучайно бърканицата се препоръчва от лекар.
Да, май това включва рецептата. Може би си права, че е необходима консултация с лекар, не мога да преценя.
Аз поне съм приемала години наред тези и сходни продукти защото са здравословни и съм искала да водя здравословен начин на живот. Нито един от тях не се продава с рецепта, нито пък в аптека. Всичките се продават в хранителните магазини и нямат указани странични ефекти или да е възможно предозиране.
Но пак да кажа, че за лекарства съм съгласна, че не трябва да се самоназначават. А в крайна сметка по-горе писах принципно - не знам дали точно бърканицата би помогнала за производство на сперматозоиди. Имах предвид че преди стартирането на процедура с биопсия бих се съсредоточила върху въпроса да има какво да се извади, когато му дойде времето. Дали прегледи, медикаменти - въпрос на преценка.

Ех, момичета, толкова много се радвам за вас!!!  :bighug:
Очертава се силен месец!  osi_9
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #679 -: Ноември 04, 2011, 15:09:59 pm »
На мен и на мъжа ми ни предстои консултация с д-р Кацаров
Това само по себе си е чудесно, особено като гледам тази статия от вчера:  http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1100725
Може проблемът ви да се окаже обратим, и дано!  osi_9 osi_9 osi_9