0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #600 -: Октомври 20, 2011, 22:02:37 pm »
А икси или както там се казва процедурата със замразени яйцеклетки/ембриони е без стимулация, нали? Как варират цените в такъв случай?
:lol:
Объркла си понятията-Икси е едно а това за което питаш се казва ЗЕТ-Трансфер на замразени ембриони.Да при такъв опит не се прави стимулация,приемат се препарати който да подготвят организма  за една евентуална имплантация и бременност-прогестеронови  и естрогенни добавки най вече.Успех!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #601 -: Октомври 20, 2011, 22:17:35 pm »
jam искам да те попитам,ако при мен няма никакви проблеми,трябва ли задължително да сме със стимулиране???неможе ли на естествен цикъл??? :ask: :ask: :ask:

това трябва да коментирате с доктора. по принцип, може да се прави и естествен цикъл (там пак има лееекичко стимулиране, все пак). но, ако мъжкият фактор е тежък, би било рисково да се опложда само 1-2 яйцеклетки.

моят съвет към вас е да си набележите всички въпроси и като отидете другия път при доктора, да питате и разпитвате за всичко. не трябва да се притеснявате да обсъждате и да разпитвате за нещата, които не са ви ясни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #602 -: Октомври 20, 2011, 22:59:24 pm »
По въпроса с цените на лекарствата за стимулация - днес в клиниката се пошегуваха с мен, като се появих с поредните новозакупени писалки гонал ф: "идваш с хиляда лева в чантичка" :)

Та така, хич не са евтини, но нали го правим, за да постигнем заветната ревлива цел  :bori_011:

Успех на всички



   La vita è bella
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #603 -: Октомври 21, 2011, 10:32:19 am »
А икси или както там се казва процедурата със замразени яйцеклетки/ембриони е без стимулация, нали? Как варират цените в такъв случай?
:lol:
Объркла си понятията-Икси е едно а това за което питаш се казва ЗЕТ-Трансфер на замразени ембриони.Да при такъв опит не се прави стимулация,приемат се препарати който да подготвят организма  за една евентуална имплантация и бременност-прогестеронови  и естрогенни добавки най вече.Успех!

Разлика има и между яйцеклетка и ембрион, в никакъв случай не се припокриват. След оплождането между яйцеклетката и сперматозоида се получава зигота, при последващото делене се нарича вече ембрион.
 
ЗЕТ в клиниката излиза около 700 лева, които включват изследванията преди трансфера,размразяването, лекарствата и самият трансфер. Успех!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #604 -: Октомври 21, 2011, 10:50:21 am »
благодаря ви за изчерпателния отговор...мъжа ми е само с 3% по Крюгер нормални сперматозоиди и явно затова лекаря ние казал за стимулирания цикъл(за по-голяма успеваемост),но аз се притеснявах за мен да не се получат някакви проблеми след това..затова зададах  въпроса си :( не съм наясно все още с нещата!!!
успех на всички момичета и дано Господ ви пази и сбъдне мечтите ни!!!!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #605 -: Октомври 21, 2011, 10:57:52 am »
мариета, докторът си знае работата. Не си първата, която ще прави стимулация. Всички сме минали през това, а някои и по повече пъти. Както ти е казала джам, напиши на едно листче всички въпроси, които те вълнуват, и ги задай следващия път на лекаря.

Успех!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #606 -: Октомври 21, 2011, 10:59:38 am »
marieta25 прочети за инвитрото и икси процедурите в библиотеката на Зачатие, там има много изчерпателна информация за това какво представляват самите процедури и доколко са опасни за здравето  на жената.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #607 -: Октомври 21, 2011, 12:52:04 pm »
Разлика има и между яйцеклетка и ембрион, в никакъв случай не се припокриват.
Наясно съм, че има разлика  :wink:, но още не съм чела за ЗЕТ и не знам какво всъщност замразяват. Иначе точно това е отговорът на питането ми, много благодаря  :bighug:!

lili2011, за метода ICSI може да прочетеш повече тук: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=545&Itemid=26
Чета, чета... но вече се чудя дали няма да е по-добре да знам по-малко. За мен в момента 'пункция' е точно като 'лапароскопия' - преди да го направиш не можеш да си представиш какво е. 'Хиперстимулация' също. Ще чакам да преживея разни неща и тогава да науча повече.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #608 -: Октомври 23, 2011, 13:07:05 pm »
Пункцията не е лапароскопия. Пункцията е влагалищна манипулация, упойката е много по лека ( без интубация) , въобще е далеч по безобидна от лапароскопията.
Замразява се ембрион и то достатъчно качествен, че да издържи замразяване/размразяване.
Успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #609 -: Октомври 23, 2011, 22:16:51 pm »
Включвам се за пьрви пьт в темата,предстои ми донорска процедура ,ще ми е пьрва в тази клиника.Бихте ли ми казали как протича трансфера при д-р Владимиров-бях чела преди жреме,4е тои го прави без да използва ехограф.Това дали пак е така и в новата клиника?Вьпроса ми може да изглежда глупав,но ме интересува-това е част от успеха на процедурата!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #610 -: Октомври 24, 2011, 14:52:01 pm »
Да,поне до последно,не се ползваше ехограф при трансфер! не знам дали това е "част от успеха" и въобще дали има отношения към % успеваемост,но такава явно е практиката на клиниката.Нас също ни учуди този факт,но това е положението..... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #611 -: Октомври 24, 2011, 15:21:11 pm »
това е част от успеха на процедурата!

очевидно, докторът не мисли така - иначе, какво би го спряло да използва УЗ при трансфера?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #612 -: Октомври 24, 2011, 17:07:04 pm »
това е част от успеха на процедурата!

очевидно, докторът не мисли така - иначе, какво би го спряло да използва УЗ при трансфера?
Докторът знае какво прави.За мен трансфер под УЗД, не увеличава шансът за успех повече,отколкото трансфер -без да е под УЗД!
На теб желая успешна процедура! :D
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #613 -: Октомври 24, 2011, 19:05:11 pm »
4 трансфера имам при доктора, нито веднъж не ми е правен под ехографски контрол.Нямам успешен опит, но едва ли се дължи на това все пак
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #614 -: Октомври 25, 2011, 12:04:45 pm »
Докторът знае какво прави.

И аз така си мисля, той е специалистът все пак.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #615 -: Октомври 25, 2011, 19:00:40 pm »
Здравейте, как сте?
На мен тъкмо ми беше станало еднообразно само стимулация с Гонал, и от днес ми добавиха и ново лекарство Мерионал :D Много е интересно първия път :blob10:
Като стигнем до трансфер (дано да стигнем!) ще ви кажа дали докторът си е сменил тактиката



   La vita è bella
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #616 -: Октомври 26, 2011, 08:48:30 am »
rumyanau, а как реагираш на стимулацията с Гонал? Колко фоликулчета отгледахте? Предполагам, че вече си напреднала в процедурата, така че стискам палци за хубави  :egg: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #617 -: Октомври 26, 2011, 10:31:12 am »
Рум, в темата -Подарявам - последно се подаряват няколко ампули Мерионал!! Ако ти трябват,де!! :wink: Ние не сме ползвали този медикамент и не знам въобще защо се изписва,като съпътстващ!? :? но с Гонала се справихме добре и ни понасяше нормално.въпреки всичко,при всеки е различно,но док си знае работата! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #618 -: Октомври 26, 2011, 10:40:09 am »
Туци, мерси за стиснатите палци :) Ти почна ли вече, че да стискам и аз?  :crossfingers:

ra40, благодаря за напомнянето да преглеждам темата "Подарявам", все забравям. Купих си го вече Мерионала...

Аз вече съм към края на стимулацията. Според докторите реагирам добре - 5 фоликула вляво, 8 вдясно. Пункцията вероятно ще е в събота.



   La vita è bella
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #619 -: Октомври 26, 2011, 10:46:54 am »
Ооооо,това си е супер добър резултата!!! :D Браво! Всичко ще е наред до края!!сигурен съм!!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]