0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #280 -: Юни 09, 2011, 01:27:39 am »
Здравейте,

питането ми май не е много за тук, ама тъй като в тази тема се чувствам много уютно, реших да го задам. Не ми се карайте много :)
Излязоха ми имунологичните изследвания и се оказа, че лимфоцитите (и по-точно CD3+/CD8+, но оттам и общия брой на лимфоцитите) са леееко завишени като процент (с 2 процента), но са в референтни стойности като абсолютен брой. Някой да има идея какво може да означава това? Иначе другите неща са ок - НК клетки, В-лимфоцити. Нямам възможност да се видя скоро с имунолога и затова се опитвам да намеря информация.
Лари, аз бях със завишени Т-лимфоцити (общ брой, както и CD4+). Вливаха ми препарат, препоръчан от имунолозите и предписан от д-р Владимиров. Беше еднократно, повече не се наложи. Всичко беше под контрол през цялата бременност и завърши с прекрасен резултат - малко сладко момиченце, най-прекрасното! :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #281 -: Юни 09, 2011, 08:41:18 am »
baubaux, severina, много благодаря за отговорите :)
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #282 -: Юни 09, 2011, 17:36:19 pm »
Здравейте, къде се изгубихте днес? :P :P :P

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #283 -: Юни 10, 2011, 02:10:09 am »
Не чакам никой аз!Взех бележка от клиника "Надежда" и на 22.06.'11 съм на преглед.1- 2 месеца не е отговор за мене!Те станаха 5 месеца - какво правим?Ала бала не ми се слуша...действам аз!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #284 -: Юни 10, 2011, 08:21:21 am »
Успех!Но,все пак,нека запазим добрия тон в темата!Твоят,определено ми се струва малко остър. :wink:Ти си направила своя избор.Нека и останалите момичета ПРЕЦЕНЯТ САМИ какво да правят.
Д-рът е прав,все още да мисли ,дали да сключи Договор.Както знаем при него повечето от пацинтките са със сериозни проблеми,налагащи често пъти и по-силни стимулации.Предвид новите,за мен - недообмислени условия с доплащането , не знам как е възможно да се вместят по-тежките случаи в тази сума!?!Нека помисли доктора,но да излезе със становище по въпроса , за да не сме в неведение и ние.Защото ,помислете,ако трябва да се вмести в сумат , няма да има възможност да ви предписва необходимата доза от медикаментите за стимулация.Например, ако по принцип са нужни 250-300 единици дневно,той не може да ги предпише , защото няма да стигнат 5000лв.Вместо 250-300 единици , ще може да изписва до 150 единици Гонал,например.И,какво следва?След стимулациите ще се оплакваме,че били некачествените яйцеклетки,че били малко,че били празни, и пак - докторът ще ни е виновен.Друг вариант е да използва по-евтини препарати за стимулация.
Най-лошият случай ще бъде , ако подпише и му се наложи да действа на избирателен принцип, а именно -да работи по Фонда , само по случаи , които позволяват минимални дози при стимулациите , като при жени със СПКЯ.

Има обаче и вратичка. За да се избегне прословутото доплащане , при нужда от повече медикаменти,жените да ги купуват от друго места.
Извинявам се за дългия пост! :lol:Просто си разсъждавам по темата.Дано докторът ни информира за решението си по въпроса с Фонда , в най-скоро време! :lol:
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 08:38:30 am от rumibumy »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #285 -: Юни 10, 2011, 09:04:08 am »
добро утро и от мен!!!Аз също не мога да разбера-как ще ни контролират от ФАР, ако в определен случай ,пациента си закупи сам недостигащите до 300единици стимулиращи над тези ,предписани от клиниката 150 единици??? както и да си направим някакви изследвания,които са ни необходими, но ще натрупат общата сума над определените 5000лв?? Ще се създава медицинска полиция ли?? В променете в правилника на ФАР не видях да са конкретизирани някакви правила за контрол??? Ама и шантава работа?? Просто все повече се доближаваме до принципа на Здравната каса,но тук е с тежки ограничения! В крайна сметка да кажат-даваме по 5000лв на всеки ,който отговаря на условията,ако ви трябват повече-оправяйте се сами!! Избор на клиника си е ваш проблем,ние ще ги преведем където ви направят процедурата!! В този случай ,обаче ИЯР трябва да се обособи с самостоятелно подпомагана диагноза!! как точно и от кого е въпрос на разговори? там просто 5000 лв не стигат до никъде,както и в някои и други по-специфични случаи!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #286 -: Юни 10, 2011, 09:25:10 am »
добро утро и от мен!!!Аз също не мога да разбера-как ще ни контролират от ФАР, ако в определен случай ,пациента си закупи сам недостигащите до 300единици стимулиращи над тези ,предписани от клиниката 150 единици??? както и да си направим някакви изследвания,които са ни необходими, но ще натрупат общата сума над определените 5000лв?? Ще се създава медицинска полиция ли?? В променете в правилника на ФАР не видях да са конкретизирани някакви правила за контрол??? Ама и шантава работа?? Просто все повече се доближаваме до принципа на Здравната каса,но тук е с тежки ограничения! В крайна сметка да кажат-даваме по 5000лв на всеки ,който отговаря на условията,ако ви трябват повече-оправяйте се сами!! Избор на клиника си е ваш проблем,ние ще ги преведем където ви направят процедурата!! В този случай ,обаче ИЯР трябва да се обособи с самостоятелно подпомагана диагноза!! как точно и от кого е въпрос на разговори? там просто 5000 лв не стигат до никъде,както и в някои и други по-специфични случаи!
Рачо, може би не си разбрал, но нашия доктор е изключително стриктен, независимо дали ще го контролират или не, той никога няма да направи нарушение.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #287 -: Юни 10, 2011, 09:42:51 am »
Танита,не знам ,кое точно не е "разбрано"!!въобще не оспорвам стрикността на който и да  доктор!?Въпросът ми е -как ще контролират! Както клиниките,така и пациентите,най-вече! кой ще ме спре да си закупя,по какъвто и да е ,но изгоден за мен начин,необходимите лекарства или да си направя необходимите изследвания..??? как ще се доказва,че с похарчените да тях суми,ако съм в процес на процедура в определена клиника,съм надвишил лимита и за това да е виновен съответния лекар,съответната клиника! Това е моят въпрос!??? Защото пи така направените промени,всичките ми сили водят в тази посока! За това и попитах -как ще контролират! Никъде не съм поставял под въпрос качествата на определен доктор или действията на дадена клиника?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #288 -: Юни 10, 2011, 09:58:02 am »
Рачо, няма никакъв проблем да се закупят лекарства например, от където и както сметне пациента за добре, извън клиниката, разбира се.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #289 -: Юни 10, 2011, 10:18:53 am »
Оооо,божеее,на мен ли го казваш????? :lol: Нализа това задавам /хипотетично/ към МЗ този въпрос, на който все още няма отговор, при тази ситуация ако се надвишат 5000 лв за моята процедура,защо ще се санкционира клиниката?? как тя ще бъде определена като "нарушител"?? Ей това ми се струва пълна недомислица и за жалост -ще бъде голямо ограничение за пациентите!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #290 -: Юни 10, 2011, 10:21:48 am »
Ами точно това съм ти написала - извън клиниката - след като нямаш финансови взаимоотношения с клиниката и следователно не се издават финансови документи от нея за теб, няма проблем. Не се счита за доплащане един вид, разбираш ли? :wink:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #291 -: Юни 10, 2011, 11:38:10 am »
daniela_di, имаше ли проблем с взимането на бележката от клиника Надежда?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #292 -: Юни 10, 2011, 13:38:59 pm »
Има ли някой ,който е ходил при Др.Стаменов за да му  подаде документите към фонда?Дали би имало проблем ?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #293 -: Юни 10, 2011, 15:47:20 pm »
Здравейте!
Да похваля и аз нашия Док, ама не само него - а целия екип. Днес ми беше пункцията. Всички бяха много мили и грижовни - почти забравих къде се намирам и какво ми правят....
Извадиха 5 фоликула - дано са пълни с качествени яйцеклетки и войниците на милото да са ги превзели  :wink: и след 9 месеца ... :babyflips: :babyflips:
Сега чакаме скорошно обаждане от ембриолозите....дано новините са хубави  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Само за инфо - моята стимулация излезе 3700 - с много Гонал бях - големи дози....
и към това като прибавим 2 580 - за самата процедура Досата надхвърлихме 5-те хил.
Но определено мисля, че трябва да има подпомагане. Не са много хората които могат сами да си позволят това лечение.
Успех на всички и само позитивно мислене!!!  :goodluck:
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #294 -: Юни 10, 2011, 16:34:01 pm »
Здравейте!
Да похваля и аз нашия Док, ама не само него - а целия екип. Днес ми беше пункцията. Всички бяха много мили и грижовни - почти забравих къде се намирам и какво ми правят....
Извадиха 5 фоликула - дано са пълни с качествени яйцеклетки и войниците на милото да са ги превзели  :wink: и след 9 месеца ... :babyflips: :babyflips:
Сега чакаме скорошно обаждане от ембриолозите....дано новините са хубави  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Само за инфо - моята стимулация излезе 3700 - с много Гонал бях - големи дози....
и към това като прибавим 2 580 - за самата процедура Досата надхвърлихме 5-те хил.

Но определено мисля, че трябва да има подпомагане. Не са много хората които могат сами да си позволят това лечение.
Успех на всички и само позитивно мислене!!!  

Сега ще стискаме палци да се оплодят всички и след това положително тестче.Повярвай и ще стане. Ох на мен в понеделник ми предстои първата среща с доктора. Надявам се нещата да се получат и всички да се похвалим :P
.А при теб защо са те стимулирали толкова много?
« Последна редакция: Юни 10, 2011, 17:05:31 pm от jam »

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #295 -: Юни 10, 2011, 16:56:45 pm »
Здравейте!
Да похваля и аз нашия Док, ама не само него - а целия екип. Днес ми беше пункцията. Всички бяха много мили и грижовни - почти забравих къде се намирам и какво ми правят....
Извадиха 5 фоликула - дано са пълни с качествени яйцеклетки и войниците на милото да са ги превзели  :wink: и след 9 месеца ... :babyflips: :babyflips:
Сега чакаме скорошно обаждане от ембриолозите....дано новините са хубави  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Само за инфо - моята стимулация излезе 3700 - с много Гонал бях - големи дози....
и към това като прибавим 2 580 - за самата процедура Досата надхвърлихме 5-те хил.
Но определено мисля, че трябва да има подпомагане. Не са много хората които могат сами да си позволят това лечение.
Успех на всички и само позитивно мислене!!!  :goodluck:

Забравих да питам пункцията с пълна упойка ли е ?

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #296 -: Юни 10, 2011, 17:34:06 pm »
Усмивка пункцията е с пълна упойка. Приспиват за около 15 минути, като се събудиш те свалят на долния етаж, където те чака мъжът ти. Лежиш два часа, а през това време ще дойдат да кажат колко яйцеклетки са извадили и мъжът ти ще слезе да даде своя принос. :wink: След това си тръгвате и чакате на другия ден да ви се обадят, за да кажат колко са се оплодили.
Аз май много подробно го обясних...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #297 -: Юни 10, 2011, 21:33:08 pm »
Подробно и точно  :)
Хубаво е да знаеш какво да очакваш.
Не знам дали наистина много са ме стумулирали - на мен така ми изглждаше. Но малко фоликули произведох. Всъщност проблема при нас според Док е намалена функция на яйчниците ми....  :(
Но истински вярвам, че тези 5 които извадиха днес са заредени с цялата ми положителна енергия и емоционален заряд и ще наследят моята нескриваща се усмивка :)
Късмет момичета и за миг не се поддавайте на съмнения за неуспех!
Всичко ще е наред и на нашата улица ще изгрее слънце, а може и 2 и 3 слънца  osi_9 :
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #298 -: Юни 11, 2011, 10:46:28 am »
Момичета ,

Тази събота в "Точна диагноза" очаквайте:

Защо се стигна до забрана за доплащане над държавните 5400 лв. за ин витро? При какви условия клиниките за ин витро ще могат да продължат работата си с фонд "Асистирана репродукция"?
 
По темата ще разговаряме с Радина Велчева от фондация "Искам бебе" и с акушер-гинеколозите Павлета Табакова и Георги Стаменов.
 
Гледайте "Точна диагноза" в събота от 12,30 ч. само по TV7!


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #299 -: Юни 11, 2011, 13:17:43 pm »
Нищо съществено не казаха, общи приказки цялото предаване  :?