0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #260 -: Юни 07, 2011, 15:08:49 pm »
Ще се молим в най-скоро време да излязат с официално становище от клиниката. Да не се окажем наесен с изтичащи заповеди и отново очакващи. :?
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #261 -: Юни 07, 2011, 16:51:59 pm »
Момичета аз все още не съм ходила при доктора, първичният преглед ми предстои. Принципно искам да знам( ако можете да ме уведомите разбира се) всичките документи, които имам - спермограма, епикриза от лапароскопия, хормони, хламидия дали ще ми бъдат признати от него, между другото са правени преди 2,3 месеца, или ще трябва да правим нови? И друго не е ли възможно сами да подадем пакетът с документи във Фонда или е нужно те да бъдат подадени от съответната клиника? Не ми се иска да чакам докато доктора сключи договор тогава да подавам документи. :lol:

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #262 -: Юни 07, 2011, 16:58:26 pm »
Доколкото знам не е задължително клиниката, която ти подготвя документите при нея да правиш самата процедура. Но в момента в който си подаваш документите в една тетрадка записваш в коя клиника ще се прави процедурата и съответно в момента не можеш да пишеш клиниката на Владимиров, защото тя няма договор с фар. Има вариант и след това да смениш клиниката, докато чакаш.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #263 -: Юни 07, 2011, 17:08:03 pm »
Доколкото знам не е задължително клиниката, която ти подготвя документите при нея да правиш самата процедура. Но в момента в който си подаваш документите в една тетрадка записваш в коя клиника ще се прави процедурата и съответно в момента не можеш да пишеш клиниката на Владимиров, защото тя няма договор с фар. Има вариант и след това да смениш клиниката, докато чакаш.
Ами най- вероятно така ще направя, макар че е доста непочтенно, едни да ти подготвят документите, а после да им избягаш :oops:

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #264 -: Юни 07, 2011, 19:43:27 pm »
Доколкото знам не е задължително клиниката, която ти подготвя документите при нея да правиш самата процедура. Но в момента в който си подаваш документите в една тетрадка записваш в коя клиника ще се прави процедурата и съответно в момента не можеш да пишеш клиниката на Владимиров, защото тя няма договор с фар. Има вариант и след това да смениш клиниката, докато чакаш.
Ами най- вероятно така ще направя, макар че е доста непочтенно, едни да ти подготвят документите, а после да им избягаш :oops:
ysmivkata ,дано се съгласят да ти подготвят документите , но лично аз се съмнявам това да може да стане без да са подписали договор с Фонда.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #265 -: Юни 07, 2011, 20:25:23 pm »
Усмивче, аз като бях при д-р Владимиров, докато бях в стимулация исках за всеки случай да подам и за фонда документи. Тогава той ми каза, че може да ми ги подготви, но трябва да ги подам от името на друга клиника и после да подам молба за смяната й. Като трябваше да отида съответно до другата клиника, примерно при д-р Стаменов и да взема от него нещо като Направление ли и аз не разбрах, но ми се видя много сложно. Още повече, че прецених, че никой няма да ми издаде какъвто и да е документи, без да съм тяхна пациентка, а аз фиктивно нямам намерение да се записвам никъде и да се правя на клоун пред хората и се отказах. Но ако ти се занимава с бюрокращина, явно има начин да спечелиш време.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #266 -: Юни 08, 2011, 08:53:37 am »
 :ballons:Ако приемате ново попълнение в дискусията здравейте и от мен момичета!
Някоя от вас знае ли дали доктора ще работи през август ,за юли разбрах,че ще е на работа,но ако поотложа някои процедури незнам дали ще почива през лятото?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #267 -: Юни 08, 2011, 09:45:46 am »
Беки, преди около 2 седмици говорих с Владимиров по този въпрос. Каза, че не е планирал на 100%, но най-вероятно август месец ще почива. Именно заради това ще започна процедура още този месец, макар, че мина само един от прекратяването на стимулацията ми за ИКСИ.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #268 -: Юни 08, 2011, 13:08:12 pm »
Благодаря ти много по този начин ще си направя и аз плановете допълнително ще се поинтересувам,защото ми предстои хистероскопия разбрах ,че там я прави др.Георгиев като име нищо не ми говори.Затова предстои да реша къде и при кой ?Поради този факт се интересувах от графика на работа на лекаря.Благодаря ти още веднъж Истинска и лек ден!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #269 -: Юни 08, 2011, 13:36:19 pm »
Сутринта бях на преглед - 12-ти ден от цикъла, 11-ти от стимулацията. Отгледала съм си 6 големи фоликула. Вече са 20мм. Следобед ще ми кажат кога ще е пункцията. Д-р Владимиров каза, че не са много....  :( НО дано да са качествени и да излезе нещо пухкаво и ревливо от тях ... :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Късмет на всички!!!!  :bighug:
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #270 -: Юни 08, 2011, 13:43:28 pm »
Усмивче, аз като бях при д-р Владимиров, докато бях в стимулация исках за всеки случай да подам и за фонда документи. Тогава той ми каза, че може да ми ги подготви, но трябва да ги подам от името на друга клиника и после да подам молба за смяната й. Като трябваше да отида съответно до другата клиника, примерно при д-р Стаменов и да взема от него нещо като Направление ли и аз не разбрах, но ми се видя много сложно. Още повече, че прецених, че никой няма да ми издаде какъвто и да е документи, без да съм тяхна пациентка, а аз фиктивно нямам намерение да се записвам никъде и да се правя на клоун пред хората и се отказах. Но ако ти се занимава с бюрокращина, явно има начин да спечелиш време.
Здравей, Мишле
Аз вярвам, че както при теб и при мен ще стане от първият път, дай Боже, но аз искам за всеки случай да си подам документите и във Фонда.Между другото бюрокращината не ме плаши, защото доста често се занимавам с това. Но ще видя, той доктора ще каже. :)

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #271 -: Юни 08, 2011, 13:47:00 pm »
Сутринта бях на преглед - 12-ти ден от цикъла, 11-ти от стимулацията. Отгледала съм си 6 големи фоликула. Вече са 20мм. Следобед ще ми кажат кога ще е пункцията. Д-р Владимиров каза, че не са много....  :( НО дано да са качествени и да излезе нещо пухкаво и ревливо от тях ... :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Късмет на всички!!!!  :bighug:
Дано от тези 6 фоликула всички да са качествени и вярвай, че от тях ще излезе нещо пухкаво и ревливичко! Хайде скоро да ни се похвалиш с ++++ :D :D :D

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #272 -: Юни 08, 2011, 15:09:47 pm »
Пламиии,толкова рошаво и ревливо ще се получи,че понякога ще ти се приревава и на тебе!!! :wink: Ами ако са две??? 8O работат е ясна,както обичам да казвам-утре 6 се делят яко,в други ден продължават и Док предлага ЕТ на бластоцити и като дойде денят Х двамата заедно с екипа стоите и се чешите по главите -кои от всички готини ембриончета да върнете! То нали по-две само позволяват...!!??? :o :D :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #273 -: Юни 08, 2011, 16:01:41 pm »
Сутринта бях на преглед - 12-ти ден от цикъла, 11-ти от стимулацията. Отгледала съм си 6 големи фоликула. Вече са 20мм. Следобед ще ми кажат кога ще е пункцията. Д-р Владимиров каза, че не са много....  :( НО дано да са качествени и да излезе нещо пухкаво и ревливо от тях ... :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Късмет на всички!!!!  :bighug:

Не се претиснявай! Аз имах само 4 яйцеклетки. И 4те се оплодиха, 3 бяха перфектни, върнахме ги и 3те и сега в къщи имам 2 малки принцески :)
Разликата е че трябваше да правим класическо инвитро, но като видяхме бройката на яйцеклетките решихме да не рискуваме и да направим ИКСИ.
Успех!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #274 -: Юни 08, 2011, 16:04:12 pm »
Здравейте,

питането ми май не е много за тук, ама тъй като в тази тема се чувствам много уютно, реших да го задам. Не ми се карайте много :)
Излязоха ми имунологичните изследвания и се оказа, че лимфоцитите (и по-точно CD3+/CD8+, но оттам и общия брой на лимфоцитите) са леееко завишени като процент (с 2 процента), но са в референтни стойности като абсолютен брой. Някой да има идея какво може да означава това? Иначе другите неща са ок - НК клетки, В-лимфоцити. Нямам възможност да се видя скоро с имунолога и затова се опитвам да намеря информация.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #275 -: Юни 08, 2011, 16:05:04 pm »
Благодаря ви!!!!  :bighug: В петък ще е пункцията!
Много се надявам да станат 2! Аз съм малко дребосък и ще ми е зор, ама за такъв зор ще се жертвам!  osi_16
Дай Боже това да ми е първия и последния път! Последен опит за всички! :balk_602:
и всеки щъркел да си намери родителите  :lol:
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #276 -: Юни 08, 2011, 17:57:30 pm »
Пламиии,толкова рошаво и ревливо ще се получи,че понякога ще ти се приревава и на тебе!!! :wink: Ами ако са две??? 8O работат е ясна,както обичам да казвам-утре 6 се делят яко,в други ден продължават и Док предлага ЕТ на бластоцити и като дойде денят Х двамата заедно с екипа стоите и се чешите по главите -кои от всички готини ембриончета да върнете! То нали по-две само позволяват...!!??? :o :D :lol:
Само по две ли? Аз имам позната има тризнаци, само че инвитрото е било в Испания :P

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #277 -: Юни 08, 2011, 17:59:16 pm »
Благодаря ви!!!!  :bighug: В петък ще е пункцията!
Много се надявам да станат 2! Аз съм малко дребосък и ще ми е зор, ама за такъв зор ще се жертвам!  osi_16
Дай Боже това да ми е първия и последния път! Последен опит за всички! :balk_602:
и всеки щъркел да си намери родителите  :lol:
Пожелавам ти го от сърце да са две,споко ще се справиш! :P

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #278 -: Юни 08, 2011, 22:18:41 pm »
ysmivkata, много си мила! Благодаря! :bighug:
kriska, дано имам късмет като теб!  :crossfingers:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #279 -: Юни 08, 2011, 23:26:16 pm »
Здравейте,

питането ми май не е много за тук, ама тъй като в тази тема се чувствам много уютно, реших да го задам. Не ми се карайте много
Излязоха ми имунологичните изследвания и се оказа, че лимфоцитите (и по-точно CD3+/CD8+, но оттам и общия брой на лимфоцитите) са леееко завишени като процент (с 2 процента), но са в референтни стойности като абсолютен брой. Някой да има идея какво може да означава това? Иначе другите неща са ок - НК клетки, В-лимфоцити. Нямам възможност да се видя скоро с имунолога и затова се опитвам да намеря информация

CD3+/CD8+ са мембрани рецептори по почърхността Т-лимфоцитите които се експресират при срещата на организма с антиген. Мисля, че няма за какво да се притесняваш нищо, че има малко увеличение. Това най-верочтно е нормална имунна реакция на организма. Ето малко инфо на английски:
 CD8 (cluster of differentiation 8) is a transmembrane glycoprotein that serves as a co-receptor for the T cell receptor (TCR). Like the TCR, CD8 binds to a major histocompatibility complex (MHC) molecule, but is specific for the class I MHC protein.