0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #180 -: Май 31, 2011, 14:11:09 pm »
Успех, Плами.
На мен пък ще ми правят лапароскопия в новата клиника на Владимиров. Докторът има съмнение за ендометриоза.
Присъединявам се към коментара, че темата е много полезна за начинаещи като мен. Благодаря на всички.



   La vita è bella
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #181 -: Май 31, 2011, 14:46:21 pm »
Отдавна не съм писала, но не спирам да Ви чета и да се вълнувам заедно с всяка една от Вас!
Само се чудя защо в нашата темичка се пише толкова оскъдно, при положение, че има толкова много момичета при Владимиров!  8O

За мен - след стимулация по къс протокол при Владимиров с много ниски дози Гонал и Цитротайд, тръгнах с по 15 фоликула в двата яйчника, или общо - около 30. За съжаление, въпреки ниските дози, се появи сериозна предпоставка за хиперстимулация, и доктора прецени, че не иска да рискуваме. На 11 май прекратихме стимулациите. Само 6 дни след това ми дойде, бях се изчистила от почти от всичките фоликули  и докторът предложи да стартираме отново,  но аз прецених, че искам да изчакаме един цикъл. Някак не се чувствах готова. Сега пие противозачатъчни Марвелон, и в следващия понеделник, когато ми е 22 ден от МЦ съм на преглед, за да започнем отново.


Стискам палци на всички! Хубав и успешен ден!

Румияну - успех с лапарото!
Плами- стискам палци още първата процедура да завърши успешно!  Сигурна съм, че късмета ще е   с теб!:))))

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #182 -: Май 31, 2011, 15:30:52 pm »
Истинска,тези неща стават,за жалост!!! :( вече  трябва да сме свикнали с тях,също -за жалост!! :( Но в крайна сметка е важно,че намалото се вижда,а когато веднъж се започне,то със сигурност има и край! Желая при тебе да е++ :D Успех на всички-Руми и Плами!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #183 -: Май 31, 2011, 15:47:37 pm »
Така е Рачо.... За съжаление трябва да свикнем! Но истината е, че мен никой не ме беше подготвил за това. В смисъл, ние отидохме там изцяло и само с "мъжки  фактор", и никой не ем предупреди, че може да има проблем с  това! Притесненията ни бяха дали СГ-та ще е  достатъчно качествена за оплождане на  яйцеклетките,  без даже най-малкото съмнение, че може и изобщо да не стигнем до изваждане....

Вие кога ще ходите пак? Ще почивате ли известно време или ще чакате Фонда?
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #184 -: Май 31, 2011, 16:14:26 pm »
Честно казано не знам кога е възможна хиперстимулация!!?? :? не съм запознат подробно,но знам ,че се случва и без симптоми! За това и не се притнтеснявай толкова,предполагам,че както се е получила сега,така няма да има помен от нея следващия месец!!! :D А и все пак вече екипа ще те наблюдава с "друго око"! :wink: По-скоро да се надяваме СГ да се подобри!! :lol:
Ние още нямаме ясна визия!! Все пак е нормално да "отдъхнем" ,и без това лятото не е най-добрият ни период за процедури! По-скоро ще действаме на ЕЦ!! :wink: Колкото до ФАР ,ами обмисляме нещата ,то иначе нямаме други възможности много!  :(
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #185 -: Май 31, 2011, 16:20:47 pm »
Аз до хиперстимулация не стигнах, просто защото както вичко вървеше наред с много на брой и хубави фоликули, докторът ми спря Гонала, и както бях стигнала Естрадиол 4000 ед, което говори за много качествени яйцеклетки, след спирането на Гонала изведнъж за 3  дни рязко спадна на малко над 1000!

Вие хубаво сте решили да си починете малко, пък после "На есен - с песен"! Стискам палци!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #186 -: Юни 01, 2011, 16:18:07 pm »
Здравейте момичета днес е 1 юни за първи път се радвам на този празник като децата защото д-р Владимиров сбъдна мечтата ни която сладко спи до мен.
Пожелавам на всички момичета другата година на 1 юни да имат на кой да купят балон  :balk_35:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #187 -: Юни 01, 2011, 18:56:20 pm »
marykol , страхотно пожелание!!!! Дано другата година всички празнуваме празникът на нашите деца! :wave:
Аз днес бях на преглед - на 4-ти ден от стимулацията. Д-р Димитрова видя 5 фуликула в единия яйчник и само 1 - в другия. Май са малко  :ask:
Опитавам се да не мисля и да не се навивам, казвам си че шансът е 50:50 - или ще стане или не....И по принцип съм много положителелно мислещ човек :)
При мен проблемът е, че преди 7 месеца ми сложиха диагноза МС и това доста ме стресира. Трябва да започвам терапия, а тя не е съвместима с бременност и ми се искаше първо да родя и след това да се лекувам. Но днес имах среща и с анестезиоложката и тя така ме наплаши за рисковете за бременност с моето заболяване... До сега не съм имала никакви по-сериозни проблеми освен настинка, а за 7 месеца така ми се обърна живота- направо не мога да повярвам, че това се случва на мен.
Момичета, да знаете за случай на момиче с МС правило инвитро?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #188 -: Юни 01, 2011, 19:05:13 pm »
Плами, в Провдив работи много сериозен специалист по МС, д-р Мария Манова. Можеш да се консултираш с нея.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #189 -: Юни 01, 2011, 19:36:20 pm »
Плами, в Провдив работи много сериозен специалист по МС, д-р Мария Манова. Можеш да се консултираш с нея.
Аз се извинявам, че опонорам на Мели даже, но в Пловдив няма нито един нормален лекар ,гениколозите съм ги обиколила повечвето / изгубиха ми 5 години/, Даскалов по това време 2000-2004  г. явно не е бил актуален или слабо известен, защото аз отидох при Минев 2 пъти в мазето и се отказах, а спермограмите ги правехме в лабораторията при /" санитарката"/ в така наречения Медицински Институт, а ги разчиташе едно пишшлеме, пиещо кафе или нещо друго и хилещо се, на тавана на една невзрачна сграда за бариерата на пак повтарям така нарвчения Медицински институт. Мели съжалявам, но това е действителността, ако ти и съпругати сте се заели да помагате ма хората в този измъчен град правете го, както намерите за удачно, но, бога ми, недей да пращаш хората по мазетата и таваните било то и в двора на МИ.
Отново се извинявам, но не можех да се сдържа.
Успех на всички.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #190 -: Юни 01, 2011, 19:42:44 pm »
Шматка, момичето пита за МС. Тя си е намерила репродуктивен специалист, не е нужно аз да й препоръчвам.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #191 -: Юни 01, 2011, 20:07:01 pm »
Благодаря за съветите. Аз живея в София и си имам и много добри невролози - в Александровска. Те за сега са Ок да забременея, защото съм в начален стадий. Просто исках да събера информация от човек с МС правил инвитро. Аз така или иначе съм си решила, че ще пробвам - не мисля да се давам на някакви си болести   :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #192 -: Юни 01, 2011, 21:16:19 pm »
PlamiD, поискай консултация с д-р Владимиров по твоя случай. не с анестезиоложката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #193 -: Юни 01, 2011, 23:18:01 pm »
Здравейте, Момичета :)
И аз вече се присъеиднявам с голямо удоволствие към тази тема :D Пуснахме изследванията и са добри и ми предстои хидротубация...
Успех на всички бъдещи майки :lol:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #194 -: Юни 02, 2011, 09:48:07 am »
jam, Владимиров е запознат със случая. И  той отначало ни ги наговори едни страховити - за рисковете от бременност с моето заболяване. Поиска писмено становище на невролога ми- дали разрешава забременяване. Неврологът ми също е в течение със стимулацията и всичко останало. Но явно всеки лекар като чуе МС и се притеснява, а й са длъжни да ме уведомят за рисковете. Но, то рискове винаги си има - каквото ще става, ще става....Дано да е хубаво!  :lol:
:bori_002: :bori_017: :bori_021:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #195 -: Юни 02, 2011, 10:09:25 am »
PlamiD, разбирам...

имам братовчедка с МС, диагностицирана някъде към 18-годишна възраст, която роди успешно дете - вече е голямо момиче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #196 -: Юни 02, 2011, 14:06:00 pm »
Ще ме прощавате ,момичета,но от снощи си блъскам главата и не се сещам на кое казвате МС!? Съжалявам! Все пак си мисля че с него и без него,всички рано или късно ще имаме удоволстивето да изпълнем красивото пожелание на Марикол!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #197 -: Юни 02, 2011, 14:17:03 pm »
МС доколкото знам е множествена склероза. Простете ако греша.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #198 -: Юни 02, 2011, 14:19:14 pm »
Мане,за това въобще не бях помислял!!! :(Дано грешиш,но ако все пак е така,то Плами,ако има 50 на 50 възможност,то -действайте.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #199 -: Юни 03, 2011, 11:26:34 am »
ra40 , за съжаление е точно това МС е множествена склероза - автоимунно заболяване на нервната система. Да се чуди човек как ме намери това чудо, като аз съм толкова усмихнат и позитивен човек....ама това е положението. Хубавото е, че съм в много начален стадии и имам шанз да го хвана за ушите / с терапия с интерферони/.
А за пробването - разбира се че ще пробваме. Няма да се дадем толкова лесно  :balk_103:
Сигурни сме щъркелчето ще ни намери. То ни търси усилено :)
jam , дано да имам късмета на братовчедка ти. За съжаление, чувам за доста момичета с тази диагноза :(
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 11:28:15 am от PlamiD »