0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #80 -: Април 17, 2011, 12:20:17 pm »
Здравейте  момичета, на предната страница ви бях писала.
НО сега имам още един въпрос .Знам ,че не съм за тази тема,но все пак ви моля,ако може да ми дадете съвет.
В петък ,както ви бях писала - д-р Димитрова ми направи хидротубация на 9 ти ден от МЦ.Още след нея малко боля, но само за два три часа и после все едно нищо не е било.Събота - никакъв помен.Но днес се събудих - кървене и то доста, доста обилно.Както разбирате - много ми е рано за МЦ.
Дайте  съвет :) :ask:


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #81 -: Април 17, 2011, 12:37:14 pm »
Аз на твое място утре бих отишла на преглед. Или ако имаш телефона на докторката, обади й се още днес, за да й кажеш какво се случва и да си спокойна :)

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #82 -: Април 17, 2011, 19:03:05 pm »
Мерси Мишле,ако до утре не е спряло ще се обадя в клиниката..


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #83 -: Април 17, 2011, 19:32:34 pm »
jolie8614 аз съм имала зацапване след хидротубация, но още същата вечер и до 1-2 дни изчезна, твоето е малко притеснително. Трябва да се обадиш в клиниката утре.
istinska :) Мишлето ти е казала вече, но и аз да потвърдя - каза да си изпълнявам назначенията и да си продължавам стария начин на живот :))) е и аз се пазя малко повече от тежки неща най-вече :)

За малко да забравя - Честит имен ден на нашият д-р Владимиров - да ни е жив и здрав и да зарадва много семейства :))
« Последна редакция: Април 17, 2011, 19:35:31 pm от titkata »
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #84 -: Април 18, 2011, 15:51:44 pm »
Ъъъъъъъ, :( вярно бе.....!!! :oops: Много да е здрав и да го слушат ръцете и да му е бистра главата ! И само положителни мисли да има ,че да ги раздава на воля на пациентките си !!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #85 -: Април 19, 2011, 11:18:17 am »
Момичета и момче :lol:, миналата седмица бях при нашия доктор.
Възхитена съм от клиниката, но прекрасния външния вид и удобствата са само едната страна на медала.
Много по-същественото е, че има напълно обновена техника.
Вече имат онзи прословут апарат, с който ще отсейват ДНК фрагментиралите сперматозоиди, както и ще правят MACS (Magnetic Activated Cell Sorting).
Ще имат и много други неща, предполагам, че като стане готов сайта им ще разберем!
Честито на всички! :D
 
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #86 -: Април 19, 2011, 11:24:18 am »
Танитка, ти на какъв еззик говориш ,момиче!????! 8O На някакъв космически ли??? :o Ама то верно ,че и аз като бях в лабораторията ми се стори че съм на някоя от совалките!!! :lol:Но не съм толкова компетентен като тебе,личи си че имаш опит с техниката! :wink:Ами ,дано тази космическа техника да побутне поне още с 5 % успеваемостта! Аз пък ви пожелавам,всички да се намърдаме в този % и да ни радостно на душите! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #87 -: Април 19, 2011, 22:45:18 pm »
 Към ra40: Метода MACS(magnetic-activated cell sorting)представлява изолиране на сперматозоидите с ниска оплодителна способност и подбор на такива с високи шансове за оплождане, т.е. ефективен при отстраняване единствено на сперматозоиди в процес на апоптоза (програмирана клетъчна смърт), една от проявите на които е цялостно увреждане на генетичния материал на засегнатата клетка. Сперматозоиди в апоптоза са клетки с увредена/фрагментирана ДНК, активирана каспаза-3 и нарушен трансмембранен митохондриален потенциал, за които нарушения е доказано, че корелират с оплодителната способност на сперматозоидите.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #88 -: Април 19, 2011, 22:50:13 pm »
Е сега вече го прати в девета глуха! Сигурна съм, че съжали, че попита  :lol: :lol: :lol:

Майтапа настрана, благодаря ти за обясненинето mavega  osi_9

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #89 -: Април 19, 2011, 23:17:21 pm »
MACS(magnetic-activated cell sorting)е метод, при който се отстранявяат сперматозоиди с ниска оплодителна способност(с ДНК-фрагментации и т.н.) и се подбират сперматозоиди с висока оплодителна способност! Надявам се, сега вече е ясно!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #90 -: Април 20, 2011, 10:33:16 am »
Mavega, благодаря за подробното обяснение. :balk_63: :balk_602:
Ще те попитам за още някой неща, които мен лично ме вълнуват, а виждам, че си навътре в тематиката.
Знаеш ли дали MACS се прави с Флоуцитометър?
И изобщо как точно се прави този MACS и напълно ли елиминира проблема ДНК фрагментация при сперматозоидите, тоест ако се прави MACS това обезмисля ли нуждата от лечение при висок процент на ДНК фрагм.?
Благодаря ти предварително!
ra40, а ти като си бил в лабораторията ( коя точно?, разбра ли какво има? :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #91 -: Април 20, 2011, 10:37:33 am »
Рачо не мисля, че е бил баш в лабораторията, защото видях, че там влиза само персонала с карти. От стаите, в които вземат кръв, ако е мярнал нещо по-така навътре, но не мисля, че това са лабораториите. ;)

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #92 -: Април 20, 2011, 12:58:04 pm »
Дааа,благодаря ти Мавега за изчерпателния отговор!  :o Сега разбирам,че освен на совалка,ще трябва и в станцията "Мир" да постоя!!Нещо като първата маймуна в космоса,щото нищо не разбирам! :wink:Освен едно- че тази "машина" ще повиши успеваемостта не с 5,а с цели 10%  :lol:
Мишле,аз само в кръвната съм влизал,то иначе всичко е охранявано като в НАСА!!!! 8O Ама то ми стигаше да разгледам модерните машинарии! От там си правя извода за другите! :D
да живеят технологиите и науката!!! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #93 -: Април 20, 2011, 13:36:38 pm »
Мишле,аз само в кръвната съм влизал,то иначе всичко е охранявано като в НАСА!!!!

ra40, а в аквариума влиза ли?  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #94 -: Април 20, 2011, 15:05:45 pm »
Мишле,аз само в кръвната съм влизал,то иначе всичко е охранявано като в НАСА!!!!

ra40, а в аквариума влиза ли?  :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: За аквариума и на мен ми е любопитно. ra40, ще чакаме с нетърпение инфо :wink:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #95 -: Април 20, 2011, 15:09:16 pm »
Аз чакам снимки на аквариума от Cafe con Leche! Ххааахахах
Хора, на кое казвате аквариум? :oops:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #96 -: Април 20, 2011, 15:34:38 pm »
Хора, на кое казвате аквариум?

на аквариума  :lol:

има истински огромен аквариум в централното фоайе на партера, вдясно от регистратурата. вече има и риби вътре, много са красиви, днес ги видях, ама са малко плашливички.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #97 -: Април 20, 2011, 15:38:57 pm »
Ааааааааааааааааааааааа, хахаххха, вярно!!!
Аз реших, че на някоя от лабораториите така казвате :)))
Между другото аз винаги влизам от другия вход и този аквариум случайно го забелязах, понеже имаше струпване на хора да гледат рибите!  :lol: :lol: :lol:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #98 -: Април 20, 2011, 15:45:33 pm »
Цитат
понеже имаше струпване на хора да гледат рибите!  Laughing Laughing
Те затова са станали толкова плашливи :lol:
Ако и една клетка със зайци сложат до рибите ще вдигнем успеваемостта с още 10%.
Нали е годината на заека :wink:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #99 -: Април 20, 2011, 16:16:17 pm »
Добре де,като сте видели аквариума вече,че и рибите,да сте забелязали рак вътре???? :x Хи хи хи ,защо питате тогава???? Вие гледайте скоро да не го напълним с малки рачета,че тогава няма да има място за рибоците!!!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]