0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #460 -: Август 18, 2011, 13:45:13 pm »
Момичета и рачо ,доки до 12ти ли е в отпуска?
Да , до 12-ти е в отпуск. Вчера бях в клиниката. Докторът , също беше там ,въпреки отпуска си , но не преглеждаше. :D
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #461 -: Август 18, 2011, 17:45:20 pm »
Благодаря  :bighug: :bighug: . Да се надяваме , че ще имам късмет и вещицата ще закъснее :)


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #462 -: Август 22, 2011, 11:58:41 am »
Здравейте,

Вижте какво открих на страницата на СБАЛАГРМ "София". Ако имате желание, можете да се включите. Мисля, че по този начин ще помогнем на някои хора да се справят с "проблема". Отнема много малко време.
Моля, ако модераторите считат, че постът не е за тази тема или вече го има публикувано някъде другаде, да го преместят.

18 Авг
Неформално проучване
Скъпи приятели,

Сдружение "Зачатие" и СБАЛАГРМ "София" организират кампания, озаглавена "Как да говорим с партньора за безплодие". Първият етап на инициативата представлява анкета, която да ни разкрие най-честите трудности, през които минават мъжете, страдащи от стерилитет и които заедно с партньорката си вече са преминали през процеса на инвитро. Каним всички мъже и жени от цялата страна, които имат репродуктивни проблеми, да попълнят анкетата и така да помогнат да открием най-големите проблеми при мъжете и най-честите заблуди, свързани с безплодието и начина да ги преодолеем.

Ако решите да участвате, достатъчно е само да натиснете първия линк, приложен по-долу (ако сте жена) и втория (ако сте мъж), да попълните верните според вас отговори и после да натиснете бутона Done. Анкетата е напълно анонимна и отнема 5 минути. Срокът за участие е до 31 август 2011 г. Благодарим ви!

http://www.surveymonkey.com/s/LDPTDFT

http://www.surveymonkey.com/s/LY35RXN
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #463 -: Август 30, 2011, 17:56:06 pm »
http://www.ivf.bg/index.php/news

Цитат
Скъпи приятели,
С нежелание и болка ви информираме, че Медицински център по Репродуктивна медицина и оплождане ин витро „София“ е принуден да прекрати работа с ЦФАР, поради неправомерно наложен акт за админастративно нарушение от Изпълнителната агенция по лекарствата. Мотивите за нарушение, изтъкнати в акта, са в разрез с чл.207, ал.1, т.5а от ЗЛПХМ, на който се основава и дейността на фонда. До изясняване на ситуацията ние временно прекратяваме договорните отношения с ЦФАР.

В продължение на 8 месеца срещу нас са предприети 11 проверки от 7 различни инстанции, които не установиха нарушения. Два пъти изчезват подадените от нас документи за регистрация на новото лечебно заведение. Аз и моя екип сме подложени на огромен натиск, който има за цел да възпрепятства дейността на новоизградената високотехнологична болница. Остава открит въпросът за кого представляваме явна заплаха...

Независимо от създалата се ситуация, ние сме убедени, че изградената от нас нова структура ще даде възможност да предложим на нашите пациенти нещо ново, по-различно от общо приетите стандарти за лечение в България.

С най-добри чувства:
Д-р Явор Владимиров

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #464 -: Август 30, 2011, 17:59:45 pm »
http://www.ivf.bg/index.php/news
В продължение на 8 месеца срещу нас са предприети 11 проверки от 7 различни инстанции, които не установиха нарушения. Два пъти изчезват подадените от нас документи за регистрация на новото лечебно заведение. Аз и моя екип сме подложени на огромен натиск, който има за цел да възпрепятства дейността на новоизградената високотехнологична болница. Остава открит въпросът за кого представляваме явна заплаха...
[/quote]
 :balk_159: :balk_159:


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #465 -: Август 30, 2011, 18:09:52 pm »
Ами, сега! Какво следва? Моята Заповед е в клиниката !?1Тц,тц,тц....Моля , ако някой знае , дали ще се разреши този проблем скоро , да пише! :?
« Последна редакция: Август 30, 2011, 18:12:32 pm от rumibumy »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #466 -: Август 30, 2011, 18:44:24 pm »
Ето това е повод пациентите на клиниката, които подкрепят екипа и лекаря си, да възнегодуват, да се оплачат на всички инстанции и да се поинтересуват докога ще ги разиграват. Защото ако на клиниката директно й се пречи да работи, косвено страдат пациентите й.

Аз не бих чакала някой да ме информира, бих запитала гневно и лично.

(Не съм пациентка на клиниката и не планирам да ставам, но това, което се случва, в възмутително.)

Гледам снимките от детския празник в клиниката и ми се дорева. Кой е способен да пречи ето на това?!!
« Последна редакция: Август 30, 2011, 19:00:44 pm от цигу »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #467 -: Август 30, 2011, 19:37:57 pm »
Права си , Цигу! Не ми е ясно , дали хората ,работещи в подобни институции , са наясно за какво иде реч ,в клиниките по асистирана репродукция!?! Защо е нужно да се пречи на лекари , желаещи да помогнат на пациентите си!?!
Какво да кажем , ние , пациентките на д-р Владимиров! Половин година чакахме да се подпише Договор с ЦФАР, сега пък -това! Уффф!
Знаете ли колко момичета , са си взели заповедите и чакат да дойде септември , за да започнат така дългочаканите процедури , а колко си подготвят документите за кандидатдстване , защото са избрали д-р Владимиров за свой лекар!Страх ме е да си помисля дори , колко са онези от нас с оставащи 2-3 месеца за усвояване на средствата от Фонда! :?
Какво следва от тук нататък.....Колко още трябва да чакат всички момичета , пациентки на д-р Владимиров!?! Или , в свободна страна , в каквато претендираме , че живеем ,ни се налагат ограничения и пречки , дори за това , къде да правим процедурите си!?!Дано се опомнят, всички , от които зависи разрешаването на този проблем!!!
Чета , чета този член ,  по който е съставен актът  , и не мога да разбера точно ,за какво става дума!?!
Дано има протест , та да участвам и аз!!! Трябва да защитим лекаря и клиниката си , както и целият му екип!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #468 -: Август 30, 2011, 19:49:13 pm »
Типична българска черта е кадърните хора да бъдат спъвани по всякакъв начин!
Ще страдат единствено пациентите!  :(

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #469 -: Август 30, 2011, 21:59:50 pm »
Все още съм на етап - инсеминация,но често надничам и в тази тема.Това ,което се случва е просто убийствено за семействата,които са се доверили на д-р Владимиров.Изключително мъчно ми е ,че могат да се случат подобни неща и ако има протест пред ЦФАР или където и да е,аз съм там.
Остава ми още една инсеминация и исках да подам документите за инвитро ПРИ Д-Р ВЛАДИМИРОВ! Има хора,които чакат с години !! Трябва поне да се уважи това търпение и да се помага на тези хора, те искат да имат деца !!!!!!!!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #470 -: Август 30, 2011, 22:40:42 pm »
мисля, че цигу е права.

крайно време е пациентите да изразят явно и писмено своето недоволство пред институциите, които си играят с техните съдби и съдбите на неродените им деца заради лобистки интереси и парични облаги.

напишете им какво мислите за тях и какво ви причиняват.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #471 -: Август 31, 2011, 08:51:20 am »
Не мога да повярвам! :( Аз си взех заповедта в понеделник, т.е. преди 2 дни и никой нищо не каза!. Трябваше на 12.09 да отида в клиниката.
Някой знае ли конкретен имейл, на който можем да пишем да се оплачем?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #472 -: Август 31, 2011, 09:40:19 am »
момичета аз не мога от извесно време да отварям сайта на клиниката вие имате ли такъв проблем.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #473 -: Август 31, 2011, 10:11:48 am »
От време на време се отваря,от време на време не


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #474 -: Август 31, 2011, 11:23:27 am »
Пак включване от мен, тъй като не мога да се намеря място. Реших да пиша на Министърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов с копие до ФАР и Изп.агенция по лекарствата във връзка с новосъздалата се ситуация и за проблемите през последните 8 месеца. Координатите на всички ги има на съответните страници. Ако някое друго момиче реши да се включи, много ще се радвам. Така се се увеличи вероятността да ни обърнат внимание.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #475 -: Август 31, 2011, 11:29:08 am »
мисля, че цигу е права.

крайно време е пациентите да изразят явно и писмено своето недоволство пред институциите, които си играят с техните съдби и съдбите на неродените им деца заради лобистки интереси и парични облаги.

напишете им какво мислите за тях и какво ви причиняват.


Нека обмислим ситуацията и съставим план за действие!
Пак май с празните колички ще трябва да се излиза!
Вижда се, че когато се действа органзирано, масово и целенасочено нещата се променят.
Нека подкрепим нашия лекар!
Лошото е, че е ясно, че това е лична атака от конкуренцията (не виждам от кой друг?).
11 проверки?? Чудя се колко ли проверки има xxx?
Този човек няма ли да миряса бре, всички пациенти ли иска да погълне, ама няма потенциал - не може, няма как!!!
Lary75 и аз ще се включа
« Последна редакция: Август 31, 2011, 19:03:25 pm от Сдружение Зачатие »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #476 -: Август 31, 2011, 11:39:42 am »
И аз !


*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #477 -: Август 31, 2011, 11:53:17 am »
Лошото е, че е ясно, че това е лична атака от конкуренцията (не виждам от кой друг?).
11 проверки?? Чудя се колко ли проверки има xxx?
Този човек няма ли да миряса бре, всички пациенти ли иска да погълне, ама няма потенциал - не може, няма как!!!
Tanitа, сигурна ли си в това което пишеш? Не искам да защитавам или да оправдавам никой.Била съм пациентка и на двамата лекари.Но това което пишеш ми звучи много грозно.
« Последна редакция: Август 31, 2011, 19:03:08 pm от Сдружение Зачатие »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #478 -: Август 31, 2011, 12:02:24 pm »
факт е, че всички клиники продават лекарства на пациентите си, които са при тях по линия на Фонда. никой не си купува хормоните за стимулация от кварталната аптека. при създаването на фонда е преценено, че това не противоречи на законите.
сега изведнъж агенцията по лекарствата решава, че болница "София" го прави незаконно. ама само тя. други клиники, доколкото знам, не са проверявани, нито наказвани за тази своя дейност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #479 -: Август 31, 2011, 12:43:49 pm »
Лошото е, че е ясно, че това е лична атака от конкуренцията (не виждам от кой друг?).
11 проверки?? Чудя се колко ли проверки има xxx?
Този човек няма ли да миряса бре, всички пациенти ли иска да погълне, ама няма потенциал - не може, няма как!!!
Tanitа, сигурна ли си в това което пишеш? Не искам да защитавам или да оправдавам никой.Била съм пациентка и на двамата лекари.Но това което пишеш ми звучи много грозно.

Има и други конкуренти не е само един. Нека да не изпадаме в клюки. Факт е, че това което се случва е ужасно и е време да се чуе пациентският глас.
« Последна редакция: Август 31, 2011, 19:02:44 pm от Сдружение Зачатие »