0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #240 -: Юни 06, 2011, 16:03:22 pm »
Milenceto, Благодаря ти малко ме успокои, дано до есента се оправят нещата с доки  :crossfingers: Чудя се само дали има някой отишъл при Стаменов, без някакви връзки и той се е съгласил да го приеме?
Обадих им се и на тях. Казаха, че всеки ден разглеждат такива пациенти като мен, между 14-16 часа - преценявали дали може толкова бързо да те приемат като пациент. Явно зависи от сложността на проблемите при двойките. Ще отидя и ще проверя и най-важното, дали се чувствам добре там, защото е многооо важно как се чувстваш в клиниката и с доктора. Знам, че там е като на конвеир, което е достатъчно да ме откаже.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #241 -: Юни 06, 2011, 16:31:46 pm »
Ееее,Миленскииии,при толкова много народ по клиниките,нямам как да не ти изглежда "като конвеир"! Все пак важното ,до колко този конвеир води до желаните резултати!!Другото си е личен избор на пациента! Все ппак при Д-р Стаменов също има много пациенти,много от тях също са доволни! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #242 -: Юни 06, 2011, 16:36:25 pm »
А дали Стаменов би се съгласил да  подаде документите ни към фонда ,пък докато станат готови да се надяваме ,че Владимиров ще сключи договор.Някои дали е попаднал в подобна ситуация ... :)!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #243 -: Юни 06, 2011, 16:45:56 pm »
Ееее,Миленскииии,при толкова много народ по клиниките,нямам как да не ти изглежда "като конвеир"! Все пак важното ,до колко този конвеир води до желаните резултати!!Другото си е личен избор на пациента! Все ппак при Д-р Стаменов също има много пациенти,много от тях също са доволни! :wink:
На това разчитаме и ние  :), въпреки, че избора му беше в резултат на неподписания договор, а не лично предпочитание.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #244 -: Юни 06, 2011, 17:00:25 pm »
Момичета, някой скоро да е звънял в клиниката на др. Владимиров и да има инфо относно договора с фонда?
Здравей Денси, аз звънях в петък на др. Владимиров. Преди това звъняхме във Фонда, казаха ни че само от него зависи да подпише. Доки ни каза, че не е сигурен дали в близкия месец-два ще подпише с фонда договор. Притеснява го и новата клауза за плащане до 5000 лв, която днес, ако не се лъжа влиза в сила. Явно доки и фонда обсъждат договора помежду си. Аз лично реших и говорих с доки да се преместя в друга клиника, за да усвоя парите, ако е възможно преди лятото. Ако никъде не ме приемат преди лятото и остане за есента, ще чакам др. Владимиров. Предпочитам да съм при него, но много забави договора и не съм сигурна до кога ще трябва да чакаме.  

Момичета, а какво каза д-р Владимиров!?!По принцип има ли намерение като цяло да сключи договор с Фонда? Защото ,струва ми се , че не го ли направи до септември-октомври , едва ли ще го направи в края на годината.Дано от клиниката излязат с официално становище на новия сайт! Това неведеие по въпроса е убийствено! :(
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #245 -: Юни 06, 2011, 17:05:08 pm »
Момичета, някой скоро да е звънял в клиниката на др. Владимиров и да има инфо относно договора с фонда? 

Момичета, а какво каза д-р Владимиров!?!По принцип има ли намерение като цяло да сключи договор с Фонда? Защото ,струва ми се , че не го ли направи до септември-октомври , едва ли ще го направи в края на годината.Дано от клиниката излязат с официално становище на новия сайт! Това неведеие по въпроса е убийствено! :(
Дааа и аз исках да го питам как ще обяви, като има договор, дали ще пусне пак съобщение в интернет страницата на клиниката, но забравих. И наистина много е досадно и мъчително това чакане и звънене на доктора непрекъснато. Права си!
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #246 -: Юни 06, 2011, 17:40:42 pm »
Milenceto, и аз чакам до месец да ми се обадят от фонда и просто незнам какво ще правя, като ми кажат да си сменя клиниката. Разчитах много др. Владимиров да подпише с фонда, все пак той е наш лекар, чрез неговата клиникат сме подавали документи, при него сме правили различни процедури. И сега какво??? Търсете си друга клиника ....  :( Сега трябва да ходим и да се молим някой да ни приеме ли? Не съм очаквала че Владимиров няма да подпише ... разочарована съм

Денси, а не си ли разочарована от ограниченията, които се налагат на клиниките и принуждават някои от тях да не сключат договор с фонда?
Ами според мен след като фонда е преценил, че сумата от 5000 лв е достатъчна, то считам че са направили сметка  за цената на необходимите лекарства и процедури. Това че клиниката изисква по- голяма сума е друг въпрос. След като съответните лекари смята, че техният труд е по- скъп и не могат да работят по този начин да не сключват договор и да работят само платено.

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #247 -: Юни 06, 2011, 18:26:35 pm »
Знам, че там е като на конвеир, което е достатъчно да ме откаже.

Ами то има и други клиники!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #248 -: Юни 06, 2011, 18:56:53 pm »
Знам, че там е като на конвеир, което е достатъчно да ме откаже.

Ами то има и други клиники!
Благодаря ти, точно на такива коментари се надяваме и такава помощ!  :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #249 -: Юни 06, 2011, 19:55:14 pm »
Ами според мен след като фонда е преценил, че сумата от 5000 лв е достатъчна, то считам че са направили сметка  за цената на необходимите лекарства и процедури. Това че клиниката изисква по- голяма сума е друг въпрос. След като съответните лекари смята, че техният труд е по- скъп и не могат да работят по този начин да не сключват договор и да работят само платено.[/quote]
Няма как клиниката да изисква по-големи суми! По-големите суми , често пъти са следствие от по-силните стимулации при пациентките. Не смятам,че нашият доктор счита труда си за по-скъп , от този на останалите му колеги , но какво да прави  при положение ,че се занимава с по-сложни случаи с тежък женски и мъжки фактор , и често се налагат по-силни стимулации!?! Кой,  в случая е крив  и кой-прав!Аз се моля за едно-все пак да стигнат до вариант в преговорите с Фонда и да подпише договор , защото той е моят лекар и не го заменям за друг. Не бих желала да правя опит в друга клиника , просто , за да си използвам заповедта по Фонда, ей така - за спорта , колкото и грубо да звучи.
Къди , права си - има клиники, бол!Аз обаче , се потрисам като чета , как се вадят по 15-20 фоликули , които са или празни , или от тях се оплождат по 5,6.Майсторлъкът , не е в бройката , а в това , отношението на броя пунктирани фоликули към брой качествени  да е приблизително 1:1 , или 1,5:1. Лично мнение !
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 19:58:21 pm от rumibumy »
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #250 -: Юни 06, 2011, 21:29:43 pm »
Момичета, дано доктора да излезнен в най-скоро време с някакво становище по въпроса, защото така държи в напрежение много хора. Все пак имаме поне правото да знаем ще или няма да работи с фонда. То от март месец се говори ще подпише до месец - два, сега вече до месец два няма да подпише...... Хайде да решат и да кажат не е приятно да държиш хората в напрежение, все пак това са за нас важни неща
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #251 -: Юни 06, 2011, 21:35:15 pm »
Ееееех, какъв ни е хубав! Много се радвам като го гледам по ТВ или чета нещо за него и клиниката!  :)
Усмивче, от фонда няма как да преценят 5к достатъчни ли са или не. Мен ако питаш, това е средна цена, по-скоро клоняща към минимума, отколкото към максимума. Няма как някой друг освен доктора да ти прецени състоянието и нуждата от лекарства. Аз лично не съм съгласна с тази промяна, много двойки ще останат "извън борда" така. Дано нещо коригират по този въпрос, доктора да си подпише договора и всички да са щастливи. Не можем да го виним. Съгласете се, че няма да си сложи главата в торбата с процедура, за която от самото начало  знае, че надхвърли 5к лв и ще бъде санкциониран, както и че не е благотворително дружество. Всеки от нас на негово място би съобразил въпроса от много гледни точки.
Искрено желая успех на чакащите и на всички бъдещи пациенти! Дано всичко се нареди!! :crossfingers:

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #252 -: Юни 06, 2011, 21:48:57 pm »
Ееееех, какъв ни е хубав! Много се радвам като го гледам по ТВ или чета нещо за него и клиниката!  :)
Усмивче, от фонда няма как да преценят 5к достатъчни ли са или не. Мен ако питаш, това е средна цена, по-скоро клоняща към минимума, отколкото към максимума. Няма как някой друг освен доктора да ти прецени състоянието и нуждата от лекарства. Аз лично не съм съгласна с тази промяна, много двойки ще останат "извън борда" така. Дано нещо коригират по този въпрос, доктора да си подпише договора и всички да са щастливи. Не можем да го виним. Съгласете се, че няма да си сложи главата в торбата с процедура, за която от самото начало  знае, че надхвърли 5к лв и ще бъде санкциониран, както и че не е благотворително дружество. Всеки от нас на негово място би съобразил въпроса от много гледни точки.

Искрено желая успех на чакащите и на всички бъдещи пациенти! Дано всичко се нареди!! :crossfingers:
Здравей Мишле, да така е не може да се прецени дали ще стигнат или не тези 5000, но в крайна сметка ако трябва да се доплаща ще доплащаме и това е, като искаме бебета, а нещата не са ок, така е. Но за съжаление оправията  в нашата страна е такава. Аз се надямам искрено да се получат нещата както при теб и да не чакам въобщ фонда.

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #253 -: Юни 06, 2011, 22:11:19 pm »
jam, ще ми дадеш ли линк за фейсбук? Не ги намирам нещо  :ask:

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #254 -: Юни 06, 2011, 22:16:23 pm »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #255 -: Юни 06, 2011, 22:31:34 pm »
Супер, благодаря :)
А видяхте ли това:
"Световна новост при индивидуалния подход към ембрионите е и оптична система в инкубаторите, която наблюдава постоянно всеки ембрион. Тя се свърза с интернет чрез специален софтуер и позволява на родителите, както и на инвитро специалистите, да наблюдават развитието на ембрионите от всяка точка на света, стига да е свързана с глобалната мрежа. В момента в СБАЛАГРМ «София» се внедрява такава система, която ще е първа за България."
Изумена съм!  8O


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #256 -: Юни 06, 2011, 23:57:38 pm »
А видяхте ли това:
"Световна новост при индивидуалния подход към ембрионите е и оптична система в инкубаторите, която наблюдава постоянно всеки ембрион. Тя се свърза с интернет чрез специален софтуер и позволява на родителите, както и на инвитро специалистите, да наблюдават развитието на ембрионите от всяка точка на света, стига да е свързана с глобалната мрежа. В момента в СБАЛАГРМ «София» се внедрява такава система, която ще е първа за България."
Изумена съм!  8O

това не го бях видяла... освен, че за кандидат-родителите е много интересно, това е много добре за ембрионите, защото няма да ги вадят да ги оглеждат, а всяко вадене от инкубатора им е вредно на тях...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #257 -: Юни 07, 2011, 14:26:08 pm »
Момичета, тази тема май  се извърта само към  реклама. Аз също съм пациентка на Д-р. Владимир и вече съм одобрена от фонда и като много други очаквам да прочета, че доктора е сключил договор с него.
Това до месец, два....до кога?Не е ли достатъчно,че чакаме почти година одобрение, и това извинение до месец, два. Всъщност колко станаха 5 - 6.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #258 -: Юни 07, 2011, 14:32:49 pm »
и аз изчаквах ,да сключи договор с фонда за да ми подаде документите ,да не трябва да ходя в друга клиника да се моля,мислех си че месец ,два може и да изчакам ,а то колко станаха от март чакам ,явно скоро няма да стане :(
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 4
« Отговор #259 -: Юни 07, 2011, 14:33:32 pm »
Аз до колкото разбрах последната информация е че до месец два НЯМА да сключи договор .... заради ограничението от 5000 лева  :( какво ще правим?