0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #480 -: Юни 25, 2011, 10:29:20 am »
Е, Катрин, доста добре изглеждат нещата! И моите фоликули бяха 4. Ще стане, ще видиш. Аз си мислех, че от 4 фоликулчета ще станат поне 2 бебчета, но и на 1 съм доволна. Всичко ще е наред. Стискам ти палци много и в новата тема трябва да се похвалиш! А и не само ти. Всички момичета трябва да се отчетат подобаващо още следващия месец
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #481 -: Юни 25, 2011, 10:37:58 am »
Катрин и в тази тема да ти пожелая успех мила и ще чакам да пишеш как е минало.
Целувки.
А колкото до утрогестана : струва ми се,че на рецептата пише 8 ,но може и просто да не мога да разчета хубаво - нали знаете,доки-тата не пишат кой знае колко красиво  :lol:


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #482 -: Юни 26, 2011, 11:22:16 am »
Здравейте,

Имам едно почти :? успешно ИКСИ /завърши с биохимична бременност, за съжаление/, но тъй като шило в торба не стои, ми дойде "гениалната" идея, че можем да пробваме инсеминация, докато чакаме да излезе заповедта от ФАР. Има ли някое момиче, което е правило процедури в тази последователност - първо ИКСИ, после инсеминация? Знам, че обикновено се правят в обратния ред, но бездействието ме подлудява и сега правя опити да скъсам нервите на мъжа ми с нетърпението си :)
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #483 -: Юни 26, 2011, 23:18:48 pm »
Katrin, успех утре! Ходя в Майчин дом при д-р Атанасова, а ти? Но при нея не съм правила процедури. Тя ми изписа лекарствата, които Док после отрече. Така е, като се ходи при повече доктори, сега не знам кого да слушам.

jolie, уби ме с тези коремни преси :D И аз започнах по малко с фитнеса, че от това пазене да не се натоварвам, взех да качвам кила.

Аз днес пак съм на началната линия. Ще метна пак Метфогамата, която спрях по настояване на тукашния ми Док. Нямало нужда, тя нищо не ми помагала. Да, ама поне, докато я пиех, цикълът ми беше като по часовник. Откакто я спрях, всеки месец съм със закъснения. Док е против лекарствата и даже не ме стимулира преди инсе. Мисля да направя още максимум едно на естествен цикъл и ако не стане, да настоявам за стимулация. На естествен цикъл шансовете били почти като при секс
« Последна редакция: Юни 26, 2011, 23:20:36 pm от Marilena »
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #484 -: Юни 27, 2011, 08:52:28 am »
Lary75 след като имате ИКСИ, значи сте с мъжки фактор, трябва да питаш лекаря, дали фактора ви разрешава ИНСЕ, но в повечето случай то се обезсмисля, заради лошата спермограма на мъжа.По-добре според мен се насочете на ин витро на естествен цикъл, като извадената яйцеклетка я иксирате.Но най-добре говори с лекаря при който сте, той знае всичко за вас и ще ви каже кое според него е правилно.

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #485 -: Юни 27, 2011, 08:55:24 am »
Маги а ти направи ли теста? Хайде зарадвай ни!! :crossfingers: :crossfingers: :goodluck:


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #486 -: Юни 27, 2011, 09:06:58 am »
Момичета, много ми е напрегнато днес. В 10 ч съм на инсеминация. Сутринта, когато носихме материала, мъжът ми се ядоса, че нямало никой в ин витро центъра и не подписа информираното съгласие. Не мога да рзбера защо трябва да напряга положението излишно?
Стискайте ми палци, милички!
Марилена, и аз съм в Майчин дом при д-р Капка Атанасова. И процедурите са при нея.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #487 -: Юни 27, 2011, 09:16:38 am »
Катрин, успех, мила! По-скоро - късмет! С мъжа ти трябва да си поговориш. Не е добре да се държи така. Но се случва понякога. Просто трябва да се опита да разбере ситуацията. Ти сега не се впечатлявай много, а гледай да си в добро настроение и спокойна, колкото и да ти е трудно. Бебчето те чака все пак :)
Още веднъж - късмет! и пиши как е било
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #488 -: Юни 27, 2011, 09:58:13 am »
Катрин малко късно се включвам, но стискам палци всичко да мине идеално.
А мъжа ти да не се ядосва за глупости,борите се заедно - трябва да сме колкото се може по-скопойни и изпълнени с надежда,а не да се ядосваме за дреболии.
Много те прегръщам  и чакаме да пишеш.
Успех на всички !!!
Коалка , ти как си мила?
Аз да ви кажа момичета,едва от 2 дни слагам утрогестан,но май много ми се гади от него /въпреки,че го слагам ваг./ и ми е подут корема  :o

Лек и успешен по-хладен ден на всички ви.


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #489 -: Юни 27, 2011, 10:18:21 am »
ОК съм, Йоли. Продължавам да имам зацапване, ама нали ми казаха, че е нормално и не се впечатлявам вече толкова :)
Поръчах си от Ларедут 2 поли и едни дънки за бременни, че малко ми личи корема вече. Ма нали съм една овца, нещо не съм си преценила номера, та са ми големи. Ако не надебелея достатъчно (надявам се, че няма де), може и да не мога да ги нося. Но пък ще имам за подаряване. Така че, действайте момичета! И дрехи ще ви осигурим. Аз си мисля, че съм надебеляла, но се оказа, че то само малко в корема и пак трябва да съм с най-малкия номер.
А за утрогестана - аз го слагам вече 6 месеца и нищо не ми става от него. Но то си е до организъм. Даже до скоро бях на 3х2. Но като се има предвид, че на кутийката има забрана да се шофира, очевидно и така действа. Но няма как...ще трябва да потърпиш. Вкъщи не можеш ли да си стоиш поне за известно време?
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #490 -: Юни 27, 2011, 10:36:27 am »
За съжаление не,но от 1-ви юли съм отпуска ... чакам я с нетърпение,защото едвам се издържа вече в тоя офис,да не говорим ,че само други мисли са ми в главата..а не работата!
 :lol: :bighug:


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #491 -: Юни 27, 2011, 10:50:47 am »
На мен пък всички доктори все болнични искаха да ми дават. Но тя фирмата си е моя и то... няма кой да свърши нещата освен мен. А не мога да ги разпределя на момичетата, някак не е честно. Но поне ходя когато реша в офиса и си тръгвам когато искам.
Но то не останало до твоята отпуска, така че, още малко и после почивчица и положително тестче :)
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #492 -: Юни 27, 2011, 12:17:21 pm »
Маги а ти направи ли теста? Хайде зарадвай ни!! :crossfingers: :crossfingers: :goodluck:

Съжалявам, много отрицателен тест.Нищо следващия път :)

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #493 -: Юни 27, 2011, 13:51:43 pm »
Ех, Маги! Ама как отрицателен? Обещай следващия път да е положителен! Надявам се да започнеш скоро следващия опит и той да ти донесе мнооооого късмет! Стискам палци!
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #494 -: Юни 27, 2011, 13:56:19 pm »
Няма да е скоро.Аз съм с една тръба и вардим ляв яйчник, а август клиниката е в отпуска, та като гледам отиваме за октомври.

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #495 -: Юни 27, 2011, 14:12:35 pm »
МАГИ - съжалявам ! Пожелавам ти целия късмет на света !
Веста - какво направи ти ? Дойде ли вещицата ?

Катрин  - какво стана ? Как мина?


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #496 -: Юни 27, 2011, 14:58:40 pm »
Няма да е скоро.Аз съм с една тръба и вардим ляв яйчник, а август клиниката е в отпуска, та като гледам отиваме за октомври.

Маги, това с редуването на яйчниците при овулация не винаги се случва. Знам го от жена ехографски техник, която ми обясни, че само учебниците го твърдят, но нейният опит показва обратното - в няколко поредни месеца може да узрее фоликул от един и същ яйчник.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #497 -: Юни 27, 2011, 15:07:46 pm »
Няма да е скоро.Аз съм с една тръба и вардим ляв яйчник, а август клиниката е в отпуска, та като гледам отиваме за октомври.

Маги, още докато ходех на фоликулометрия в моя град, ме убеждаваха, че не се редуват яйчниците. Т.е. по принцип се редуват, но има и жени (аз се оказах от тях), при които в последователни месеци работи все един и същ яйчник. При мен 3 месеца подред беше левия. Не знам дали е аномалия. Те ми обясниха, че е нормално. Та не знам дали пък няма да се получи така при теб. Поне можеш да провериш. Или да питаш твоите лекари какво мислят. Аз не съм го коментирала това с никой друг лекар

Виждам сега, че и Цигу го потвърждава.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #498 -: Юни 27, 2011, 15:19:28 pm »
Маги, съжалявам за отрицателния резултат. Другия месец Коала като пусне новата темичка, първо аз ще поведа с ++++ тестове. Абе, шегувам се аз, но знам ли пак да не бъда неприятно изненадана.
При мен инсеминацията мина добре. Д-р Атанасова искаше да лежа 45 мин, но на 15тата така ми се ходеше до 00, че едва издържах да мине половин час и помолих да ми махнат спекулума, за да стана.
Момичета, според вас, дали можем да правим секс тази вечер, а утре сутрин е реинсеминацията? Някоя от вас пробвала ли е този начин?
Коала, и аз съм в твоето положение с работата, но си работим заедно с мъжа ми и е трудно напускането на работното място - ако единият не е на работа, трябва да се върши работата на другия, а аз неговата - не мога.
А кой номер са дрешките, че да имам предвид?  :D
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 15:25:01 pm от katrin_sl »
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #499 -: Юни 27, 2011, 15:27:00 pm »
Момичета, според вас, дали можем да правим секс тази вечер, а утре сутрин е реинсеминацията? Някоя от вас пробвала ли е този начин?
45 минути?  osi_15 Пак голяма почивка си откарала с този половин час  :lol:
При мен последния (успешения) път лежанката беше не повече от 10 минути, отвън чакаше океан от пациентки и всичко над тези 10 минути щеше да си е задържане на кабинета на доктора.... Очевидно е било достатъчно, и как не, при положение, че всичко се доставя директно в маточната кухина.
За мен лежане над 15 минути е неоснователно и безсмислено "презастраховане".

Относно секс тази вечер - не може ли да изчакате? Даване на материал тази сутрин, секс довечера и даване на материал утре сутринта - според мен може да компрометира резултата на спермата за ре-инсето. Дайте й шанс да се възстанови от тази сутрин, пък от утре вечер давайте и всяка вечер  :crossfingers: