0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #280 -: Май 28, 2011, 11:06:32 am »
От профила на Стоянова се вижда, че не пребивава в България и очевидно в другите страни нещата стоят другояче  :D
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #281 -: Май 28, 2011, 14:49:33 pm »
Здравейте.Както ви бях споменала този месец имах задържан фоликул и док. ми изписа противозачатъчни.Каза да ги пия 21 дни/те са толкова в опаковката/.Да отида на преглед на 18,19,20 или 21 таблетка.Обаче днес гадната :witch: ме навести, а имам още 5 хапчета/много подрани гадината/.И сега незнам какво да правя да продължавам ли да ги пия или да ги спра.А док. я няма в клиниката.Ехх нищо никога не е както трябва-все за нещо трябва да се тревожи човек. :(


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #282 -: Май 28, 2011, 15:51:16 pm »
Здравейте.Както ви бях споменала този месец имах задържан фоликул и док. ми изписа противозачатъчни.Каза да ги пия 21 дни/те са толкова в опаковката/.Да отида на преглед на 18,19,20 или 21 таблетка.Обаче днес гадната :witch: ме навести, а имам още 5 хапчета/много подрани гадината/.И сега незнам какво да правя да продължавам ли да ги пия или да ги спра.А док. я няма в клиниката.Ехх нищо никога не е както трябва-все за нещо трябва да се тревожи човек. :(

Мисля,че трябва да ги спреш щом ти е дошло,но нека се включат и другите момичета да кажат.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #283 -: Май 28, 2011, 18:59:28 pm »
Според мен не трябва да се спират понякога има такова зацапване или леко кървене то го пише и в упътването изпий ги до края и отиди когато са ти казали няма нищо опасно Катрин аз живея в Холандия тук всички лекарства с рецепта ми ги поема касата поне с това не се притеснявам че тук са доста скъпи и процедурите са ми също безплатни 3 инсета и  незнам колко опита  инвитро  или икси
Красиfile:///
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #284 -: Май 28, 2011, 19:05:53 pm »
Ето ме и мен,
както знаете днес бях на пореден преглед.21-ден от цикъл - фоликулите не са мръднали от четвъртък - 16.5 мм.Чудно нали?В понеделник отново ме викат..за преглед.Всъщност момичета колко трябва да стане минимум?18 или повече?
И за какъв проблем може да говори това,като LH на пети ден от цикъла беше 11 при максимални стойности 8 и нещо.Започвам да се обърквам с този неизяснен проблем...
 :?
Изчезвам ,че заека ми няма храна,съвсем го забравих милия  :bunie:
Катрин , как си мила?


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #285 -: Май 30, 2011, 08:34:59 am »
Оказа се, че в събота това е било само зацапване.Свързах се доки и тя каза да пия хапчетата, че това било страничен ефект, но ако наистина ми дойде да ги спра.Та в събота си пих хапчето, но вчера пак кървене и то с менструални болки и кървенето беше повече и аз помислих че вече ми дойде и снощи не си пих хапчето.Тази сутрин ставам пак само леко зацапване.Направо вече не знам.Сега в цикъл ли съм или не съм. Утре ще отида на преглед пък дано доки познае дали съм в цикъл или не  :)
« Последна редакция: Май 30, 2011, 10:09:14 am от vesta »


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #286 -: Май 30, 2011, 09:32:00 am »
Краси, чудесно е това, което разказваш. Де да беше така и в нашата мила родина... Не стига, че заплатите ни са ниски, а на всичко отгоре те изцеждат докрай, докато държавата ти даде някой лев.
Йоли, фоликулите трябва да са минимум 17 - 18 мм. Не е ли късно вече за овулация? Много ми е странно твоето положение. Може би със стимулация ще успеете следващия път.
Аз съм добре. Пия си лекарствата и чакам нетърпеливо. Имам странното чувство, че се е получило, но ако се лъжа...ще е огромно разочарование. Знам, че е рано за симптоми, но... вечер ставам за тоалетна поне по 2 пъти, зърната ми са много чувствителни, а вчера като ми се зави свят, поне 1 час не можех да се освестя.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #287 -: Май 30, 2011, 14:15:37 pm »
Здравейте пак,
е днес 23-ти ден от цикъла , фоликула вече е 22 мм :) ,ще прави инсе-то в сряда ( тоест 25 ден от цикъла ) .Искам отново съвет отвас - имам ли въобще шанс при инсеминация на 25-ти ден от цикъла и второ сутринта ми биха овитрел - и корема ми се подува - не боли,но имам тежест.Това нормално ли е?
Катрин,стискам палци мила,очаквам положителен резултат !!!! :youwoman:


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #288 -: Май 30, 2011, 15:26:50 pm »
Нормално е, Йоли. Хубаво, че са порастнали фоликулите. Стискам палци да успеете! Ще чакам да рзкажеш как е минала процедурата. Ти само бъди спокойна.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #289 -: Май 30, 2011, 15:46:09 pm »
Йоли пожелавам ти успех. А аз да попитам какъв е критерия , по който док преценя дали да се бие Овитрел или Прегнил :ask:


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #290 -: Май 30, 2011, 16:46:16 pm »
Веста, останала съм с впечатление, че това е по преценка на лекаря. Някой прилагат Прегнил или Овитрел на фоликули 17-18мм, а други на 20-22.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #291 -: Май 30, 2011, 22:27:25 pm »
Здравейте пак,
е днес 23-ти ден от цикъла , фоликула вече е 22 мм :) ,ще прави инсе-то в сряда ( тоест 25 ден от цикъла ) .Искам отново съвет от вас - имам ли въобще шанс при инсеминация на 25-ти ден от цикъла и второ сутринта ми биха овитрел - и корема ми се подува - не боли,но имам тежест.Това нормално ли е?
Катрин,стискам палци мила,очаквам положителен резултат !!!! :youwoman:
И на мен ми се подува така корема след прегнила не се притесняваи пък те могат да удължат ЛФ с прогестеронов препарат така че смело напред без притеснения
« Последна редакция: Май 30, 2011, 22:29:16 pm от k.s.stoyanova »
Красиfile:///
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #292 -: Май 30, 2011, 22:31:25 pm »
Vesta и аз така знам.Доли и да имаш редовна овулация ти слагат прегнил или овитрел.Поне при мен беше така.
Момичета имам нужда от голям съвет.
Както писах сутринта в 10 часа ми сложиха Овитрел.Току що получих остри болки,от дясно при хубавото ми 22 мм фоликулче.Бяха за около минута,но много заболя.
Да се обадя ли утре или да си чакам сряда ,когато трябва да е Инсе-то? 8O



Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #293 -: Май 30, 2011, 22:43:03 pm »
Прегнила или Овитрела се слагад за да прецизират точното пукане на фоликулите  40 часа след поставянето Прегнила е естествен продукт а Овитрела е химичен поставят се в зависимост от това с какво те стимулират                                 Катрин стискам силно палчета
« Последна редакция: Май 30, 2011, 22:46:51 pm от k.s.stoyanova »
Красиfile:///
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #294 -: Май 31, 2011, 00:18:21 am »
Момичета имам нужда от голям съвет.
Както писах сутринта в 10 часа ми сложиха Овитрел.Току що получих остри болки,от дясно при хубавото ми 22 мм фоликулче.Бяха за около минута,но много заболя.
Да се обадя ли утре или да си чакам сряда ,когато трябва да е Инсе-то? 8O

Болката не е добър признак за овулация. Може да боли преди, по време на или след пукането на фоликулите. Имала съм болки на всеки един етап, мислила съм, че овулирам, а ехографски прегледи покрай стимулации и инсеминации са ме опровергавали.

Така че следвай инструкциите на лекаря си, и за свое успокоение се обади и питай.
И задължително правете секс преди и след инсеминацията, ако нямате проблем със спермограмата.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #295 -: Май 31, 2011, 07:25:00 am »
И задължително правете секс преди и след инсеминацията, ако нямате проблем със спермограмата.
Потвърждавам думите на Цигуларчето - правете колкото можете повече секс, увеличава шансовете при инсе.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #296 -: Май 31, 2011, 09:22:51 am »
jolie, аз търчах без време към клиниката с такова притеснение в деня преди назначената инсеминация. Фоликулът си беше цял. За твое успокоение можеш да се обадиш на докторката и да се разберете дали да те види на УЗ или не.

В моята клиника (пациентки сме на една и съща с теб, jolie), докторите казват от кога да започне въздържанието без изобщо да питат има ли проблем със спермограмата, или няма. За мен лично, секс 48 часа и по-малко преди инсеминацията намалява шансовете на опита.

Прегнила е естествен продукт а Овитрела е химичен поставят се в зависимост от това с какво те стимулират
Синята част на изречението е вярна, но червената не е. Прегнил и Овитрел са напълно взаимозаменяеми препарати в АРТ, независимо от начина, по който се добиват. Приложението им не зависи от лекарствата, с които те стимулират.
Доскоро в България се ползваше само Прегнил. Тъй като вече не е наличен на пазара, в момента на пациентките се прилага Овитрел.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #297 -: Май 31, 2011, 09:56:51 am »
Момичета,обадих се в 8:30 ,казаха,че докторката в при Владимиров и щяла да ми върне обаждането...но все още не го е направила.
Снощи не правихме секс,въпреки че имах силното чувство,че пукам фоликула.Реших да спазя всичко ,което ми каза д-рката.
Откакто ми сложиха Овитрела имах тъпи болки в яйчниците,но тази болка снощи - беше рязка,остра за около 40 сек. и направо се припотих даже.
Сега не знам, да тръгвам ли за работа,да я чакам да ми се обади ли?Вече закъснявам.. :ask: osi_10


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #298 -: Май 31, 2011, 10:16:50 am »
jolie, напълно е възможно да ти се обади чак към 12 ч., когато се разтикат пациентите, които са на място за проследяване на стимулация, или процедури. Не си съобразявай графика с това да я чакаш, по-скоро ще решаваш в крачка, когато ти звънне.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #299 -: Май 31, 2011, 13:22:13 pm »
Ето ме пак, направо бях като Спиди Гонзалес днес. :lol: :lol:
Отидох на работа,обаче към 12:00 не издържах и пак се обадих.Този път ме свързаха - и тя ме извика.Взех такси и веднага отидох,влязох почти веднага.
Всичко е наред ,фоликулът си е там и вече е 28 мм???Малко ме притесни пък сега този размер,но тя нищо не каза.Нямаше течност.Облякох се ,търсих 15 мин такси и отново съм на работа..
Утре е Инсе-то,както беше уговорено.
Благодаря ви милички за бързия отговор и подкрепата.На всички стискам палци.
Кафенце - нямах време много да чета мила,ти от Инсе ли забременя и от кой път?
Катрин, стискам палци !!!!
Papa , Цигу - благодаря за отговорите ! :lol: