0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #300 -: Май 31, 2011, 17:55:30 pm »
jolie8614 , успех утре и ще чакаме да разкажеш!  yahoo_17

Катрин, стискам палци!

Аз днес бях на преглед, но засега няма доминанти, фоликулите и лигавицата са малки. Стимулацията е същата като миналия път, само с един ден по-рано изместена - чак пък такова отражение да дава... :? Това, което ме притеснява повече е, че вече 4 дни след като ми свърши същинската менструация имам т.нар. зацапване и на лекаря това никак не му хареса... За първи път ми се случва такова нещо. Някой да има опит по въпроса?
« Последна редакция: Май 31, 2011, 18:00:11 pm от Apr »
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #301 -: Май 31, 2011, 21:40:10 pm »
Успех jolie8614 ! И моята инсеминация е утре.Днес ходих на скан и ето резултата от 1-я видеозон http://s013.radikal.ru/i322/1105/b0/f9bc5e1734de.jpg С това отидох при моите сестри и те се усъмниха как може да се е видял корпус лутениум,и ми направиха и те 2-ри скан-добре,че се решиха,з-то отначало искаха да ме изпращат в къши и сигурно всичко щеше да се отложи.Те пък видяха 3 фоликула в ляво,2 от които са по на 17мм а 3-я е малък,а от дясно казаха,че може да е сянка(чудеха се и те но го отхвърлиха да е течност).Препоръчаха ми да бебеправим днес-ден преди инсето,това е за 1-и път. Също и за 1-ви път ще правим инсеминация на толкова малки фоликули(до утре ще са само 18мм),а предните инсеминации бяха на 21-22мм фоликули.Дано пък ми е на късмет! И базалната т' ми скочи днес,все едно овуто е минало,но пък и др.път се е случвало но фоликула си е бил цял.
« Последна редакция: Май 31, 2011, 21:44:55 pm от zyza »
   
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #302 -: Май 31, 2011, 21:53:14 pm »
zyza Много успех и на теб  :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :bighug: Дано и двете да видим  :bfp:
На мен пък ми казаха минимум 36 часа въздържание,въпреки че нямаме проблем със СГ.


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #303 -: Юни 01, 2011, 01:52:38 am »
Момичета, предстои ми стимулирана инсеминация. Искат ни следните изследвания за мен и съпругът ми:
1. Микробиология + микоплазма, уреаплазма и трихомонас вагиналис;
2. Хламидия - IgG + IgA
3. HIV 1/2
4. HBsAg
5. Anti HBcAg - total
6. HCV
7. Васерман
8. Рубеола и Токсоплазма за мен
9. Кръвна група за двамата
Общо около 500 лв излиза всичко.
Има ли вариант за инсе, без някой от тях и има ли нещо от това, което може да мине по ЗК?
Помагайте - цената направо ме вкарва в депресия  :?
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #304 -: Юни 01, 2011, 07:27:45 am »
Stelxen, в моята клиника (различна от твоята) няма как да започнеш без тези задължителни изследвания. При теб виждам и 2 допълнителни изследвания за разкош - токсоплазмоза и рубеола, със сигурност има защо докторите да са ти ги назначили.

В една от предните теми за инсеминациите в Мамата някой беше търсил кое може, ако изобщо може, да мине по ЗК, но ще трябва да се поровя и да видя къде беше. Написаното беше в следствие от калкулация на третата ми инсеминация, чийто тотал беше около 1000 лв. Е, сега четвъртата излезе още повече, но какво да се прави...
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #305 -: Юни 01, 2011, 09:13:14 am »
Йоли,Зузи успех днес.Аз вчера бях на преглед,задържания фуликул се е резорбирал.И започнах стимулация с Клостилбегит.Това,което ме притеснява е, че изобщо не съм сигурна дали вчера е бил 3 ден от МЦ с това тръгване и спиране на М.Вчера и днес ми е доста обилен, като че ли не ми прилича днес да е 4 ден.Направо незнам съвсем се омотах този месец с тези противозачатъчни.Искам да ви попитам какво може да се случи ако не е 3 ден от започването на стимулацията, ако е 2ри примерно.
Йоли и аз знам, че преди инсе трябва около 3 дни въздържание.Още не са ми дали изрични съвети, но мисля, че така беше.
Кафенце много изследвания  8O .На мен досега са ми искали само ПКК,правила съм микробиология,  анти тела + хормони разбира се /тях съм ги правила вече 100 пъти :D/Но всичко това по различно време.Например ПКК е миналия месец,микробиологията не помня кога беше и т.н.Дали сега ще ми назначат непосредствено преди инсето :ask: А на мъжа ми освин спермограми /които слава богу са добри/ никакви други изследвания не сме правили.
Съжалявам за дългия пост  :oops:,но толкова въпроси имам в главата си чее..
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 10:01:06 am от vesta »


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #306 -: Юни 01, 2011, 09:23:47 am »
Момичета, предстои ми стимулирана инсеминация. Искат ни следните изследвания за мен и съпругът ми:
1. Микробиология + микоплазма, уреаплазма и трихомонас вагиналис;
2. Хламидия - IgG + IgA
3. HIV 1/2
4. HBsAg
5. Anti HBcAg - total
6. HCV
7. Васерман
8. Рубеола и Токсоплазма за мен
9. Кръвна група за двамата
Общо около 500 лв излиза всичко.
Има ли вариант за инсе, без някой от тях и има ли нещо от това, което може да мине по ЗК?
Помагайте - цената направо ме вкарва в депресия  :?

чела съм те, че си от П-в
Вирусологията преди можеше безплатно в ХЕИ - вече не. Там можеш само ХИВ и да помолиш да ти впишат името. От много време нямат реактив за хеп.С /разликата с лабораториите  иначе е 7лв./

Ако няма проблем да си кръводарител, отиваш в Кръвния център - даряваш кръв и предварително се уговаряш да ти издадат всичко написано и подпечатано и  няма да платиш нито лев. Така си отметнала вирусологията + кръвна група :wink:
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 09:36:15 am от Тара »
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #307 -: Юни 01, 2011, 09:51:47 am »
Ох, не съм от Пловдив, в Стара Загора трябва да си намеря начин, но благодаря за полезната информация. Ще пробвам и този вариант. Ако имате други предложения, приемам всякакви идеи, може и на ЛС, че да не ви спамя темичката!
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #308 -: Юни 01, 2011, 10:14:04 am »
Мили, момичета, всички тези изследвание се изискват да се направят по закон. Лично четох наредбата от министерството на здравеопазването. Правят се от двамата партньори и без тях не може да се премине към инсеминация или ин витро. Вярно е, че не са малко пари, но май в крайна сметка са капка в морето на всички разходи по асистирана репродукция. Лично мен ме дразни факта, че годността им е само 3 месеца, т.е. ако не успеете през този период, ще платите сумата поне още веднъж.
Йоли, Зузка, успех и чакам да разказвате!
Кафенце, какво се случва с теб? Не пишеш много в темата.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #309 -: Юни 01, 2011, 13:05:36 pm »
А кога трябва да се направят тези изследвания преди да се започне стимулация или може и непосредствено преди инсето.А ако не ми кажат да ги направя аз да си искам ли?!Незнам вече.


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #310 -: Юни 01, 2011, 13:58:54 pm »
Може преди инсеминацията - за самата процедура трябва да са готови и всичко да е наред. Мисля, че се пуска и микробиология отново за двамата. Най-добре коментирайте този въпрос с лекарите си.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #311 -: Юни 01, 2011, 14:33:53 pm »
Здравейте момичета,
днес мина инсе-то.Фоликулът обаче не се беше спукал - станал е 30 мм.Това за мен ,за 24-ти ден си е направо киста.Щом дори и Овитрела не е помогнал...
Както и да е ,викат ме в петък сутрин да видим как е (26-ти ден) и можело да има реинсеминация.Има ли смисъл за реинсе , не знам при това положение.Та ,аз си очаквам цикъла след 5-6 дни ?!
Не знам дали да се надявам, докторката не каза нищо..
Стискайте палци да се спука,поне да не пия противозачатъчни :)
Благодаря ви за подкрепата.Златни сте всички и чакам хубави новини от вас,искам само положителни тестове!
 :bighug: :bighug: :bighug:


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #312 -: Юни 01, 2011, 14:58:57 pm »
jolie - nie na 24мм на 19 ден и не спукан след овитрел - спряхме и не правихме
днес ме навести гостнката - готвехме се за инвитро този цикъл, но уви
задържан е и от днес съм на  Линдинет 30 :(
дано поне след 16 дни се е разкарал
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #313 -: Юни 01, 2011, 16:31:49 pm »
Йоли, и според мен няма смисъл. А как така предлагат реинсеминация в петък. Ако се спука фоликула (което е малко вероятно вече според мен), овуто нали продължава 12 часа. По моите сметки до петък са 48. :ask: :ask: В крайна сметка може да изпиеш някое лекарство до цикъла, за да разкараш фоликула.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #314 -: Юни 01, 2011, 19:26:18 pm »
И моето инсе мина днес,благодаря на Господ,че не ме боля толкова много.Този път предупредих,че мн ме е боляло предните пъти и сестрата се пробва да вкара катетъра без инструмента-но уви не стана (отново съм била много тясна)и пак с инструмента стана работата но по-набързо този път-направо не можах да повярвам като ми каза че свършихме.Материала беше малко обаче заради вчерашния секс,но пък се надяват повече от друг път да се получи.Довечера започвам с прогестероновите свещички 14 дни по 2 на ден сутрин и вечер.                                 jolie8614 -стискам силно палци фоликула да се спука.И при мен имаше месец с неспукан фоликул,но тук не се прави видеозон след инсе и го разбрах чак на следващия цикъл-и затова отложихме един месец,но пък нищо не са ми изписвали да пия за да се премахне.                                                                                                                                  Успех на всички!
   
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #315 -: Юни 01, 2011, 21:37:38 pm »
Zyza  :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: Ще чакам да ме зарадваш ! Жалко ,че май няма да чакаме заедно.
В коя клиника си,защото днес заедно с мен имаше още едно момиче за Инсе?
Аз май дори и няма да се надявам на дори да стигна до тест след тази инсеминация.И въобще защо ми я направиха при този ден от цикъл и при такъв размер,при положение ,че овитрела не е помогнал. :cloud:
Не знам да се ядосвам ли,какво да правя.
И още нещо да попитам - на 4-ти ден от цикъла LH беше 13.4 при макс.стойност 12.80.Колкото и да чета,заедно с повишеното ми DHEA - говори за проблем с овулацията,или греша?
Катрин , блаодаря за бързия отговор.Не знам защо ме вика чак в петък,а и честно казано и да не се е пукнал ( а аз съм сигурна в това) - ще откажа ре-инсе,просто защото цикъла ми си е макс. 31 дни.Стискам и на теб палци. :bighug: :goodluck:
Извинявам се за дългия пост


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #316 -: Юни 02, 2011, 01:35:00 am »
jolie8614 аз не съм в БГ и затова при мен е по-различно.Не мен ми изследваха LH само веднъж преди 1-та инсеминация,иначе меря всеки месец прогестерона на 7 ден след инсеминация.Не мога да ти отговоря на въпроса за високото LH -ако някой знае по-подробно дано се включи,но мисля че и аз така съм чела за проблем с овуто.Не можеш ли да се консултираш и с доктора си по този въпрос,з-то той би трябвало да реши проблема ако нещо не е наред.Следващият път ще успеете! :goodluck: и на теб,знае ли човек,може пък и чудо да стане този месец!
   
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #317 -: Юни 02, 2011, 10:57:19 am »
jolie8614, съжалявам за странното развитие на нещата при теб! :( Ако трябва да съм честна, и аз не разчитам много на този фоликул... но знае ли човек! Според мен, недей да отказваш реинсе - и да има шанс 1 на 1000, и 1 на 1 000 000, защо да не го използваш... Имай предвид, че реинсеминацията се прави за сметка на клиниката!

zyza , много се радвам, че тази инсеминация е била добре откъм болка, стискам палци и във всяко едно отношение да е била сполучлива!!! yahoo_17
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 11:00:25 am от Apr »
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #318 -: Юни 02, 2011, 22:47:10 pm »
Е момичета, утре сутрин съм при докторката.След това ще се отчета.Мисля този път да й задам всички въпроси,които зададох на вас.
Zyza   :goodluck: :goodluck: :bfp: :bighug:
 :goodluck: :bfp: :bighug:Катрин


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #319 -: Юни 02, 2011, 22:50:32 pm »
Е момичета, утре сутрин съм при докторката.След това ще се отчета.Мисля този път да й задам всички въпроси,които зададох на вас.
Zyza   :goodluck: :goodluck: :bfp: :bighug:
 :goodluck: :bfp: :bighug:Катрин

Apr - какво става с теб ? Vesta ? - очаквам добри новини и от вас ! :D