0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #220 -: Май 20, 2011, 09:51:36 am »
Ето ме мен! Разминах се този месец с инсето заради лигавицата. Живот и здраве в началото на юни започваме. Надявам се всичко вече да е ОК и да не се объркват нещата.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #221 -: Май 20, 2011, 16:07:55 pm »
Да се оплача. Моят мъж вкарва едни глупави мисли...и много ме изнервя. Няма никакъв ентусиазъм относно инсеминацията. От къде да бъдел сигурен, че щели да ме инсеминират с нашия материал и такива подобни. Дай Боже да се получи, ще каже сигурно, че не е негово. Направо съм бясна!
Катрин, какви са тези мисли от него 8O
Та нали на контейнера с материала ти пишат името, после ти го показват, за да си сигурна, че е ОК всичко. Или поне в клиника "Щерев" беше така. Просто е абсурдно според мен да се получи такова объркване. Няма ли с кого да поговорите по въпроса в твоята клиника? Че са много неприятни такива съмнения. Ама то по тази логика, за инвитрото по същия начин стоят нещата. Той има ли виждане как да се разреши ситуацията с незабременяването тогава. Ей, ама много се дразня ей така - то и без това ни е гадно, та съвсем зле да се чувстваш. Ама сигурно с повечко приказки ще приеме доводите ти
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #222 -: Май 20, 2011, 18:27:27 pm »
Хаха той и моят смотолеви нещо от сорта: "Ха, да не вземат да объркат материала" :D но го обърнахме на майтап. Не се вживявайте толкова, то не че не съществува вероятност, но мисля, че е нищожна :balk_50:
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #223 -: Май 20, 2011, 20:51:43 pm »
Катрин обясни му на твоя че само една проба обработват по това време и няма как доктора  да направи две манипулации по едно и също време и мисля че ще спре да се притеснява.
Красиfile:///
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #224 -: Май 20, 2011, 20:53:52 pm »
Да се оплача. Моят мъж вкарва едни глупави мисли...и много ме изнервя. Няма никакъв ентусиазъм относно инсеминацията. От къде да бъдел сигурен, че щели да ме инсеминират с нашия материал и такива подобни. Дай Боже да се получи, ще каже сигурно, че не е негово. Направо съм бясна!

Катрин, имаше тема по този въпрос миналата година - потърси я в подфорума за асистирана репродукция, ако те интересува.

И накарй мъжа си да зададе въпроса в клиниката, за да му разяснят всяка стъпка и да му покажат какви мерки вземат, за да не се случи това, от което се опасява. Тези мерки не са само пожелателни. Всяка добра клиника има стриктна система за предотвратяване на грешки от този сорт.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #225 -: Май 21, 2011, 09:54:44 am »
Цигу, търсих такава тема, но не открих. Все пак ще се поразровя още, за да я прочета. При мен съмнения за относното объркване няма. Хората си нямат друга работа, а стоят и чакат да сменят материала на някой. :lol: :lol: :lol: След няколко часа съм на преглед, за да видим как се развиват нещата.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #226 -: Май 21, 2011, 10:33:33 am »
Момичичета,предполагам ще задам тъпи въпроси:)
 :balk_172:С мъжа ми се водим двойка с неизяснен стерилитет,поне засега:)
Този месец ще правим инсе на естествен цикъл.Но фоликулите на 14 ден от МЦ са 9 и 10 мм...Цикълът ми е средно между 28-31 дни.
Мислите ли дали до 23.05 ще станат по-големи и дали като е на ест.цикъл ще ми сложат Прегнил?
Другото,за което искам да ви питам е - според вас има ли въобще смисъл от дна такава инсе и има ли значение в размера на фоликулите.
Съжалявам,че ви задавам толкова много и предполагам глупави въпроси,може би още на старта започвам да откачам :)
Благодаря ви предварително и много успех на всички,които чакат  :bfp: :balk_81:


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #227 -: Май 21, 2011, 10:44:26 am »
Jolie8614, рано ти е още да откачаш, мила. Препоръчвам ти да се подготвиш добре психически, колкото тава е възможно, защото пътят ни е много труден. Аз нямам опит в инето на естествен цикъл, но може би някое друго момиче ще ти разясни нещата. Само мога да кажа, че размера на фоликулите има голямо значение за качеството на яйцеклетките. Те трябва да са минимум 17-18мм към датата на овулация. Може би е трябвало да те стимулират поне малко, защото твоите фоликули ми се виждат наистина мънички. Консултирай се с лекаря си!
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #228 -: Май 21, 2011, 11:36:31 am »
jolie8614, аз щях да съм на естествен циъл, но уви
имам ранна овулация и на 11 ден съм с 21мм фуликул
- но съм и с ЛУФ синдорм
на 9 ден ми сложиха овитрел, но не помогна
така и не се пукна.
Но нистина и на мен ми се виждат малки и едва ли
до 23.05 ще успеят да пораснат достатъчно.
Нямате ли наблюдения как се развиват фуликулите ти
от предни месеци.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #229 -: Май 21, 2011, 12:01:57 pm »
Правим опити от година и два месеца.Последните няколко месеца си ходих при моя гинеколог,който ми изследва само LH и FSH.ЛХ на 4-5 ден от цикъла скачаше много , а той гинеколога казваше ,яе фоликулите са 11 мм в най-добрия случай.Пих три месеца Фемикур- билкови хапчета някакви :)Имам и аденом на хипофизата.Не помогна този фемикур и реших,че е крайно време да се насоча към Клиника по стерилитет.
Всичко е идеално - тръби,хламидия,спин дори  :balk_62: . спермограма.
При първият Преглед - предположиха LUF , не знам какви бяха размерите.На втория преглед - ме извикаха на 5 ден за LH ,FSH и други ,като LH пак беше откачил.ДХЕА също е високичък.Но после на 21 -вия ден,фоликула го нямаше и ДОК каза,че овулация съм имала и отхвърли LUF.
Разбрахме се - почваме ИНСЕ,но не ми каза,че ще е на Ест.Отидох на 10 ден от цикъла,както ми казаха,Два фоликула 7.5 мм на 7 мм , казаха,че няма изразен фоликул.НА 20.05 вчера - пак малки за 14 ден.И сега пак ме викат в понеделник 23.05 .Малко много писах ,но исках да ви кажа ,че и при гинеколога ми - се откри такава зависимост при мен - малки фоликули,често правя и кисти на десен яйчник,но ...не знам
Има ли причина да са толкова малки и дали това всъщност пречи за забременяване по естествен път.И ако да - имам ли шанс да забременя от ИНСЕ ест. или направо да се готвя са стимулация - и последно :) - ако има стимулация - това значи ли ,че ще имам добри размери на фоликули или просто,ще станат повече на брой, но пак малки на размер.
 :ask: :thankyousign:


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #230 -: Май 21, 2011, 12:59:59 pm »
Момичета още един въпрос милички,знам ,че не е за тази тема :)
Оперирана съм от апандисит (по време на операцията са премахнали и киста на десен яйчник ) без да имат право.Операцията според други хирурзи впоследствие е малко некадърна,дори и белега е доста голям :)
Както и да е, оттогава при гинекологичен преглед и понякога при сексуален акт - имам доста силни болки в дясно.Смятате ли ,че може да са сраствания и дли да кжа за тях.Имам чувсвото,че ще ме пратят на лапаро ,ако споделя....посъветвайте ме:)


Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #231 -: Май 21, 2011, 13:27:50 pm »
Аз се връщам от преглед. Както и очаквахме, от 17те фоликула за сега доминантни са 2. Така като гледаме май на празика ще съм на първото инсе. Искаше ми да са малко повече, за да има по-голям шанс, но каквото такова. Имам още един Меногон да сложа утре и в понеделник пак на УЗИ.
Йоли, при стимулация растат фоликулите на брой и на размер. На всички твои въпроси най-точно може да ти отговори лекаря ти. Коя клиника посещаваш?
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #232 -: Май 21, 2011, 14:59:12 pm »
На Д-р Владимиров , но ще съм при д-р Димитрова за инсе-то


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #233 -: Май 21, 2011, 16:10:59 pm »
Цигу, търсих такава тема, но не открих. Все пак ще се поразровя още, за да я прочета. При мен съмнения за относното объркване няма. Хората си нямат друга работа, а стоят и чакат да сменят материала на някой. :lol: :lol: :lol:

katrin_sl, ето я темата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42393.0
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #234 -: Май 21, 2011, 19:02:51 pm »
Катрин 2 фоликула са добре даже тук казват че 2 или 3 фоликула са най добрия вариянт
Красиfile:///
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #235 -: Май 21, 2011, 19:29:54 pm »
Катрин, стискам ти палци! Аз бях с 4 фоликула, но само един се е оплодил. Или поне само един се видя на прегледа. При теб и два ще са достатъчни. Сигурна съм.
К.С. Стоянова, какво става при теб?
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #236 -: Май 21, 2011, 19:34:43 pm »
Аз ще имам отговор в четвърък на 26 аз бях с един и половина уж казаха че до инсето ще порасне незнам какво е станало тук не гледат преди инсето но този път беше по добре таимирано Коала пиши при теб видя ли се сърчице?
Красиfile:///
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #237 -: Май 22, 2011, 12:40:24 pm »
Да, видя се сърчице. На следващия ден получих някакво зацапване, но беше само за няколко часа и съвсем слабо. Сега всичко е ОК, надявам се. Утре ще ходя за всеки случай на преглед. Тази седмица бях с ужасен световъртеж и супер ниско кръвно. Днес за първи ден съм добре от сутринта още. Надявам се да се нормализират нещата
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #238 -: Май 22, 2011, 20:32:01 pm »
Не се притесняваи всичко ще е наред по време на бременост е нормално да е ниско кръвното и да има световъртеж но е хубаво да се консултираш за собствено успокоение
Красиfile:///
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #239 -: Май 23, 2011, 09:53:13 am »
Цигу, благодаря за темичката. Прочетох я и обесних на мъжа ми разни неща. Абе, като цяло не е много интусиазиран, но никой не го пита. Не може да стои само с ръцете в джобовете, а аз да бягам и да се подлагам на какво ли не за мечтата ми.
Коала, днес ми е последното УЗИ. Може да се е показал още някой фоликул. В крайна сметка, колкото толкова, само да се получат нещата. Ти стискай зъби от бременлийските неразположения. Тояа е сладка мъка.
Стоянова, кога е твоята инсеминация? Чакам вести и от теб.