0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #20 -: Април 04, 2011, 18:37:05 pm »
Кафенце, дано и стимулацията ти мине пак така добре, и успехът се задържи за 9 месеца тоя път. Пожелавам ти много късмет!
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #21 -: Април 04, 2011, 22:20:45 pm »
Здравейте момичета, благодаря Ви за посрещането, за съжаление моят първи опит може и да пропадне, днес Док каза че фоликула не е нараснал достатъчно за съответния ден и може този цикъл да е ановулаторен. Ще проверим пак след два дни, но май ще се отлага. Желая на всички чакащи положителни резултати.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #22 -: Април 04, 2011, 22:29:41 pm »
Благодаря ти, цигу  :flower: Не ни забравяш ти продължаваш да ни следиш :thankyousign:


Рошко, при това положение, предполагам, че на следващия цикъл ще си на стимулация.


Пропуснах да се отчета, че днес пуснах някои имунологични, за да видим дали от там няма да изскочи някоя неприятна изненада - NK клетки + антифосфолипидни антитела (които, както лаборантката ми обясни, ако са положителни, ще се доизследва дали са кардиолипидни  :ask:). Минус 150 лв. за джоба ми  :lol:
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #23 -: Април 04, 2011, 22:47:41 pm »
Късмет,Кафенце!
Стискам палци всичко да е наред и успешна процедура!
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #24 -: Април 05, 2011, 08:39:48 am »
Ех, този месец при мен не се получи , от снощи съм в М  :balk_144:,от нерви даже се скарах с мъжа ми.Този месец ще си почина и от другия с нови сили.
Кафенце, пожелавам ти късмет и всичко да мине по вода.
katrin_sl, :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #25 -: Април 05, 2011, 08:48:54 am »
Кафенце, успех в новото начинание и от мен!
Пипи, съжелявам че не са се получили нещата, но все пак смятам, че трябва повече да сме подготвени за неуспех, с този малък процент успеваемост. Дай Боже скоро да се махнем от тази тема и да се преместим при бременелките.
Аз все още съм в очакване, но честно казано не възлагам големи надежди.
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #26 -: Април 06, 2011, 15:59:50 pm »
Здравейте, момичета!
Извинете ме, че нахълтвам във вашата тема, но имам два въпроса.
- Знаете ли колко струва инсеминацията при д-р Даскалов? Питам, защото в сайта им пише, че е 300 лв., но какво влиза в тази цена?
- Знаете ли какво означава реинсеминация?

Дано не ви досаждам с тези въпроси! Аз съм се запътила към инсеминация. Много време я отлагам, но май дойде моментът да пристъпя към нея. И искам да направя поне някаква предварителна сметка, за да зная какви пари ще са ми необходими.

Пожелавам ви успешни процедури!
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #27 -: Април 06, 2011, 16:19:03 pm »
Полисия, 300 лв може да струва самата инсеминация без лекарствата и прегледите, а реинсеминация означава, че се прави повторна инсеминация понякога. Примерно първата е на неспукан фоликул, а втората на спукан. Надявам се да съм обеснила добре.
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #28 -: Април 06, 2011, 16:23:19 pm »
katrin_sl, много ти благодаря за отговора! За лекарствата не се бях сетила...
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #29 -: Април 06, 2011, 16:48:59 pm »
За лекарствата винаги се сещай, понеже те бъркат по-дълбоко в джоба от инсеминацията.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #30 -: Април 06, 2011, 17:25:27 pm »
polisia, лекарствата за стимулация преди инсеминация не са непременно скъпи. Зависи какво ще ти назначи лекарят ти. Кломифен цитрат (Клостилбегит) е евтин препарат. Виж гонадотропините са по-скъпи.

И при четирите ми инсеминации съм стимулирана с кломифен и отговорих отлично.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #31 -: Април 06, 2011, 18:00:00 pm »
Права е Цигу. Някои медикаменти са евтини, други скъпи. Аз бях стимулирана с кломифен и гонатропини и двата пъти. Разбрах, че има разлика и в цената на гонатропините. Първия път давах по 50 лв на ампула, а втория 20 лв. Има значение, нали?
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #32 -: Април 06, 2011, 23:18:07 pm »
katrin_sl и цигу, благодаря ви за отговорите!
Убеждавам се, че имам още много да чета... и да се информирам. Явно предварителна сметка за инсеминация е трудно да се прави, преди да е консултирано с лекар.
Поздрави и успех!  :)
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #33 -: Април 07, 2011, 15:43:43 pm »
Здравейте и от мен! И аз пак тук. На 12.04 ми е контролния преглед и сигурно на 13-ти или 14-ти ще е второто инсе. Нещо ми се скъси цикъла напоследък и овулацията ми е на 10-ти, максимум 12-ти ден.
При прегледа на 2-ри ден от цикъла имах доминантен фоликул 9.6мм. Знае ли някой това нормално ли е?
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #34 -: Април 07, 2011, 15:55:33 pm »
Koala, надявам се, че ходиш в надеждна клиника - твоят какво смята по въпроса за този размер фоликул на 2-и ден?  :ask:

С овулация на 10-и ден, 9.6 мм звучи обяснимо, а дали е нормално - това е строго индивидуално.

На колко години си? Изследвали ли сте яйчниковия резерв?
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #35 -: Април 07, 2011, 17:01:39 pm »
Koala, надявам се, че ходиш в надеждна клиника - твоят какво смята по въпроса за този размер фоликул на 2-и ден?  :ask:

С овулация на 10-и ден, 9.6 мм звучи обяснимо, а дали е нормално - това е строго индивидуално.

На колко години си? Изследвали ли сте яйчниковия резерв?

На 36 съм. Овулация имам, доказана. Тръбите ми са проходими. Яйчников резерв не съм изследвала. За сега не е необходимо каза докторката :) В клиника "Щерев" съм. А за размера на фоликула не питах дали е нормален, та за това сега ровя да чета. Но лекарката не ми каза, че нещо не е наред. Просто да се видим на 9-ти ден, да пуснем хормони и да видим кога ще пукаме фоликулите. Предния път бях без стимулация, аз не исках. Сега съм с Клостил от 3-ти до 7-ми ден. Ще видим какво ще стане.
Аз си мисля, че предния път, с инсе на 12-ти ден, фоликула се беше спукал доста по-рано. Но може и да не съм права. Така или иначе, казаха ми, че от една неуспешна инсеминация не могат да се правят изводи.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #36 -: Април 07, 2011, 17:17:01 pm »
koala, съветвам те да правиш домашни тестове за овулация, от 8-ми ден нататък и по два на ден.

Така ако установиш, че пикът на ЛХ е настъпил, поне ще знаеш да хукнеш към клиниката за инсеминация на следващия ден. Аз съм го правила два пъти.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #37 -: Април 07, 2011, 17:23:02 pm »
Благодаря ти Цигу! Ще пробвам, да видим какво ще се получи. Аз не съм от София и организацията с пътуването е малко трудна, но не е невъзможно. Единствено ме притеснява, че не знам лекарката дали ще има възможност. Ще пробвам сега по тази схема, та да видим. Вместо прегнил ползвам преданол и ще погледна описанието, да не би пък овулацията да настъпва там по-рано от 36-48ч, както е на прегнила. Предния път даже не прочетох какво пише. Когато ме извикаха, тогава отидох. Понякога съм голяма патица :)
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #38 -: Април 07, 2011, 17:49:35 pm »
Ще уточня, че моята овулация преди инсеминация винаги е била спонтанна, а не предизвикана, затова и я следях изкъсо.

Но имай предвид, че след стимулация с кломифен ще си овулираш спонтанно така или иначе. Друг е въпросът доколко инжекцията Прегнил може да я измести малко по-рано. 48 часа след Прегнил ми се струва прекалено дълго време.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #39 -: Април 07, 2011, 18:00:16 pm »
Сега като смятам, първата ми инсеминация беше точно 41 часа след преданола. Не знам много ли е, но фоликула беше спукан. Всъщност, има ли вариант доктора да разбере по жълтото тяло кога се е спукал фоликула?