0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #160 -: Май 05, 2011, 14:27:16 pm »
Не, не. Не са много 41 часа. Оказва се, че са си супер. При мен се получи, ще стане и при теб. Кръвен не можах да пусна днес, защото в нашия прекрасен град, не малък, нямат консуматив за бета ЧХГ :)
Казаха ми след празниците, но аз тогава няма да мога и ще си чакам прегледа на 16.05.
Направих още един уринен, чертите вече са ярки и еднакви и втората се появява много бързо, така че си мисля, че ЧХГ расте.
Djidjim, може пък при теб да си е достатъчно прогестерона и затова така да ти е изписано. Аз имам и утрогестан и дуфастон, и както казах, ги продължавам и сега. Но лекарите най-добре знаят. Кураж и чакам компания! Айде бе, момичета, не се мотайте :)
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #161 -: Май 05, 2011, 14:32:26 pm »
djidjim, и аз съм на мнение, че не трабва да се спира Дуфастона. Така или иначе, ако ще ти идва, ще дойде и с него - няма да го спре.
Коала, радвам се за теб. Важното е да излизат пустите черти на теста, а кръвния пак ще го пуснеш.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #162 -: Май 06, 2011, 09:02:43 am »
Момичета, записвам се при вас. Предстои ми инсеминация на естествен цикъл утре и в понеделник.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #163 -: Май 06, 2011, 09:42:49 am »
Марилена, стискаме палци да е първа и последна!
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #164 -: Май 06, 2011, 11:10:07 am »
Марилена, да ти пожелая късмет и аз. А защо са през ден инсеминацията и ре-инсеминацията? Аз съм чувала, че са в два последователни дни обикновено и ми е интересно защо при теб е така
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #165 -: Май 06, 2011, 19:50:02 pm »
Благодаря ви, момичета! Ами през ден, защото този месец май овулацията ми ще се падне в неделя, Док не работи, а на нас не ни се пропуска месец. Тук във форума вчера четох обаче, че обработеният материал живее от 12 до 24 часа, а на мен Док ми каза 48, така че има някаква вероятност да остане един интервал от време непокрит, ама то каквото е писано, гледам да не го мисля:)
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #166 -: Май 06, 2011, 21:46:11 pm »
Марилена,мисля, че трябва да си смениш лекаря. Това е крайно несериозно, че ще те инсеменират през ден, защото доктора не работи в неделя. На мен ми беше неудобно да се обаждам на лекарката ми, но всъщност се оказа, че притеснението ми е напразно, както ми бяха казали и момичетата тук. Просто те са на разположение 7 дни в седмицата. Ти как да контролираш овулацията си? А и защо да даваш излишни пари, ако ще пропускаш шанс? Освен това, не ти ли слагат прегнил или овитрел, за да я таймират?
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #167 -: Май 06, 2011, 22:32:59 pm »
коала, недей с лошо! И докторът е човек все пак. Аз съм правила икси в Германия. Имам и една инсеминация без стимулация пак в същата клиника. Е, през уикенда не работят, ако ще и Анджелина Джоли да дойде да прави процедура при тях.  :lol:

Успех на всички момичета!

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #168 -: Май 07, 2011, 00:19:38 am »
Блу, ако говорим за клиника, а не просто за лекарски кабинет, редно е да правят инсеминации събота и неделя. Как действат тогава с пункциите и трансферите за инвитро? Лекарите просто се редуват с почивните дни - един дежурен за деня стига.

Кел файда от стимулацията и следенето на хормоните като презрее фоликулът? А някои жени точно на този един фоликул разчитат при инсеминация.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #169 -: Май 07, 2011, 00:41:00 am »
За клиника по стерилитет говорим, цигу. Сертифицирана и в списъка на клиниките за репродуктивно здраве. Не работят събота и неделя.
Таймират си всичко за през седмицата. Така работят. Лекарят е само един. Има един друг, който го замества, но той мнооого рядко е там.
Докторът не е фен на инсеминациите като цяло.  :lol: Както казах, аз имам там една на ЕЦ и това е. Не знам как практикуват с останалите. Всичките ми познати там правят ин витро. В същия град има друг доктор, който прави по-евтини инсеминации, така че пациентките ходят в клиниката само, ако са за ин витро. Инсетата при правят при по-евтиния. Ей такива работи ...
В Германия неделята е свещенна. Онези от църквата скачат против четири-пет работни недели за годината, камо ли пък ако са повече.

Ето ти линк към клиниката, ако искаш да погледнеш:
http://www.kinderwunsch-trier.de/

*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #170 -: Май 07, 2011, 01:08:22 am »
Вярвам ти, вярвам ти. Досега винаги много съм уважавала европейците за това, че всички почиват в неделя. (В Америка в продажби и услуги се работи нечовешки часове да докарат някоя и друга стотинка отгоре.) Но в тази конкретна ситуация хич не ми се нрави тази практика.

Мен са ме инсеминирали и в събота, и в неделя, с един ден предупреждение - било от мен след положителен тест за овулация, било от клиниката заради кръвно изследване на хормони. Претупвали са ме, чакала съм много, защото лекарят е дежурен предимно за пункции и трансфери, но са ми правили процедурата в почивни дни.
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #171 -: Май 07, 2011, 08:27:59 am »
Не искам да бъда лоша и не смятам, че лекарите трябва да работят нон-стоп. Ама нали за това са клиники с екипи. При мен се оказа, че притеснението ми да се обаждам в клиниката в почивни дни е излишно - няма никакъв проблем, винаги има кой да ми отговори. Ако не моята лекарка - дежурният. Бях предупредена, че е възможно, ако се наложи друг лекар да ми прави инсето. В единия случай беше събота, в другия - неделя, но и двата пъти моята лекарка беше там и си вършеше нещата.
И аз като Цигу смятам, че за такива неща просто лекарите трябва да са осигурили варианти. А това, че в Германия е така....брей, колко сме напред в БГ в тази област :) Аз доста пътувам, но (да чукна на дърво) лекари не ми се е налагало да търся в чужбина, та не знам какви са правилата. А сега, както ще пътувам точно в Германия и съм в начална бременност, ако нещо ми се наложи и е неделя.... Трябва да проуча какво може да се направи
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #172 -: Май 07, 2011, 11:00:38 am »
Извинете, момичета, грешката е моя, оказа се, че си работи, просто смята, че не е нужно да се прави и в неделя. Според него днес и в понеделник процедурите покриват фертилния период. Каза, че няма проблем и утре да направим, но според него е излишен разход. Доверявам му се. Знам, че не го прави заради пари, защото сме ходили много пъти при него за консултации и не ми е взел и лев, плащаме само като има процедура.Реши, че по никакъв начин няма нито да ме стимулира, нито да предизвика овулация. Нека видим резултата, дано Бог е с нас! Успех на всички!
« Последна редакция: Май 07, 2011, 11:02:40 am от Marilena »
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #173 -: Май 07, 2011, 17:48:15 pm »
Марилена, пожелавам ти много късмет! И дано това ти е за първи и последен път!
*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #174 -: Май 09, 2011, 15:18:02 pm »
Коала, блазе ти с такава клиника. Аз съм прясно "инсеминирана" в събота при овулация, протекла в четвъртък вечерта. Опитах се да настоявам за преглед и евентуално инсе в петък, но нищо не можеше да се направи, тъй като клиниката беше затворена на 6-ти май.
Нищо не ми остава освен да си слагам утрогестанченто и да се надявам, че някой по-заспал фоликул се е спукал малко по-късно и петъчно, както и че следващия цикъл овулацията ми няма да съвпадне с почивен ден!
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #175 -: Май 09, 2011, 16:34:59 pm »
Марилена желая ти успех,дано да ти е първа и последна!!!
APR как така когато те работят ще ти правят инсето,според мен си смени клиниката.На мен ми правиха инсето около Великден ( тоест по късно ,но понеже нали не се знае кога точно и всеки ден ходих на преглед даже и на връх великден).Доктора ми сам работи по инсеминациите и за него няма събота,,неделя или празник....
 На мен ми 14ден от инсето...освен обичайните ужасни предменструални болки нищо друго няма...мисля ,че днес ще ми дойде :((( точно по график....какво ще стане да пропусне но.......:((((
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #176 -: Май 09, 2011, 17:12:08 pm »
Apr, много ми е любопитно коя е тази клиника. Според мен, трябва да я смениш. Като чета написаното от теб, са пълни безхаберници. Да правят инсе 2 дни след овулация!!! 8O 8O 8O Все пак стискам палци, да се е получило.
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #177 -: Май 10, 2011, 05:18:41 am »
Минавам да се отчета,че до 1-2 дни трябва май да пускам тест и ме е обзело едно притеснение.От няколко дни съм си със стандартните ПМС и вече не знам това добре ли е или не.Все още няма  :witch:,но пък и продължавам с дуфастона и може би това е причината.То не остана много до деня на истината,но колкото повече приближава,толкова повече ме хваща страх да не се разочаровам пак.Ще се отчета когато имам новини-било то добри или не толкова.


*
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #178 -: Май 10, 2011, 07:08:05 am »
Мария, няма от какво да те е страх. То или е станало или не. Нали знаеш, шанса е 50%. Прави смело теста и ако е станало - чудесно, ако не е - продължаваш смело напред. Всъщност на теб кой ден ти е? Вярно, че си е до организъм, но при мен още на 11-ти ден отчете уринен. Бледичка беше чертичката, ама беше там. После и кръвния показа. И от тогава втори кръвен не съм правила. Ходих миналата седмица, реактиви нямаха. Сега пък до събота по цял ден съм с чужденци. Така че, ще си чакам чинно прегледа на 16.05. Стискам ти палци на теб!
Катрин, ти как си, какво става при теб?
Апр, наистина, каква е тази клиника, в която ходиш, странни са малко?
Re: Инсеминации - април, май и юни 2011 година
« Отговор #179 -: Май 10, 2011, 09:16:37 am »
Миме, спокойно! Както казва Коала, или е станало или не, така че изчакай си датата и пускай един тест, пък каквото сабя покаже. Стискам палци да е положителен. А относно Дуфастона, ако е решило да ти идва и с лекарството ще ти дойде.
Коала, при мен нищо ново, затова и не пиша много много. Този месец нямам типичните ПМС симптоми. Гърдите почти не ме болят и ми е странно. Вчера вдигах едни тежки чували и сега ме боли коремчето, но като ми е твърда главата, от нея ще си патя. Пия си Дуфастон и Но шпа. Днес сутринта ми се гади, но това се случва понякога преди цикъл. Намислила съм един пиклив тест за неделя.