0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #980 -: Май 13, 2011, 22:44:57 pm »
Иве, каквото и да ти кажа няма да ти олекне, затова само мнго силно те :bighug: :bighug: :bighug:.

[/url]
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #981 -: Май 14, 2011, 10:27:58 am »
Поспаланки,къде се изгубихте?
Сигурно сте на разходка в това прекрасно време. Е пък аз си пазя леглото да не тръгне на някъде!

Искам  да ви питам нещо - Днес ми е 3-ти ден след трансфер.Имам болки,но под ребрата,а не ниско в матката и преминават към кръста. Сутрин като ми се ходи до WC дори се будя от тях. А стомаха ми е надут като балон и е твърд. Нормално ли е това? Да звъня ли в клиниката или се паникьосвам напразно?
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #982 -: Май 14, 2011, 12:03:04 pm »
BlackG спокойно - не се паникьосвай :) тялото ти реагира - по свой си начин - на всичките процеси на които е било подложено напоследък :) сериозен повод за притеснение би бил кървене. Успокой се и се наслаждавай на почивката- развличай се с книжка или филм - така хем няма да си мислиш нон-стоп за трансфера или за това какво става :)


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #983 -: Май 14, 2011, 12:10:08 pm »
Благодаря много Вацинка! Поуспокоих се малко.  :bighug:
Ти как си?
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #984 -: Май 14, 2011, 12:17:16 pm »
Наслаждавам се на съботата :) и броя дните до първия ехограф ;) Опитвам се също да планирам какво да готвя, за да съм подготвена за през седмицата, че с тази работа е малко трудно - хубави бяха дните на улежаване вкъщи :)


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #985 -: Май 14, 2011, 12:35:20 pm »
Нали премина през тях,сега ти е хубавичко като си спомняш!  :wink:
А пък ние хоризонтираните изкукваме! :D
Нямам търпение и аз да си спомням с умиление за лежащите дни.

ПП Аз мисля от Понеделник да ходя на работа. Работя на бюро така,че се надявам да няма проблем!?
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #986 -: Май 14, 2011, 12:43:21 pm »
Не мисля че е проблем -дългото залежаване също не е хубаво - дори и сега е добре да се поразтъпкваш - за по-добра циркулация на кръвта. Просто се пази от пренатоварване, вдигане на тежки неща, да не падаш по стълби :) И всичко ще е наред.
Докато си полежаваш сега можеш да погледаш някоя и друга комедийка - четох изследване в израелска клиника, което е показало че хумора помага ... не е обяснено по научен път, но резултатите са били нагледни :)


*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #987 -: Май 14, 2011, 13:03:51 pm »
Момичета, здравейте! Предварително се извинявам, ако въпросът ми не е за тази тема, но не зная къде точно е най-добре да го задам.
След две фоликулометрии - във вторник и днес - лекарят установи, че имам само по два антрални фоликула в двата яйчника с един доминантен от 12,7 мм. Но днес се видя, че фоликулите почти не са пораснали. Има един разпукан, който явно е бил по-малък. Според доктора явно се касае за намаляващ яйчников резерв и некачествено узряващи фоликули. Другия цикъл ще направя и кръвни изследвания. Аз съм на 33 години.
Въпросът ми е дали при тези проблеми могат да помогнат асистирани методи?
Четох, че се прилага от скоро ин витро матурацията на яйцеклетки като спасителен вариант при жени със стимулация, но с получени незрели яйцеклетки. Има ли момичета, които са преминали тази процедура?

Отново се извинявам, че ви занимавам. Пожелавам ви успешни процедури!
« Последна редакция: Май 14, 2011, 13:28:44 pm от polisia »
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #988 -: Май 14, 2011, 13:58:02 pm »
Polisia,всеки организъм реагира различно на стимулация, пък и тя се прави точно заради това организма да произведе повече фолекули.Аз мисля, че когато става въпрос за фоликули  без стимулация никоя от нас не произвежда толкова много. Когато аз си правих фоликулометрия,  имах 2 само в единия яйчник плюс това знам че всяка жена има 2 пъти годишно пропускане на овулация.Аз мисля, че в твоя случай ин витро е добър вариант.:)
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #989 -: Май 14, 2011, 14:17:10 pm »
polisia, задай си въпроса в подходящ подфорум , като например БТ графики,опити за забременяване , стерилитет при жената, тук са текущи АРТ процедури. Доктора на 12-ти ден ти прави оценка на ЯР 8O 8O 8O

пусни една търсачка във форума :wink:
« Последна редакция: Май 14, 2011, 14:21:16 pm от Тара »
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #990 -: Май 14, 2011, 14:31:53 pm »
Polisia, ако става въпрос за намален яйчников резерв, АРТ определено помага, или по скоро, намаленият яйчников резерв не пречи - просто лекарят ти ще го има впредвид когато ти назначава протокола и медикаментите. Пожелавам ти успех!!


*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #991 -: Май 14, 2011, 14:33:54 pm »
plamko и vaci, благодаря ви! Малко се успокоих, че все пак имам алтернативи.

Отново се извинявам, че пиша тук. Но исках мнение от момичета, които вече имат опит в процедурите.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #992 -: Май 14, 2011, 14:41:19 pm »
Момичета, от профила на polisia се чете, че доктора изказва мнение на 12-ти ден от МЦ за ЯР. Нека не я объркваме още повече.....всички които имат опит знаят кога се прави УЗИ за оценка на ЯР и броене на антрални фоликули, не се прави в деня около О :wink:.

polisia, къде ходиш на лекар?
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #993 -: Май 14, 2011, 14:51:39 pm »
Така както аз разбрах въпроса е дали е проблем ниския яйчников резерв при АРТ.
Деня в който нивото на този резерв се определя е друго. На мен ми измериха LH, FSH и AMH нивата между 3 и 5 ден на МЦ.
Polisia - може би е хубаво да се консултираш с доктора си относно това защо наистина е чакал до 12 ден.


*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #994 -: Май 14, 2011, 15:03:13 pm »
Момичета, въпросът ми наистина беше дали е проблем намаления яйчников резерв при АРТ.

А аз просто отидох на консултация за първи път при този лекар на 12-я ден и тогава ме прегледа. Другият път ме вика към 7-8 ден и естествено ще занеса и кръвни изследвания на LH, FSH и AMH направени на 3-4 ден. В смисъл, че лекарят ми каза, че без кръвни тестове диагноза не може да се поставя, нито да се правят планове за процедури и т.н.
Но аз съм се уплашила и за това ви досаждам с глупави въпроси. Извинете ме отново!  :wink:
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #995 -: Май 14, 2011, 15:12:21 pm »
Polisia - изобщо няма за какво да се извиняваш :) Няма глупави въпроси и форумът е точното място на което можеш спокойно да споделиш своите притеснения с хора, които ще те разберат и доколкото могат, ще се опитат да ти помогнат :)
Правилно е казал лекарят ти че кръвните тестове са важна стъпка към установяване на проблема. Не се притеснявай предварително и не си слагай страхове на сърцето - направи спокойно всички изследвания обстойно, и когато вече лекаря ти постави диагноза, ще знаеш че е на базата на тестовете, а не на предположения.
Много момичета които минават през АРТ са с намален резерв, но както се вижда от резултатите, той в никакъв случай не пречи на успеха на процедурата.
На този етап е може би рано дори да мислиш за намален резерв - първо си направи изследванията :) Стискам палци да нямаш поводи за притеснения!


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #996 -: Май 14, 2011, 15:54:46 pm »
Polisia, да ти отговоря и тук. Вероятно доктора е имал предвид проблем с овулацията, което не значи автоматично ИЯР.
Антралните фоликули ги броят още на 2-ри ден от МЦ, когато си с кървене. За мен те са надежден метод да се предвиди какво да се очаква при стимулация и дали се касае за намален ЯР.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #997 -: Май 14, 2011, 16:02:14 pm »
Здравейте, момичета!
Polisia, няма да се повтарям за намаления яйчников резерв, но както казва Vaci, не се притеснявай предварително за нещо, което все още не е изследвано и доказано.
BlackG, дано бързо да отшуми твоето неразположение! Ти продължавай да се излежаваш сега :wink:.
Гале, ти пристигна ли вече на родна земя? Сега да не ни забравиш като те нападнат всички роднини :wink:?
При нас днес горе-долу са добре нещата(доколкото е възможно). Естрадиола се удвоил от онзи ден, вече съм само на Меногон. Доколкото си спомням имам 1 фоликул 17мм, 1*14мм, 2*10 мм, и още 3 по-малки съответно 6, 5 и 4мм. Предполагам, тези малките няма да ги чакаме? Като не питах сега нека се чудя. Все се каня да попитам док, но забравям, та да попитам вас - на какъв размер на фоликулите се поставя Прегнил?
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #998 -: Май 14, 2011, 16:07:05 pm »
Аз приключих като най-големите ми бяха 20-22 мм.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #999 -: Май 14, 2011, 16:14:08 pm »
Гери, зависи и от естрадиола дали ще има прегнил. Някои лекари смятат, че след 14-15мм. са готови, други след 18-19мм. и пак всичко е според случая.