0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #880 -: Май 11, 2011, 08:34:49 am »
А какво стана с останалите ти ембриончета?
Black G, имаме си 5-6 хубави, дето днес ще ги замразяваме/или днес ще ми звъннат да кажат колко са замразили. Ембриоложката ми обясни, че рядко на двойки им оставали ембриончета за замразяване, искали да ги изчакат няколко часа още и да преценят ( :ask: ) Вашите ембриончета как са? Да пишеш като ти се обадят!!  :)
Дано моите 2 бебока си останат при мама, това се моля аз!!!!
Еми, и на мен ми се стори рано 9 дена след трансфер.. Казах на сестрата, че аз ще задържа до 22ри поне..Но за теб -  12ти ден... знам ли, може и да покаже едно добро ЧХГ :) Аз по принцип съм много смела с тестовете, сега няма да смея..
На 23ти Май ни е 6 годишнината от сватбата с моя любим мъж, дано имаме повод за още една(двойна, надявам се) радост..

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #881 -: Май 11, 2011, 08:38:53 am »
Гале, честито! Стискаме палчетата  :D


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #882 -: Май 11, 2011, 09:17:48 am »
Поздравления Гальонди! Сега си почивай и събирай сили за България, тъкмо и времето тук за теб ще се оправи  :)
Гери, все още има шанс, да знаеш. Аз имах един такъв опит преди години. Струва ми се, че твоят док с ехографа не се справя много добре, защото фоликулите няма как да се изпарят. Просто може различните дни да се виждат в различна проекция. А естрадиола и при мен миналата година тръгна много трудно, с доки много се притеснявахме, той ми вдигна първо дозата на гонала, след 2-3 дни си купих и меногон и ми биеше и него и едва след 7-8-мия ден нивото му започна значително да нараства. Накрая извадихме 6 яйцеклетки, а в началото си мислехме че няма да има бройка. Така че и това е вариант, имам предвид добавяне на меногон. Можеш да попиташ док. Просто може на гонала да не реагираш много.





Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #883 -: Май 11, 2011, 09:28:57 am »
Гале, от сърце ти пожелавам тази година семейния ви празник да е двоен!!  :D

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #884 -: Май 11, 2011, 10:21:35 am »
Гале - чудесна новина - пожелавам ти 9 месеца да си ги топлиш!!!


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #885 -: Май 11, 2011, 10:26:40 am »
Гале, браво! Сега остава само да чакаме! Сигурна съм, че ще си получите подаръка за годишнината :D. А иначе съм на мнение да поизчакаш с теста, не че в това, което казва сестрата няма логика, но за по-сигурно...
BlackG, успех утре!
Еми, малко останало, потърпи ден-два още.
Румче, онзи ден обсъждаха добавянето на Меногон, но вчера се отказаха от това - щяла съм да зацикля съвсем с него :?. И оставам и днес на Гонал 375. Утре съм на преглед и ще пускаме естрадиол и прогестерон. Чак вече страх ме хвана от естрадиола - не стига, че не се беше повишил, но чак пък и да спадне...
« Последна редакция: Май 11, 2011, 11:51:48 am от gergana :-) »
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #886 -: Май 11, 2011, 10:27:40 am »
Гале, ще видиш какви юнаци ще се окажат тези ембриончета, сигурна съм че догодина ще празнвате в увеличен състав.Щом имате и за фризера това е чудесно, може да решите да направите братче/сестричка след някоя друга годинка  :bighug:
Гери, продължавам да стискам палците за теб, дано тази трудна стимулация се окаже ключа към успеха ви
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #887 -: Май 11, 2011, 11:01:09 am »
Гери стискам ти много  :crossfingers:
Принас плана беше друг, но
след резултатите от хормоните
стратегията при се промени.
АМН- 0,763
InhB - 149, 31
FSH - този месец 13.21 миналия месец 19
в понеделник съм на хидротубация и след това на Инсе
Плановете бяха за инвитро, но при тези стойности не очакват добри резултати от стимулацията
и сега първо ще опитаме с Инсе на естесвтен цикъл

Вече съм тотално объркана
дали има смисъл от Инсе или направо да опитаме инвитро

И мен вече сън не ме хваща
:(
 
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #888 -: Май 11, 2011, 11:58:31 am »
Офф, момичета, обърках се вече :?. Купих витамин Е, но по аптеките няма по 400мг, та взех един, на който пише Витамин Е 100 I.U.(67мг). И сега каква доза да вземам? На листовката на този от 400 пише да се приемат 200-400мг дневно. На този, който купих пише 1-2 капсули дневно(2 капсули значи са 134мг само).
Гале, гледах в твоята графика там пък друга единица 400мсг 8O. С тези различни мерни единици тотално се обърках вече. Няма да звъня на док, ще ми се ядоса, че все се бъркам във всичко.
Anuk_Anuk , не знам и аз какво да мисля. Сега след дъжд качулка при нас да установяваме яйчниковия резерв. Преди време бях чела, че в случаи на намален или изчерпан резерв били по-подходящи по-леките стимулации или опити на естествен цикъл. Може и да има истина в това като съдя по себе си сега с тази силна стимулация, a не реагирам... Пожелавам ти успех!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #889 -: Май 11, 2011, 12:24:19 pm »
Гери, успокой се, от тревоги само си трупаш негативи на психиката, което най- малко сега ти трябва. Колко е силна стимулацията остави на преценка на лекаря, също и вида на протокола.
 Някои реагират трудно на стимулация, както ти е написала рор4о, независимо от протокола.
Мнения от сорта изчерпан яйчников резерв, доктора не работел с ехографа, така тук по форумски е несериозно :wink:

вит.Е -400IU = 170 мг. от тук идва неразбирането, обърни внимание, мерните единици са в IU, нищо, че доктор може да ти е написал мг. а всъщност е IU. Ако имаш изписан 400 мг., ще вземаш 2 капсули по 400 IU примерно.
« Последна редакция: Май 11, 2011, 12:32:27 pm от Тара »
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #890 -: Май 11, 2011, 12:38:57 pm »
Тара, имам витамин Е 100 I.U. в скоби пише 67мг. Значи 400мг се равняват на 6 таблетки от тези по 100 I.U. А на упътването пише че дневната доза е 1-2 таблетки. Май нищо няма да пия накрая.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #891 -: Май 11, 2011, 12:41:01 pm »
ГАЛЕЕЕ браво на теб,гушкаи си бебоците и стискам палци да ни зарадваш,а за теста според мен е рано тази дата,която са ти казали..)))ГЕРИ най важното е наистина да се успокоиш,знам че е трудно но...бъди силна всичко ще се нареди..)))Black G,успех утре мила!!!Момичета като ви слагат ембрионите преди това видяхте ли ги?
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #892 -: Май 11, 2011, 12:44:42 pm »
Няма време да ги гледаме и ние, Лилка ;) После ще ги гледаме, цял живот  :lol:

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #893 -: Май 11, 2011, 12:46:55 pm »
Аз ги видях,но така или иначе не разбирам,казаха че са хубави.Много повече ми се иска да ги видя след 9 месеца :D
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #894 -: Май 11, 2011, 12:50:37 pm »
Тара, имам витамин Е 100 I.U. в скоби пише 67мг. Значи 400мг се равняват на 6 таблетки от тези по 100 I.U. А на упътването пише че дневната доза е 1-2 таблетки. Май нищо няма да пия накрая.


зависи колко ти е изписан, но този вит.Е IU 400 - има го по 90 капсули в шише тип бурканче, и е по на сметка около 20-22лв. пише по 1-2 на ден.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #895 -: Май 11, 2011, 12:55:32 pm »
Интересено ми беше и аз ги мернах,че и снимка ми дадоха ама и аз нищо не разбирам,ама от любопитство...))))
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #896 -: Май 11, 2011, 13:22:18 pm »
Браво, Гальонди :) Топли бебоците и чакаме скоро да ни зарадваш и с положителен тест :)
Лили, на ме всеки път ми показват ембриончетата, вече даже горе долу се ориентирам кои да добри и кои не :)
Гери, гледай наистина да си спокойна, доколкото е възможно. Стискам силно палци!

Тук времето се развали, вали цял ден и само висим в хотела :( И на мен само тестове са ми в главата,да идва този петък, че времето съвсем е спряло. Но уринарен съм решила този път твърдо да не правя, ще устискам още 2 дни.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #897 -: Май 11, 2011, 13:55:55 pm »
Галче пожелавам двоен празник тази година! И да го отбележите подобаващо ейййй!   :cheerleader:
Гери успокой се мила! С тия нерви само си вредиш. Остави докторите да си блъскат главиците,а ти си мисли само за хубавите бебчета дето ще излязат от тия 2 фоликула.  :babyflips: :babyflips:
Ивче то не останало до Петък! Ей сега докато се завъртиш и дошъл!  :crossfingers:
Еми май и вашият ден наближава?  :crossfingers:

ПП: Нашите бебчета са все още 6. Четирки били перфектни,а другите 2 не толкова. Ще видим утре как ще са! Утре в 11 ми е трансфера (както писах по-рано). Щели да ми върнат 2 ,но аз им казах,че искам 3. "Колкото повече толкова повече" както казва Мечо Пух!  :D
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #898 -: Май 11, 2011, 15:24:13 pm »
Гери, 1 капсула вит.Е 400IU = на 275 мг. объркала съм се, не е 170 както съм писала  :?
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #899 -: Май 11, 2011, 15:47:32 pm »
Ами аз засега изпих 3 капсули *67мг всяка значи общо 201мг. С тези 100 I.U. само се обърквам. Ще умножавам мг и ще ги нагодя някак :wink:.
Тара, благодаря за съдействието :).