0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #860 -: Май 10, 2011, 20:23:40 pm »
Лили, не съм ги изследвала, а явно е трябвало :(. Това е причината. Не съм имала други стимулации досега.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #861 -: Май 10, 2011, 20:26:12 pm »
Учудвам се, че д-р Стаменов (нали при него беше, да не греша) не ти ги е пуснал. Дано се развият нещата както трябва. Явно ще продължи по-дълго стимулацията, дано поне си струва!  :crossfingers:

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #862 -: Май 10, 2011, 20:27:30 pm »
Здравейте момичета :)
В момента съм в процедура по къс протокол икси.Днес ми е 9ти ден от стимулацията.Имам 10 фоликула межу 14-11мм.Но Лх което си беше добре изведнъж се покачи
5 ден:1,80
7 ден:1,32
9 ден:3,06  8O

Какви рискове крие и дали може да си оправи по някакъв начин?
Предварително ви благодаря!


Попитай лекаря си дали тази стойност е проблем, но това ниво не ми се струва високо. Удвоило се е, но от много ниски първоначални стойности. Когато са ми следили нивото на ЛХ заради инсеминция, високото ниво преди овулация при мен беше 90.

На теория, при недобре направен блокаж, хипофизата ти произвежда хормони, включително ЛХ, а този хормон лутеинизира яйцеклетките и те "презряват" преди пункцията и оплождането.

Цигу,лекарят ми каза че тези високи стойности не са добре и крият рискове за преждевременна лутеинизация.Въпреки че ми включи на 5ти ден Оргалутран авно нещо се случва и не може да ме блокира достатъчно :(

Гери,ще стискам палци да порастат фоликулчетата :crossfingers:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #863 -: Май 10, 2011, 20:33:59 pm »
Не, Мишле, при д-р Бойчев съм. По принцип точно преди да реша къде да правя опита бях на преглед и при д-р Владимиров и доста се колебах. Сега се питам дали не сбърках, но е вече твърде късно за това... Това, което най-много ме притеснява, е че няма да имаме възможност да финансираме друг опит :(.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #864 -: Май 10, 2011, 20:45:59 pm »
Объркала съм се нещо, това няма значение. Да, когато човек има избор и се е колебаел, при всяка объркана ситуация винаги се обвинява дали не е сбъркал. Не мисли за това сега. Дано всичко се оправи. Кога каза? Четвъртък чакаме новини и дано да добри!

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #865 -: Май 10, 2011, 21:09:52 pm »
Уфф,понякога много се ядосвам,някои лекари явно смятат,че ние тези пари ги мътим всяка вечер по една кошница,тука всички знаем как се събират за един опит,тъжно ми е понякога защо се получава така,но въпреки всичко аз винаги вярвам че нещата ще претърпят обрат и висчко ще се нареди ГЕРИ ,ще видиш само главоболието ще остане,ще чакаме новини от теб и стискаме палци...)))
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #866 -: Май 10, 2011, 21:20:01 pm »
Овитрела подкожно в корема ли се биеше?!?!
Нещо се зачудих в един момент?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #867 -: Май 10, 2011, 21:34:01 pm »
Да може и в корема,аз лично си го бих в ръката пак подкожно..)))
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #868 -: Май 10, 2011, 21:41:46 pm »
Лили, благодаря. Боднах я в корема, че там имам опит :)

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #869 -: Май 10, 2011, 22:09:57 pm »
Гери аз също имам нисък яйчников резерв, но събрахме 3 качествени яйцеклетки най-накрая, от които 2 се оплодиха добре. Важното е качеството, а не бройката - сигурна съм че тези фоликули които реагират добре и се развият ще имат добри яйцеклетки - малко ти трябва за успешен завършек!
Стискам ти много палци!  :crossfingers: :crossfingers:


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #870 -: Май 10, 2011, 22:27:17 pm »
Vaci, дано и аз да имам твоя късмет. Толкова ми е притеснено вече, че сън не ме хваща нощем :(.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #871 -: Май 10, 2011, 23:05:32 pm »
gergana , и моята стимулация не тръгна добре, малко фоликули, естрадиола не расте, сменяхме дози и лекарства и накрая извадиха 4 яйцеклетки от 5 фоликула. Предвид предишните ми опити си е направо рекорд за мен.
Все още имаш време да се променят нещата, гледай да си по-спокойна, притеснението никак не ти помага.
Стискам ти палци!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #872 -: Май 10, 2011, 23:16:09 pm »
Гергана, за покачване на естрадиола може да започнеш да приемаш по-високи дози витамин Е, мисля че може да даде добър резултат! /със сигурност няма да навреди/
По слънчевата страна на улицата
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #873 -: Май 10, 2011, 23:23:10 pm »
Pop4o, благодаря ти и на теб за подкрепата! Чела съм дневника ти и страшно много ти се възхищавам за силата, която имаш да се бориш! Толкова усилия просто няма начин да не бъдат възнаградени. Дано този опит да е последният ти!
Kedar, трябва да прочета да се ограмотя първо :oops:. Малко ме е страх вече да не оплескам още повече нещата. Иначе все се чудех за вит. А и Е, но така и не започнах нито един от двата.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #874 -: Май 11, 2011, 00:29:47 am »
Гери, витамин А не мисля че е препоръчителен, но за витамин Е можеш да се допиташ до твоя лекар да го вземаш като добавка. Естрадиола може да се взема и той под формата на медикамент, но това е вече решение на лекаря ти, и мисля практиката е да се предписва след трансфер.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #875 -: Май 11, 2011, 00:57:15 am »
Порових, почетох и още утре ще си взема витамин Е. Може би е трябвало по-рано да започна да го пия, но нищо.
Гале, хайде разказвай! Мен сън не ме лови тези дни и вися тук посред нощ, а теб те няма да се отчетеш :D.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #876 -: Май 11, 2011, 04:39:00 am »

Гале, хайде разказвай! Мен сън не ме лови тези дни и вися тук посред нощ, а теб те няма да се отчетеш :D.
Ето ме..Както винаги посред нощите  :wink:
Прибрах си 2 бебочета днес  :) и двете бяха клас А-, дадоха ни снимка, бяха на стадий - малко преди да им се излющи мембраната. Всичко мина идеално, не ми попречи дори това, че ми се пишка :) Бяха ми изписали Диазепам ъа преди трансфера, и като гаврътнах 2 сутринта и влязох в болницата на "бели облачета"  osi_15
На излизане от болницата като ме свиха едни болки. Ама точно в областта на матката..Оле, оле, в чудо се видях! Нито мога да седна, нито да стоя права.. идваше ми да викам.. Леко по леко с Дейвид, обиколихме градинката отпред, на малки стъпчици..Но ми поолекна малко, а 30 мин след това ми нямаше нищо. Такова нещо за първи път ми се случва.. Някой има ли подобно изживяване??
Поспах 2 часа следобеда, помотах се.. Чувствам се добре.. КАзаха ми кръвен на 19ти? Не е ли раничко се чудя?
Сестрата ми обясни, че Ову-то ми все едно е било преди 5 дена и още 9 дена до теста  :ask:
Гери, да знаеш, че много те мисля и се моля всичко да е наред при теб :kiss:

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #877 -: Май 11, 2011, 06:21:48 am »
Браво Галче! Сега ти пожелавам приятно мътене :D! И дано се хванат и двете и да не те пускат в близките 9 месеца! А какво стана с останалите ти ембриончета?

ПП Моят трансфер е утре и ми казаха -кръвен на 26-ти. Твоят не е ли малко раничко? Овулация,овулация ама имплантацията не се ли случва м/у 4 - 7 ден след трансфера?
Или аз греша?
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #878 -: Май 11, 2011, 07:54:46 am »
Момичета и мен сън не ме лови,все тестове сънувам.Днес ми е 11 ден,сърбят ме ръцете утре да пусна кръвен,ама и аз се чудя дали не е рано на 12 ден.Върнаха ми ги на 3 ден и по логиката на лекарката на Галче, не е рано.Пожелавам ти да си ги мътиш 2 бебенца 9 месеца.Гергана,дано и при теб нещата да са наред.Успех на всички.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #879 -: Май 11, 2011, 08:16:14 am »
Гери, витамин А категорично не е препоръчително, Естрофем съшо. За случаи, подобни на твоя съм чела /с много нисък естрадиол по време на стимулация/, при които витамин Е е помогнал почти на магия и в крайна сметка има дори родени бебета, така че дано не е късно и дано ти помогне и на теб! Успех! Говори с твоят док за допустимата доза.
« Последна редакция: Май 11, 2011, 08:18:26 am от kedar »
По слънчевата страна на улицата