0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #840 -: Май 10, 2011, 08:06:52 am »
Тук съм :) Тук е едва 11 вечерта и е още Понеделник :)
Вие в БГ сте напред с 9 часа. Аз за какво все повтарям на моя мъж, че ще го водя в бъдещето като си тръгнем за БГ  :lol:
Сори за офф-а  :oops:

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #841 -: Май 10, 2011, 09:28:28 am »
Гальонди, пожелавам ти успех на трансфера. Прибери си 2-3 мъничета и си ги топли 9 месеца.
Black G, може ли да попитам каква е тази държавна програма? Не съм чувала за такава.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #842 -: Май 10, 2011, 09:39:19 am »
Тук съм :) Тук е едва 11 вечерта и е още Понеделник :)
Вие в БГ сте напред с 9 часа. Аз за какво все повтарям на моя мъж, че ще го водя в бъдещето като си тръгнем за БГ  :lol:
Сори за офф-а  :oops:
Ххахаха, разсмя ме, Гале! Нали има един лаф, че тук сме с 20-на години назад, така че в бъдещето да не очаква да го доведеш  :lol: А и 2012г тук нямало да свърши света по същата причина  :lol: :lol: :lol:

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #843 -: Май 10, 2011, 10:06:22 am »
Момичета,искренно ви благодаря за подкрепата,поплаках си и днес вече сам готова да продължа напред.Не спирам да ви мисля моля се за всяка една от вас и знам,че всяка една от нас ще успее.Искам да попитам кога ви дойде цикъла след неуспешен опит. На мен това ми е трети опит,но при първите два ми идваше още на 7-8 ден след трансфера,а този път не е така,може би и за това толкова вярвах,че съм успяла този път.Ще се радвам ако споделите опит.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #844 -: Май 10, 2011, 10:52:51 am »
Рунка ти си истински боец мила! Няма как Бог да не възнагради за  смелостта ти! Само търпение и всичко ще се нареди.

Аз още чакам новини от ембриолозите и вече ще превъртя. Толкова мисли ми минават през главата! Дано всичко е наред! И това време все едно спря. Как ще изтърпя до теста нямам представа. Вие с какво се занимавахте момичета?

Black G, може ли да попитам каква е тази държавна програма? Не съм чувала за такава.
[/quote]

Фонд за асистирана репродукция мила.Избираш си клиника,от там ти подготят документите,подаваш ги и ако те одобрят ти отпускат до 5000лв. за процедура. Имаш право на 3 процедури. Във форума има доста информация.Като прочетеш ще ти стане по-ясно.
« Последна редакция: Май 10, 2011, 10:58:51 am от BlackG »
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #845 -: Май 10, 2011, 11:01:21 am »
Момичета,искренно ви благодаря за подкрепата,поплаках си и днес вече сам готова да продължа напред.Не спирам да ви мисля моля се за всяка една от вас и знам,че всяка една от нас ще успее.Искам да попитам кога ви дойде цикъла след неуспешен опит. На мен това ми е трети опит,но при първите два ми идваше още на 7-8 ден след трансфера,а този път не е така,може би и за това толкова вярвах,че съм успяла този път.Ще се радвам ако споделите опит.
Runka, много съжалявам за отрицателният резултат, знам как се чувстваш, но и знам че всички ние които преминаваме през тези изпитания сме смели и силни духом жени, и знам че много скоро ще намериш толкова много сили да продължиш, че чак ще се изненадаш от себе си! (при мен така беше)Относно цикъла след неуспешен опит при мен и след трите ми неуспешни опита (единият от които ЗЕТ), точно на 4 ден след спиране на лекарствата и ми идва. Не се притеснявай!

[/url]
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #846 -: Май 10, 2011, 11:39:07 am »
Имаме си 6 бебенца!Били хубавички за сега. Има и мързеливички - на татко си приличат  :D! Само да не ме чуе мъжо че....... 
Утре към 11.30 ще ми кажат как се делят? Боже,дано всичко е наред!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #847 -: Май 10, 2011, 12:02:49 pm »
Хеййййй Black, ти си отличничка бе момиче, дано все така да са нещата докрай.
Рунка, освен да ти пожелая търпение защото това е най трудното. Дано да имаш едно хубаво и изпълнено с много усмивки лято и на есен с песен са казали хората :bighug:
Гери, чакаме новини от теб, че направо съм толкова учудена от това което казваш не знаех, че и такива неща се случват. Дано днес нещата са различни.
 Аз очаквам, че пункцията ще бъде в петък днес на прегледа док ще ми каже с точност.Имам си 6 фоликулчета.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #848 -: Май 10, 2011, 12:05:25 pm »
Блак, дано все така да продължават! Браво!





*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #849 -: Май 10, 2011, 15:09:25 pm »
Еее Рунка, много съжалявам мила :(  Не губи вяра и надежда, ще имаш своето бебче. На мен след неуспешен опит ми идва около 3 дни след като спра лекарствата.
Гери, стискам палци да не се наложи да прекъснеш опита.
Блек, браво на ембриончетата ти :)
Лили, пази бебоците и почивай
Гальонди, успех на трансфера
Аз нямам търпение да дойде петък, от време на време имам болки като преди цикъл, но се навивам, че е нормално, за да не се шашкам :)
Прегръщам ви всичките и не спирам да стискам палци :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #850 -: Май 10, 2011, 15:37:19 pm »
Момичета, възможно ли е докато съм в стимулация да се спука някой фоликул?!
Имах един към 18 мм, а вчера док не го съобщи..

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #851 -: Май 10, 2011, 15:43:29 pm »
Момичета, възможно ли е докато съм в стимулация да се спука някой фоликул?!
Имах един към 18 мм, а вчера док не го съобщи..
Да, аз загубих 2.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #852 -: Май 10, 2011, 18:27:05 pm »
Ей кокошчици къде се покрихте бре???BlackG,браво на теб стискам ти палци да се оплодят всички!!!iva17, как е почивката наслаждавай се на мах!!! manga-zunga ,и аз мисля че е възможно. runka ,как си ти? Гальонди,стискам палци миличка прибери си децата и после като мен ще чакаш...)))krisi1812,мишинка как сте почивате ли,мен не бива по лежането,че ще видим тази работа,ще се пазя но това с лежането не е за мен,пък и все пак не сме болни просто трябва да внимаваме нали така...))))УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #853 -: Май 10, 2011, 18:42:14 pm »
Здравейте момичета :)
В момента съм в процедура по къс протокол икси.Днес ми е 9ти ден от стимулацията.Имам 10 фоликула межу 14-11мм.Но Лх което си беше добре изведнъж се покачи
5 ден:1,80
7 ден:1,32
9 ден:3,06  8O

От 5ти ден на стимулацията успоредно с Пурегон поставям и Оргалутран.
Моля ви за помощ :(На някого случвало ли му се е подобно нещо?И дали е възможно да е инцидент?Какви рискове крие и дали може да си оправи по някакъв начин?
Предварително ви благодаря!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #854 -: Май 10, 2011, 18:57:21 pm »
Здравейте момичета! Да ви се оплача: сутринта ми дойде МЦ и сега ходих при док, с приводигнато настроение - да започваме. Но след прегледа се оказа, че няма да започваме  :( Имам по едни фоликул на двата яйчника, средно големи, но доки каза да не рискуваме сега, че може тези да дръпнат, а други да не се развият и... с 2 фоликула ще обречем опита. Прав е разбира се, съгласих се, просто ми е криво в момента. Знаете какво като си се настроил. Ще си ви чета всеки де и ще чакам този месец по-бързичко да ми мине. стискам ви палци и ви прегръщам  :bighug: :bighug:





*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #855 -: Май 10, 2011, 19:10:12 pm »
Здравейте момичета :)
В момента съм в процедура по къс протокол икси.Днес ми е 9ти ден от стимулацията.Имам 10 фоликула межу 14-11мм.Но Лх което си беше добре изведнъж се покачи
5 ден:1,80
7 ден:1,32
9 ден:3,06  8O

Какви рискове крие и дали може да си оправи по някакъв начин?
Предварително ви благодаря!


Попитай лекаря си дали тази стойност е проблем, но това ниво не ми се струва високо. Удвоило се е, но от много ниски първоначални стойности. Когато са ми следили нивото на ЛХ заради инсеминция, високото ниво преди овулация при мен беше 90.

На теория, при недобре направен блокаж, хипофизата ти произвежда хормони, включително ЛХ, а този хормон лутеинизира яйцеклетките и те "презряват" преди пункцията и оплождането.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #856 -: Май 10, 2011, 19:14:01 pm »
rum4e,знам какво е два пъти отлагахме опита заради киста и задържан фуликул,тъкмо се наглася и пак разочарование,но времето минава и скоро ще си на старта,стискам ти палци !!!!!!!!!!!!!
« Последна редакция: Май 10, 2011, 20:13:37 pm от лилия13 »
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #857 -: Май 10, 2011, 19:27:07 pm »
Къде ли е Гери?  :ask:

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #858 -: Май 10, 2011, 20:13:24 pm »
Добър вечер и от мен! Тук съм, Мишле :wink:. Преди половин час се прибрахме.
Рунка, много се радвам ,че днес си по-добре!
Нещата продължават да бъдат лоши, но засега няма да прекратяваме. Чудя се дали има смисъл или ще си дадем парите на вятъра. Вчера бяха 2 фоликула по 6мм и 4-5 по-малки. Днес тези двата са станали по 10мм, а от останалите 5 днес док спомена само 2. Не знам дали пак са се изпарили няколко или просто док не ги брои изобщо. Той щял да разчита на тези 2 само. Вървели сме по ръба. Ами, че то няма гаранция, че в тях има яйцеклетки в действителност! Пълна скръб сме. А иначе продължавам да бъда на Гонал 375 и четвъртък пак хормони и преглед. Днес съм ги била сразила всички с резултатите си - естрадиола ми вчера беше 39, а днес 34! Най-вероятно се дължи на намален или изчерпан яйчников резерв :?. Странно за годините ми, но факт :(.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #859 -: Май 10, 2011, 20:18:14 pm »
Гери,с теб сме мила,дано нещата се оправят и всичко си дойде на мястото,няма начин ще пораснат тези непослушни фоликули,ти правили ли си изследвания инхибин Б и антимюлеров хормон или пък да ане би преди това да си имала стимулация и да не е минало много време от предна стимулация???доктора какво казва...)))